Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Sac Bakiminda Yanlış Bildiklerimiz..

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

idilogos

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2007
55
0
* Köpük: Alkol içerir ve dolayısıyla saçı kurutur. Saçınıza bakım köpükleri kullanmanız daha faydalı olur.

* Jöle: Saçın nefes almasını engeller.

* Sprey: Jöle ve köpüğe nazaran daha az zararlıdır.

* Serum ve parlatıcı sprey: Saça nem ve yağ kazandırır. Oluşturduğu film etkisiyle saçı korur ve spreyin zararlarını azaltır.

* Kına: Çok zararlıdır ve yaptırılmamalıdır. Saçı kurutur, doğal yağını alır. Eğer yaptırılacaksa uygulama sonrasında yağlı bakım yapılarak saça kaybettiği yağ geri kazandırılmalıdır.

* Boya: Saçı besler, faydalıdır.

* Oreal: Saçı bozar ve zararlıdır.

* Şampuan: Kaliteli şampuanlar tercih edilmelidir çünkü saç kendi yağıyla beslenir. Kalitesiz şampuanlar yüksek deterjan oranıyla saçın yağ dengesini bozar. Kaliteli şampuanlar ise saçın yağ dengesine zarar vermeden sadece saçın üstündeki kirleri temizler. Dalga belirginleştirici ve saç düzleştirici şampuan diye bir şey yoktur.

* Sabun: Saç kesinlikle sabunla yıkanmamalıdır. Sabun saça yapışır, nefes almasını engeller. Oysa ki saçın üzerindeki kirlerle birlikte akıp gitmesi gerekir. Sabunla yıkadıktan sonra saçınızı şampuanla yıkasanız bile sabunu arıtamazsınız.

* Saç Kremi: Hiçbir şekilde kullanılmamalıdır. Saçların uçlarına da kullanılmamalıdır. Çünkü saç ucundan nefes alır. Saç kremi saçın nefes almasını engeller.

* 2'si 1 arada şampuan: Kesinlikle kullanılmamalıdır.

* Perma: Yaptırılmamalıdır, ancak yaptırılacaksa da çok iyi yerler tercih edilmelidir. Perma öncesi ve sonrası bakım ihmal edilmemelidir. Ben, işlem görmüş saça perma uygulamam.

* Defrüze: Aynı perma gibi zararlıdır.

* Balyaj: Dikkatli yapılırsa herhangi bir zararı yoktur.

* Röfle: Zararı yoktur ancak ben uygulamam.

* Meç: Zararı yoktur ancak ben uygulamam.

* Kaynak: Değişiklik isteyenler yaptırabilir. Hiç zararı yoktur. Çok iyi bilen kişiler yapmalıdır. 2 aydan uzun süre kullanılmamalıdır; kullanılırsa ense kökünde ve yanlarda dökülmeler başlar.

* Fön: Çok zararlıdır. Haftada bir defadan fazla uygulanmamalıdır. Evde kendi kendine fön çekmek doğru değildir.

* Maşa ve Pres: Fönden daha fazla tercih edilmelidir. Saça ciddi bir zararı yoktur.

teşekkürler canım benim burda tek bilmediğim saç kremiydi ve ben sürekli saç kremi kullanıyorumkafamçokkarıştıbunu duyduğum kötü olduu:a015:

benim saçım çok dökülüyodu ve kremin arkasında dipten uca kadar sürülmesi gerektiği yazıyodu o şekilde kullandım ve aşırı saçımı döktü krem kullanmayı bıraktım saçım kendine geliyo

X