Saçı hem sabunla ardından şampuan ile yıkamak doğru mu

Meryem7121

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2019
151
28
26
Arkadaşlar 2 hafta kadar sabuna başladım ama çok yağlı bırakıyor onun için öncesinde 1 kere sabunla ardından şampuanla yıkıyorum ne kadar doğru bilmiyorum bilgisi olan var mı

Ben de dökülmeyi durdurmak için 3 aydır sabun kullanıyorum. Defne sabunu ve şampuan hiç kullanmıyorum dökülme azaldimi evettt ciddi anlamda farkı ediyorum ayda 1 kere de badem yağı ile 1 saat masaj yaparak bırakıyorum

Arkadaşlar 2 hafta kadar sabuna başladım ama çok yağlı bırakıyor onun için öncesinde 1 kere sabunla ardından şampuanla yıkıyorum ne kadar doğru bilmiyorum bilgisi olan var mı
Ne sabunu? Kaç günde bir yıkıyorsunuz saçınızı?
Sabunu özel bir amaç için kullanıyorsanız üzerine sampuan vurunca bir anlamı kalmaz bu arada

Saçlarınızı yağlı ve kalıp gibi bırakabilir saç için olan katı sabunlar var onlara bakın isterseniz

Bıttım sabunu saçı daha sağlıklı yapıyor diye
Üzerine şampuan uyguluyorsanız boşuna sabun uygulamayın. Her sabun her saça yaramaz. Eğer yıkama sonucunda kötü oluyorsa sabunlamayın.
Bir de saçı bu kadar çok yıkamak iyi değil mahvedersiniz. Yani haftada bir yıkıyorum diyorsanız iki tur yıkama işlemi ok, ama 2 günde bir falan yıkıyorsanız 2 tur yıkamayın tek şampuan /sabun turu yeterli olur temizlik için.

Annem eskiden beni öyle yikardi.Sabun ile şampuan birinden vazgeçin.Sabunu ben kullanamıyorum.Saclarim yağlı birde yapış yapış oluyor.Ama eğer ki alistirirsaniz 15 günde saç toparlaniyormus.Sabun zeytinyağli veya bittim sabunu kullanın bence.

X