Kaynak, Postiş, Çıtçıt, Peruk Saçlarıma kaynak yaptırmayı düşünüyorum..Bu işlem hakkında yardımcı olur musunuz?

Konu başlığında arama yapanların görmesi için deneyimlerimi yazmaya devam ediyorum. İkinci kez taktırdığım kaynaklar artık beni deli etme noktasına getirmişti. Bir gün aniden karar verdim ve eczaneden %70 alkol aldım. Elime de bir pense, gayet rahat bir şekilde, sabırla kaynakları çıkardım kafamdan. Mantığım şuydu, acelem yok, yorulursam bırakırım dedim. Ama baktım gayet seri bir şekilde çıkarma işlemine alışmıştım ve kendi saçıma zarar vermeden çıkarıyordum. Buraya kadar sorun yok. Gerçi nasıl çıkarılır bunu da anlatmam lazım ama bir sonraki paylaşımda detaylıca anlatıcam. Dermokozmetik firmasında çalıştığım için diplere de uygulanan saç kremimiz vardı, onu da aldım yanıma, kaynakları çıkardıktan sonra kesinlikle tarak vurmadım saçıma. güzelce ıslattığım saçıma bolca bu kremden yedirdim, bir miktar bekledim ve uçlardan başlayarak taramaya koyuldum.
elime topak topak saç yumakları geldi, panik yok, çünkü bunlar zamanla dökülen saçlarınızın askıda kalması sonucu oluşan yumaklar. ben o sabırla tam tamına banyoda bir saat geçirdim. ama sonucu huzur resmen. Artık diplerime dokunabiliyordum. Ama şu bir gerçek eski sağlıklı saçınızı beklemeyin.
Sonrasında yaptıklarımı anlatayım, ertesi gün büyük bir gururla işime gittim, halbuki çokda sağlıklı bir görüntüsü yoktu saçlarımın. Bu arada saç uzunca bir süre kesilmediğinden dolayı formu bozuk enteresan bir şekilli saç çıkıyor ortaya, bana kalırsa hiç kuaför yüzü görmeyin en az üç ay

Artık saçlarıma her gün bakım yapıyorum hemde hiç üşenmeden. Her gün ılık zeytinyağı sürüyorum, her haftasonu bemiks-evigen-bepanthol-badem yağı-sinemaki otu suyu yapıp saçlarımda bir gece bekletiyorum. Daha iki hafta oldu ve o savaştan çıkmış saçlarım çok şükür toparladı, ancak unutmayın saçın ön kısmına kaynak yapılmadığı için daha diri ve sağlıklı görünüyor. Asıl mesele arka kısımlar. Elimi attığımda hala kafatasım geliyor elime ama ben inanıyorum ki toparlanacak saçlarım. Lütfen saçlarınızın değerini bilin. Bakım uygulamaları ile güçlendirin, ve benden dost tavsiyesi uzunca bir süre kuaförlerden uzak durun. Eğer o kaynak saçları kuaför çıkarsaydı eminim ki insanların arasına çıkamayack durumda olurdum.

X