s_irinenin günlüğü

s_irine

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2011
500
5
Mrb arkadaşlar ben 55 kilodan 67,5 kiloya yükselmiş biri olarak,uzun zamandır yapmak istediğim hatta zaman zaman teşebbüs ettiğim fakat amacıma ulaşamadığım için sizlerden ve birbirinize olan desteklerizden de cesaret alarak tekrar bu yola adım atıyorum.Bu sefer ben galip gelmeek ve kilolarımdan arınmış olarak,sağlıklı bi şekilde hayatıma devam etmek istiyorum.Bu yolda benden desteklerinizi esirgemezseniz çooook mutlu olurum.Amacım sağlıklı bi şekilde kilo vermek ve beslenme alışkanlığımı kazanmak.Katı diyetlere karşıyım,bi acelemde yok zaten.Sizlerle birlikte hem sağlıklı beslenip hemde zayıflıycam inşallah.

aramıza hosgeldin cnmmmm :) hadi inş biz yanındayız istedign kiloya ulasırsın canmm allah yardımcın olsun :KK9:

merhaba hoşgeldin aramıza:KK3:
bu kararı vererek zatn kilo verme yolunda çok güzel bir adım atmışsın tebrikler:KK9:
burada biz bir aileyiz ve sen de aramıza hoşgeldin
herkesin sana sonuna kadar destek olacagından şüphen olmasın
buraya kilonu, hedef kilonu, boyunu, yediklerini, içtiğin su miktarını, sporunu kısacası günlük raporunu yaz biz sana iyi-kötü yorumlar yaparız, yönlendirmelerde bulunuruz
gerekli olan tüm desteği veririz biz burdayız yanındayız yeter ki sen de bizleri ve günlüğünü ihmal etme
başarılar diliyorum
sevgiler....:KK16:

merhaba hoşgeldin aramıza:KK3:
bu kararı vererek zatn kilo verme yolunda çok güzel bir adım atmışsın tebrikler:KK9:
burada biz bir aileyiz ve sen de aramıza hoşgeldin
herkesin sana sonuna kadar destek olacagından şüphen olmasın
buraya kilonu, hedef kilonu, boyunu, yediklerini, içtiğin su miktarını, sporunu kısacası günlük raporunu yaz biz sana iyi-kötü yorumlar yaparız, yönlendirmelerde bulunuruz
gerekli olan tüm desteği veririz biz burdayız yanındayız yeter ki sen de bizleri ve günlüğünü ihmal etme
başarılar diliyorum
sevgiler....:KK16:

Hoşbulduk lilycim:)Tşk ediyorum.Adım attım ama hafta sonuna gelmesinden dolayı biraz uygulamada zayıf kaldım:KK43:Hedef kilom 55,şimdiki kilom 68(sabah tartıldım),boyumda 1,66.Bugünden sonra herşyi yazacagım canım:)Destegini benden esirgemezsen memnun olurum...Günü 4 e böldüm bu arada suyu bu şekilde tüketecegim.Günde 2 lt içeceğim inşallah.Şimdi yeşil çayımı içiyorum.Sabhda 1 dilim ekmek az peynir ve 3 zeytin yedim:)

Hoşgelldiiin ama biz düzenli menü isteriz takip etmek isteriz ona göreee

Hoşbulduk pempepalto:)Artık daha düzenli olcam inşaallah hemen dünki menümüde vereyim bu arada.
Sabahkini yazmıştım zaten.Öğlen tavuk suyu telşehriye çorba 1 ufak börek yedim ama akşam cozuttum burgere menü yedim:KK43:((((
2 lt suyumu içtim.Bu sabah güzel bi başlangıç yaptım ama 1 dilim ekmek,şekersiz çay,3 adet zeytin,1 kk peynir ve 1 yumurta yedim.

Hoşbulduk lilycim:)Tşk ediyorum.Adım attım ama hafta sonuna gelmesinden dolayı biraz uygulamada zayıf kaldım:KK43:Hedef kilom 55,şimdiki kilom 68(sabah tartıldım),boyumda 1,66.Bugünden sonra herşyi yazacagım canım:)Destegini benden esirgemezsen memnun olurum...Günü 4 e böldüm bu arada suyu bu şekilde tüketecegim.Günde 2 lt içeceğim inşallah.Şimdi yeşil çayımı içiyorum.Sabhda 1 dilim ekmek az peynir ve 3 zeytin yedim:)
Hoşgelldiiin ama biz düzenli menü isteriz takip etmek isteriz ona göreee
rica ederim tatlım ne demek???:21:
bu irade öyle bişey ki 2 günde terbiye olmuyor uzuuuuuuuunnnn zaman gerekli ve sen de bize yazdıkça kendine çekidüzen verecksin ama bu öyle yapayımla olmayacak sen kendin yavaş yavaş düzeleceksin farkında olmadan
yediklerini yazarken sabah de menüyü yaz sonra aşagı satıra geç öğlen menünü, sonra akşam varsa aralarını boyle liste şeklinde yaz mesela
sabah........
ara....
öğle.......
ara...
akşam...
ara....
spor - şu kadar şu sporu yaptım
su - şu kadar içtim, şeklinde...
sonra kendine bir gün belirle mesela ne gün başladın o günkü kilonu yaz sonra bir hafta sonra tartıl onu da ekle raporuna her hafta tartı gününde ne kadar vermişsin hem kendin de görür ve sevinirsin tabii bir defter veya not kağıdın olsun not aldığın

Hoşbulduk pempepalto:)Artık daha düzenli olcam inşaallah hemen dünki menümüde vereyim bu arada.
Sabahkini yazmıştım zaten.Öğlen tavuk suyu telşehriye çorba 1 ufak börek yedim ama akşam cozuttum burgere menü yedim:KK43:((((
2 lt suyumu içtim.Bu sabah güzel bi başlangıç yaptım ama 1 dilim ekmek,şekersiz çay,3 adet zeytin,1 kk peynir ve 1 yumurta yedim.
tavsiyem her öğünde inkanın oldukça salata ye yani bu 2 yaprak marul da olur, 2 lokma salatalık da 1 minik domates de ya da 2-3 dal maydanoz dereotu gibi yeşillik de ama mutlaka az da olsa tüketmeye çalış
menü yorumuna gelince...
dünden başlıyorum
sabah salatan eksik, öğlen iyi börek de ilk gün için olabilir çorba yemişsin ztn cok bişey yememişsin ama bu böreği hayatından çıkarman ya da minimuma indirmen gerçeğini değiştirmiyor haberin olsun. akşam ztn felaket olmuş yorumunu kendin yapmışsın:)
bugune gelince... sabah yine salata eksik
ben birkaç gün yokum şehir dışında olacagım ama geldiğimde menüleri düzenli olan bir diyet bekliyorum kimsecikler yazmasa da sen yaz bu senin günlüğün artık hergun yazman gerek ben gelince mutlaka imkanım ölçüsünde takip edecegim ve yprumlarmı yazacagım sana
sonuna kadar destekçinim yeter ki sen kendine inan tammmı cnm bnm????

arkadaşım börek yağsızsa küçük bir dilim bir dilim ekmeğe eşdeğer rahatlıkla yiyebilirsein diyetisyen sadece yağının az olmasını istiyordu onun yerine 1 dilim ekmek az yiyeceksin hayatından çıkarmak seni çok sııntıya sokar zayıf insanlarda yiyorlar sonuçta tek yapman gereken miktar ve yağa dikkat etmek galiba sıkıntı akşam canım burgerin yanında kızartma yememişsindir inş bir kaç dilimle sınırlıdır yada sabahta bir değil 2 dilim ekmek ye ye canım çok az ve bol sebze evdeysen imkanın varsa ne güzel:KK76:

Lilicim çok şekersin,ilgin için tşk ediyorum.İşyerinden yazıdım için çabuk yazmaya çalışıyorum ama mümkün mertebe söylediklerine uycam canım.İnşallah sen gelene kadar düzenim oturmuş olacak.Öpüyorum seni.İyi yolculuklar...

arkadaşım börek yağsızsa küçük bir dilim bir dilim ekmeğe eşdeğer rahatlıkla yiyebilirsein diyetisyen sadece yağının az olmasını istiyordu onun yerine 1 dilim ekmek az yiyeceksin hayatından çıkarmak seni çok sııntıya sokar zayıf insanlarda yiyorlar sonuçta tek yapman gereken miktar ve yağa dikkat etmek galiba sıkıntı akşam canım burgerin yanında kızartma yememişsindir inş bir kaç dilimle sınırlıdır yada sabahta bir değil 2 dilim ekmek ye ye canım çok az ve bol sebze evdeysen imkanın varsa ne güzel:KK76:

Yağlıydı biraz böreğim:KK43:Ekmeği hayatımda çıkartırım aslında ama kış olduğu için doymadığımı hissediyorum oda olmuyo ama yarın çavdar ekmeği alcam.Burger vukatıma gelince herşeyden yedim,kızartmasından sosuma kadar...Akşam iş çıkışı kendime dur diyemedim okadar canım istediki:KK43:((Çalıştıgım için biraz sorun oluyo ama tek şansım yemekleri normaldede dışardan alıyo olmamız.Bununda bana sağladıgı avantaj yemeğimi evden getiriyorum:)Artık üşenmeyip akşamları salata hazırlıycam kendime

Yağlıydı biraz böreğim:KK43:Ekmeği hayatımda çıkartırım aslında ama kış olduğu için doymadığımı hissediyorum oda olmuyo ama yarın çavdar ekmeği alcam.Burger vukatıma gelince herşeyden yedim,kızartmasından sosuma kadar...Akşam iş çıkışı kendime dur diyemedim okadar canım istediki:KK43:((Çalıştıgım için biraz sorun oluyo ama tek şansım yemekleri normaldede dışardan alıyo olmamız.Bununda bana sağladıgı avantaj yemeğimi evden getiriyorum:)Artık üşenmeyip akşamları salata hazırlıycam kendime

canım işyerindeyken daha rahat diet yapılıo bende çalışıorum yemeğimi evden getiriyorum sebze yemekleri falan ara için leblebi badem mandalina gibi şeyler... Sürekli bi atıştırma halinde olduğun için ana öğünlerde yicek yer kalmıo zaten . Üşendiğin zamanda sulu yemek satan biyerden sipariş verirsin mis gibide doyarsın önemli olan aralarını atlamaman

canım ekmek yemezsen kas kaybedersin zaten günde 8 ince dilim kadar ekmek yemelisin tabi sadece ekmek değil dönüştürebilirsin sekiz dilimi
mesela 1 simit 3 dilim ekmek
bulgur makarna 2 kaşık 1 dilim
baklagiller 3 kaşık bir dilim
1 çay bard leblebi 1 dilim
yağsız bir dilim börek 1 dilim
poğaça 2 dilim
vb. merak ettiğin varsa yazarım daha
ve mutlaka 3 köfte kadar et 4 meyve ve bol sebze yemeği az yağlı 2 bardakta yoğurt süt gün içine yayarsan çok doyar ve yavaş ve yağdan verirsin:KK56:

tabi et de dönüşüm küçük bir ölçü peynir bir köfte et
bir yumurta 1 köfte et
15 hamsi 3 köfte et:KK51:

canım işyerindeyken daha rahat diet yapılıo bende çalışıorum yemeğimi evden getiriyorum sebze yemekleri falan ara için leblebi badem mandalina gibi şeyler... Sürekli bi atıştırma halinde olduğun için ana öğünlerde yicek yer kalmıo zaten . Üşendiğin zamanda sulu yemek satan biyerden sipariş verirsin mis gibide doyarsın önemli olan aralarını atlamaman

Bende yemeğin yanına meyve götürüyorum özellikle ara öğnler için çok iyi oluyo.Önceden lahmacun,döner vs..şeyler söylüyoduk yemek için ama artık evden getirmediğimde çorba söylüyorum.Ezogelin içtim mesela bugün ara öğnlerde de meyveyle idare ettim.Leblebiyi açlık hissettiğimde yemeyi seviyorum,Dediğin gibi ana öğünde az yemeni sağlıyo yada kurt gibi acıkmış başlamıyosun yemeye:))

tabi et de dönüşüm küçük bir ölçü peynir bir köfte et
bir yumurta 1 köfte et
15 hamsi 3 köfte et:KK51:

Siz bu konuda baya bilgilisiniz:)Önerileriniz için tşk ediyor ve devamını bekliyorum.Bir ara iş arkaşımla diyet ypmaya kalktığımızda hiç ekmek yemiyoduk ve vucudumuzda halsizlik hissediyoduk.Değiniz gibi herşeyden dengeli yemekde fayda var.İnşallah bende tartıdaki kilomun düştüğünü görebilcem:))Burda insanların birbirine destek olması çok güzel.yemek yerken hep aklımdasınız:)

Bugün yediklerimi tam olarak yazayım
Sabah tartıldım 68 kg
Sabah:1 dilim ekmek,şekersiz çay,3 adet zeytin,1 kk peynir ve 1 yumurta yedim.
Ara:1 Elma
Öğlen:1 kase ezogelin çorba
Ara:1Portakal ve 1 mandalin
Akşam:1Servis kaşiğı pilav 1 kepçe kuru fasulye,2 kaşık yoğurt, 2 lokmacıkda ekmek yedim.
Akşam yemeğimi 20:00 dan önce yedim yatmadan 1 bardak süt içmeyi düşünüyorum...

Ben bugün kendi irademide menümüde beğendim.İlerleyen günlerde daha sağlıklı hale gelecek.Yarın eve gelirken alışveriş yapcam salata malzemesi için.Bide spor ve düzenli su içmeye başlarsam tam olacak.

Siz bu konuda baya bilgilisiniz:)Önerileriniz için tşk ediyor ve devamını bekliyorum.Bir ara iş arkaşımla diyet ypmaya kalktığımızda hiç ekmek yemiyoduk ve vucudumuzda halsizlik hissediyoduk.Değiniz gibi herşeyden dengeli yemekde fayda var.İnşallah bende tartıdaki kilomun düştüğünü görebilcem:))Burda insanların birbirine destek olması çok güzel.yemek yerken hep aklımdasınız:)

canım daha önce diyetisyene gittim o zaman bende bu kadar şey yiyerek kilo veremem demiştim ama verdim hemde yağdan aç kalmayarak

Bugün yediklerimi tam olarak yazayım
Sabah tartıldım 68 kg
Sabah:1 dilim ekmek,şekersiz çay,3 adet zeytin,1 kk peynir ve 1 yumurta yedim.
Ara:1 Elma
Öğlen:1 kase ezogelin çorba
Ara:1Portakal ve 1 mandalin
Akşam:1Servis kaşiğı pilav 1 kepçe kuru fasulye,2 kaşık yoğurt, 2 lokmacıkda ekmek yedim.
Akşam yemeğimi 20:00 dan önce yedim yatmadan 1 bardak süt içmeyi düşünüyorum...

Ben bugün kendi irademide menümüde beğendim.İlerleyen günlerde daha sağlıklı hale gelecek.Yarın eve gelirken alışveriş yapcam salata malzemesi için.Bide spor ve düzenli su içmeye başlarsam tam olacak.

canım tebrik ederim iraden ve azmin için öncelikle...
gayet güzel başlamışsın bence sende..
sana şöyle bir tavsiyem olabilir ki ben bunu daha önce denedim ve son derece başarılı oldum :KK1:
kahvaltını ziyen etme,tabiki diyette olduğunu unutup abartma ama güne güzel başlamak için kahvaltı çok önemli...
benim günlüğüme göz attıysan eğer okumuşsundur,ben kahvaltımı güzel ediyorum...
ekmeğimi kızartıyorum,azıcık yağ sürüyorum,reçel marmelat peynir yiyorum...
çok önemli birşey var kii vücudumuzun her besine ihtiyacı var...
bunlarıda günün ilk öğününde almak en mantıklısı..
çünkü gün boyu zaten yakıyoruz o kadarını...

bir de her gün tartılmayın derler ama valla ben sabah akşam tartılıyorum ve
2,5 sene önce verdiğim her 1 kiloya sevinerek tam 16 kg vermiştim :KK1:

sana başarılar diliyorum canım..merak etme beraberiz bu yolda :KK3:

X