Kaynak, Postiş, Çıtçıt, Peruk Saçlarıma kaynak yaptırmayı düşünüyorum..Bu işlem hakkında yardımcı olur musunuz?

Prennses

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2010
264
2
Hep bahsediyorum saçlarımdan oldum diye upuzun kalın telli çok gür saçları kaybedince açıcıyla mafoldu ya eski resimlerime bakamıyorum uzun saçlıları görünce çok üzülüyorum en iyisi bu süreci atlatana kadar kaynak yaptırırıyım yoksa kafayı yicem, tabi yine bir olumsuzluk yaşamıyımda Aman Allah korusun işte bilgilerinizi bekliyorum nasıl oluyor bu işlemler memnunmusunuz yapanlar ben çıkmayan istiyorum saçlarım şuan uzun ama eskisi gibi değil işte, ucunamı ekliyorlar kaynak ya e ozaman saçım uzun sayılır çok pahalıya malolmaz yada nasıl oluyor saçtan çıkmayan adı ne hiç bişey bilmiyom işte o olumsuzluga yaşamasaydım saçlarım doğal haliyle zaten upuzundu ve sağlıklı hiçbişeye gerek yoktu bari Allah yardım etsede atlatsam zorluk çekmesem bu süreci atlatıyım pskolojim alt üst yeni yılda üzülmüyüm dedim ama neyse mutlu yıllar Allah' a emanet olun

benim arkadasim kaynak yaptirmisti ve pek de memnun kalmadi dügümcüklendigni ve sacinida cikartikdan sonra yiprandigini söyledi
cok sIk yikamak iyi degilmis felan yani

öncelikle geçmiş olsun , kısaca anlatayım,saç diplerine uyguluyorlar kaynağı saçın ucuna değil,çıkmayan kaynaktan kastınızı anlamadım varsada ben bilmiyorum öyle bir metodu :) bir süre sonra illa bir yenileme işlemi gerektiriyor,çıkarılıp yine arzu edilirse takılıyor saç,diğer açmış olduğum konumu okumanızı tavsiye ederim,ben size bu süreci atlatırken çıtçıt kullanmanızı öneririm

Son düzenleme:
kesinlikle kaynak yaptırma derim çok pişman olursun o kadar werdiğin paraya da yazık oLur,saçları mahvediyor,uzun kullanmak istiyorsan çıt çıt alman daha mantıklı...

ben kaynak yaptırmış biri olarak cevap veriyim çok çok pişman oldum.. çıkartcagım zaman parça parça saçlarım döküldü kala kala incecik saçlarım kaldı :KK43: okadar bakım yapmak zorunda kaldım ki. bi daha aklım olsa kesinlikle yaptırmam.. iyi düşün pişman olma..çıt çıt en iyisiymiş.

bende aynı seyi araştırıyorum,suan psikolojin cok bozuk oldugndan acele ediyosun ama iyi araştırmanı öneririm birde bu yüzden üzülme sonra.Bende sacımı kızıla boyayıp begenmeyince aradan 1 hafta gecmeden eski rengine boyadım ve keske öyle bıraksaydm saçlarım mahvoldu dedim sonra güzelim saclarım yıprandı döküldü.yani ani karar verme araştır canım.bende cok istiyorum yaptırmayı ama sonra üzülmektende cok korkuyrm daha önce yaptıran ve memnun olan birinin kuaförüne git mesela.kuaförden kuaföre cok değişiyomus cünkü...

Yok yaptırmadım , postş aldım geri verdim yerine başka ürün aldım kullanamam iyice sinir olucam cilt doktoruda kızdı saçı mafediyomuş zaten bidaha kaldıramam kafamın üstünde kopuk saç görmekten fenalık geçirecem bilmiyorum napacam

Evet ezgi ani kara veriyorum pskolojim altüst napacam hiç bilmiyom durmadan aynada saça bakıyorum şu zaman bi geçse diyorum eski saçlarıma kavuşsam ne sürecegimi şaşırdım boşa masraf yazık yani

bende çıt çıt kullandım ama kullanması daha zor oluyor sürekli tak çıkar işlemi ama size boncuk kaynak resmimi gösterebilirim.. $19379_277956783648_689693648_3460770_1806507_n.jpg $19379_277956768648_689693648_3460769_4672860_n.jpg

mrb ben de yaklasık bır sene boncuk kaynak kullandım ama kesınlıkle ve kesınlıkle kullanmayın dıyorum.benım kullandıgım saçlar çok kalıtelı harıka saçlardı bır sene sonunda cıkarmaya gıttıgımde kuafor yenı taktırdım sandı o kadar sağlıklıydı hergun masa veya fön yapmama ragmen kalın tellı guzel saçlardı ama benım saçlarım mahvoldu.o kaynakları cıkarınca farkettım kı saçlarım cansızlasmıs ve artık eskı halıne donmesi ımkansız.keske hiç yaptırmasaydım bır sene de zaten kaynaklı sacımın halıne gelırdı kendı saglıklı saclarım sımdı saç kendını toparlasın dıe sureklı kestırmek zorundayım. uzun yanı kaynaklı saca sekıl vermek gerekıyor. sureklı fon ya da masa ıstıyor tamam cok hoş gorunuyo ama kendı sacını da mahvedıyo:KK43:ben de cok sevıyorum uzun sac ama artık boncuk kaynak aslaaaaa. o kaynakları cıkardıgım gıbı çöpe attım. en fazla yapacagım cıt cıt o da ancak özel bı yere falan gıderken.benden tavsıye kesınlıkle boncuk yaptırmayın.

1.5 yıldır boncuk kaynak kullanıyorum çok ta memnunum 3 kez cıkarttırıp tatırdım bu yıllar içerisinde.. tabiki yıpranacak kendi saçın bunu tahmin etmek yada keşfetmek mucizevi bişi değil.. ama uzun saçlarınız ve takıp çıkarmama rahatlığın DEĞER diyorum ben..

mrb ben de yaklasık bır sene boncuk kaynak kullandım ama kesınlıkle ve kesınlıkle kullanmayın dıyorum.benım kullandıgım saçlar çok kalıtelı harıka saçlardı bır sene sonunda cıkarmaya gıttıgımde kuafor yenı taktırdım sandı o kadar sağlıklıydı hergun masa veya fön yapmama ragmen kalın tellı guzel saçlardı ama benım saçlarım mahvoldu.o kaynakları cıkarınca farkettım kı saçlarım cansızlasmıs ve artık eskı halıne donmesi ımkansız.keske hiç yaptırmasaydım bır sene de zaten kaynaklı sacımın halıne gelırdı kendı saglıklı saclarım sımdı saç kendını toparlasın dıe sureklı kestırmek zorundayım. uzun yanı kaynaklı saca sekıl vermek gerekıyor. sureklı fon ya da masa ıstıyor tamam cok hoş gorunuyo ama kendı sacını da mahvedıyo:KK43:ben de cok sevıyorum uzun sac ama artık boncuk kaynak aslaaaaa. o kaynakları cıkardıgım gıbı çöpe attım. en fazla yapacagım cıt cıt o da ancak özel bı yere falan gıderken.benden tavsıye kesınlıkle boncuk yaptırmayın.

sana katılıyorum, boncuk kaynak yaptırdığım zaman bende aynı sorunları yaşamıştım. boncuklar cok zarar veriyor saça gerçekten. şimdi yeni yeni popülerleşen bir teknikle yaptırdım micro saç kaynak diye, boncuktaki sorunları yaşamıyorum. ama önceden çok saç kaybettim bende boncuklarla, zor kendine geldi saçlarım...

Yaptırma kesinlikle ilk 1 ay cok güzel sonra sacı mahvediyor. Çıt çıt kullan en iyisi :)

Bende çok uzun süredir boncuk kaynak kullanıyorum 1 yıl kadar uzun bi süre kaynakları hiç çıkartmadan öylece kalırsanız tabiki saçlarınız yıpranır ben her 2 ayda bir çıkarttırıp bakım yaptırıyorum. Ayrıca kaynakları çıkarttıklarında kopan saçlar sizin dökülücek olup dökülemeyen ve boncukta kalan saçlarınız zaten bi saç günde ortalama 100 tel kadar dökülür abarttığınız kadar büyük bişey yk bence :) Çıt çıtın kullanımı daha zor her gün takıp çıkarmak uğraştırıyor:KK51:

Herkese merhaba, uzun zamandır bu forumdan yazılmamış ama ben yine de yazıcam, bilgilendirme açısından. Aklı olan kesinlikle mikro kaynak yaptırmaz. Bu kadar net söylüyorum. Şuan yolunmuş tavuk gibiyim, ve özgüvenimi tamamen yitirmiş durumdayım. Kaynaklar tekrar takıldı kafama ama ben baştan anlatayım size. Saçlarım kısaydı ve uzatmak anacıyla mikro kaynak yaptırdım. Bir defa Dip boyaya gittim ve üzerinden bir ay geçtikten sonra saçlarım diplerden karışmaya başladı. Neyse zamanı gelmişti çıkarılması lazımdı, saçlarım uzamıştı çünkü. Kuaföre gittim, resmen yolarak kaynakları çıkardılar, neymiş efendim ben yanlış kullanmışım, fırçalarken saçı kökten taramak lazımmış. İyi de taranmıyor, tararken yoluyor diplerden saçı. Neyse, kaynakları çıkardılar saçımdan, ne saçı, hiçbişey kalmamış kafamda. Enseme dokunuyorum kafamın derisi geliyor elime. Kaynakları çıkarıtırlarken takırmicam tekrar diye karar vermiştim. Aman allahım yolunmuş tavuk gibi kaldım ortada. Ben çalışan bir kadınım bu halde nasıl milletin karşısına çıkabilirim ki. Tövbe yarabbim resmen lanet okudum, ve tekrar taktırdım saçları. Bakın kimsenin benim yaşadıklarımı yaşamasını istemem. Ama nolur yaptırmayın, açın gözünüzü nolurrrrrr saçınızı yemin ederim mahvediyorlar. Şuan yine kaynak var saçımda ama resmen küfürler yağdırıyorum içimden. Özgüvenim tamamen yerle bir oldu, ne yapacağımı şaşırdım. Direk gittim Hindistan cevizi yağı aldım diplere uyguladım. Sanırım uzunca bir süre aklım kafamda olacak ve ne bulursam sürücem güçlenen kuvvetlensin diye. Mahvoldum resmen

Herkese merhaba, uzun zamandır bu forumdan yazılmamış ama ben yine de yazıcam, bilgilendirme açısından. Aklı olan kesinlikle mikro kaynak yaptırmaz. Bu kadar net söylüyorum. Şuan yolunmuş tavuk gibiyim, ve özgüvenimi tamamen yitirmiş durumdayım. Kaynaklar tekrar takıldı kafama ama ben baştan anlatayım size. Saçlarım kısaydı ve uzatmak anacıyla mikro kaynak yaptırdım. Bir defa Dip boyaya gittim ve üzerinden bir ay geçtikten sonra saçlarım diplerden karışmaya başladı. Neyse zamanı gelmişti çıkarılması lazımdı, saçlarım uzamıştı çünkü. Kuaföre gittim, resmen yolarak kaynakları çıkardılar, neymiş efendim ben yanlış kullanmışım, fırçalarken saçı kökten taramak lazımmış. İyi de taranmıyor, tararken yoluyor diplerden saçı. Neyse, kaynakları çıkardılar saçımdan, ne saçı, hiçbişey kalmamış kafamda. Enseme dokunuyorum kafamın derisi geliyor elime. Kaynakları çıkarıtırlarken takırmicam tekrar diye karar vermiştim. Aman allahım yolunmuş tavuk gibi kaldım ortada. Ben çalışan bir kadınım bu halde nasıl milletin karşısına çıkabilirim ki. Tövbe yarabbim resmen lanet okudum, ve tekrar taktırdım saçları. Bakın kimsenin benim yaşadıklarımı yaşamasını istemem. Ama nolur yaptırmayın, açın gözünüzü nolurrrrrr saçınızı yemin ederim mahvediyorlar. Şuan yine kaynak var saçımda ama resmen küfürler yağdırıyorum içimden. Özgüvenim tamamen yerle bir oldu, ne yapacağımı şaşırdım. Direk gittim Hindistan cevizi yağı aldım diplere uyguladım. Sanırım uzunca bir süre aklım kafamda olacak ve ne bulursam sürücem güçlenen kuvvetlensin diye. Mahvoldum resmen
Merhaba, sizin yaşadığınızın birebir aynısını ben de yaşadım. 2. Kez taktirmaya gittim ve saçımdan yolarak çıkardılar .Tararken cok sert bir sekilde taradilar.Elimde kopmuş saçlarım kaldı.Cok az ve yoluk yoluk.Ben de yeniden taktırdım.Sac diplerim hala acıyor .Siz bundan sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz? Kısır döngü gibi olacak bir süre sonra.Mecburen taktiricaz.Ben çıkarma islemini kendim yapmayi düşünüyorum.Gerekli ürünleri alacağım.

Ek olarak, sizce kaynak mı zarar verdi yoksa cikarma islemi sırasındaki yanlış ve sert uygulama mi? Emin olamiyorum?
İşlemin kendisi zaten başlı başına enteresan. Bir tutam saçınızı alıp uzunca bir saç bindiriyorlar üstüne, saçınızın kökünü sürekli çekiştiren bir uygulama. Zaten her banyoda akla karayı seçiyorum, nasıl yıkayacağım, nasıl bakımı yapacağım diye. Ben tekrar yaptırmak zorunda kaldım, bu bir gerçek. Hatta bi ara resmimi de yüklerim buraya. Bana göre başından sonuna kadar işlem saçlara her türlü zararı veriyor. Ha ne yapıyorum şuan, bolca hindistan cevizi yağı sürüyorum, havluyla kapatıyorum, ertesi günün sabahında yıkıyorum. Kaynaklar çıkarsa çıksın artık hiç umrumda değil gerçekten.

Merhaba, bende 10 Kasım'da yaptırdım. Başlarda çok güzeldi ama şimdi kaynak yerleri beyaz renk oldu, donuklaştı ve özellikle tepeler bariz belli oluyor? Anlamadım ne olduğunu? Yardımcı olabilir misiniz?

X