Saçına sabun kullananların saçı neden daha güçlü?

damlaainkorea

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2016
479
246
Hep aklımı kurcalayan bir sorudur, saçını sabun ile yikayanların saci neden daha gür?

Çocukken sadece sabunla yikanirdik. Saçımız da gayet sağlıklı ve yumuşaktı. Şimdiki sabun içerikleri eski kalitede değil bence. Tabi suyun sertlik derecesi de bu durumu tetikliyor. Bu yüzden uzun süreli kullanımlarda saça sertlik veriyor.
Ya bende denedim, başaramadım hep pes ettim eninde sonunda sirkeli su ile kullanmama rağmen.. dedemin saçlarına bakıyorum, babanemin saçlarına bakıyorum benimkinden fazla benim yaşımın 3 katı yaşa sahipler neredeyse

Nasil sabun el sabunu mu?
Doğuda bıttım sabunu diye bir sabunla yıkıyorlarmış o yüzden saçları gür oluyormuş

Babam da 65 yaşında gür saçları var dedi siz şampuan kullanıyorsunuz ondan dökülüyor
Ben zeytinyağlı sabunla yıkıyorum dedi😂
Ben de aldım 15 gün boyunca saçımı açmak için banyoda yaşadım desem yalan olmaz

Ben uzun bi süre denemiştim, saçımı sertleştirmekten başka bi işe yaramadı.. Saç yapısına göre değişiyor sanırım
Ya bende denedim, çok büyük heves ile belki 2 3 marka degistirmisimdir. Siirtten bittim sabunu sipariş vermisligim var, sirke ile kullanmama rağmen verim alamadım.

Doğuda bıttım sabunu diye bir sabunla yıkıyorlarmış o yüzden saçları gür oluyormuş

Babam da 65 yaşında gür saçları var dedi siz şampuan kullanıyorsunuz ondan dökülüyor
Ben zeytinyağlı sabunla yıkıyorum dedi😂
Ben de aldım 15 gün boyunca saçımı açmak için banyoda yaşadım desem yalan olmaz
Zeytin özlü doğal sabunlar var onlardan kullanıyor benim kv ve kil ile yıkayıp duruluyor en sonda kılın yumuşatıcı bir etkisi var saça ikisi birlikte olunca belkide etkilidir

Öyle bir şey yok canım. Ben sabun kullanıp da saçı öyle olan görmedim hatta kendim de denedim saçım mahvoldu
Bence fazla iddialı konuşup yanlış konuşmuş oldunuz, benim dedem babanem, alanyadaki tüm akrabalarım Hatay sabunu ile yıkanıyorlar saclari muhteşem benimkinden gür, benim saçım alınamadığı için asla kullanamıyorum sadece.

Bence fazla iddialı konuşup yanlış konuşmuş oldunuz, benim dedem babanem, alanyadaki tüm akrabalarım Hatay sabunu ile yıkanıyorlar saclari muhteşem benimkinden gür, benim saçım alınamadığı için asla kullanamıyorum sadece.
Gayet de doğru konuştum. İstisnalar kaideyi bozmuyor. Hatay sabunu zeytinyağlı sizin dediğiniz kategoriye girmiyor yani. Şahsen onu bir süre denedim saçlarım yağlı kalıyordu. Kendimi geçtim çevremde de öyle bir heves deneyenler oldu hiç işe yaramadı. Aksine sabun sert olduğu için saçları yıprandı. Akrabalarının saçı doğuştan gürdür sabun veya şampuan saçları gürleştirmez tek görevi saçı temizlemektir

Gayet de doğru konuştum. İstisnalar kaideyi bozmuyor. Hatay sabunu zeytinyağlı sizin dediğiniz kategoriye girmiyor yani. Şahsen onu bir süre denedim saçlarım yağlı kalıyordu. Kendimi geçtim çevremde de öyle bir heves deneyenler oldu hiç işe yaramadı. Aksine sabun sert olduğu için saçları yıprandı. Akrabalarının saçı doğuştan gürdür sabun veya şampuan saçları gürleştirmez tek görevi saçı temizlemektir
Dogustan gür olsaydı benim ve annemin saci gür olurdu, annemin annesinin saci gür ama yiyip içmek ile de çok alakasi var. Bana göre doğru konuşmadınız yapacak bir şey yok.

Dogustan gür olsaydı benim ve annemin saci gür olurdu, annemin annesinin saci gür ama yiyip içmek ile de çok alakasi var. Bana göre doğru konuşmadınız yapacak bir şey yok.
Bir sabun diyorsun bir yeme içme diyorsun. Söylediklerinde pek tutarlılık göremedim. Aynı ailedeki herkesin saçı iyi olmuyor benim gür kardeşimin seyrek mesela. Böyle bir mantık olamaz. Ki madem öyle düşünüyorsun sen niye sabun kullanmıyorsun?

X