ruh hastası patrona katlanmalı mıyım ?

bak canım benim annem ve babam da hep özel sektörde çalıştılar. işleri ve sigortaları düzgün olmasına rağmen böyle yok patronla anlaşamadık yok bilmem ne diye kaç kere işten çıktılar. iş buluncaya kadar geçen süre zarflarında hep sefalet hep sıkıntı çektik.
araban varsa patronla konuş yol paranın tamamını vermese bile şöyle anlaş evden işe giderken toplu taşımaya ne kadar veriyorsan onu versin onunla yakıtını alırsın kalanı da artık cebinden.
sen de 17:00 de çıkmak zorunda kalmazsın bunu da belirt.
2019 çok sıkıntılı geçecek. önemli olan iş bulmak çok paralar almak değil önemli olan düzenli almak. şimdi bir yere girsen sana 5bin verse ama 1 ay bile almasan çökersin. o sebeple bence yol mevzusunda uzlaşmacı bir yol bul ve en azından ülkece önümüzdeki 1-2 seneyi atlatana kadar biraz sabret derim.
1 buçuk saatlik yol diyor kendisi odese maaşı 2200 liraymış zaten kuş kadar kalacak.

ilk 2 yıl bekardım önemsemiyordum geçte gitsem yemeğim , düzenim hazırdı annem sağolsun,
hemde babam bu kadar sık seyahate çıkmıyordu, babamla gidip geliyordum, evlendikten sonra geç gidince sıkıntı yaşadım konuştum saat 17.00 e çekti,
bende ofiste yokken çıkıp gidiyordum yada mesaj gönderip bilgi veriyordum ,nasıl olsa haberi var diye , ofisteyken de arayıp aynı dediginiz gibi diyordum , o da bişey der diye 17.00 gibi değil de 17.20 , 17.30 gibi söylüyordum,

tamam tamam derdi son zamanlarda tavır yapar gibi söyledi aldırmadım, dün de işte konuda yazdıgım şekilde tepki verdi.

çok dengesiz bir adam

Şimdi zaten bu konuda tartışınız. Şimdi en son durum ne anlamadım. Baban yokken veya seni bırakmasını söylediği adam yokken saat 17 de çık. Bak sana bir hak verilmis. Sonra sen bu hakki kullanmıyorsun. Mesela 17.30 veya 17.20 gibi çıkıyorum diyorsun ya. İşte bu hakkı laf eder diye kullanmıyorsun sonra yine laf yiyorsun. Yani sen hakkını kullan laf edecekse zaten bahanesi çok oluyor

Aynı benim patronum :)
Tek farkı bizimkisi sarmak için önünde duran evrak için 'bakın bunları unutmayın, ertelemeyin! ' diyerek sanki yapmayacaksınız gibi davranıyor sinirini boşaltmak için.. :KK70:
Ben şuan zaten onunla ilgileniyorum ki önümde diyorum o ' bizim burada kimse işini yapmıyor, kimse çalışmıyor şuraya gidiyorum içerideki elemanları şöyle, muhasebecisi böyle diye bir başlıyor:confused:

Bir elemana s.. git demiş, işten çıktı. Stajyere vurmaya kalkmış.
Eleman ilanı hep aktif 10 kişiden biri denk gelirse çalışıyor.
Yoksa 3 gün, 5 gün en fazla dayanıyorlar..:KK14:

Bundan önceki çalıştığım yer de muhasebeci diye girmiştim ama temizliği, çay kahve servisinden kendi işimi yetiştiremiyor, cumartesi de çalışıyor bir de üzerine saygısızlık görüyordum (git bana sigara al, koli getir) orta yerde smuwiLa diye yırtıyordu kendini.

Şuan en azından sadece kendi işimden sorumluyum. Yoğun bir işim yok. Cumartesi günlerim tatil. Çünkü bakıyorum daha iyisi yok.
Hepsi :deli:

Son düzenleme:
1 buçuk saatlik yol diyor kendisi odese maaşı 2200 liraymış zaten kuş kadar kalacak.

Şimdi zaten bu konuda tartışınız. Şimdi en son durum ne anlamadım. Baban yokken veya seni bırakmasını söylediği adam yokken saat 17 de çık. Bak sana bir hak verilmis. Sonra sen bu hakki kullanmıyorsun. Mesela 17.30 veya 17.20 gibi çıkıyorum diyorsun ya. İşte bu hakkı laf eder diye kullanmıyorsun sonra yine laf yiyorsun. Yani sen hakkını kullan laf edecekse zaten bahanesi çok oluyor
şimdi şöyle ev 1.30 saatlik mesafede yalnız 2 vasıtayla şehir merkezi üzerinden gidildiginde, arabayla çevre yolundan 20 dk sürüyor.
en son durum şu, bana verdiği hakkı kullanmak için kendisine söyledigimde , bana saçma bir şekilde çık kızım çık devamlı çıkma heveslisisin sen dedi ve bende zaten bu hakkı bana siz vermiştiniz diye tartışma oldu dün, bağırdı çağırdı kendince

ne dediğini bilmiyor patavatsız ve yüksekten baktıgı için artık 17.00 de çıkmamı sorun edip tavır ve laf söyledigi için çözüm bulamadıgım için fikir almak istedim

Aynı benim patronum :)
Tek farkı bizimkisi sarmak için önünde duran evrak için 'bakın bunları unutmayın, ertelemeyin! ' diyerek sanki yapmayacaksınız gibi davranıyor sinirini boşaltmak için.. :KK70:
Ben şuan zaten onunla ilgileniyorum ki önümde diyorum o ' bizim burada kimse işini yapmıyor, kimse çalışmıyor şuraya gidiyorum içerideki elemanları şöyle, muhasebecisi böyle bir başlıyor:confused:

Bir elemana s.. git demiş, işten çıktı. Stajyere vurmaya kalkmış.
Eleman ilanı hep aktif 10 kişiden biri denk gelirse çalışıyor.
Yoksa 3 gün, 5 gün en fazla dayanıyorlar..:KK14:

Bundan önceki çalıştığım yer de muhasebeci diye girmiştim ama temizliği, çay kahve servisinden kendi işimi yetiştiremiyor, cumartesi de çalışıyor bir de üzerine saygısızlık görüyordum (git bana sigara al, koli getir) orta yerde smuwiLa diye yırtıyordu kendini.

Şuan en azından sadece kendi işimden sorumluyum. Yoğun bir işim yok. Cumartesi günlerim tatil. Çünkü bakıyorum daha iyisi yok. Hepsi :deli:
demek ki tek bizim başımızda degilmiş ,
burda da mesela biri akşam saat 18.30 oluyor çıkmak için izin istediginde dibinemi yandın diye resmen bir yerlerini yırtıyor adama,
ya çok saçma mesela bana diyor ki odama bana haber vermeden kimseyi alma diyor aradan yarım saat geçiyor misafir geliyor bende haber veriyorum şu kişi geldi gelsin mi diye,
kapıyı açıp yüksek sesle misafirin yanında, beni niye arıyorsun bu adam gelince direk al içeriye diyor . böyle saçma bir adam dediği lafı kendide unutuyor .
işte benimde işim çok rahat , maaşımda yetiyor çok şükür istedigim huzur o da hep olmuyor malesef

Masa başı olsun mesain gayette uzun.Ben çalışamazdım böyle birisyle.

işte bende nasıl katlandım bilmiyorum arada babam var diye sabrettim, onun da ekmek kapısı diye , her dk saniye bu şekilde olsa zaten şimdiye bırakmıştım , ama en ufak şeyi utanmadan laf edip karşıyı eziyor, ayıp nedir bilmiyor , 2 dk sonra da sakinleşip gönül almaya çalışıyor

şunu yazmayı unutmuşum tam 17.00 de söyledigimde de diyordu ki dakika mı tutuyorsun , acelen ne deyip kolunda ki saate bakıyordu , bende o yüzden 17.20 gibi söylüyorum. yani deneyebileceğim her yolu denedim bu adama fayda etmedi gitti

işe girdiğinizde sözleşme imzalamışsınızdır diye düşünüyorum. orada belirtilen çalışma saatlerine uyun, belirtilen saat geldiği vakit, iyi akşamlar diyin çıkın. sözleşmede ne yazıyorsa o. kimse birşey diyemez. aksi durum olursa da sözleşmem de bu şekilde yazıyor açıp bakabilirsiniz dersiniz.
ayrıca bu patronun da bu şekilde konuşup davranması kesinlikle hiç hoş değil. uzun seneler yanında çalışan insanlar alışmış olabilir, oraya kendilerini alışkanlıktan dolayı bağlı hissediyor olabilirler. sizin yapacağınız şey bence, yeni bir iş arayışı içinde olmak. yeni bir iş bulmaya bakın , bulduğunuz kesinleştiğiniz vakit de çıkarsınız işten.

işe girdiğinizde sözleşme imzalamışsınızdır diye düşünüyorum. orada belirtilen çalışma saatlerine uyun, belirtilen saat geldiği vakit, iyi akşamlar diyin çıkın. sözleşmede ne yazıyorsa o. kimse birşey diyemez. aksi durum olursa da sözleşmem de bu şekilde yazıyor açıp bakabilirsiniz dersiniz.
ayrıca bu patronun da bu şekilde konuşup davranması kesinlikle hiç hoş değil. uzun seneler yanında çalışan insanlar alışmış olabilir, oraya kendilerini alışkanlıktan dolayı bağlı hissediyor olabilirler. sizin yapacağınız şey bence, yeni bir iş arayışı içinde olmak. yeni bir iş bulmaya bakın , bulduğunuz kesinleştiğiniz vakit de çıkarsınız işten.
maaş konusunda da konuşma yapmıştım onunla bu kadar saate asgari ücret veriyordu bana, ya 16.00 de çıkarım resmiyete göre yada maaşıma zam yapın dedim, itiraz ettim yükseltti maaşı , çünkü burda herkesin maaşı yüksek ve mesai alıyor vardiyeye kalanlar, kimsede ses etmiyor,

biri bişey dediğinde bizde böyle deyip kestirip atıyor ama bana demiyor bir türlü , beni çıkarsa işten keşke hiç yoktan tazminat ve işsizlik maaşı alırım bir süre

demek ki tek bizim başımızda degilmiş ,
burda da mesela biri akşam saat 18.30 oluyor çıkmak için izin istediginde dibinemi yandın diye resmen bir yerlerini yırtıyor adama,
ya çok saçma mesela bana diyor ki odama bana haber vermeden kimseyi alma diyor aradan yarım saat geçiyor misafir geliyor bende haber veriyorum şu kişi geldi gelsin mi diye,
kapıyı açıp yüksek sesle misafirin yanında, beni niye arıyorsun bu adam gelince direk al içeriye diyor . böyle saçma bir adam dediği lafı kendide unutuyor .
işte benimde işim çok rahat , maaşımda yetiyor çok şükür istedigim huzur o da hep olmuyor malesef

Orta ölçekli işletmeler de özellikle eğitim seviyesi de düşükse böyle maalesef..
İnanın aynı şeyleri yaşadım, hiç yabancı değil söyledikleriniz.
Ben sizin kimi kastedip kastetmediğinizi siz söylemeden nereden bilebilirim rüyaya yatmadım ki deseniz haklı olduğunuz için hoşlarına da gitmez..
Ben patronum, her şeyi yapabilirim kafasında oluyorlar maalesef.
Ben susmuyorum ama, gelen malzemeyle ilgili bana bir şey söylemişti (odamla imalathanenin kapısı uç noktalar resmen) bana mal gelecek diye önden önden vahiy gelmiyor hazır ol da bekleyeyim x bey, ben nereden göreyim kimin ne getirdiğini oraya demiştim hafif sert, hiç bir şey diyememişti.

İmalathane den takım çantasını alıyorlar, kimse görmüyor buna kızıyor, mutfak personeli görmemiş sen görmemişsin o çanta kaç para 4 bin lira, kimden çıktı benden çıktı diyor. İçerideki adamın görmemesi benim problemim değil dedim. Sen içerideki kadına niye nasıl görmedin demedin diyor?

Kadın sürekli mutfakta durmuyor. Bir içeriyi siliyor, bir salonu, cinler tarafından yapılmıyor bu temizlik ki, o saatlerde tam da sizin odanızdaydı dedim..:KK14:

Son düzenleme:
Orta ölçekli işletmeler de özellikle eğitim seviyesi de düşükse böyle maalesef..
İnanın aynı şeyleri yaşadım, hiç yabancı değil söyledikleriniz.
Ben sizin kimi kastedip kastetmediğinizi siz söylemeden nereden bilebilirim rüyaya yatmadım ki deseniz haklı olduğunuz için hoşlarına da gitmez..
Ben patronum, her şeyi yapabilirim kafasında oluyorlar maalesef.
Ben susmuyorum ama, gelen malzemeyle ilgili bana bir şey söylemişti (odamla imalathanenin kapısı uç noktalar resmen) bana mal gelecek diye önden önden vahiy gelmiyor hazır ol da bekleyeyim x bey, ben nereden göreyim kimin ne getirdiğini oraya demiştim hafif sert, hiç bir şey diyememişti.
aslında geniş çaplı bir firma kendi sektöründe en iyisi satış, pazar konusunda ,
eğitim seviyesi de iyi, zaten bunlar doğuştan zengin oldukları için okuduğu yeride parayla okumuştur.
yokluk görmemiş, ezilmemiş, sefalet çekmemiş ki şu durumunun ve işcisinin kıymetini bilsin,
bende yeri geldiginde söylüyorum savunuyorum dediginiz gibi suspus oluyor.
bana dışarıdaki firmadan arayanlar sen iyi dayandın diyor , çünkü benim yerime sayısız eleman gelmiş hepte bu saygısızlgındaan dolayı kaçmışlar.

Başka bir iş bulunca ayrılın bence.İş yeri sahibiniz kendini bulunmaz Hint kumaşı sanıyor.

X