ruh hastası patrona katlanmalı mıyım ?

Bu maaşı heryerde alırsın canım
bence ıs bul veya cık sonra ıs ara derım ben sana
bilmiyorum ki kafam çok karışık iyi kötü alışmıştım buraya, burası bana gerçekten sabrı ögretti istiyorm ki sabrımın sonu selamet olsun

işi çok iyi bakın mesela şu krizde bile gümbür gümbür ticaret yapıyor işi müthiş iyi çok kazanıyor, sanki kazandıkça huyu kötüye gidiyor ama eskiden beri çalışanlar diyor daha bu huyu ney ki bu iyi hali diyorlar.
şuan yeni evli oldugumuz için dügün borcumuz var onu ödüyoruz evimiz kira
O zaman mecbur idare edin. Bana mobing yapıyor deyip ayrılsanız tazminat alırsınız aslında ama size şahitlik edebilecek arkadaşlarınız var mı ?

O zaman mecbur idare edin. Bana mobing yapıyor deyip ayrılsanız tazminat alırsınız aslında ama size şahitlik edebilecek arkadaşlarınız var mı ?
hayır canım şahitlik edecek kimse yok onlar kendi söküğünü dikememiş bu zamana kadar , hele ki patrona karşı asla benisavnmazlar söz konusu bile olamaz bu, patron bendn memnun bana hep diyor emekli olup ayrılırsın ben senin gibi elemanı bırakmam diyor. birde burda şöyle birşey var zaman geçtikçe yükseliyorsun mesela benim üstüme personel gerekli yeni almaz beni yükseltir mesela oraya , burda sekreter olarak yıllar önce işe giripte şimdi 7000 e yakın maaş alıp buranın beyni gibi olan insanlar var. onu da düşünüyorum bende belki biraz zaman geçsin elbet rahat ederim diyorum ama kararsızım

hayır canım şahitlik edecek kimse yok onlar kendi söküğünü dikememiş bu zamana kadar , hele ki patrona karşı asla benisavnmazlar söz konusu bile olamaz bu, patron bendn memnun bana hep diyor emekli olup ayrılırsın ben senin gibi elemanı bırakmam diyor. birde burda şöyle birşey var zaman geçtikçe yükseliyorsun mesela benim üstüme personel gerekli yeni almaz beni yükseltir mesela oraya , burda sekreter olarak yıllar önce işe giripte şimdi 7000 e yakın maaş alıp buranın beyni gibi olan insanlar var. onu da düşünüyorum bende belki biraz zaman geçsin elbet rahat ederim diyorum ama kararsızım
O zaman ayrılmaya hiç gerek yok.
7000 TL maas ne demek.
Patronu da böyle kabul edeceksin.
İş dışında nasıl insancıl mı o da önemli.

7000 TL maas ne demek.
7000 TL maas ne demek.
evet işte burda herkesin iyi maaşı var çünkü herkes yıllarını vermiş buraya,
iş dışında pek bişeyimiz yok zaten kendisyle, adaletli biri hiç degil mesela bayram harçlıgını belli kişilere verir , el altından belli elemanına harçlıklar verir, böyle işte canım düzeni böyle kurmuşlar bunu da doğru sanıyorlar kendilerince

işi çok iyi bakın mesela şu krizde bile gümbür gümbür ticaret yapıyor işi müthiş iyi çok kazanıyor, sanki kazandıkça huyu kötüye gidiyor ama eskiden beri çalışanlar diyor daha bu huyu ney ki bu iyi hali diyorlar.
şuan yeni evli oldugumuz için dügün borcumuz var onu ödüyoruz evimiz kira

bak canım benim annem ve babam da hep özel sektörde çalıştılar. işleri ve sigortaları düzgün olmasına rağmen böyle yok patronla anlaşamadık yok bilmem ne diye kaç kere işten çıktılar. iş buluncaya kadar geçen süre zarflarında hep sefalet hep sıkıntı çektik.
araban varsa patronla konuş yol paranın tamamını vermese bile şöyle anlaş evden işe giderken toplu taşımaya ne kadar veriyorsan onu versin onunla yakıtını alırsın kalanı da artık cebinden.
sen de 17:00 de çıkmak zorunda kalmazsın bunu da belirt.
2019 çok sıkıntılı geçecek. önemli olan iş bulmak çok paralar almak değil önemli olan düzenli almak. şimdi bir yere girsen sana 5bin verse ama 1 ay bile almasan çökersin. o sebeple bence yol mevzusunda uzlaşmacı bir yol bul ve en azından ülkece önümüzdeki 1-2 seneyi atlatana kadar biraz sabret derim.

evet işte burda herkesin iyi maaşı var çünkü herkes yıllarını vermiş buraya,
iş dışında pek bişeyimiz yok zaten kendisyle, adaletli biri hiç degil mesela bayram harçlıgını belli kişilere verir , el altından belli elemanına harçlıklar verir, böyle işte canım düzeni böyle kurmuşlar bunu da doğru sanıyorlar kendilerince
KPSS düşünmez misin ?

bak canım benim annem ve babam da hep özel sektörde çalıştılar. işleri ve sigortaları düzgün olmasına rağmen böyle yok patronla anlaşamadık yok bilmem ne diye kaç kere işten çıktılar. iş buluncaya kadar geçen süre zarflarında hep sefalet hep sıkıntı çektik.
araban varsa patronla konuş yol paranın tamamını vermese bile şöyle anlaş evden işe giderken toplu taşımaya ne kadar veriyorsan onu versin onunla yakıtını alırsın kalanı da artık cebinden.
sen de 17:00 de çıkmak zorunda kalmazsın bunu da belirt.
2019 çok sıkıntılı geçecek. önemli olan iş bulmak çok paralar almak değil önemli olan düzenli almak. şimdi bir yere girsen sana 5bin verse ama 1 ay bile almasan çökersin. o sebeple bence yol mevzusunda uzlaşmacı bir yol bul ve en azından ülkece önümüzdeki 1-2 seneyi atlatana kadar biraz sabret derim.
güzel tavsiylerin için sana çok teşekkür ederim. bende onu düşünüyorum zaten burayı tekrar arar mıyım pişman olur muyum diye,çünkü maaşın hiç günü şaşmaz , bir sorunla başa çıkamıyorsam o sorunla yaşamayı ögrenmeliyim diyorum. şuan eminim ki şu krizde böyle bir yer bulamam biliyorum bulsam bile dedigin gibi illaki onunda bir sorunu çıkacak özel sektör bu, zatn otobüsle giderken yol parasını veriyordu onu verse bile razıyım fazlasında gözüm yok yeter ki kafam rahat olsun,

acaba o zaman da zamanla arabayla gelip gitmemi mi sıkıntı eder diyorum , çünkü zamanında 17.00 de çık diyen kendiydi, sonra laf sokan yine kendydi

Ben sizin yerinizde olsam 1 dk durmam basarım istifayı. Kimse kimseyi aşağılayamaz ,hakkı yok . Rızkı veren Allah bi kapı kapanır bi kapı açılır. Kendinize eziyet ettirmeyin bu tarz insanlar kendilerini böyle tatmin ediyorlar. Ki nitekim yaşadıklarınıza denk gelip tepkimide istifayla gösterdiğim anlarım çok oldu.

merhaba arkadaşlar, hepinizden bir cümle de olsa yorum almak istiyorum çünkü sağlıklı düşünemiyorum artık.
ben bir üretim fabrikasının ofis bölümünde birçok bölüme bakıyorum. ( irsaliye, fatura, yönetici asistanlığı, sigortacı) gibi burda 4 senedir çalışıyorum. yalnız patronumuz çok tuhaf çook böylesini hayatım boyunca görmedimm.

herşeye hemen bagırıp öfke patlaması yaşıyor , hiç birşeye hiç kimseye sabrı tahammülü yok burda en yeni 2 senelik eleman digerleri 30,40,25,18 yıllık elemanlar adamıalıştırmışlar kimse karşısında ağzını açamıyor tek kelime edemiyor esip gürleyip duruyor. benim babamda burda çalışıyor onun vesilesiyle burda başlamıştım zaten bana çok ses etmiyor çünkü işimi doğru düzgün yapıyorum bağıracak bişeyi kalmıyor, ama yine de çok basit şeylere kalbimi kırıp aşağılıyor, büyük küçük genç yaşlı demeyip hakaret ediyor.

herkes huyu böyle deyip çekiyor ama şöylee bir durumu var yaptıgı şeyi 5 dk sonra unutuyor hiç birşey olmamış gibi davranıyor . nerde ne yapacagı ne diyecegi belli deegil bir bakıyoruz iyi hoş konuşuyor biximle bir bakıyoruz bıktım sizden bilmem ne diyor elemanlarına saygısı yok.

benim sorunum şu burda işimi patronumun dengesiz hareketleri haricinde seviyorum yalnız buranın bir düzeni yok servisi yok çalışanlar ya arabayla ya dolmuşla yada çıkarsa servisle gidiyor .

benim evimde çlıştıgım yere 1.30 saatlik uzaklıkta babam çoğu zaman burda olmuyor ki onla gidiym en son patronla anlaştıgımızda mesaimiz 18.00 da bitiyor normalde ama çıkmamız 19.00 e doğruyu buluyor. bu bana sen 17.00 de çık otobüsle git dedi bende tamam dedim neyse ben otobüsle gidiyorum eve dün patronu aradım zaten 17.00 de çıkamıyorum buçuğu buluyor çıkabilir miyim dedim bana dedigi laf şu : çık kızım çıkk zaten devamlı erken çıkmaya heveslisin dedi :KK43:

sonra ben çıkmadım ve o lafına çok üzüldüm , bekledimo sırada eşime söyledim eşimde çık gel yarında gitme dedi ben yine sakinliğimi koruyup bekledim. bu odadan 18.20 gibi çıktı odasından çıktı bana sen daha çıkmadın mı dedi bende siz bana çıkma heveslisisin dediniz bana 17.00 de çık diyen sizdiniz napıym ben dedim bana bağırdı da bağırdı bende ona söyledim sıkıntılarımı konuşturmadı bile sorun sende falan dedi bende tamam o zaman ben sorunluysm çıkıyorum artık gelmym dedim duymamazlıktan geldi dediğimi , neyse babanla gideceksin baban olmadıgında başka birini söyledi onla gideceksn dedi o dedigi kişide sürekli şehirdışında oluyor burda genelde olmuyor. nasıl götürsün burda olmazlarsa beni.
ayrıca babam alemlere aktıgı için iş çıkışı gnelde eve gitmez beni de işim var otobüsle çık sen dye sürekli sallar.

neyse bu çekti aşagıya indi 2 dk sonra sonra beni çagırdı gelsene seni ben bırakıcam diye biliyor çünkü o saate kadar kaldım orda karanlık ve ıssız fabrikaların oldugu bölge hep,yolda konuştuk biraz sakinleşmişti.

ama artık bu laflarına dayanamıyorum çalışmamı eşim istemiyor üzülmene kıyamıyorum diyor . bende huyu böyle diyorlar hep tek bana degil herkese böyle diyorum, ya adam düşünün diyor ki ben buranın tövbe haşa ama allahıyım diyor.

sizce ne yapmalıyım 4 sene boyunca gitme gelme konusunda sıkıntı yaşadım ve dile getirdim. her seferinde böyle davrandı sabrettim ama dayanamıyorum artık çalışıp para kazanmak istiyorum başka yerde başlasam oranın da illa ki bi sıkıntsı olacaktır diye düşünüyorum, işin içinden çıkamıyorum burda ki arkadaşlarım boşver takma diyor . ama ne yapayım bilmiyorum burda ki herkes resmen aptal gibi göz yumuyor kimse birşeye itiraz etmiyor. ben itiraz ediyorum onda da burda ki kimse bişey demiyor sorun sende diyor bana , hayır halbuki herkes rahatsız ama korkularından kimse gık demiyor sinir oluyorum.

patronum tek işçilerine değil herkese herşeye böyle aksi sinirli yüksekten bakıyor , ben benim ben kimim hesabı

lütfen akıl verin lütfen bu deveyi gütmeli mi ya bu diyardan gitmeli mi
her işyerinde mutlaka sorunlar vardır, ama sizinki bayağı seviyesiz..

Ben sizin yerinizde olsam 1 dk durmam basarım istifayı. Kimse kimseyi aşağılayamaz ,hakkı yok . Rızkı veren Allah bi kapı kapanır bi kapı açılır. Kendinize eziyet ettirmeyin bu tarz insanlar kendilerini böyle tatmin ediyorlar. Ki nitekim yaşadıklarınıza denk gelip tepkimide istifayla gösterdiğim anlarım çok oldu.
doğru söylüyorsunuz evet ama şuan gidip istifa vermek istesem hiçbirşey yokmuş olmamış gibi davranacak, kendince çözüm bulup bağlayack yine beni, burdan çıkınca çalışmam gerek ne zaman iş bulurum şartları nasıl olur kaygılarım var, gideceğim yerde özel sektör olacak başka türlü sıkıntı çekeceğim illaki ,
en azından şuan çalışıp dişimi sıkıp şartları iyi bir yer bulana kadar idare edeyim diyorum. çünkü adam çok relax sanki üzmemiş kırmamış gibi , yani tavşan dağa küsmüş dağın hesabı yok olacak

her işyerinde mutlaka sorunlar vardır, ama sizinki bayağı seviyesiz..
evet malesef öyle şimdiye kadar sabrettim ki ilk başlarda daha acımasızdı , nasıl göz yummuşum hala anlamıyorum kendimi, sıkıntı kendinde, bunu nasılsa herkes biliyor, umursamıyor kimse deyip idare etmeye çalışıyorum

evet malesef öyle şimdiye kadar sabrettim ki ilk başlarda daha acımasızdı , nasıl göz yummuşum hala anlamıyorum kendimi, sıkıntı kendinde, bunu nasılsa herkes biliyor, umursamıyor kimse deyip idare etmeye çalışıyorum
çalışırken iş ara, bir an önce çık..adamın huyu değişmez.

çalışırken iş ara, bir an önce çık..adamın huyu değişmez.
evet öyle yapacağım yada borcum bitene kadar dişimi sıkıp burda kalıp sonra işi bırakacağım ve çalışmamak üzere burdan bana hayır yok , adam insan yerine koymuyor hayvan gibi görüyor çalışanını, ahirette bu yaptıklarının hesabını nasıl verecek çok merak ediyorum nasıl ölecek ,

Ben anlamadım. 4 yıldır 17 gibi çıkıyormussun zaten. Her çıkarken ben bugün erken çıkacağım diye haber mi veriyorsun.

Çıkmadan haber vermen gerekiyorsa saat 17 de birazdan çıkacağım bir şey lazım mı diye sorabilirsin

Ben anlamadım. 4 yıldır 17 gibi çıkıyormussun zaten. Her çıkarken ben bugün erken çıkacağım diye haber mi veriyorsun.

Çıkmadan haber vermen gerekiyorsa saat 17 de birazdan çıkacağım bir şey lazım mı diye sorabilirsin
ilk 2 yıl bekardım önemsemiyordum geçte gitsem yemeğim , düzenim hazırdı annem sağolsun,
hemde babam bu kadar sık seyahate çıkmıyordu, babamla gidip geliyordum, evlendikten sonra geç gidince sıkıntı yaşadım konuştum saat 17.00 e çekti,
bende ofiste yokken çıkıp gidiyordum yada mesaj gönderip bilgi veriyordum ,nasıl olsa haberi var diye , ofisteyken de arayıp aynı dediginiz gibi diyordum , o da bişey der diye 17.00 gibi değil de 17.20 , 17.30 gibi söylüyordum,

tamam tamam derdi son zamanlarda tavır yapar gibi söyledi aldırmadım, dün de işte konuda yazdıgım şekilde tepki verdi.

çok dengesiz bir adam

X