Rüyalarımın sürekli gerçek olması psikolojimi bozuyor:(

evrem0634

Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2022
23
10
27
Belki bazılarınıza saçma gelebilir ama ben bu durumdan çok rahatsızım. Sürekli rüya görmem ama genelde rüyamda çok gerçekçi rüyalar görüyorum. Gördüklerim bir süre sonra karşıma çıkıyor aynısı olmasa da kısmen yaşıyorum. Son 3 yıldır bu böyle özellikle hep eşimle ilgili şeyler görüyorum diğer yakınlarımı da arkadaşlarımın üzgünse onların problemlerini görüyorum. Bu sıkıntıyı yaşayanınız var mı aranızda? Bu psikolojik bir durum mu nasıl kurtulabilirim?

Malesef son bir senedir bana oluyor burcumdada gercekci ruyalar olabilicegi soyleniyor ona yordum bir dönem bilincalti dedim. Ama malesef is o asamayi gecti. Korkmaya basladim. Ruya gormek istemiyorum. Hele son gordugum ruyalar esimle alakali. Rabbim sen hayra cikar diyip dua ediyorum surekli. İnsallah gerceklesmez yani

Siz rüyada görüp düşündüğünüz için çekiyorsunuz olayları belki. Düşündüğün olur düşüncelerine dikkat et denir hep ruyalarinizi önemsemeyin bence.

Benim bir akrabam da başka türlü şeyleri hissediyordu. Önceden devamlı yaptığı zikirler varmış. Onları bırakınca azaldığını belirtmişti. Bayağıdır da konuşmadım durumu hakkında. Son durumunu bilmiyorum.

Sizde de bu tip durumlar var mı?

Aynı durum bendede var ne görsem şak diye oluyor.kötü rüys görmemek için dua ediyorum artık.

Bide geneldr kötü şeylrr görüyorum ve oluyor iyilerin çıktığı olmadı daha

Ben toplumsal olayları görüyorum. Eskiden daha kişiseldi ama nedense sonra büyük felaketleri hep gördüm. Neyseki son zamanlarda bebeğim çok uyutmadığı için kesildi. Ama çözüm mü? Tabi ki değil. İnsan her kabusun olacağını zannediyor paronoyak oluyor. Çözüm bilen varsa ben de bilmek isterim.

Bende de oluyor, birini görüyorum onunla ilgili haber alıyorum. Ya da iş yeriyle ilgili karışık şeyler görüyorum, o gün iş yerinde sorunlar çıkıyor. Artik işyeri ile karışık birşeyler görürsem işe gidene kadar dua ediyorum bir sorun çıkmasın diye.
Bir çözümü var mı bende bilmiyorum.

Malesef son bir senedir bana oluyor burcumdada gercekci ruyalar olabilicegi soyleniyor ona yordum bir dönem bilincalti dedim. Ama malesef is o asamayi gecti. Korkmaya basladim. Ruya gormek istemiyorum. Hele son gordugum ruyalar esimle alakali. Rabbim sen hayra cikar diyip dua ediyorum surekli. İnsallah gerceklesmez yani
Rüyaları gördükten sonra üzerine çok düşünüyor musunuz ? Bazı şeyleri çekiyor da olabilirsiniz. Korktuğum basina geldi derler ya öyle. Ha bazı insanların 6. Hissi ,kalp gözü açıktır hisseder. Umarım eşinizle ilgili rüya hayra çıkar.

Bilinçaltınızda o gün düşündüğünüz olayları ya da kafaya taktığınız şeylerden dolayı da görebilirsiniz rüyanızı iyi de olsa kötü de olsa kimseye anlatmayın hayra yorun

Benimde butun ruyalarim cikmiyor cok sukur.Ama çıkanlardan oluyor.Gecen sene kuzenimi gordum ruyamda yaninda 2 3 yasinda bir erkek cocugu vardi.Kalktim aradim ruyami anlattim hamileymis kimseye soylememis.Simdi oglu oldu.Allahtan hepsi cikmiyor.

Benim bir akrabam da başka türlü şeyleri hissediyordu. Önceden devamlı yaptığı zikirler varmış. Onları bırakınca azaldığını belirtmişti. Bayağıdır da konuşmadım durumu hakkında. Son durumunu bilmiyorum.

Sizde de bu tip durumlar var mı?
Zikir filan yapmıyorum ama hissetmek dediğiniz şeyler maalesef ki bende de var :KK43:

Benim annemin de rüyaları hep çıkar
Tabi yıllarca gördüklerine anlam yükleyip yorumlayarak çıktığını düşünüyor

Misal vefat eden babaannem yada dedemi görüp onlara yiyecek içecek verince rüyasında çok yakın bir akrabamızın vefat edeceğini söyler ve dediği gibi de olur😔
Güzel yorumla desem de kalben yapamıyor üzülüyor ürküyor fılan

Bu sadece bir örnek
Bazen gece rüyam da acayıp seyler gördüm dediğinde diyorum yine kimin başını yaktın😬

Benim de gördüklerim çok nadir olsa da çıkar😂

İyi yorumlamak gerekiyor ☺️hayır olsun diyelim

Ne cok psişik varmis yahu. Bu islerde cok para var, ulke insani musait denemenizi oneririm. :halay:
Biri bana başına iş gelecek dese uykularım kaçar. Çok da güzel değil öğrenmek. Sülalemde de böyleleri var. Rüyası çıkana kadar kaygıdan boğuluyorlar. Bazıları anlatınca da rahatsız hissediyor diye anlatmıyor.

Biri bana başına iş gelecek dese uykularım kaçar. Çok da güzel değil öğrenmek. Sülalemde de böyleleri var. Rüyası çıkana kadar kaygıdan boğuluyorlar. Bazıları anlatınca da rahatsız hissediyor diye anlatmıyor.

boyle seylerden koruyan dualar vardir illaki, ben olsam arastirir, okurdum. Insani cok rahatsiz eder.

Bazı semboller olumsuuz yada olumlu şeylere isaret ediyor bende hep böyleyim sürekli olacakları görmüyorum arada....mesela saçım yada dişim ile ilgili birşey görürsem kötü şeyler oluyor tam olmayacak diyorum bir ay içinde gerçek oluyor yada köpek ayı görürsem arkadaşlarımla ilgili şeyler oluyor bu olacak bir şekilde diyorrum ama caninin nereden sikilacagini yada olayı görmüyorum canın sıkıcı birşey olacak bu yakında diyorum bu altıncı his yada üçüncü göz ile ilgili olabilir algilariniz açıktır daha ileri boyutta bunu deneyimleyen insanlar var korkmayın yani ben üzerinde dusunmuyorum zaten diğer rüyaları unutuyorum bu konudada yapacak birşey yok bence olacak olan biz hissettiğimiz için olmuyor zaten olacağı için oluyor

X