Doğal Saç Bakım Kürleri saçlarım çok kurudu!!!!

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

ela.

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2009
2.161
5
arkadaşlar saçlarımın yarısında röfle vardı üztüne kahve boyattım ama boyayla ilgisi pek olduğunu düşünmüyorum altındaki röfle ve güneş hem saç diplerimde kuruluk hemde uçlarda katır katurluk inanılmaz arttı..birde saç dökülmesi arttı sanki..diplerde aşırı kuruluk var sinemakili tarifin malzemelrini aldım onun yanında aşırı kuruluğa iyi gelen tarfler önerebilirmisiniz?
sizinde aşırı kuruluktan dökülme problemiiz oluyor mu?

arkadaşlar saçlarımın yarısında röfle vardı üztüne kahve boyattım ama boyayla ilgisi pek olduğunu düşünmüyorum altındaki röfle ve güneş hem saç diplerimde kuruluk hemde uçlarda katır katurluk inanılmaz arttı..birde saç dökülmesi arttı sanki..diplerde aşırı kuruluk var sinemakili tarifin malzemelrini aldım onun yanında aşırı kuruluğa iyi gelen tarfler önerebilirmisiniz?
sizinde aşırı kuruluktan dökülme problemiiz oluyor mu?

canim hem sac diplerim hem de saclarim kurudu demissin..
cok yagli sac dipleri de, cok kuru sac dipleride dökülmeye neden oluyor..
kardesiminde sac dipleri asiri kuru naptiysa nemlendiremiyor ve cok asiri saclari dökülüyor bu yüzden. tepesi baya bi acildi yerinden sac da gelmiyor..
tek aklima gelen zeytin yagi böyle bi durumda canm. gerci kardesim zeytin yagini da denedi ise yaramadi onda ama sen yinede bi dene, belki biraz nemlendirir..

saol tatlım ..
ama kardeşine üzüldüm gerçekten beterin beteri var ya...yarın sinemakili kürümü yapıcam o biraz nem verir sonrada bakarım artık şampuanımı da değiştirdim bakalım aşırı sıcaklardan kesin..

kardeşine önerim sarımsaklı zeytinyağını yapsın o bölgeden kesin saç gelecektir..

saol tatlım ..
ama kardeşine üzüldüm gerçekten beterin beteri var ya...yarın sinemakili kürümü yapıcam o biraz nem verir sonrada bakarım artık şampuanımı da değiştirdim bakalım aşırı sıcaklardan kesin..

bende cok uzuluyorum kardesimin tepesini oyle gordukce, onunda pskolojisini cok bozdu bu ama artik alisti boyle kalacagini kabullendi.. :KK43:

kardeşine önerim sarımsaklı zeytinyağını yapsın o bölgeden kesin saç gelecektir..

canim sarimsak herkeze göre degill..
bende de kardesimde de ters tepki gösterdi. sarimsak saclarimizi yumak yumak döktü, sac diplerimiz tahris oldu (kasinma, yanma, karincalanma)
sampuana sarimsak rendelemeyi de denedik sarimsakli zeytin yagi da denedik ama bizde faydasi yerine zarari oldu.. halende feci sekilde saclarimiz dökülüyor bu kahrolasi sarimsak yüzünden kel kalcaz galiba :kızgın: doktora da gittik, doktor niye her duydugunuzu deniyorsunuz dedi kizdi.. bazi insanlarda sarimsak alerji yapiyormus, faydasindan cok zari oluyormus..
yani herkeze faydali degil :KK43:

Son düzenleme:
ha bu arada aklima gelmisken senle de paylasmak istedim canim, sampuanina 1 corba kasigi bal koy iyice calkala ve her kullanimdan önce yine calkala. benim sampuanimda herzaman bal olur, cok yumusatiyor saclari nemlendiriyor hemde parlatiyor dolgunlastiriyor. sac diplerim kuru olmadigi icin sac diplerini de nemlendiriyor diyemem ama eminim orayada faydasi oluyordur.. bi dene istersen, faydasini göreceginden eminim..
bunu kadinlar kulubunden bi yerde okumustum ve yapanlar hep memnundu, kimse zarari oldu dememis..

ılık sütle balı karıştır kuru yerlere sür 1 saat beklet yıka...bide krem 7-24 tarzı kremleri kuru bölgeye nemliyken sürünce çok yararlı oluyo

kızlar gliserini bende denedim banyodan sonra nemliyken uçlara sürdüm.gerçekten etkili ve güzel.ama sonuç kalıcımı geçicimi anlayamadım.bnmde saçlarım çok kuru ve keçe gibi bir sürü bakım yapıorm ama hala aynı.nie böle hala bilmiorm :KK43:

benimde saçlarım çok kuru ve nemlendirmeye dahi ne bulduysam sürüyorum. arko krem bile sürdüğüm olmuştu.zararını görmedim:KK70:

avondan sac bakım yagı aldım kuru saclar ıcın yag karsımı galıba uçlara suruyorum begendim ben tavsiye ederim kızlar

sinemaki saçları kurutur diye okumuştum geçen ondan olmasın :26:

kuruyan saç uları için gliserin tam bir mucize mutlaka deneyin menekşe yağıda güzel nemlendiriyor ama gliserin daha etkili sanırım

saç uçlarınıza zeytinyağı sürebilirsiniz kırıklara ve kuruluğa iyi geliyor

Kuru saçlar için saf keratin kullanabilirsin saçlarımı sürekli boyatıyorum ve yumuşaması ve bakımlı görünmesi için sürekli kullanıyorum bu ürünleri diğer bakım ürünleri saçlarımı yıprattı fakat saf keratin besliyor aynı zamanda saç uzatmak için de saf keratin kullanıyorum

aloe vera jeli kuruluk ve özellikle kaşıntıya iyi geliyor ben kaşıntıdan çıldırdığım dönümde boca etmiştim kafama :KK48:

aloe vera jeli kuruluk ve özellikle kaşıntıya iyi geliyor ben kaşıntıdan çıldırdığım dönümde boca etmiştim kafama :KK48:
MERHABA benımde sebebını bilmedığım bir şekilde saç derimde ensemde kasıntı var derim acaip kurudu halbukı yıllardır aynı sampuanı falan kullanıyorum bazen uykumdan uyanıyorum aloea veri jelı nerden bulanımırkm

X