Sadece kahve sigara ile beslenmek

iyilikdamlayancar

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2023
86
-70
20
Bir kaç kilo fazla var ve diyet yapamıyorum daha doğrusu bi programa uyamıyorum sürekli düzenli yemek hazırlamak liste takip etmek bana ıygun gelmiyor ve yemek yedikçede yiyesim geliyor

Gün içinde minimum 6-7 fincan sade türk kahvesi içerim malesefki sigara alışkanlığım da var 25-30 dal içiyorum genelde

evdeyken sadece elektronik içiyorum
o da verdiği aromayla bi tık açlık bastırıyo sanki

Gün içindede 4 litre su tüketsem kilo vetebilirmiyim sizce

Son düzenleme:
Sağlıksız bir yaklaşım olur. Örneğin şuan üst limitiniz 60 kiloysa bu şekilde bir şok diyetle başta kilo verirsini ama sonra bu kez bu limiti 65-70lere çekersiniz ve artık bu kilo bandında birden hızla kilo alabilen bir vucuda sahip olursunuz. Ben kalori takibiyle kilo veriyorum yakında tekrar başlayacagım. Çeşitli uygulamalar var mobil mesela diyelim bugun akiam yemeğinde pilav ve türlü var oraya posiyonları girip kaloriye bakıyorum ona göre az yiyorum. Önemli olan az yemek

Bir kaç kilo fazla var ve diyet yapamıyorum daha doğrusu bi programa uyamıyorum sürekli düzenli yemek hazırlamak liste takip etmek bana ıygun gelmiyor ve yemek yedikçede yiyesim geliyor

Gün içinde minimum 6-7 fincan sade türk kahvesi içerim malesefki sigara alışkanlığım da var elektronik kullanıyorum evdeyken

Kahve/şu/sigara ile mi besleneceksiniz?

Sağlıksız bir yaklaşım olur. Örneğin şuan üst limitiniz 60 kiloysa bu şekilde bir şok diyetle başta kilo verirsini ama sonra bu kez bu limiti 65-70lere çekersiniz ve artık bu kilo bandında birden hızla kilo alabilen bir vucuda sahip olursunuz. Ben kalori takibiyle kilo veriyorum yakında tekrar başlayacagım. Çeşitli uygulamalar var mobil mesela diyelim bugun akiam yemeğinde pilav ve türlü var oraya posiyonları girip kaloriye bakıyorum ona göre az yiyorum. Önemli olan az yemek
Keşke bende bunları uygulayabilsem ama asla düzenli ve planlı ilerleyemeyen bir yapım var diyet konusunda
yani bi tekniğe yada listeye bağlı kalamıyorum bir çok kez denedim malesefki :KK43:

Gün içinde minimum 6-7 fincan sade türk kahvesi içerim malesefki sigara alışkanlığım da var elektronik kullanıyorum evdeyken

Bu yazdiginiz fasting oluyor simdinin deyimiyle. Ben 36 saatlik acliklar yapiyorum su/kahve/cay/tuz icerek. Ben de sizin gibi yedikce yemek istiyorum ve yemek yemedigim gunlerde de kendimi cok iyi ve enerjik hissediyorum. Oyle ki normalde 20dakika spor yapabiliyorum. Ac oldugum gunler 40 dakika spor yapabiliyorum.
Kilo vermede faydali oluyor evet. Uzun sureli acliklar ostrojeni azaltiyor. Uzun sureli aclik uapan kadinlarda regl kesilebiliyor ve geri getirmek icin uzun caba harciyorlar. Bu benim icin onemli oldugunden ben aclik yapabilecegim halde yapmiyorum.

2 hafta uygulamayı düşünüyorum sadece

Felaket zararli olur. Ama en azından sabahları yumurta / öğlen akşam salata tercih edin. Birde 4/5 tane ramazanda yediğimiz küçük hurmalardan yersiniz. Bayilirsiniz diğer türlü bu şekilde dediklerimle bile insan zor dayanır ama hem açlığınızın karşılığını alır hem bitkin dusmezsiniz

Boş mideye gunde 6 tane kahve yüklerseniz 2 hafta icinde mideyi delersiniz

Elektronik sigara tehlikeli değil mi? Düdüklü tencere gibi duman cıkıyo resmen. Ve günde 6-7 fincan kahve kalp çarpıntınızı tetikler.

Günde 4 lt su kahve vs midenize böbreklerinize oldukça zarar verir . Bence bir diyetisten ve spor salonuyla ilerleyin bu şekilde kendinizi mahvedersiniz , diyetisyenin verdiği diyete uyamiyorsaniz da kendi çapınizda öğün azaltma kalori takibi yaparak beslenin , evde durmamaya yürüyüş yapmaya özen gösterin

Kilo vermek için illa liste takip etmenize, özel yemekler yapmaniza gerek yok. Normalde ne yiyorsaniz onlarin porsiyonlarini oldukça küçültün, abur cuburu kesin yeter. Aç durup kahve sigara içmekten iyi olacaktir eminim.
2 hafta aç durarak kilo verip daha sonra yemeye ayni şekilde devam ederseniz yine kilo alacaksiniz zaten. Bu size bir şey kazandirmaz

Kendine yapabileceğin en büyük kötülüklerden biri sağlıksız beslenme düzeni.
Kilo vermek yerine bütün organlarını zorluyorsun içtiğin kahveler mideni, kalbini, bağırsakların o kadar etkiliyor ki.. Yaşını bilmiyorum ama çok yanlış yoldasın.
Diyet sanıldığı kadar korkutucu ve zor değil. Sana tavsiyem kendine bu kötülüğü sürdürme.
Doktor desteği ve biraz haraketle istediğin kiloyu verebilirsin.

Gün içinde minimum 6-7 fincan sade türk kahvesi içerim malesefki sigara alışkanlığım da var 25-30 dal içiyorum genelde

evdeyken sadece elektronik içiyorum

Aralıklı oruç gibi beslenme düzenleri de etkili olur. Belli saatler içinde yemek yemek sağlık için çok faydalı oluyor. Yaşınıza göre olan saat aralığını uygulayabilirsiniz

Ekmeği ve porsiyonu azaltmak, varsa abur cuburu kısmak, zaten güzel bir başlangıç oluyor. 10 gündür biraz dikkat ettim, 500-600 gr gitti. En iyisi de, yavaş yavaş gitmesi.

Porsiyon azaltıp ekmek yemeyin her hafta değiştire değiştire sağlıklı beslenin. 10 kaşık yiyorsanız 5 kaşık yiyin. Sofradan doymadan kalkın

Doğru değil. Bununla birlikte ben son 3 haftadir yapiyorum bunu. Zaten 10 yıldır sigara iciyorum, birakamadim da. En azindan işe yarasin ve yaradı... 75 kiloydum,şimdi 66yım. Boy 168. Kolesterolüm yüksekti, düşmüş, şekerim de normale indi şükür. Yani hiç içmiyorsan asla başlama, ama zaten sigara içiyorsan e işe yarasın, kötünün iyisi. Ben kahvaltı yapiyorum işte tost omlet vs, sonra ertesi gün kahvaltiya kadar bitki çayı, kahve, soda sigara. Surekli kahve içme. Zaten akciğeri yiyoruz bırak böbrek kalsın😉

X