Saçlarımı sıfıra vursam pişman olur muyum?

MrsCockroach

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2023
51
165
Merhaba kızlar! ♥️

Genç yaşta olmama rağmen saçlarım çok ince ve seyrek, çok çok dökülüyor.

Yağlardan, sabunlardan pek umudum kalmadı artık ya da ben yanlış yapıyorum. Saçlarımı sıfıra vurmak istiyorum ama cesaret edemiyorum.

En sağlıklısı ki doktora gidip kanlarıma baktırmak diyorum ama daha yeni başladığım lazere ara vermeli miyim biotin hapı alırken?

İkisi bir arada tedavi görebilir miyim ya da saçlarımı sıfıra vursam?

Çok sorularım var, kafam karışmış durumda.

Aynı dertten muzdarip olup da kurtulanınız var mı? :110:

Ben olurum ya. Neden böyle bir şey yapmak istiyorsunuz?
Yanlışlıkla detaysız gönderdim ya sonunda düzeltebildim. 🙈

Evet, işte sorunlarımı anlattım. Bu durum beni çok üzüyor, saçlarım çok çok kötü. Aynaya bakmak istemiyorum o derece. :KK43:

Yanlışlıkla detaysız gönderdim ya sonunda düzeltebildim. 🙈

Evet, işte sorunlarımı anlattım. Bu durum beni çok üzüyor, saçlarım çok çok kötü. Aynaya bakmak istemiyorum o derece. :KK43:
Bence doktora gitmeden sıfıra vurdurmak biraz riskli olur. Belki de doktora gittikten sonra sorununuz çözülecek.

Bence doktora gitmeden sıfıra vurdurmak biraz riskli olur. Belki de doktora gittikten sonra sorununuz çözülecek.
Evet, öyle de yapacağım, teşekkür ederim. Sıfıra vurup golluma benzetmeyeyim kendimi, o hâlimi görürsem psikolojim daha da bozulur, yine depresyona girerim. Ayy riske hiç girmiyim. 😬 Doktora lazere ara verip vermeyeceğimi sorarım artık. Saçlar en doğal güzellik aksesuarımız.

Birtane yumurta, yarım su bardağı saf zeytınyağı ve bir baş sarımsağı ez karıştır. Bir kaç saat beklet. Haftada bi kaç sefer tekrarla.

Bunun çözüm olmadığını duymuştum. Bu durum saç deriniz ve vücudunuzdaki vitamin, mineral vb eksiklerden olabilir. Zaten bu sebeple bozuk olan moraliniz, saçlarınızı sıfıra vurunca belki daha da dibe batacak. Yapmayın. Dermatoloji ile başlayın diye tavsiye ediyorum.
Saçlarım çok işlem gördü benim de ve çok seyrek. Gerçi çocukken de böyleydi. Ama bir zaman önce şampuan konusunda değişiklik yaptım. Tuzsuz ve kimyasal içermeyen şampuan ve bakım kremleri ile başlangıç yaptım. Doğru tarak, doğru bakım ile işiniz kolay olur.
Ve saçlarınızı soğuk su ile yıkayın sadece. Çok faydalı saç derisi için. Farkı göreceksiniz.

Bunun çözüm olmadığını duymuştum. Bu durum saç deriniz ve vücudunuzdaki vitamin, mineral vb eksiklerden olabilir. Zaten bu sebeple bozuk olan moraliniz, saçlarınızı sıfıra vurunca belki daha da dibe batacak. Yapmayın. Dermatoloji ile başlayın diye tavsiye ediyorum.
Saçlarım çok işlem gördü benim de ve çok seyrek. Gerçi çocukken de böyleydi. Ama bir zaman önce şampuan konusunda değişiklik yaptım. Tuzsuz ve kimyasal içermeyen şampuan ve bakım kremleri ile başlangıç yaptım. Doğru tarak, doğru bakım ile işiniz kolay olur.
Ve saçlarınızı soğuk su ile yıkayın sadece. Çok faydalı saç derisi için. Farkı göreceksiniz.
Çok teşekkür ederim, ben de doktora gidip kan tahlili yaptıracağım. Evet kendimi o kel halimle görsem saçlarım daha da dökülür, doğru diyorsunuz. Evet ben de sülfat içeriyor ve kimyasal diye şampuan bırakmıştım, yaşadığım şehirde sabun çok meşhur olduğu için ve arkadaşımın önerisiyle sabuna geçmiştim, ince telli, seyrelmiş saç için zeytinyağlı defne sabunu verdiler. Bir de doğru tarak dediğiniz uçları topsuz olanlardan değil mi? Bir de hiç saç kremi falan kullanmıyorum ya, bakım dediğiniz bu mu yoksa? 😬🙈 Nasıl bir bakım kullanabilirim? Evet yaz kış farketmez yüksek dereceli sıcak su kullanırdım bu zamana. Soğuk su gerçekten kan akışını hızlandırıyor. Saçlarım çok uzamaya başlamış sanki onlara karşı nazik davranmaya başlayınca.

Bir de saç bakım yağı var içinde bir sürü yağ içeriyor, her duş öncesinde bir saat bekletiyorum boneyle. İşe yarayıp yaramayacağını emin olamadığım pes ediyorum hemen. 😏 Bir de Biberiye suyu seyreliği kapatıyor dediler. İşte bunları deneyip sonuç alan varsa faydalarını yazabilse keşke.

Çok teşekkür ederim, ben de doktora gidip kan tahlili yaptıracağım. Evet kendimi o kel halimle görsem saçlarım daha da dökülür, doğru diyorsunuz. Evet ben de sülfat içeriyor ve kimyasal diye şampuan bırakmıştım, yaşadığım şehirde sabun çok meşhur olduğu için ve arkadaşımın önerisiyle sabuna geçmiştim, ince telli, seyrelmiş saç için zeytinyağlı defne sabunu verdiler. Bir de doğru tarak dediğiniz uçları topsuz olanlardan değil mi? Bir de hiç saç kremi falan kullanmıyorum ya, bakım dediğiniz bu mu yoksa? 😬🙈 Nasıl bir bakım kullanabilirim? Evet yaz kış farketmez yüksek dereceli sıcak su kullanırdım bu zamana. Soğuk su gerçekten kan akışını hızlandırıyor. Saçlarım çok uzamaya başlamış sanki onlara karşı nazik davranmaya başlayınca.

Bir de saç bakım yağı var içinde bir sürü yağ içeriyor, her duş öncesinde bir saat bekletiyorum boneyle. İşe yarayıp yaramayacağını emin olamadığım pes ediyorum hemen. 😏 Bir de Biberiye suyu seyreliği kapatıyor dediler. İşte bunları deneyip sonuç alan varsa faydalarını yazabilse keşke.
Bu kadar kapsamlı bir bakımdan gerçekten ben de anlamıyorum ama yapacağımız çoğu uygulama, saçımıza faydadan çok zarar veriyor. Her cilt tipine her yağ uygun olmayabilir. Saf Argan yağı, tatlı badem yağı gibi bilindik yağlar saça yarar ama fazlası için bilgim yok, bir şey diyemiyorum.
Kuğucum bana Tangle Teezer diye bir tarak önermişti. O çok işe yarıyor. Saçları yolmuyor. Lastik tokayı da bıraktım. Saç kremi kullanmamak daha iyi belki. Ama sabunun ph miktarı saça uygun mudur emin değilim. Bence bu tercihleri cildiye uzmanı ile beraber yapın. Belki vitamin iğneleri, serumlar önerir cilt tipinize göre. Zaman verin saçlarınıza, belli aralıklarla kesim yapın. Zamanla toparlanacağına inanıyorum.
Hayat hiçbir zaman saçlarınızdan vazgeçecek kadar sizi üzmesin.
Çok sevgiler.

Son düzenleme:
Saçları sıfıra vurmanın gürlüğüne asla etki etmez bilinenin aksine. Yoksa tüm keltoşlar gidip saç ekimi yapmaz. Genetik neyse öyle çıkar yine.
Saç botoksları ve mezoterapileri var belki etkisi olur.

Bu kadar kapsamlı bir bakımdan gerçekten ben de anlamıyorum ama yapacağımız çoğu uygulama, saçımıza faydadan çok zarar veriyor. Her cilt tipine her yağ uygun olmayabilir. Saf Argan yağı, tatlı badem yağı gibi bilindik yağlar saça yarar ama fazlası için bilgim yok, bir şey diyemiyorum.
Kuğucum bana Tangle Teezer diye bir tarak önermişti. O çok işe yarıyor. Saçları yolmuyor. Lastik tokatı da bıraktım. Saç kremi kullanmamak daha iyi belki. Ama sabunun ph miktarı saça uygun mudur emin değilim. Bence bu tercihleri cildiye uzmanı ile beraber yapın. Belki vitamin iğneleri, serumlar önerir cilt tipinize göre. Zaman verin saçlarınıza, belli aralıklarla kesim yapın. Zamanla toparlanacağına inanıyorum.
Hayat hiçbir zaman saçlarınızdan vazgeçecek kadar sizi üzmesin.
Çok sevgiler.
Tangle Teezer ürünlerine baktım, taraklar halı fırçası gibi, saç derim rahatladı bakarken.🤭

Çok teşekkür ederim, bu kadar faydalı ve güzel yorumunuz için.
Cildiyeye gidip soracağım. Daha önce yüz için eşek sabunu kullandığımı söylediğimde bu iyi demişti dermadolog, yağlı bir cilde sahip olduğum için olabilir. Bir de annemler benim yaşıma kadar sadece sabun kullanırmış, çok gür kalın saçları varmış o zamanda, ta ki şampuanları kullanmaya başlayana kadar. Aşırı dökülmeye başlamış, seyrelmişti artık. Sülfat ve kimyasal içeren şampuanlar hiç olmazsa bir çoğumuzun kel olmazdık diye düşünüyorum. 😏

Tekrardan çok teşekkür ediyorum, sizi de hiçbir şey ve hiç kimse üzmesin. Çokça sevgiler ve saygılar. :)

Saçları sıfıra vurmanın gürlüğüne asla etki etmez bilinenin aksine. Yoksa tüm keltoşlar gidip saç ekimi yapmaz. Genetik neyse öyle çıkar yine.
Saç botoksları ve mezoterapileri var belki etkisi olur.
Keltoşlar. 🤭

Evet, mezoterapi keşke bu kadar pahalı olmazsa, tüm bursumu lazere veriyorum. İleri zamanlarda hâlâ çözüme kavuşamadıysam mezoterapiye gideceğim en sonunda. 😏

X