Sadece boşanmak ve bu kabustan uyanmak istiyorum

tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim .
biz anlaşmalı olarak gidip dilekçemizi verdik . Ama dilekçeyi avukat bir aile büyüğümüz ile inceledik .herşey lehimize

Zaten kendisi bunca zaman ne bana nede oğluna sahip cıktı bundan sonramı cıkacak .

ayda bir kez görüşme talep etmiş oğlu içinde bir miktar nafaka ödeyecek ( parasıda onun olsun umrumda değil)

evdeki eşyalarıda bana bırakmış lütfetti yani .

Bundan sonrasında bu aklımda olması iyi oldu benim boşanma kararımı encok tetikleyen şey ilerde çocuğumada eften püften şeyler için siddet uygulamaya kalkması .

sizin mutluluğunuzu gördükçe sizi çocuğunuzla acıtmak isteyebilir.
Ya da zaten iyi değil çocuğunuz onunla görüşüştüğü zamanlarda ondan yanlış etkilenebilir. Onun için söyledim
Ha bir de şu size hasta diyor ya. Merak etmeyin bu tipteki adamların hepsi aynısını yapıyor. Daha bunu söylemeyenini görmedim.
Görsem.. Herşeye hatasına rağmen gidip alnından öpecem

Ya da zaten iyi değil çocuğunuz onunla görüşüştüğü zamanlarda ondan yanlış etkilenebilir. Onun için söyledim
Ha bir de şu size hasta diyor ya. Merak etmeyin bu tipteki adamların hepsi aynısını yapıyor. Daha bunu söylemeyenini görmedim.

aynen canım aynen..benmki dava dilekçesinde bile yazmış..mahkemede söledide hakim yemedi:KK9: asla kabul etmezler..ay nekadar çok buadamlardan var ortadaaa ..dayak yersin,hakaret yersin,tehdit edilirsin sen suçlusun çünkü onu sen tahrik etmişsindir o normalde melek gibi biridir:KK9::KK9::KK9:

Çoğu gitmiş azı kalmış,azıcık daha sabret,kurtulacaksın inşallah.

Bu hale gelen 2 boşanma biliyorum.4 aşamada bittiler:

1-Gidersen git,umurumda değil.Git de gör gününü. (Nasılsa gidemez,ayrılamaz düşüncesi.)
2-Yalvarıp yakarmak, yuvamızı yıkma demek,aileleri araya sokmak.(Ciddi ciddi gidiyor,çaresine bakayım,kandırmam lazım)
3-Kıskanmak,taciz edip rahatsız etmek. ( Yok dönmüyor,kime güveniyor,kesin birini buldu ya da bulacak,şunu takip edeyim ne halt ediyor)
4-Tamamen yabancılaşmak...( Ne hali varsa görsün,sürünsün,beni istemeyeni ben de istemem,bana karı mı yok )

her aşama tanıdık geliyor :)
aileme yaptıklarına katlanamıyorum halen arkalarından konuşmasına .kendini haklı cıkarmaya calışmasına .

sonrada sanki hiç bir şey olmamış hersey çok yolundaymış gibi babalar gününü neden kutlamamışız .çok burk geçirmiş de de de . çok çok sıkıldım cidden .

ailesi iyi insanlar , ama özellikle annesinin oğlunun hatalarını bilmesine rağmen halen onu savunması onun laflarını bana getirmesi ben kızıp laf söyleyincede bana bozulmasına anlam veremiyorum .o zaman bana intikal ettirmeyin kendi aile meselenizi kendiniz halledin değilmi ?

Benım ve ailemin canını yaktı ben ona neden merhamet gösterecekmişim ?

aileme yaptıklarına katlanamıyorum halen arkalarından konuşmasına .kendini haklı cıkarmaya calışmasına .

sonrada sanki hiç bir şey olmamış hersey çok yolundaymış gibi babalar gününü neden kutlamamışız .çok burk geçirmiş de de de . çok çok sıkıldım cidden .

ailesi iyi insanlar , ama özellikle annesinin oğlunun hatalarını bilmesine rağmen halen onu savunması onun laflarını bana getirmesi ben kızıp laf söyleyincede bana bozulmasına anlam veremiyorum .o zaman bana intikal ettirmeyin kendi aile meselenizi kendiniz halledin değilmi ?

yok yok kondurmazlar oğullarına..annem benim resmiimi göstermiş kafam davul gibi..benim oğlum yapmazz..ayy kadını bulsam onuda gırtlaklıcamm..:KK47::KK47:

bizim en değer verdiğimiz kişi çocuklarımız bu insanlar bunu çok iyi biliyor ve sıkıştıkları anda ( emin ol burda herkez onaylayacaktır bunu ) %99 u çocuğu kullanıyor yok velayeti alırım yok göstermem çocuğu kaçırırım .. vıdı vıdı

çünkü güçlü değiller

evet sen kendini suçlu görüyorsunya bir suçun var gerçekten o da ilk tokatı yediğinde o şokla sana zarar vermek istemediğini aslında düşünerek kendini kandırarak adamı terketmemen ama geç kalmış sayılmazsın ... çünkü o şiddeti öğrenmiş bi kere sen daha iyi biliyorsundur ama ailesinden çocukluğundan kalan birşeydir bu ve bu durum senin oğlunada geçecekti oda arkadaşlarını döven eşini döven belkide sizi döven biri olacak o adamın yanında büyürse ..

kafan hiç karışık olmasın dayak seni ezik bir kadın yapmasın çünkü bu isende korku ve sinme yaşatabilir ama yapan için bir canavarlık akıl hastalığı sende bir sorun yok buna inan ...

aynen canım aynen..benmki dava dilekçesinde bile yazmış..mahkemede söledide hakim yemedi:KK9: asla kabul etmezler..ay nekadar çok buadamlardan var ortadaaa ..dayak yersin,hakaret yersin,tehdit edilirsin sen suçlusun çünkü onu sen tahrik etmişsindir o normalde melek gibi biridir:KK9::KK9::KK9:

Ama eğer onunla devam etmeyi seçersen öyle de oluyorsun zaten.
Kendini sorgulamaya başlıyorsun zamanla. Ben nerde hata yaptım diye

Kızlar ben de korkarak okuyorum bilenleriniz var, nişanlıyım ve ayrılmak üzereyim.

Allah bu durumdakilerin hepsine yardımcı olsun,konu sahibine de inşallah yakın zamanda sıkıntılarından kurtulmasını diliyorum,kıymet bilen biriyle,evladıyl a daha mutlu bir hayatın başlangıcı olur bu boşanma umarım

Belinaycım bu arada özel mesaj kutun dolmuş canım yazamıyorum..

Ama eğer onunla devam etmeyi seçersen öyle de oluyorsun zaten.
Kendini sorgulamaya başlıyorsun zamanla. Ben nerde hata yaptım diye

tabi tabii..psikolağa gittim ben evliyken ağlaıom kadına ben çok nankörüm eşim çok iyi ama ben onu haketmiyom..mutlu edemiyo ben nie böleyim..anladın sanırım kadın..kendiini suçlama biyerde bi yanlış var belki sen başka şeylerden mutlu oluyosundur demişti..

neden onun ailesiyle görüşüyorsun?

sen naptın peki ayrılıyomusun canım?

ablacım şuan o hep gece çalışıyor ben gündüz 1 saat falan görebiliyorum ondada yemek falan derken kavga edecek zaman yok izinli günlerindede sabaha kadar gezer görmüyorum yani evlilik böyle yürüyor gidiyor.Bir aile gibi değiliz ki..Tartışmadan bıktım hiç bir şeyine karışmıyorum.Bizimkisi aslında çoktan bitti de bir benim elimde yüzük var onda oda yok.En son anneme ve bana yaptığı şeyden dolayı av.gittik anlaşmalı boşanmak için orada vazgeçti av.dediki 1 ay ayrı kalın sonra karar verin.tabi o evden hiç gitmedi öyle kaynadı gitti.Şimdide dediğim gibi kendi aleminde adam evle alakası yok.Böyle sürüyor şimdilik ama sonu yok ama yine el kaldırsa 1 dk.durmam ne kadar aptalmışım ilk başlarda çekmişim o kadar ve bir sürü hakaret aileme ve bana bunlar ne sanıyorlar kendilerini ya..yarın çocuğun büyüdüğünde bile eğer boşanmazsan sana diyecek neden çektin bu adamı en çok çocuklar etkileniyor.Ona hiç güvenmiyorum ve kendimi heran bitecek gibi hazırladım.Bende senin gibi daha 10 günlük gelindim dayak yemeğe başladığımda.ilk 6 ay en küçük şeyden dövdü kavga çıkardı karakola şikayet ettikten sonra dayak işini bıraktı ama hakarete devam..1 buçuk yıl oldu evlenelide.

son cumlen ile beni güldürdün :)

evet bu karşıdakine hasta demekle eline ne geciyor acaba ?

eğer bi sakıncası yoksa ablacım demek istiyorum nazife abla, ben 19 yaşındayım 1 yıllık evlyim KK yeni üye oldum. yaşadıklarından çok etkilendim çok üzülüm Rabbim artık bundan sonra herşeyi gönlüne göre versin çoçuğunla mutlu huzurlu bi hayat yaşarsın inşaallah

yok yok kondurmazlar oğullarına..annem benim resmiimi göstermiş kafam davul gibi..benim oğlum yapmazz..ayy kadını bulsam onuda gırtlaklıcamm..:KK47::KK47:

inanamıyorum !!!!! arkadaşım çok çok üzüldüm , benimde kolumdaki morlukları görmüşler .
Tabi bunu hemen ona söylemişler nasıl yaparsın diye , kavga sırasında ben ona eğer bana bir daha vurursan kendimi aşağıya atarım demiştim annesine kolundan tuttum çektim kendisini aşşağıya tamasın diye hemen olayı kendine çevirmişti .

Anneside ama sen şöle demişsin vs vs ......

İyi bir mesleğin, evladın ve güçlü bir yapın var. Böyle bir ruh hastasına da hiç ihtiyacın yok, bir an önce defet gitsin. Hakkıysa eğer mutlu olsun, değilse Allah bildiği gibi yapsın, erkek kalmamış piyasada arkadaş yaa!!!
Gayet iyi, dayanıklı ve umutlu gördüm seni. Hiç arkana bakma, meleğine kanalize ol, ikiniz beraber oldukça sizi kimse yıkamaz evelallah. Bol şans arkadaşım, tez zamanda kurtulmanı diliyorum...

neden onun ailesiyle görüşüyorsun?

ailesi iyi insanlar ve torunları için deli oluyorlar .
onula ilgili konular aramıza girmedimi biz gayet iyi geçinen birbirine saygılı ve sevgi doluyuz .
İşi bozan o sadece bana yapmıyor ailesine karşıda çok kaba acımasız . onlara tabiki şiddet uygulamıyor ama sözleri hareketleri ile onlarıda cok rencide ediyor .

Birde ailem bana büyüklerime her zaman saygı göstermeyi öğretti. telefonda ağlayaın 60 yaşındaki bir kadına kötü davranmak içimden gelmiyor . Beni hiç bir zaman kötülemediler ve rencide etmediler .
Sadece annesi oda bir anne evladına konduramıyor belkide ( empati kurmaya çalışıyorum )

Belki hata yapıyorum ama en azından iyi ilişkiler çerçevesinde evladımın baba tarafı ile görüşmesini istiyorum .

ailesi iyi insanlar ve torunları için deli oluyorlar .
onula ilgili konular aramıza girmedimi biz gayet iyi geçinen birbirine saygılı ve sevgi doluyuz .
İşi bozan o sadece bana yapmıyor ailesine karşıda çok kaba acımasız . onlara tabiki şiddet uygulamıyor ama sözleri hareketleri ile onlarıda cok rencide ediyor .

Birde ailem bana büyüklerime her zaman saygı göstermeyi öğretti. telefonda ağlayaın 60 yaşındaki bir kadına kötü davranmak içimden gelmiyor . Beni hiç bir zaman kötülemediler ve rencide etmediler .
Sadece annesi oda bir anne evladına konduramıyor belkide ( empati kurmaya çalışıyorum )

Belki hata yapıyorum ama en azından iyi ilişkiler çerçevesinde evladımın baba tarafı ile görüşmesini istiyorum .

aranız iyiyse kesinlikle bağını koparma, çocuğunu babaanneden falan mahrum bırakma
benim kaynanamda eşim küçükken ayrılmış ve eşinin ailesiyle bağını hiç koparmamış şuanda halen görüşürüz baba tarafıyla, çocukkende çok destek olmuşlar eşime

İyi bir mesleğin, evladın ve güçlü bir yapın var. Böyle bir ruh hastasına da hiç ihtiyacın yok, bir an önce defet gitsin. Hakkıysa eğer mutlu olsun, değilse Allah bildiği gibi yapsın, erkek kalmamış piyasada arkadaş yaa!!!
Gayet iyi, dayanıklı ve umutlu gördüm seni. Hiç arkana bakma, meleğine kanalize ol, ikiniz beraber oldukça sizi kimse yıkamaz evelallah. Bol şans arkadaşım, tez zamanda kurtulmanı diliyorum...

Parafiks çok teşekkürler .
Sanslı bir insanım ailem beni yemedi içmedi özel okulda okuttu , üniversiteyi bittirtti master yapmammda destek oldu , şimdide evladımla yeni bir hayat kurmam için arkamdalar .
Bu açıdan çok sanslıyım , allah yüzüme güldü evladım 1 yaşına girdikten sonra karşıma iyi bir iş çıkardı .şu anda işime tutundum evladımın geleceği için .

onun vereceği maddi hiç bir desteğe ihtiyacım yok ve istemiyorumda , ben oğluma yeterim .buna gönülden inanıyorum ailemin benim için bulunduğu özveriye bende evladım için yapacağım onun iyi biri olmasını iyi eğitim almasını ,beni gururlandırmasını çok çok istyorum . aslında o beni şimdiden gururlandırıyor .
Ben senin yanındayım korkma diyor .

evet bu karşıdakine hasta demekle eline ne geciyor acaba ?

Kendi suçlarını bastırmaya çalışıyor. ve aslında kendi hasta olduğu için.
Yoksa ne olursa olsun bir kadına şiddet uygulanabilir mi.
En fazla boşarsın olur biter.
Birinin canını acıtınca nasıl insan vicdanı rahat yaşayabilir.
Nasıl hiçbirşey olmamış gibi davranabilir. Ve en önemlisi nasıl bir insana hastasın sen diyebilir.
Karşındaki hastaysa bile doktora gitmesi konusunda ikna edersin. Sorunu çözmeye çalışırsın. Dayak atmazsın

X