Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç Bakımı ipuçları

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

dost27

Guru
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2006
213
1
YIKARKEN;
- Saçın güzel olması için öncelikle temiz olması şarttır. Şampuanınızın etkisini ve genel saç hijyeninizi artırmak için fırçalarınızı sık sık sabun ve sıcak suyla temizleyin.

- Şampuan öncesi saçınızı kir ve tozdan arındırmak için fırçalayın. Şampuanınız daha etkili olacaktır.

- Krem işlemini uygularken,kullandığımız saç kremi herhangi bir bakım özelliği taşımıyorsa saç derisine temas etmeyecek şekilde sadece uç kısımlara uygulayın ve bol suyla durulayın.

- Saç derisinin asit seviyesi ciltten daha fazladır. Bu nedenle bazik özellikli sabun saç için kesinlikle tavsiye edilmez. Saç tellerinin kurumasına ve canlı hücrelerin tellerden ayrılmasına neden olur.

- Şampuanın köpürme oranı, içeriğindeki köpürtücü maddelere ve kullanılan suyun sıcaklığına bağlıdır. Ayrıca saç ne kadar kirliyse şampuan o kadar az köpürür. Su ne kadar sert ve kireçliyse, o kadar fazla şampuan kullanmak gerekir. Kısaca köpürme, şampuanın çok fazla temizlediği anlamına gelmez.

BAKIM;

- Saçınız düzse, muhtemelen yağlanmadan şikayetçisiniz. Bunu önlemek için günlük olarak derin temizleyici bir şampuan kullanıp, haftada bir yağ birikimini önleyecek temizleyici jel uygulayın.

- Saçınız kıvırcıksa, muhtemelen kuruluk probleminiz var; nemlendirici bir şampuan ve krem kullanın. Yıkadıktan sonra saçınızın suyunu bir havluyla alıp, 4-5 damla silikon bazlı parlaklık verici serum uygulayın (saçınızın kalınlığına göre miktarı artırabilirsiniz). Saçınızı elinizle açın ve kendi kendine kurumasını tercih edin.

- Saçınız dalgalıysa, parlaklık artırıcı bir şampuan ve krem kullanın. İyi çalkalayın. Geniş dişli bir tarakla saçlarınızın uçlarını açıp uçlardan köklere kadar silikon bazlı parlaklık verici bir sprey uygulayın. Önüne bigo takılmış bir fönle kurutun.

- Yaz aylarında saçınızın ve saç derinizin bakımına daha fazla özen gösteri. Boyalı, permalı saçların yazın özellikle bakıma ihtiyacı vardır. Kullanacağınız ürünlerin güneş korumalı olmasına dikkat edin. Saçınıza nem verecek bakım maskeleri uygulayarak besleyin; saçınızdaki kuruluğu ve yıpranmayı önleyerek canlı, parlak bir görünüm sağlayacaktır. Saçınızı deniz tuzu ve klordan tamamen arındırmak için çok iyi durulayın.

[

BOYA YAPARKEN;

- Kötü sürprizlerle karşılaşmamak için ya da bir ürünü ilk kez kullanıyorsanız; boyayı önce bir tutam saçınızda deneyin. Daha tedbirli davranmış olursunuz!

- Saç diplerinize dudak besleyicisi sürün! Cildinizle saçınız arasında kalan bu bölgede oluşan mumumsu besleyici, boyanın cildinize yayılmasını önleyecektir.

- Saçınızı boyandıktan sonra oraya buraya dağılmış boyayı temizlemek için boyanın bir kısmını saklayın. Boyalı bölgeye taze boyayı sürdükten sonra bölgeyi ılık suyla yıkayın.

- Saçınıza ışıltı ve parlaklık kazandırmak için boyalı saçlar için hazırlanmış olan şampuanları tercih edin. Yeniden yapılandırıcı ve enerji verici bir serumla düzenli olarak kür yapmayı da ihmal etmeyin.

KÜÇÜK REÇETELER:
Saç deriniz kuruyor ve kaşınıyor ise, başınızı elma sirkesiyle yıkayın. Elma sirkesi kaşıntınızın kesilmesine yardımcı olacak, kuruluğu da giderecektir.

Saçınız sürekli karışıyor ve zor mu taranıyor? Herhangi bir saç kreminden çok az bir miktarı (birkaç damla) spreyli bir şişeye koyun. Su ekleyin ve iyice çalkalayarak kullanın.

Kepekten korunmak için bal kullanın! Çeyrek bardak sıcak suda 1 kaşık balı eritin. Parmaklarınızla saç diplerinize masaj yaparak bu karışımı iyice yedirin. Daha sonra saçınızı yıkayıp durulayın. Farkı farkedeceksiniz!

Saç deyip geçmeyin!!!

--------------------------------------------------------------------------------

Saçın %50.65'i karbon, %20.85'i oksijen, %17.14'ü nitrojen,
% 6.36'sı hidrojen ve %5'i de sülfürden oluşur.

Saçta ayrıca eser miktarda magnezyum, arsenik, demir, krom ve diğer metal ve minerallerden bulunur.

Koyu saçlardaki karbon oranı açık saçlara nazaran daha fazladır.
Saçların en hızlı uzadığı dönem 15-30 yaş arasıdır ve kadınların saçı erkeklerden daha hızlı uzar.

Bir saç telinin ortalama ömrü 4-7 yıldır.

Günde 75-150 tel saçın dökülmesi normaldir.

Saçın miktarı saç rengine göre değişir. Kızılların ortalama 90.000 saç teli vardır. Siyah saçlıların 108.000; kahverengi saçlıların 140.000 ve sarışınların bunlardan da fazla saç telleri vardır.

Kafamızdaki her 6,5 cm²de yaklaşık 1000 tel saç vardır. Bu da kafanız büyüdükçe saçınız artar anlamına gelir

Normal durumda, kuru saç kırılmadan kendi boyunun 1/5'i kadar esneyebilir. Islak saç ise kendi uzunluğunun %40-50'si kadar esneyebilir.

Sağlıklı Saçlar İçin:
[*]- Günlük olarak pahalı olmayan bir Vitamin alın.

[*]- Saçınızı fazla taramayın. Sadece gerektiğinde şekil vermek için tarayın.

[*]- Kaliteli bir tarak ya da fırça kullanın. Keskin metal ya da plastik uçlar saçlarınızın uçlarının kırılmasına neden olur.

[*]- Kaliteli saç ürünleri kullanın. Çoğu alışveriş merkezlerinde satılan şampuan ve saç ürünleri aslında birçok kötü kimyasal maddeyi içlerinde bulunduruyor. Mesela 'ammonium laurel sulfate' , ya da silikon içeren ürünler saçınızı kurutarak daha kolay kırılmasına neden olabiliyor. İçlerinde birçok koruyucu madde bulunduğunu iddia eden bu ürünler saçınız için aslında en büyük tehlikeyi oluşturuyor.

[*]- Saçınızı sıkı bantlarla toplamayın. Bırakın rahat kalsın. Bu tür toplama şekilleri de kırılmalara neden oluyor.

Sıcak yağ tedavisi
Kurumuş ve yıpranmış saçları en iyi canlandırma yöntemi zeytinyağı tedavisidir. Saçlarınıza parlaklık vermek ve beslemek için 2 çorba kaşığı zeytinyağını ısıtın. Bunu yavaş yavaş tüm saç derinize yedirin. Sıcak suda ıslattığınız bir havluyu sıktıktan sonra bir türban gibi başınıza sarın. Havlu soğurken bu işlemi iki veya üç defa tekrarlayarak, başın yağı iyice emmesini sağlayın. Sonra saçlarınızı yıkayarak, iyice durulayın. Bu bakım türü, özellikle çabuk kırılan saçlar için çok yararlıdır.
Hintyağı tedavisi
Yarım çay fincanı hintyağını ısıttıktan sonra baş derinizi ovarak saçınızın yağı emmesini sağlayın. Yavaş yavaş tarayacağınız saçlarınızı kaynar suya batırırıp sıktığınız havluyla sarın. Bu işlemi yaptıktan sonra yarım saat kadar bekleyip şampuanla yıkayın. Bu tedavi, fazla ince, çabuk kırılan, kuru saçlara iyi gelir.
Zeytinyağı ve bal tedavisi
Yarım çay fincanı yeşil zeytinyağıyla bir çay fincanı süzme balı karıştırın. Bu sıvıyı iyice sallayıp çalkalayın ve bir kaç gün dinlenmeye bırakın. Daha sonra bu karışımı baş derisinize ovarak ve tarayarak yedirin. Ancak bu işlemi yaparken tarağın dişlerinin baş derinize batmamasına özen gösterin. Başınıza bir naylon torba geçirerek, başın sıcaklığını muhafaza etmeyi sağlayın. Karışımı başınızda yarım saat beklettikten sonra, saçlarınızı bol suyla durulayın. Bu işlem, koyu renk saçların ışıltılı bir hal alıp parlamasını sağlar.
Protein tedavisi
Yumurta ile yapılacak protein tedavisi hemen hemen her tür saç için uygundur. İki yumurtayı çırpın ve içine yavaş yavaş bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir çorba kaşığı gliserin, bir çorba kaşığı sirke (mümkünse elma sirkesi) ilave edin. Saçınızı bir kez şampuanladıktan sonra saçlarınıza bu karışımı sürüp 15-20 dakika bekleyin. Saçlarınızı iyice duruladıktan sonra saçlarınızın çok kısa sürede canlandığını fark edeceksiniz.
Kakao yağı tedavisi
Koyu renk saçlı kişilerin uygulayabileceği bir başka bakım yöntemi ise aşağıda anlatılan bu karışımdır. İçinde su kaynayan genişçe bir tencerenin içine daha küçük bir kabı oturtun. Yarım çay fincanı ayçiçeği yağını, 1 çorba kaşığı kakao yağını, 1 çorba kaşığı susuz lanolini bu ikinci kabın içinde eritin. Bütün bu yağlar eriyince, kabı kaynar suyun içinden alın ve karışımı iyice çırpın. Bu karışımdan 1 çorba kaşığı kadarını alarak buna 1 çorba kaşığı su katın, iyice karıştırın. Bu sıvıyı ovarak başınıza sürün ve bu durumda 15 dakika ile yarım saat arasında bekleyin. Ardından saçınızı yıkayıp durulayın. Bu tedavi koyu renk saçlara yeni bir canlılık ve parlaklık verir.

saç uzatan enerji meyvesi

--------------------------------------------------------------------------------

Üzüm ülkemizde Ege bölgesinde yetişmektedir. Protein ve karbonhidrat kaynağı üzüm, günlük kalsiyumun 1/5’ini ve demirin ise 1/3’ünü karşılar. Diğer faydaları ise;
Üzüm ürünlerindeki demir, kalsiyum ve potasyum minerallerinin, kemik gelişimi yanında kansızlığı, halsizliği, zayıflığı ve ishali tedavi edici özelliği bulunmaktadır.
Kilo almak isteyen de rejim yapmak isteyen de üzüm yemelidir çünkü enerji verir.
Üzüm çekirdeği damarların kollajen dokusunu da sağlamlaştırdığı için damar sertliği ve damar sertliği ile ilgili çok sayıda hastalığı önler.
Üzüm çekirdeği cildin bağdokusunda bulunan kollajeni sağlamlaştırır. Deriyi dinçleştirdiği için kozmetik sanayinde merhem olarak da kullanılır.
Üzüm çekirdeği histamin salgısını azaltarak alerjiyi önler. Üzüm çekirdeği iltihabi prostaglandinlerin sentezini azaltarak romatizmal hastalıklar, ağrı ve endometrioz gibi durumlarda yararlı olurlar.
Böbreklerin çalışmasını uyarıp kalp atışını düzenler. Karaciğeri
temizler. Siyah üzüm kabukları ve çekirdekleriyle yenirse hücre
yenileyicidir.

Protein ve karbonhidrat kaynağıdır. A,B1,B2,B6, C vitaminleri ile fosfat, kalsiyum, demir, fosforik asit, organik asitler, formik asit minerallerini içerir. Günlük kalsiyumun 1/5’ini ve demirin ise 1/3’ünü karşılar. Mineraller halsizliği, kansızlığı, ishali ve zayıflığı tedavi eder. Ayrıca karaciğer zaafiyetine, öksürüğe, bronşite de iyi gelir.

Üzüm besin olmasının yanında bitkisel tedavi amacıyla hekimlikte de kullanılır. Saçlarınızı üzüm suyu ile haftada 2-3 defa yıkarsanız saçlarınızın daha çabuk uzadığını görürsünüz. Ayrıca unutkanlığa da iyi gelir.
Bütün gıdalar gibi üzüm ürünleri de temiz ortamda üretilmeli. Sucukta nem oranı yüksektir. Bu nedenle kullanılan antepfıstığı ve cevizin kalitesi çok önemli. Aksi halde küflü ortam oluşur ve zehirlenme riski ortaya çıkar. Üzüm, pestil, sucuk ve pekmez yapılan ve muhafaza edilen yerlerin hijyenik koşullara sahip olmasına dikkat edilmelidir.

ZEYTİNYAĞI MASKESİ
Malzemeler:
5 çorbakaşığı zeytinyağı
2 yumurta
Bone

Yapılışı:
Zeytinyağı ve yumurtaları karıştırıp saçınıza iyice uygulayın. Daha sonra saçlarınızı boneyle ya da streçle örtün. 15 dakika beklettikten sonra iyice durulayın.
BALLI VE ZEYTİNYAĞLI MASKE
Malzemeler:

3 çorbakaşığı zeytinyağı
2 çorbakaşığı bal
Bone

Yapılışı:
Zeytinyağı ve balı karıştırıp saçınıza iyice uygulayın. Daha sonra saçlarınızı boneyle ya da streçle örtün. 15 dakika beklettikten sonra şampuanlayıp iyice durulayın.
DERİNLEMESİNE TEMİZLİK VE PARLAK GÖRÜNÜM İÇİN
Malzemeler:
1 fincan taze sıkılmış limon suyu veya sirke
Yapılışı:
Saçlarınızı şampuanladıktan sonra bir fincan limon suyu ya da sirkeyi saçlarınıza döküp, masaj yaparak iyice yedirin. Ardından saçlarınızı durulayın. Saç kremi sürün ve yıkayın. Bu, saçlarınızdaki tüm kiri alır ve saçlarınıza nefis bir parlaklık verir. Bu yöntemi 2 haftadan önce tekrarlamayın.
KEPEKLİ, DÖKÜLEN YA DA İNCECELEN VE KIRILAN SAÇLAR İÇİN
Malzemeler:
Çemen tohumu

Yapılışı: Çemen tohumlarını çektirin ve geceden suya yatırın. Elde ettiğiniz macunu saç derisine masaj yaparak sürün ve 15-20 dakika bırakın. Yumuşak bir şampuanla yıkayın. Bu macun kepek, dökülen, incelen, kırılan saçlar ve kellik gibi sorunlara iyi gelir.
YUMUŞAK VE PARLAK SAÇLAR İÇİN
Malzemeler:
Çeyrek fincan elma sirkesi
Bir çorba kaşığı şifalı ot, probleminize göre ihtiyacınız olan otu aşağıdaki listeden seçin:

Genel saç bakımı için: Biberiye yaprakları, ısırgan, dulavratotu kökü, mürver çiçekleri
Kuru saçlar için: Papatya, kara kafes otu kökü, ısırgan, mürver çiçekleri
Yağlı saçlar için: Limon kabukları, nane, limon otu
Yapılışı:
Saçınıza uygun otu, yeter miktarda kaynayan suya atın ve yarım saat tutun. Buna çeyrek fincan elma sirkesini de ekleyerek iyice karıştırın. Saçlarınızı şampuanlayın. Karışımı saçlarınıza tekrar tekrar dökün.

PARLAK SAÇLAR İÇİN
Malzemeler:
Bir portakal
1 çorbakaşığı bal
Birkaç damla sandalağacı yağı

Yapılışı:
Portakalın suyu, su, bal ve sandalağacı yağını karıştırın. Bunu şampuan sonrası durulamada kullanın.
YIPRANMIŞ SAÇLAR İÇİN
Malzemeler:
Bir muz
Birkaç damla badem yağı

Yapılışı:
Muzu badem yağıyla karıştırın ve saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. 15 dk kadar saçınızda bıraktıktan sonra, maden suyuyla durulayın. Ardından şampuanlayıp saç kremi sürün.
KURU SAÇLAR İÇİN
Malzemeler:
Bir çorbakaşığı bal
Yarım fincan tam yağlı süt

Yapılışı:
Balla sütü karıştırıp saç derisine masaj yapın ve 15 dk bırakın. Yumuşak bir şampuanla yıkayın.
DÖKÜLEN SAÇLAR İÇİN
Aşağıdaki malzemeler tek bir maske için değil, farklı maskelerde kullanılmak üzeredir. Bu nedenle yapılışları okursanız, her birinin ayrı maskeler olduğunu göreceksiniz.
Malzemeler:
Zeytinyağı
Bal
Tarçın
2 yumurta
Alfalfa
Ispanak
Kişniş
Badem yağı

Öncelikle yeşil yapraklı sebzeler, havuç, mango, kuru kayısı, tahıllar, brüksel lahanası ve mercimek içeren protein açısından zengin bir diyetle beslenin
.

Yapılışı:
Maske 1: Zeytinyağı, bal ve tarçını karıştırarak bir macun hazırlayın. Bunu saç derisine masaj yaparak yedirin ve 15 dakika tutun. Yumuşak bir şampuanla yıkayın. Haftada 3-4 kez tekrarlayın.
Saçları uzatmak için: Her gün alfalfa, taze ıspanak ve taze kişniş sularını karıştırıp için. Bu, saçlarınızın daha çabuk uzamasını sağlar.
Maske 2: Günde 2-3 kez saç derisine badem yağı sürün. Bu saçlarınızın daha fazla dökülmesini engeller.

KIRILAN SAÇLAR İÇİN
Malzemeler:
Hindistancevizi yağı
Misket limonu suyu

Yapılışı:
Haftada iki kez, misket limonu suyuyla karıştırdığınız hindistancevizi yağını saçlarınıza sürün.
ELEKTRİKLENEN SAÇLAR İÇİN
Malzemeler:
Bal

Yapılışı:
Bir çorbakaşığı balı bir litre suyla karıştırıp, bunu şampuandan sonra durulama suyunda kullanın. Saçınızı her yıkadığınızda kullanın

Saçlarımın çok fazla yıprandığını ve döküldüğünü görüyorum.. Ne önerirsiniz?

1 yemek kaşığı öğütülmüş çörek otu, 1 yemek kaşığı öğütülmüş polen, 1 yemek kaşığı öğütülmüş nane, 1 yemek kaşığı öğütülmüş ısırgan otu, 1 kahve fincanı susam yağını bir kapta iyice karıştırın. Bir fırça yardımıyla boya sürer gibi saç diplerinden başlayarak saça uygulayın. Kalan malzemeyi saç uçlarına sürün. Saçta kremlenmemiş yer kalmamasına dikkat edin. Tamamını sürdükten sonra, parmaklarla ovalayarak kremin saça iyice karışmasını sağlayın. Saçınıza bir poşet geçirin ve üzerine sıcak bir havlu sarın. Isı maskenin saça daha iyi nüfuz etmesini sağlayacaktır. Maskeyi bir saat beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Bu maske saç diplerini besler.
S: Genç yaşta saçım beyazlamaya başladı. Bunun için bir öneriniz var m?ı Şimd den çok teşekkürler ...

C: taze cevizin dış kabuklarını az suyla haşlayın, içine ısıtılmış yarım kahve fincanı zeytinyağı ve bir tatlı kaşığı kuru maya katın 2 saat saçınızda bekletin. Faydalı olur.

S.Ben 32 yaşındayım ve saçlarım çok dökülüyor. Ne yapabilirim? İlginize teşekkür ederim.

C: Sağ olun canım. 3 çorba kaşığı havuç yağı, fındık yağı, süt ve 1 tatlı kaşığı deniz tuzunu karıştırın. saç diplerine ve uçlarına yedirin.

S: Evde saç bakımını kendimiz kolay malzemelerle nasıl yapabiliriz ve ne zamanda bir uygulamamız lazım.

C: 1 tatlı kaşığı hint yağı, lavanta yağı, defne yağı, menekşe yağı, zeytinyağı,susam yağı ve 1 çay kaşığı kekik yağı,çam terebentin ve çörek otu yağını karıştırın. 1 saat saçlarınızda bekletin ve yıkayın.

S: saclarim önden cok döküldü. Doktorlara gittim irsi dediler ve de sac ilaci verdiler ama faydasini görmedim.

C: Bir kahve fincanı iyi zeytinyağına bir çorba kaşığı bira mayası, bir çay kaşığı biberiye yağı, yarım çay kaşığı kekik yağı karıştırıp bunu saç diplerinize sürün. En az iki saat bekletip yıkayın. Uygulamayı haftada bir tekrarlayın. Ayrıca bir su bardağı kaynar suda tere otunu demleyip, bununla her gün saç diplerinize masaj yapmanın da yararını görürsünüz.
Sığır iliği tarifimi de uygulayabilirsiniz.

S: Saçım dökülüyor ve ne yapsam durduramıyorum. Ne yapmam gerekir? Şimdiden teşekkür ederim.

C: Soyulmuş yarım avokadoyu iyice ezin. İçine 2 adet bıldırcın yumurtası, bir çorba kaşığı susamyağı koyup karıştırın ve saç diplerinize sürün. Streç filmle sarıp iki saat bekletin. Ardından saç tipinize uygun bir şampuanla yıkayın. Bu kürü haftada bir tekrarlayın.

S: saçlarım Çok yağlı ve kepekli. Fön çektirmeye bile gelmiyor. Çok çeşitli şampuanalar kullandım ve doktora gittim , verimli bir sonuç alamadım. Hepsi kısa vadede sorunu çözebildi.

C: Bir tutam biberiye ve bir tutam kekiği 250 gram kaynar suda çay gibi demleyip, süzün. Sıvıyı temiz saç diplerine sürün.

S: sac koklerinde asiri kasinti ve dokulme var.

C: Dökülme için defne yağı, badem yağı ve avakado yağını eşit miktarda karıştırıp, saçına sürün. 2 saat beklettikten sonra uygun şampuanla yıkasın.

Kaşıntı için de 5 adet aspirini dövüp, maden suyu ile karıştırın. Karışımı saç diplerine sürün ve 15 dk. sonra durulayın.

S: 28 yaşımdayım benim alnımın yantarafları açıldı. Saç dökülmesinden dolayı ı üst tarafta az var ve seyrek. Ne öneririisniz? Sığır iliğini açıklar mısınız ve de nasıl kullanılır?

C: 150 gram eritilmiş sığır iliği ile eriyen yağ kadar Hindistan cevizi yağını karıştırın ve saç dibine boya sürer gibi sürün. Masaj yaptıktan sonra streç filmle sarın, iki saat bekletin. Haftada 1 gün uygulayın.

S. Benim saçlarım dalgalı olduğundan sık sık fön çekiyorum ve feci bi şekilde yıpranıyor ve bu durum beni cok rahatsız ediyor. Eski canlılığını alabilmesi için ne yapmalıyım?

C: 2 adet bıldırcın yumurtası, 1 fincan zeytinyağı, 1/2 limon suyu, 1 tatlı kaşığı öğütülmüş maydonoz tohumunu karıştırıp saçına sür ve 1 saat beklet.

S: saçlarım yavaş yavaş dökülmeye başladı. Ne yapabilirim? Bana bir tavsiyede bulunursaniz cok sevinirim .

C: Bir kahve fincanı iyi zeytinyağına bir çorba kaşığı bira mayası, bir çay kaşığı biberiye yağı, yarım çay kaşığı kekik yağı karıştırıp bunu saç diplerinize sür. En az iki saat bekletip yıka. Uygulamayı haftada bir tekrarla
S: saçlarım çok yağlanıyor ve her gün yıkamak zorunda kalıyorum. Bunu önleyebileceğim bir yöntem var mı? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

C: 1 çay bardağı suyla pişirilmiş karabuğday, rendelenmiş yarım portakal kabuğu, 3 yemek kaşığı zeytinyağı karıştırıp saç diplerinizle fırçayla sürüp friksiyon yapın ve naylona sarıp 30 dakika bekletin. Sonra da saçlarınıza uygun bir şampuanla yıkayın.

S: Saç beyazlığını giderebilirmiyim. Eski rengine dönüşmesi için ne yapmalıyım?l

C: 1 adet soğan ve 5 diş sarımsağı blendarda ezin. 1 yumurta sarısı ve 1 çorba kaşığı zeytinyağını ekleyerek krem kıvamına getirin, saçınıza sürün. 1 saat bekletin. Haftada 1 gün uygulayın.

S: Benim kızım 12 yaşında ve saçında çok fazla kepek oluştu. Geçmesi için ne önerirsiniz?

C: 1 fincan maden suyu, 1 çorba kaşığı elma sirkesi, 1 çorba kaşığı polen tozu,tuzunu karıştırıp saça sürün ve 1 saat bekletip 1 çay kaşığı deniz yıkayın.

S: Saclarım bir yıldır cok dökülüyor ve seyrekleşti ve de cok kuru. Ne yapmalıyım?

C: 1 tatlı kaşığı kekik yağı, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı hintyağı, 1 tatlı kaşığı kuru mayayı karıştırın,

Arkadaşım ben de teşekkür ederim. Bazılarını not ettim. Sağolasın.yerimseniben

Güzel bilgiler, çok teşekkürler...yerimsenibenyerimseniben

§♀Jonferder♀§;1091161 .!.:
Arkadaşım ben de teşekkür ederim. Bazılarını not ettim. Sağolasın.yerimseniben

beğemene çok sevindim.inşallah işine yarar canım.bitkisel çözümler her zaman hoşuma gidyor beni yararınıda görüyorum

ya sadece 2 beğenisini belirtmiş o kadar emek harcayarak hazırladım bir teşekkür yok:eek:senağlamasenağlama

Arkadaşım emeğine sağlık çok yararlı bilgiler paylaşmışsın bizlerle,bilmediğim bazı şeyleri senin sayende öğrendim valla çok teşekkürler,arada bir böyle paylaşımlar yapalım birbirimize:içelim:

emeğin için teşekkürler canım. ben koyu renk ve uzun saçlı biri olarak bu bilgilerden epey faydalanacağım. sevgiler

Selam arkadasım yazında güzel bilgiler vardı emin ol deniycem. ben hint yagı ve badem yagını kullanıyorum elma sirkeside kullanıyorum. Faydasını gördügüme inanıyorum. senin tavsiyelerinide denicem .cok tsk bilgiler icin

teşekkür edilmeyecek gibi deilki arkadasım.geç farketmişlerdir bu başlığı ondan gec yazmışlardır (benim yeni farkettiğim gibi) :))))))) gerçektende çok yararlı bilgiler emegıne saglık tatlım

X