Sabahları sirkeli su içmek

Merkur Retrosu

Guru
Pro Üye
3 Şubat 2018
5.870
23.350
27
Hanımlar sabahları aç karnına bir bardak elma sirkeli su içmenin yararlı olduğunu okuyup duyuyordum her yerden. Özellikle bağırsaklarım çok sorunlu ibs hastalığım var ve iyi gelir diye düşündüm.

Ancak içerken biraz midem bulandı kokusu, tadı çok sert geldi su ile içmeme rağmen. Zamanla alışılır mı devam edeyim mi yoksa benim midem mi hassas acaba?

Hanımlar sabahları aç karnına bir bardak elma sirkeli su içmenin yararlı olduğunu okuyup duyuyordum her yerden. Özellikle bağırsaklarım çok sorunlu ibs hastalığım var ve iyi gelir diye düşündüm.

Ancak içerken biraz midem bulandı kokusu, tadı çok sert geldi su ile içmeme rağmen. Zamanla alışılır mı devam edeyim mi yoksa benim midem mi hassas acaba?
Ben de arada içiyorum , içine limon da sıkıyorum daha kolay içiliyor öyle ..

Bir kaşık sirke diyolar ama mideye sabah sabah o kadar keskin bişey nasıl olur bilemedim
Bir kaşığı suyla seyreltince tabi ki daha iyi olucaktır.
Zayıflamak için yapılıyo.
Probiyotik yoğurtlar bağırsakların sağlıklı çalışmasını ve probiyotik serotonin salgılattığı için mutlu hisetmeni sağlar.
Bir taşla iki kuş
Aklında olsun bence

Sirke yerine limonlu da içebilirsiniz. Onun içimi daha kolay.

Bunu uzun süre yapıyordum aslında, biraz midemi rahatlatıyordu ama sirkede probiyotik olduğu için ibs ye daha yararlı dediler bir de böyle deneyeyim dedim. Bilemiyorum aç karnına içince hassas oldum. Bundan sonra akşamları tok karnına denerim belki.

Bir kaşık sirke diyolar ama mideye sabah sabah o kadar keskin bişey nasıl olur bilemedim
Bir kaşığı suyla seyreltince tabi ki daha iyi olucaktır.
Zayıflamak için yapılıyo.
Probiyotik yoğurtlar bağırsakların sağlıklı çalışmasını ve probiyotik serotonin salgılattığı için mutlu hisetmeni sağlar.
Bir taşla iki kuş
Aklında olsun bence

Marketlerde satılan probiyotik yoğurtlar da aynı etkiyi verir mi ne dersiniz

Bir de böyle deneyeyim.

Veya üşenmezsem her gün yemeklerin yanına salata ekleyip içine elma sirkesi koyarım akşıma başka çözüm gelmedi :/
Ben zeytin yağı limon ve sirkeyi de bazen karıştırıyorm, zeytin yağı aşırı faydalı özellikle bağırsak sorunları için, çörek otu yağı da içiyorum günde bir tatlı kaşığı, bir ara baya bağırsak sorunum vardı ama şimdi iyiyim hamdolsun..

Bunu uzun süre yapıyordum aslında, biraz midemi rahatlatıyordu ama sirkede probiyotik olduğu için ibs ye daha yararlı dediler bir de böyle deneyeyim dedim. Bilemiyorum aç karnına içince hassas oldum. Bundan sonra akşamları tok karnına denerim belki.
Market sirkelerinin probiyotik olduğunu düşünmüyorum. Bu sekilde bir fayda görmek istiyorsaniz dogal sirke almanızı öneririm. Suyu bulanık olanlardan.

Marketlerde satılan probiyotik yoğurtlar da aynı etkiyi verir mi ne dersiniz
Bende marketteki aktivyalardan alıyorum günde bi tane kahvaltı üzeri yiyorum rahat ettim.(önce mi sonra mı yenilmesi gerek bilmiyorum)
Troidim çalışmadığı için sorun yaşıyorum bende bağırsak konusunda.
Ek olarak lifli gıda çok iyi geliyo.
Portakal suyunu sıkıp popasıyla beraber içince de şahane oluyo güzel etki ediyo
Doğal çözüm hem
Yoksa açlık otu diye bi ot var ama sağlıklı bulmuyorum onları daha da tembelleştiriceğini düşünüyorum.

Ben bi sure ictim sirkeli balli su ama zayifladim mi🙄 bence hayir bununla ilgisi yoktu ama 60 yasinda komsum yapiyordu ve 4 kilo verdigini soylemisti.

Ben zaten o zaman 49 kiloydum zayiflamak icin degil saglik icin iciyordum

Hakiki sirke içmek gerekıyor ben sirkelı suyla kilo verenlerdenim😇

Eker probiyotik yoğurda başladım hanımlar 2.günümdeyim. Olumlu etkisini görürsem buraya da yazacağım. Ibs için kullanıyorum umarım işe yarar.
Akıl vermek gibi olmasın ama fayda sağlasın istiyorsanız market ürünleri yerine probiyotik mayayla kendiniz mayalamalısınız yoğurdu. Market yoğurtları fazla kimyasal içeriyor ve faydadan çok zarar veriyor. En iyisi evde yapılan probiyotik 🙂

Akıl vermek gibi olmasın ama fayda sağlasın istiyorsanız market ürünleri yerine probiyotik mayayla kendiniz mayalamalısınız yoğurdu. Market yoğurtları fazla kimyasal içeriyor ve faydadan çok zarar veriyor. En iyisi evde yapılan probiyotik 🙂

Çok haklısınız ben de epey araştırma yaptım hem ibs hastalığı hem de genel sağlık açısından… Herkes probiyotikli de olsa market yoğurtlarının hiçbir faydasının olmadığını yazmış

Bir haftadır köy sütü alıp kendimiz yoğurt yapıyoruz

Hem tadı daha güzel hem de paketli gıda pek yemiyorum artık :) Doğal olmadığı için marketteki neredeyse hiçbir paketli ürünü kullanmamaya başladım diyebilirim

Sebze, meyve, baklagil, tahıl, kuruyemiş, doğal yoğurt bunlardan yiyorum sadece. Şeker ve şekerli gıdalara, abur cuburun her türlüsüne veda edeli zaten 1 aydan fazla olmuştu

Umarım düzelir şu illet hastalık, hem fazla kilolarımı da vermek istiyorum

ödem attırıyor bu doğru bende dönem dönem kullanıyorum ara verip tekrar başlıyorum.
sürekli kullanımda mide hastalıkları yaratabilir

Zayıflamaya faydası var mı bilmiyorum fakat sirkenin evi de bedeni de şifalandırdığı kesin.
Ben sevmiyorum tadını genelde limonlu su içiyorum,
sirkeli su içtiğimde kendimi cok enerjik hissediyorum o gün...
yarın içeyim :işsiz:

X