Saç Kesim Şekilleri Saça şekil verememe sorunsalı

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

Sindyyrey

Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2019
527
362
31
Merhaba kızlar. Saçlarım kalın telli,kıvırcığa yakın, kabarık. Ne şekil vereceğimi bilmiyorum. Düzleştirici, fön vs kullanmak istemiyorum çünkü saçlarım yıpranmaya çok meyilli kendi kendine bile yıpranıyor.
Ara sıra kuaförde fön çekiyorum ayda 1 falan. Geri kalan zamanlarda ne yapacağımı bulamıyorum. Sürekli bir model yapmaya çalışıyorum sonra bozup yine topuz yapıyorum. Bıktım topuz dan vallahi :KK43:
Kızlar siz neler yapıyorsunuz saçı problemli arkadaşlar, ne modeller yapıyorsunuz acaba.

Pixie kestirebilirsiniz bence çok da havalı duruyor. Benim saçım da anlattığınız gibi dalgalı kıvırcık gibi , çok da severek kullanıyorum
39AD80B6-C2DF-4DEC-97F0-143938D74FBE.jpeg

Merhaba kızlar. Saçlarım kalın telli,kıvırcığa yakın, kabarık. Ne şekil vereceğimi bilmiyorum. Düzleştirici, fön vs kullanmak istemiyorum çünkü saçlarım yıpranmaya çok meyilli kendi kendine bile yıpranıyor.
Ara sıra kuaförde fön çekiyorum ayda 1 falan. Geri kalan zamanlarda ne yapacağımı bulamıyorum. Sürekli bir model yapmaya çalışıyorum sonra bozup yine topuz yapıyorum. Bıktım topuz dan vallahi :KK43:
Kızlar siz neler yapıyorsunuz saçı problemli arkadaşlar, ne modeller yapıyorsunuz acaba.

saç kremi sürüp şekil ver bence hem yıpranmaz hem beslenir

Çok sık olmasa da düzleştirici kullanabilirsiniz, çok zarar vermiyor. Duştan sonra krem sürüp, çok ıslak olmayacak şekilde örüp yatarsanız sabaha kıvır kıvır oluyor, kremde sürdüğünüz için kabarmıyor. :) bunun dışında akşamdan ısı kullanmadan kağıtlarla falan saçı sarıp yatıyorlar sabaha maşa yapmış gibi oluyor. İnternette videoları var. Ya da ısı kullanmadan saç şekillendirme diye aratırsanız çok sonuç çıkıyor. Ama düzleştirici veya maşa ile yapılan sonuçları çok vermiyorlar:)

Yağ kullan besle saclarını açlar kreatin hindistancevizi e vitamin argan yağı bunları kullan haftada 1 kullan yumuşar kabarıklığı gider

Keratin bakım yaptır saçlarına. Kabarıklıgını alır, her daim, bakımlı görünür saçların.

Nw şekil verim işte :) olmuyor ki sürekli Topu yapıyorum ya da balık sırtı örük
ellerine kremi sür saçlarını alttan yukarı doğru avucunun içinde karıştır bu başta olmuyo gibi görünür ama zamanla saçın alışır ve dalgalı bi görüntü oluşur :)

Merhaba canım ben saçlarıma kış ayı geldiğinde keratin bakımı yapıyorum, hemde evde annemle birlikte yapıyoruz. Kuaförler 400-500 e yapıyor. Saçlarım hafif kabarık fotoğrafımdaki gibi ama ekim kasım gelince yapıyorum 6-8 ay dümdüz oluyor. Hatta evlendikten sonra ilk kez yaptırdığımda eşim aman uğraştığın şeye bak ne farkediyordur ki falan diye dalga geçiyordu şimdi sabahları uyanıyorum sadece tarakla tarıyorum dümdüz görünce vaay cidden farkediyormuş diyor :KK70:
eğer düşünürsen sana detaylı anlatırım 🥰

Merhaba canım ben saçlarıma kış ayı geldiğinde keratin bakımı yapıyorum, hemde evde annemle birlikte yapıyoruz. Kuaförler 400-500 e yapıyor. Saçlarım hafif kabarık fotoğrafımdaki gibi ama ekim kasım gelince yapıyorum 6-8 ay dümdüz oluyor. Hatta evlendikten sonra ilk kez yaptırdığımda eşim aman uğraştığın şeye bak ne farkediyordur ki falan diye dalga geçiyordu şimdi sabahları uyanıyorum sadece tarakla tarıyorum dümdüz görünce vaay cidden farkediyormuş diyor :KK70:
eğer düşünürsen sana detaylı anlatırım 🥰
canım nasıl yapıyorsun anlatta bizde yapalım

canım nasıl yapıyorsun anlatta bizde yapalım
Canımm önce saça boyar gibi sürüyorsun iyice sonra o kalıp gibi sert oluyor zaten, iyice tarıyorsun, bekletiyosun bir süre 1 saat falan kalıp gibi, sonra üstünden birisi fön çekerse süper olur yok eğer kimse yoksa tutam tutam düzleştir, kuruyana kadar hafif ıslaklık kalıyor yağlı gibi görüntü, yıkamıyorsun 3 gün boyunca düzleştiriyorsun üstünden 3.günü tuzsız şampuanla yıkıyorsun, unutmadan başlamadan öncede saçı tuzdan arındırmak için tuzsuz şampuanla yıkıyorsunuz 2 kişi olunca daha kolay olur ilk sürüp düzleştirdikten sonrasını tek halledebilirsiniz ama, n11 den alıyoruz biz

295F8F4B-569D-4594-AFF8-3385ED24B11A.jpeg

biz geçen sene soldakini almıştık kokusu falan var ama yani dayanılıyor 2 katını vermek istemedik, birde şampuan dışarda zaten 1,5 litresi 15-20 tl sırf şampuanlı diye alma istersen onu, bulursun şampuan, tuzsuz şampuan kuaförler bile satıyor. Sağdaki kokusuz ve dumansızmış, denemedm hiç ama saçlarının azlığına çokluğuna göre bundan 2-3 sefer yararlanırsın

X