Sağlam diş kestirilip zirkonyum yaptırılır mi?

lagrima

Guru
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2009
6.132
88
38
Selam arkadaşlar. Öndeki tek dışım yamuk ve 1 tane köpek dişi. Dişlerim sağlam hekim e gittim kimisi tek dedi kimi tek dişi zirkonyum yapabiliriz dedi kimisi 6 dışı zirkonyum yapalım dedi.. Tekinden şikayetim var görsel olarak sizce tek diş zirkonyum yaptıralım iyim yoksa 6 diş mi? Sapasağlam 6 disi kestirmek çok mantıklı gelmedi tel deseniz yaşım 35 1 2 sene telle gezmek istemiyorum.. Sizin fikirlerinizi alabilirmiyim?

Dişlerinizi sakın kestirmeyin derim
Tel daha mantıklıı
Ben daha 23yaşındayım ağzımda diş kalmadı zirkonlarımdan çok memnunum ama sağlam değildi benim dişlerim keşke sağlam olsalardı yamuklugunada razıyım

Dişlerinizi sakın kestirmeyin derim
Tel daha mantıklıı
Ben daha 23yaşındayım ağzımda diş kalmadı zirkonlarımdan çok memnunum ama sağlam değildi benim dişlerim keşke sağlam olsalardı yamuklugunada razıyım
35 den sonra telle gezmek çok kulağıma hoş gelmiyor, 🙈
Zirkonyum zamanla kararıyormus falan diyorlar doğru mu? Sizin ne kadar oldu takdirali

Zirkonyum zamanla kararıyormus falan diyorlar doğru mu? Sizin ne kadar oldu takdirali
Benim ön 4dişim zirkonyum
2017temmuz ayında işlemlerim bitti
Benim diş etlerim fln kesildi çok berbattı
Baya bi maliyetli ama şunu söylemeyim
Okadar çok memnunum ki sanki ana dişimdende sağlam ve güzeller 3hafta önce dişimdeki apse için hastaneye gittim doktor ön dişlerime harika dedi zirkonyum diyince ımmm baya iyi dedi Alman markası sonuçta çok begendim çok doğal yapılmış dedi
Kararma sararma asla olmadı
Hiç şüphe duymadan yaptırabilirsiniz
Zaten maliyetli çok sağlam dişler

Hem yaşınız çok genç hiç öyle düşünmeyin imkan varsa tel daha mantıklı sağlam dişlerinize yazık ben çok acısını çektim
Sonra ne demek istediğimi anlarsınız benim imkan olsa ektiricem vallahi

Dişlerinizin 6sı sağlam ve tek bir dişiniz problemli ise tel daha mantıklı göründü bana da tabi yine de karar sizin :)

Hem yaşınız çok genç hiç öyle düşünmeyin imkan varsa tel daha mantıklı sağlam dişlerinize yazık ben çok acısını çektim
Sonra ne demek istediğimi anlarsınız benim imkan olsa ektiricem vallahi
Himm pişman olurum diye yaptiramiyorum zaten ama tel ile de gezmem ben bakalım zaman ne gösterecek

Okadar çok memnunum ki sanki ana dişimdende sağlam ve güzeller 3hafta önce dişimdeki apse için hastaneye gittim doktor ön dişlerime harika dedi zirkonyum diyince ımmm baya iyi dedi Alman markası sonuçta çok begendim çok doğal yapılmış dedi
Nerede yaptirdiniz acaba

Ben 2 yil once saglam dislerimi kestirip zirkonyum yaptirdim.
Ilk 1 Hafta zorlandim ,alismak cignemek zor geldi ama suan cok memnunum. Sanki kendi dislerim gibi.
Benim kendi dogal dislerim rengi koyuydu ,boylece istedigim gibi beyaz dislerim oldu.
Herkes dogal oldugunu zannediyor

Selam arkadaşlar. Öndeki tek dışım yamuk ve 1 tane köpek dişi. Dişlerim sağlam hekim e gittim kimisi tek dedi kimi tek dişi zirkonyum yapabiliriz dedi kimisi 6 dışı zirkonyum yapalım dedi.. Tekinden şikayetim var görsel olarak sizce tek diş zirkonyum yaptıralım iyim yoksa 6 diş mi? Sapasağlam 6 disi kestirmek çok mantıklı gelmedi tel deseniz yaşım 35 1 2 sene telle gezmek istemiyorum.. Sizin fikirlerinizi alabilirmiyim?
Önceden çektirmiş olduğum dişlerime ait boşluklarım vardı. Ön dişlerim sarı ve lekeliydi. Bir çok hastaneye gittim ama hem bütçe açısından hem de güven açısından zorlandım.

Çekmeköy de bulunan Radixdent Diş Hastanesini keşfettim, gitmez olaydım. Hiç memnun kalmadım !

Radixdent Diş Hastanesi Şikayet

Son düzenleyen: Moderatör:

6 sağlam dişi kestirmeyin derim.yapılmış halinin demosunu alçı modelde size gösterebilirler. Tek dişin alçı demosunu isteyin hekiminizden beğenirseniz yaptırın

Ben 2 yil once saglam dislerimi kestirip zirkonyum yaptirdim.
Ilk 1 Hafta zorlandim ,alismak cignemek zor geldi ama suan cok memnunum. Sanki kendi dislerim gibi.
Benim kendi dogal dislerim rengi koyuydu ,boylece istedigim gibi beyaz dislerim oldu.
Herkes dogal oldugunu zannediyor

ön dört dişime lamine kaplama yapılmasını tavsiye etti doktorum (dişlek diye tabir ettiğimiz bir görüntü var )

haliyle 4 dişte kesme işlemi az da olsa yapılacak çok korkuyorum.. işlem 1 hafta sürer dedi. dişlerde sızlama , ağız kokusu acı... bu tarz şeyler yaşadınız mı?

ön dört dişime lamine kaplama yapılmasını tavsiye etti doktorum (dişlek diye tabir ettiğimiz bir görüntü var )

haliyle 4 dişte kesme işlemi az da olsa yapılacak çok korkuyorum.. işlem 1 hafta sürer dedi. dişlerde sızlama , ağız kokusu acı... bu tarz şeyler yaşadınız mı?
Bana da 4 diş dendi ama ben hala karar verip yaptırmadım.. Çevremde yaptıran var kanal olmadığı sürece acı sisi koku diyen olmadi

Evet tabiki oldu
Ama yeni dislerimi o kadar begeniyorumki o agri sizi cokta tinlamadim
Gecici bir durum zaten

maliyetini yazar mısınız lütfen, burdanveya özelden yazabilirsiniz

Merhaba nerede yaptırdınız acaba?

X