Saç Uzatma Yöntemleri Saçlarım uzamıyor

yukiik

KendimeYeniBirNedenLazım
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2009
534
3
Ağustosta düğünüm var saçlarımı uzatamıyorum uzamıyorlar maşallah kilom sağlığım yerinde çok az b 12im eksik
saçlarımın ucunda kırıklar var onları belli aralıklarla alıyorum kuaföre emanet edemem zaten uzamıyor onlarda iyice kısaltmasın
bi kuaför küt kestir demişti kırık sorun hepsi gitsin ama cesaret edemiyorum ağustosa kadar uzamaz diye düğünde kınalı yapıncak gibi olmayayım :KK53:

şubat tatilinde istanbula geldim maşallah hatunların çoğunun saçı belinde çok hoş görünüyor imrendim uzatmak için ne yapabilirim hanımlar

Son düzenleme:
Barcelıno dıye yağ var canım ondan kullan. Beslensın saçların. Kuaforlerde satılıyor. Birde saçlarını sev. Bilmiyorum ama buna cok inanıyorum ben. Benım saçlarım hemen uzuyor.

Ben çok şey kullanırım saçım için.
Şampuana doğum kontrol hapı attım onunda etkisi var :)

Ağustosta düğünüm var saçlarımı uzatamıyorum uzamıyorlar maşallah kilom sağlığım yerinde çok az b 12im eksik
saçlarımın ucunda kırıklar var onları belli aralıklarla alıyorum kuaföre emanet edemem zaten uzamıyor onlarda iyice kısaltmasın
bi kuaför küt kestir demişti kırık sorun hepsi gitsin ama cesaret edemiyorum ağustosa kadar uzamaz diye düğünde kınalı yapıncak gibi olmayayım :KK53:

şubat tatilinde istanbula geldim maşallah hatunların çoğunun saçı belinde çok hoş görünüyor imrendim uzatmak için ne yapabilirim hanımlar

Canım burdan marka ismi verebiliyor muyuz bilmiyorum ama ben hangi kuaföre gitsem ne yaptın saçlarına diyorlar bana eczacım bir şampuan verdi troitten saçlarım çok zayıflamıştı şimdi her yerden fırtlayan saçlarıma kızıyorum maşallah tabii:KK1: eczaneden plasenta diye bir şampuan var onu al 6 ay aralıksız kullan zaten altı ay sonra bitiyor yalnız sadece saçlarına değdir kaşın gözün koltuk altına değdirmeden şampuanlan

saç uzatma kısmına bakarsanız orada sinameki kürü felan var. bide ayda 6 cm uzatan şampuan mı ne varmış o konuda bu da var.

Barcelıno dıye yağ var canım ondan kullan. Beslensın saçların. Kuaforlerde satılıyor. Birde saçlarını sev. Bilmiyorum ama buna cok inanıyorum ben. Benım saçlarım hemen uzuyor.

Kuaförler dışında da bulunuyor mu bu yağ acaba
ben de seviyorum canım hep okşarım elimle ama onlar beni sevmiyorlar galiba dışarı çıkmak istemiyorlar :)

Belde olan saç ille de güzel olucak diye bir mantık yok canım ya maalesef ülkemizde çoğu bayanda böyle bir mantık var belinde olunca çok güzel... inan ben dışarda ne belinde saçlılar görüyorum bakamıyorum bile o kadar kötü saçlarla geziyorlarki.. herhalde bi 5 yıldır falan kestirmiyorlar... neyse sana şöyle söyleyeyim eğer saçlarının sağlıklı uzamasını istiyorsan önce uçlarındaki kırıkları 3-4 ayda bir düzenli olarak aldırarak uzat.. ama tabii öncelikle kesinlikle güvendiğin bi kuaför olmalı. Mesela benim kuaförüm hiç kısaltmadan alır kırıklarımı.. Daha çok ve hızlı uzadıklarını göreceksin.Hatta 1 aydır falan gitmedğm zaman saçlarımı gördüğünde şaşırır aaa en son kestiğimzden beri gene nasıl uzamış der hep. Belki uçlarındaki kırıklardan dolayı sana uzuyor gibi gelmiyordur. Dert etme ille de herkesin saçı belinde olacak diye bir dünya yok. Saçlarının boyu değil sağlığı ve sana yakışması çok önemli :KK66: sağlıklı olduktan sonra zaten güzel uzar merak etme... :KK34:

Son düzenleme:
Canım burdan marka ismi verebiliyor muyuz bilmiyorum ama ben hangi kuaföre gitsem ne yaptın saçlarına diyorlar bana eczacım bir şampuan verdi troitten saçlarım çok zayıflamıştı şimdi her yerden fırtlayan saçlarıma kızıyorum maşallah tabii:KK1: eczaneden plasenta diye bir şampuan var onu al 6 ay aralıksız kullan zaten altı ay sonra bitiyor yalnız sadece saçlarına değdir kaşın gözün koltuk altına değdirmeden şampuanlan

kesinlikle alıcam aslında kaşlarımıda çıkarsa iyi olur kaşlarımda bu ara döküldü bayağı başını geriye atarak mı yıkıyorsun o zaman bu şampuanla saçını kırık saçlarda da etkili olur mu acaba yıpranmış diyeyim yani

doğum kontrol hapımı nasıl bir etkisi oluyor saça gürlük parlaklık uzama vs ?

onuda denerim gerekirse

Sadece saç yıkarken kullan hiç bi tarafına denk gelmesin hatta eline bile poşet falan tak yıkarken ben öyle yapıyorum.
Şampuanımdan mıdır bilinmez ama taramasını kolaylaştırdı. Parlaklık sağladı ve uzattı.
Badem yağı, çamterebentin, argan yağı falan bir çok yağ var.
Süt bile etkili.
Bemiks ampülde öyle..

Ben senin yerinde oksam küt kestirmem yinede uclari kirilacaktir hemde okadar cabuk uzamaz.

bu sampuan sadece troid hastalari icin mi?

Bende yaklaşık 1 yıldır saç uzatmaya çalışıyorum aynı sizin gibi düşünüp kırıklarımı kendim alıyordum ama yine de uzamıyordu. 1 ay önce kuaföre gidip kestirdim. 1 ay geçmesine rağmen arkadaşlarım senin saçların mı uzamış diyor. Tabi badem yağı ve çamterebentin kullanıyorum onun da etkisi vardır mutlaka :KK1:

Kuaförler dışında da bulunuyor mu bu yağ acaba
ben de seviyorum canım hep okşarım elimle ama onlar beni sevmiyorlar galiba dışarı çıkmak istemiyorlar :)

Canım ınankı bilmiyorum bana annemin kuaforu vermişti ve kuaförler bundan kullanıyor hatta saçına boya yaparken 1kapak at boyanın içine demişti. Bi araştır istersen sende. Hikm Baya kusmus saçların sana :))

Saçlarımı hergün yıkarım hergün yıkadıktan sonra kuruturum bide düzleştiririm hergün aralıksız.
Üstüne üstlük siyah renge boyadım ama 1tane bile kırık yok:nazar::nazar:

Belde olan saç ille de güzel olucak diye bir mantık yok canım ya maalesef ülkemizde çoğu bayanda böyle bir mantık var belinde olunca çok güzel... inan ben dışarda ne belinde saçlılar görüyorum bakamıyorum bile o kadar kötü saçlarla geziyorlarki.. herhalde bi 5 yıldır falan kestirmiyorlar... neyse sana şöyle söyleyeyim eğer saçlarının sağlıklı uzamasını istiyorsan önce uçlarındaki kırıkları 3-4 ayda bir düzenli olarak aldırarak uzat.. ama tabii öncelikle kesinlikle güvendiğin bi kuaför olmalı. Mesela benim kuaförüm hiç kısaltmadan alır kırıklarımı.. Daha çok ve hızlı uzadıklarını göreceksin.Hatta 1 aydır falan gitmedğm zaman saçlarımı gördüğünde şaşırır aaa en son kestiğimzden beri gene nasıl uzamış der hep. Belki uçlarındaki kırıklardan dolayı sana uzuyor gibi gelmiyordur. Dert etme ille de herkesin saçı belinde olacak diye bir dünya yok. Saçlarının boyu değil sağlığı ve sana yakışması çok önemli :KK66: sağlıklı olduktan sonra zaten güzel uzar merak etme... :KK34:

Haklısın cnm benim gördüklerim bakımlıydı galiba genelde hoşuma gitti çünkü havalı gösteriyor bayanı saç bir topuklu ayakkabı iki
düğünüm var yakında istediğim model için malzeme lazım uzamasını bu yüzden istiyorum merak ediyorum birde belinde saçlara sahip olmak nasıl bişey acaba
şu anda güvendiğim tek kuaför yok hepsinden darbe yedim kimi kaşımı yanlış aldı kimi saç rengimi bozdu kimi ağda yaparken koltuk altımı morarttı beklemedeyim şimdilik kuaföre gitmiyorum

Bende yaklaşık 1 yıldır saç uzatmaya çalışıyorum aynı sizin gibi düşünüp kırıklarımı kendim alıyordum ama yine de uzamıyordu. 1 ay önce kuaföre gidip kestirdim. 1 ay geçmesine rağmen arkadaşlarım senin saçların mı uzamış diyor. Tabi badem yağı ve çamterebentin kullanıyorum onun da etkisi vardır mutlaka :KK1:

Camterebentin bende aldim fakat sacima ne zarari ne de faydasi dokundu...

kesinlikle alıcam aslında kaşlarımıda çıkarsa iyi olur kaşlarımda bu ara döküldü bayağı başını geriye atarak mı yıkıyorsun o zaman bu şampuanla saçını kırık saçlarda da etkili olur mu acaba yıpranmış diyeyim yani

Yok canım normal şampuanla yıkar gibi sürüyorum saçıma ama saçımı tepede sarıyorum ona dikkat et. Birde düzleştiriciyi bir süre bırak, ve 3 ay sonra kozmetikçilerde saç analizi yapıyorlar git oraya saç diplerinin açık olduğunu gözlerinle göreceksin ve tabii çıkan minik saçlarını :KK1:

Cnm saclarin kiriklarini nadil kisaltmadan aliyor orasini anlamadim :26: bende her 3 4 ayda bir uclarini aldiririm kiriklari gitsin diye ama kisaliyorlar..

Ben senin yerinde oksam küt kestirmem yinede uclari kirilacaktir hemde okadar cabuk uzamaz.

bu sampuan sadece troid hastalari icin mi?

Hayır canım olur mu bende saçım azaldı dıye endokrine gittim o bana saçların troitten böyle olmuş dedi ilaç yazdı 50 lik bu ilaca başla yine saçların eskisi gibi olur dedi fakat ben dayanamadım ilacın etkisini göstermesine gittim eczaneye dert yanarken bana bunu önerdi ama inan hiç inanmaıştım böyle olacağına zaten eczacım tanıdık bana etkisini görmezsen para almayacağım bidakine dedi tabii ben müptelası oldum tatile çıkarken bile azalmışsa hemen stoklayıp gidiyorum bulamam belki diye :KK1:

X