Sağlıklı Kilo Almak

bilge_izmir

Arayış ve bekleyiş
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2018
230
436
Normal yaşantısında çok sağlıklı beslenen birini düşünün. Patates kızartması yemiyor sucuk salam ketcap mayonez nescafe kola tuketmiyor asitli şekerli içecek tükemiyor, sebze yiyor yemeği fazla kaçırmıyor adeta kanserli bir hastanin diyeti gibi bi nevi kamu spotu gibi besleniyor. Aslında olmasi gerektiği gibi degil mi. Ama toplumsal bir baskı var "çok zayıfsın". Bu zayiflik görüntüsünden çıkmak istiyor belki daha alımlı olmak istiyor... peki ne yapsin bu kişi de kilo alsın ? Hadi hep beraber tartışalım. Yalnız unutmayalim ilaç kullanmak da yok dışarda abur cubur yemek de...

Bunun cevabini ben de merak ediyorum, 2-3 kilo almak istiyorum ve gercekten cok zorlaniyorum. Asiri saglikli beslenen biri degilim ama bence bu isin sirri sık sık yemekten geciyor ve yavas yavas porsiyonlari buyuterek mideyi genisletmekte

Imkani yok yedikelrim durmuyo evet cok et koftebyiyen biri degilm ama surekli kizartma kekelr borekler hamur isi yerim oldugu gibi gidiyor anlamadm yillardir 50 deyim yada 53

Bunun cevabini ben de merak ediyorum, 2-3 kilo almak istiyorum ve gercekten cok zorlaniyorum. Asiri saglikli beslenen biri degilim ama bence bu isin sirri sık sık yemekten geciyor ve yavas yavas porsiyonlari buyuterek mideyi genisletmekte

Evet sık yemek yontem olarak güzel ama kendiyle çok ilgilenen biri olmak lazım üstüne düşmek lazım gerçekten

derdini seviyim:KK48:
peynir güzel kilo aldırıyor hem sağlıklı. bir tanıdığım 42 kiloydu kilo almak için diyetisyene gitti. diyetisyen her öğününe peynir vermiş toplam günde 500 gr falan olur diyordu. yiyemedi ama midem bulandı artık diyordu. sen kaç kilosun?

derdini seviyim:KK48:
peynir güzel kilo aldırıyor hem sağlıklı. bir tanıdığım 42 kiloydu kilo almak için diyetisyene gitti. diyetisyen her öğününe peynir vermiş toplam günde 500 gr falan olur diyordu. yiyemedi ama midem bulandı artık diyordu. sen kaç kilosun?

44.4 kiloyum ... yemek yemek aklima gelmiyor desem

Diyetisyene de gittim benim bir haftada yiyeceğim yemekleri bir günde ye diyor Ama bana en iyi öğretisi çorba ile başlama önce ana yemek ye ki kalori ve besin değeri yüksek şeyler yemiş ol Çünkü zaten bir çorba ile doyuyorum ikinciyi yemeği yemiyordum.

cidden mi ya? o bahsettiğim kişiyle de konuşurken ağzım açık dinlerdim. kuş kadar yiyor karnım şişti diyor. bence gerçekten bu zor bişey. kendini besiye çekmen lazım:işsiz: peki vitamin, demir eksikliğin falan var mı?
Işin ilginç tarafı yok Bazen Demir'im düşer ama ciddi degil genel anlamda vitamin değerlerim iyidir Çünkü sağlıklı besleniyorum kızartma hamburger Beyaz ekmek yok . sebze yiyorum Et yiyorum yumurta yiyorum B12 im bir cok kisiden daha iyi ama dediğim gibi az yiyorum öğünlerde tabağım küçük

Bir misafirliğe gidiyorum yanlış anlıyorlar hem 3 çeşit yemek yapıyorlar gittiğimde zaten tabak kocaman dolu oluyor çorbayla. ortaya da mantı koyuyorlar sarma koyuyorlar salata koyuyorlar ve hepsinden yememi istiyorlar düşünün çorba ana yemek pilav yiyeceğim ortadaki salata sarma ve mantıdan yiyeceğim ondan sonra çay faslında geçilecek çayın yanında tatlı yiyeceğim Sonra meyve derken insanlar yemek bilmiyor ve ben onlara hayretle bakıyorum nasıl iştahlılar diye

Sürekli ye ye diyorlar beni çok bunaltıyorlar Kimse beni anlamıyor

Halbuki yiyebilseydim Zaten kilolu olurdum

Benim O sofrada yiyebildiğim bir tabak çorba ve salata Belki biraz mantının tadına bakarım çayın yanında tatlı bir küçük ve bu akşam derim ki bugün epey yedim

Aynı ben .yemek yemeyi sevmiyorum , hayatta kalmak için bir ihtiyaç benimkisi. Ama kilo almak cidden Zor .çok denedim olmuyor olmuyor . Bazen 1 , 2 kilo alıyorum oda durmuyor zaten

ben de mantı yapıyorsam o akşam sadece çorba ve salata yaparım diğerleri gereksiz çünkü zaten mantı başlı başına ağır bi yemek. tereyağlı hamurlu. senin şuanki beslenme düzenini kilo vermek isteyenler yapar. ama bu şekilde sana kızmaları hayli saçma. dediğin gibi yiyebilsen kilon olur zaten. kvler de ban sen hiçbir şey yemiyorsun derler hep. halbuki onlar fazla iştahlı. işin ilginç tarafı hiçbiri şişman değil. örnek veriyorum kahvaltı yapılır 11 gibi. saat 1 gibi görümcem bişeyler yemek ister bense o kahvaltıdan sonra akşama anca acıkırım. 2 saate bir sürekli bir şeyler yiyolar. gece yemeleri vardır. gece 1de falan sofra kurarlar. benim de hiç sevmediğim şey.
gece yemek yeme alışkanlığı edinebilirsin bak bu da güzel kilo aldırır

ben de mantı yapıyorsam o akşam sadece çorba ve salata yaparım diğerleri gereksiz çünkü zaten mantı başlı başına ağır bi yemek. tereyağlı hamurlu. senin şuanki beslenme düzenini kilo vermek isteyenler yapar. ama bu şekilde sana kızmaları hayli saçma. dediğin gibi yiyebilsen kilon olur zaten. kvler de ban sen hiçbir şey yemiyorsun derler hep. halbuki onlar fazla iştahlı. işin ilginç tarafı hiçbiri şişman değil. örnek veriyorum kahvaltı yapılır 11 gibi. saat 1 gibi görümcem bişeyler yemek ister bense o kahvaltıdan sonra akşama anca acıkırım. 2 saate bir sürekli bir şeyler yiyolar. gece yemeleri vardır. gece 1de falan sofra kurarlar. benim de hiç sevmediğim şey.
gece yemek yeme alışkanlığı edinebilirsin bak bu da güzel kilo aldırır
Gece yemek çok sağlıksızdır sağlığını kaybetmek adına kilo almak istemem Çünkü gece yediğin yemek sindirim sisteminde hastalığa neden olur karaciğeri bozar

Aynı ben .yemek yemeyi sevmiyorum , hayatta kalmak için bir ihtiyaç benimkisi. Ama kilo almak cidden Zor .çok denedim olmuyor olmuyor . Bazen 1 , 2 kilo alıyorum oda durmuyor zaten
Benim gibi birilerinin olduğuna çok sevindim kendimi yalnız hissediyorum çünkü çevremdekiler kilolu Demek ki türünün son örneği değilmişim

Benim gibi birilerinin olduğuna çok sevindim kendimi yalnız hissediyorum çünkü çevremdekiler kilolu Demek ki türünün son örneği değilmişim
Bana çok zayıfsın diyenler genelde obez, ya da obezite yolunda ilerleyen insanlar ..nasıl ki biz onlara “ayy çok şişkosun sen “ demiyorsak .onlarda söylememeli ama işte ...
Ben kilomu korumak için gün içinde badem, fındık tüketiyorum ..

Bana çok zayıfsın diyenler genelde obez, ya da obezite yolunda ilerleyen insanlar ..nasıl ki biz onlara “ayy çok şişkosun sen “ demiyorsak .onlarda söylememeli ama işte ...
Ben artık cevap veriyorum diyorum sana öyle geliyor Sen kendinle kıyasladığın için beni çok zayıf sanıyorsun ama Senin durumun daha ciddi diyorum sağlıkçı olduğum için biraz daha diye biliyorum aslında

Badem fındık mantıklı gerçekten günlük olarak görev haline getirebiliriz badem fındık ceviz tahinli pekmez

X