sade farklı bir düğün

merve321123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2014
16
6
Kızlar merhabalar :) nişanlımla aynı fikirde olduğumuz ama bir noktada tıkandığımız bir konuyu danışmak istiyorum sizlere. Sizin fikirlerinizle ortaya güzel bir şey çıkacağına inanıyorum :)) Biz bu sene düğünümüzü ağustos ayında yapacağız. Düğünümüzü havuz başı bir mekanda yaklasık 300- 350 kişilik davetlilerle yapacağız. İki aileninde ilk çocukları olduğumuz için düğün yemekli olsun istediler ve yemekli bir organizasyon tuttuk. Uzun bir süredir hayalini kurduğumuz bu günümüzün biraz farklı, sade ve şık olmasını istiyoruz. Düğünde klasikleşen oyun havaları çalmayacak. Biliyorsunuzdur oyun havasında ortaya çıkan değişik manzaraları. Bunun yerine 19.00 da davetiyeye yazdığımız düğün saatimiz; davetliler salonu doldurması ile birlikte 20.00de başlayacak. Nikahımız burada olacak. Salonun paketinin içinde bulunan drone ile nikah ve düğün havadan çekilecek. Evetlerle birlikte gökyüzüne beyaz balonlar bırakırız diye düşündük. Nikah sonrası bir dans düşünüyoruz. Vals kareografilerini çok beğeniyoruz. Biz dans ettikten sonra yerimize otururuz. Yemek servisi başlar diye düşünüyoruz. Saat 20.30 sıralarında. Çorba, ana yemek, salata, baklava ilk başta servis edilecek. Oyun havası olmayacağı için yemek servis süreleri biraz uzatılacak. Çok uzun olmamak kaydı ile. Sonra bir pasta kesimi ve arkasından dondurmalı pasta dağıtılacak misafirlere. Pasta kesimimizden sonra 2. kareografi dans düşünüyoruz. Bu zeybek veya harmandalı olabilir. Misafirlerimize güzel bir sohbet ortamı olacağını düşündüğümüzden masalarda çay imkanıda olacak. Yine salonun bize sunduğu imkan ile birlikte havuzbaşına ait kafe misafirlerimizin isteklerine açık olacak. ALkolsüz içecekler anlamında.düğün başından sonuna kadar canlı müzik grubu bizim seçtiğimiz şarkıları seslendirecek. Aralarda bilgisayar ortamından fon müzikler çalınacak. Örnek vereyim, nilüfer- ta uzak yollardan, mabel matiz şarkıları gibi. Düğünde takı töreni olmayacak. Ayarlayabilirsek eğer bir dans grubu yani geleneksel danslarımızdan birini sergileyecek bir grup getirtebiliriz diyoruz. Düğünde kimseyi sıkmamak, ortamı cok sıkıcı yapmamak adına başka ne yapabiliriz diye sizden fikir istiyorum. Tıkandığımız nokta bu. Bir köşede hazırlanmış fotoğraf köşesi olsa. Düğün sonuna doğru ''değerli davetlilerimiz çiftimizle anı ölümsüzleştirmek isteyenler anı köşesinde çiftimizle birlikte fotoğraf çektirebilir ve değerli düşüncelerini anı defterine yazabilirler'' gibi bir anons olsa. Köşede hazırlanmış bir alanda fotoğraf çekinsek. Anı defterine misafirlerimiz (isteyenlar tabi) düşüncelerini yazsalar. Sizce nasıl olur. Verebileceğiniz bir fikir var mı:? BU arda buraya kadar okuduğunuz için ayrıca teşekkür ederim . Belki bizim gibi fikre sahip olup yapmak isteyenlere de fikir olur..

Merhaba :) benim düğünüm seneye yaza olacak gibi görünüyor nasipse . Nereden baksak 1,5 sene var gibi . Yinede düşünmeye başladım nasıl olur diye ve sizinle aynı şekilde bende sade bir düğün yapmak istiyorum . Oyun havası vs bende pek hoşlanmıyorum. Düğün dediğin naif olmalı masumiyeti çağrıştırmalı gibi geliyor :)
Fikirlerinizi çok beğendim inşallah bir ömür mutlu olursunuz 🙏🏼🌺

Merhaba :) benim düğünüm seneye yaza olacak gibi görünüyor nasipse . Nereden baksak 1,5 sene var gibi . Yinede düşünmeye başladım nasıl olur diye ve sizinle aynı şekilde bende sade bir düğün yapmak istiyorum . Oyun havası vs bende pek hoşlanmıyorum. Düğün dediğin naif olmalı masumiyeti çağrıştırmalı gibi geliyor :)
Fikirlerinizi çok beğendim inşallah bir ömür mutlu olursunuz 🙏🏼🌺
çok teşekkür ederim. Rabbim isteyen herkese en güzelini nasip eylesin sizlerede bizlerede inşaallah :KK200:

anı defteri komik olmuş. yaptırmayın bence yani birinin düğünde anı defteri yazdırdığını duysam baya gülerdim, ilk defa da sizden duyuyorum.

onun dışında format güzel ama hiç mi oynamayacaksınız?
valla ben de düğün istemedim, ama kına yaptım. kına da düğün gibi oldu. asla oynayamam, eşim de benden beter. ama o gün baya oynamıştık herkes şok oldu. ne bileyim biraz da eğlenmek gerek diye düşünüyorum.

Fikriniz güzel ama hiç eglenmeden düğün biraz sıkıcı olacak gibi geldiiii..
Şimdi çok güzel modern sarklar var illaki Ankara'nın bağları erik dalı çalmasına gerek yok candan Erçetin sezen aksu şarkıları ve değişik nostalji şarkılar çok güzel oluyor yani onlardada eğleniliyor biz öyle yapmıştık sadece sizin anlattığıniz gibi olursa misafirler bayaaa sıkılacak.. anı defterini olayını bende sevmiyorum gereksiz buluyorum fotoğraf köşesi iyi çünkü takı olmadığı için foto elbet cekilmek isteyen olur

Fikirleriniz harika cok cok begendim gercekten.. ani defteri cok güzel bir fikir 💐💐💐
Şahsen ben olsam aksami biraz daha farkli yapardim yine sadelikle..
misafirler geldikten sonra masaya mezeler gelsin salata onlar yendikten sonra biraz oynamaya olsun yukarida bir arkadasin dedigi gibi illa erik dali falan calmaniza gerek yok.. yada acilisi siz esinizle güzel bir dans ile yapin..
Ondan sonra sira ana yemeklere geldikten sonra arka fonda sessiz sakin müzikler caldigini düsünün.. ana yemekten sonra bir eglence olsun diye dans olabilirdi oynamaktan sonra Pastayi kesersiniz ve pasta dagitilir böyle sanki misafirlerin cani sikilmaz hem sessiz sakin saf bir dügün ayni anda eglenceli de.. bir Italyan dügünü gibi cogu kismi yemekle gecen...

Anı defteri aslında Sex and the City'ye de konu olmuştu sanırım aşırı abes kaçmaz, benim de hoşuma gitti durup durup okurdum açıkçası... Ancak nostalji Türkçe pop ile hafif bir dans ortamı yaratsanız sanki hem daha eğlenceli olur hem de ortamın konsepti bozulmaz.
Bir de mazur görün ama sırf düğün için çalışılmış danslar -özellikle vals- çok eğreti duruyor eğer çift çok yetenekli değilse ya da uzun zamandır yapmıyorsa. Kendim de dans ettiğim için gittiğim düğünlerde öyle düğün danslarını görünce eğer çiftler biraz kalas gibiyse gülünç buluyorum, salınarak dans etmekte ne var halbuki? Böyle bir işe kalkışacaksanız 3-4 derste hemen koreografi öğrenelim mantığı ile değil de birkaç ay mükemmelleşene kadar çalışın lütfen. Aksi halde zarif ve güzel değil de zorlama duruyor çünkü.

hiç oynamadan düğün olur mu misafirler yemeğe içmeye restauranta geliyor sanki
haklısınız ya oynamalı ya da Kur'an-ı Kerim li oluyor. Biz çift olarak sevmediğimizin dışında iki tarafın ailesinde de kalkıp oynayacak kişi yok denecek kadar az sevmezler pek. Böyle ortamlarda Kur'an okutulduğunda ise asla saygı duyulduğunu düşünmüyoruz. 2 tarz düğünlerdede bulunduk ve yemek yemekten sohbet etmekten hatta gülmekten çekinmiyorlar dinlyecek olanda dinleyemiyor. Bizde böyle farklı bir fikir hayata geçirelim dedik. Belki de eksik kaldı.

Anı defteri aslında Sex and the City'ye de konu olmuştu sanırım aşırı abes kaçmaz, benim de hoşuma gitti durup durup okurdum açıkçası... Ancak nostalji Türkçe pop ile hafif bir dans ortamı yaratsanız sanki hem daha eğlenceli olur hem de ortamın konsepti bozulmaz.
Bir de mazur görün ama sırf düğün için çalışılmış danslar -özellikle vals- çok eğreti duruyor eğer çift çok yetenekli değilse ya da uzun zamandır yapmıyorsa. Kendim de dans ettiğim için gittiğim düğünlerde öyle düğün danslarını görünce eğer çiftler biraz kalas gibiyse gülünç buluyorum, salınarak dans etmekte ne var halbuki? Böyle bir işe kalkışacaksanız 3-4 derste hemen koreografi öğrenelim mantığı ile değil de birkaç ay mükemmelleşene kadar çalışın lütfen. Aksi halde zarif ve güzel değil de zorlama duruyor çünkü.
dans kursuna yazılıp şimdiden öğrenelim istiyoruz. sizin dediğiniz gibi aceleye gelince komik olabiliyor. dikkat edelim. teşekkür ederim fikir verdiğiniz için.

Fikirleriniz harika cok cok begendim gercekten.. ani defteri cok güzel bir fikir 💐💐💐
Şahsen ben olsam aksami biraz daha farkli yapardim yine sadelikle..
misafirler geldikten sonra masaya mezeler gelsin salata onlar yendikten sonra biraz oynamaya olsun yukarida bir arkadasin dedigi gibi illa erik dali falan calmaniza gerek yok.. yada acilisi siz esinizle güzel bir dans ile yapin..
Ondan sonra sira ana yemeklere geldikten sonra arka fonda sessiz sakin müzikler caldigini düsünün.. ana yemekten sonra bir eglence olsun diye dans olabilirdi oynamaktan sonra Pastayi kesersiniz ve pasta dagitilir böyle sanki misafirlerin cani sikilmaz hem sessiz sakin saf bir dügün ayni anda eglenceli de.. bir Italyan dügünü gibi cogu kismi yemekle gecen...
bizim yerimize bir dans grubu gelse nasıl olur sizce ?

Fikriniz güzel ama hiç eglenmeden düğün biraz sıkıcı olacak gibi geldiiii..
Şimdi çok güzel modern sarklar var illaki Ankara'nın bağları erik dalı çalmasına gerek yok candan Erçetin sezen aksu şarkıları ve değişik nostalji şarkılar çok güzel oluyor yani onlardada eğleniliyor biz öyle yapmıştık sadece sizin anlattığıniz gibi olursa misafirler bayaaa sıkılacak.. anı defterini olayını bende sevmiyorum gereksiz buluyorum fotoğraf köşesi iyi çünkü takı olmadığı için foto elbet cekilmek isteyen olur
sizin için sakıncası yoksa düğününüzden bahsedebilir misiniz. ayrıntıları merak ettim fikre ihtiyacım var :KK58:

anı defteri komik olmuş. yaptırmayın bence yani birinin düğünde anı defteri yazdırdığını duysam baya gülerdim, ilk defa da sizden duyuyorum.

onun dışında format güzel ama hiç mi oynamayacaksınız?
valla ben de düğün istemedim, ama kına yaptım. kına da düğün gibi oldu. asla oynayamam, eşim de benden beter. ama o gün baya oynamıştık herkes şok oldu. ne bileyim biraz da eğlenmek gerek diye düşünüyorum.
kınamız hem akşam eğlence olacak sonrada arkadaslarla eğlence olacak kına bittikten sonra baya eğleneceğiz inşaallah :KK28:

Kesinlikle boşuna masraf. Eğlence yok bir şey yok. Eğlence illa oyun havası demek mi ki? Bir sürü güzel müzikler var hem eğlendiren hem güzel gelen. Hem pasta hem dondurmalı pastayı da anlamadım. Farklı olsun diye biraz üstünde gereksiz düşünülmüş.
O kadar parayı kendinize harcayın bu konsept kesinlikle sıkıcı ve gereksiz pahalı. İnsanlar baklavadan sonra 2 pastayı nasıl yiyecek hepsi çöp olur. Çay içip giderler🙊

Kesinlikle boşuna masraf. Eğlence yok bir şey yok. Eğlence illa oyun havası demek mi ki? Bir sürü güzel müzikler var hem eğlendiren hem güzel gelen. Hem pasta hem dondurmalı pastayı da anlamadım. Farklı olsun diye biraz üstünde gereksiz düşünülmüş.
O kadar parayı kendinize harcayın bu konsept kesinlikle sıkıcı ve gereksiz pahalı. İnsanlar baklavadan sonra 2 pastayı nasıl yiyecek hepsi çöp olur. Çay içip giderler🙊
yooo bu zaten düğün salonunun bize sağladığı paket içeriği artı hiç bir şey eklemedik. kişi başı tabaklarda servis edilen tatlı sonra pasta kesimi ile pasta dağıtılacak. sayı yanlış anlaşılmış olabilir. tatlı 2 adet denildi bize.

yooo bu zaten düğün salonunun bize sağladığı paket içeriği artı hiç bir şey eklemedik. kişi başı tabaklarda servis edilen tatlı sonra pasta kesimi ile pasta dağıtılacak. sayı yanlış anlaşılmış olabilir. tatlı 2 adet denildi bize.
Baklavayı iptal edin o zaman. Hem yemek hem baklava hem pasta insanlar zaten oyun havası da açsanız yerlerinden kalkamaz uyuyakalırlar 🤣🤣

Baklavayı iptal edin o zaman. Hem yemek hem baklava hem pasta insanlar zaten oyun havası da açsanız yerlerinden kalkamaz uyuyakalırlar 🤣🤣
olabilir ama bizden önce düğün yapanlarla görüştük.menü zenginliği temizliği ve ortamından cok memnun kaldıklarını söylediler. fikrinize saygı duyarım tabi

X