Sarıyer altınkum kadınlar plajı...

dnzistanbul

aşığım sana...
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2008
296
4
10/07/2011 günü plajda olan varmıydıı
pazar günü saryerdeki kadınlar plajına gittik.önce evime yakın bir yerden
servisle alındık.bu arada 25 liraya ulaşım giriş dahil gittik.
Denizi çok güzeldi.eğlendik yedik içtik.ama rahatsız olduğum şeyler var onları
söyleyip sesimi de duyurmak istedim.erkek olmaması gereken bir yer ama
sürekli jetskı'yle erkekler geçiyor.tur tekneleri,birde adamın biri
bizim yüzdüğümüz yere teknesinin demirini atmaya çalışıyodu:KK1:
Allah allah ya tabi hemen müdahale edildi ama herkes rahatsız oldu.

Son düzenleme:
Altınkuma 2-3 sene önce bir kez gitmiştim hiç beğenmedim malesef. Hem çok ufak hem çok bulanık su hem de bir anda derinleşiyor. Kilyos, Gümüşdere vs çok daha iyi. Hem artık girişler de ücretsiz...

Geçenlerde gittim arkadaşlarımın ısrarıyla.Onlar daha önce gidip beğenmişler.Bende mecburiyetten gitmek durumunda kaldım onlara güvenerek.Malum erkek arkadaşım izin vermiyordu zor izin aldım kadınlar plajı diye.Hem karışık plaja kızlarla gitsek başımıza gelecekleride biliyoruz.Bir sürü sapık rahatsız edecek,yüzerken çarpacak,resminizi çekecek vs...:82:
Neyse binbir ümitle,denize hasret kalmışlıkla arkadaşlarımın deneyimine de güvenerek gittik.Kadınlar plajı ancak girişte erkekler ücreti alıyor.Plaj yol seviyesinin bayağı altında kalıyor.Aşağıya bakıldığında görülmeye müsait yani.Ancak mavi brandalarla kapatmaya çalışılmış başarılı olduğunu söyleyemem.Plajın yan tarafında karışık plaj var.Burayla kadınlar plajının arasına yine derme çatma branda çekilmiş.Arada bir bazı kırolar o brandalardan bizi gözledi.Ayrıca hem teknelerle hem jet skilerle bir sürü erkek geçiyor plajın önünden.Kısacası kesinlikle izole edilmiş bir ortam değil.
Deniz bir kere hem yosunlu hem de oldukça pisti.Malumunuz Marmara denizi çok bişey beklemeyin.Ama en azından kadınlar plajı deyip temiz olur umudu taşıyordum.Maalesef gördüğüm en pis plajdı.Denizin içinde yosunlar yetmiyormuş gibi bir de denizin üstünde günlük ped,:KK47:pet şişe,plastik tabak,poşet vb bir çok materyal mevcuttu.Kumsal denilen yer bir bölümünde genişçe diğer bölümünde 3 metrelik bir mesafe kadardı.Tıklım tıklım ve yine leş gibiydi.Soyunma kabinleri idrar kokuyordu.Ayrıca sağolsun bazı teyzeler ablalar çocuklarının büyük tuvaletlerini 20 metre ileride tuvalet olmasına rağmen çalıların yani o kadar küçük bir alanda sıkışmış plajın hemen arkasındaki yüksekliğe yaptırıyorlardı.
Yüzme biliyorsanız gitmeyin.Bunu dememin sebebi zaten denizde kulaç atacak boşluk bulamayacak olmanızdan.Ben yüzme bildiğim ve kenarda pislik içinde oynamayı tercih etmediğim için hep gerilen ipi aştım.Tabi akabinde çelimsiz bir sahil güvenlik düdüğü çaldı.:KK36:Ama onu umursadığımı söyleyemeyeceğim.
Üzülerek plaja gelen genel kadın profilinden de bahsetmek istiyorum.Mayo yada bikini giyen 2 elin parmağını geçmez.Kadınlar plajı diye çoğu ağda dahi yapmaya tenezzül etmemiş,ortamı erkekler plajından farksız kıldılar:KK47::KK47:.Zaten temiz bir bayansanız arada parlarsınız ve herkes sizi çekiştirir.Benden nacizane tavsiye eve gidince bir bilenden nazar duası okumasını talep edin.:KK9::21:
Ayrıca kapalı deniz girmek isteyen hanım hanımcık bayanlarda vardı ki onlar haşemo giymişlerdi.Yani herşeyin bi çözümü var.
Şimdilik akılma gelen bu kadar.Bayanlar haddim olmadan tavsiye vermek istiyorum.Hepiniz gelecekte anne olacaksınız.Hatta birçok anne var aramızda.Çevre kirliliğinden şimdi verdiğim örnekteki gibi deniz kirliliğinden hep şikayet ediyoruz.Ama hiç kendimize bakmıyoruz.Kim yapıyor bu kirliliği?Kendi kendine olmuyor ya sonuçta.Diyeceğim o ki,evlat yetiştirirken aileden ne görüyorsa onu alıyor çocuklar.Sen sadece evinin temizliğine önem verip dışarıyı mahvediyorsan senin çocuğunda ilerde böyle yapar.Bu pislik döngü halinde gider durur.Herşey annede anlayacağınız.Ayrıca çevreyi kirletmek insana yapılacak en büyük saygısızlık.Hepimiz vatanımızı milletimizi sevdiğimizi söyleriz ama elimize geçen çöpü sokaklara dağıtırız:KK47:Bu nasıl millet sevgisi?Milletini vatanını seven insan onların yaşadığı hatta kendi yaşadığı ortama nasıl pislik yayar?Siz çocuğunuza pislik sürebilir misiniz?Öyleyse niçin başkalarına bunu yapıyoruz?Herşey ne kadar basit değil mi? :KK43::KK43:
Sağlıcakla kalınız...

Ben de bu yaz gitmeyi düşünüyorum fakat pek iyi yorumlar okumadım internette. Çok kalabalık ve kalitesiz hizmetin olduğu söyleniyor. Gerçekten de öyle mi?

Gezilecek Yerler, Gidilecek Mekanların Adresi: Altınkum Kadınlar Plajı

Son düzenleyen: Moderatör:
cok kalabalıktı suyu kirlenmıs yosun calı cırpı camurlu gıremeyecegımı anlayınca yarım saat olmadan cıktm 35 tl vermıstım 3 kısı tabı yol masrafım harıc..15 tl sadece ıade ettıler 20 tlnın lafını yaptıgımdan degıl ezıyet cektım giremedım 3 vesayıt gıt gel

Ya geçenlerde bende bu sarıyer altınkum kadınlar plajına arkadaşlarım aracılığı ile gittim ama bence güzeldi yani. Personel olarak hiç erkek göremedim hepsi kadındı insanlarla alakalı söylenen şeyler kısmen doğru ama plaj yetkilileri herşeye olabildiğince çabuk müdahale ediyor. Belkide arkadaşlar pis zamana veya ne bileyim çalışma yapılmayan zamana denk gelmişlerdir diye düşünüyorum. Bizim arkadaşlar internetten servisi bulup aradı ..... adresinden ve o şekilde evden alınıp eve geri bırakıldık. Bence memnun olmayan arkadaşlar bir şans daha vermeliler buraya :))

Son düzenleyen: Moderatör:
X