Ressamların ve Heykeltraşların Bilmeyenleri

Yakud-u Anka

Banlanamazsan banlatırlar gülüm💬
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2019
2.934
18.969
Merhaba ressamların ve heykeltraşların bilinmeyen özelliklerini bilenler bu başlık altında paylaşımda bulunabilirHoppa
Ben başlıyorum Van Gogh geceleri resim çizerken başına hasır şapka takar ve o şapkaya mumlar dizip etrafı gece de görmek için onları yakıp etrafını aydınlatırmış.:KK33:

Evet evet, bunlar manyak oluyor.

Salvador Dalí'nin yemek kitabı var, ve resim çizerken hep küflü ekmek yerdi. Chupa Chups (lolipop şekerin) logo tasarımcısı, sunum yaparken dalgıç kıyafeti giymiş, ve nefes darlığı yaşayıp fenalaşmış, sekreterlerini milyarder yapmış.

Pablo Picasso daha çok küçükken amcası mı, dayısı mı ne ot içerken dumanını buna üflüyor, bu da píz diyor, lapíz'in kısaltması, ispanyolca da kurşun kalem anlamına gelir, bunu babası duyuyor, boyama kalemi falan alıyor, öylelikle kendini sanata veriyor, ve tabi şimdiki ressam olarak o zamanlar ilk adımını atmış oluyor.

Nicesi var ya, okulda hayatlarını inceler araştırırdık zorunlu ders olarak.

Evet evet, bunlar manyak oluyor.

Salvador Dalí'nin yemek kitabı var, ve resim çizerken hep küflü ekmek yerdi. Chupa Chups (lolipop şekerin) logo tasarımcısı, sunum yaparken dalgıç kıyafeti giymiş, ve nefes darlığı yaşayıp fenalaşmış, sekreterlerini milyarder yapmış.

Pablo Picasso daha çok küçükken amcası mı, dayısı mı ne ot içerken dumanını buna üflüyor, bu da píz diyor, lapíz'in kısaltması, ispanyolca da kurşun kalem anlamına gelir, bunu babası duyuyor, boyama kalemi falan alıyor, öylelikle kendini sanata veriyor, ve tabi şimdiki ressam olarak o zamanlar ilk adımını atmış oluyor.

Nicesi var ya, okulda hayatlarını inceler araştırırdık zorunlu ders olarak.
Süpersiniz 🤩 bende ekleme yapayım
-Salvador Dali o kadar paragöz olarak biliniyordu ki, yazar André Breton ona ad ve soyadındaki harflerin yerlerini değiştirip "Avida Dollars" (doları avuçla) lâkabını takmıştı.
-Picasso'nun hayatına giren yedi kadın onun farklı tarzdaki resimlerine ilham verdi. 😊

Aynen, Avida Dollars da vardı. Ama isminden kelime türetmekte enteresan. Bir de Hitler ile ilgili bir anısı daha vardı da, hatırlayamadım Dali'nin 🤔

Aynen, Avida Dollars da vardı. Ama isminden kelime türetmekte enteresan. Bir de Hitler ile ilgili bir anısı daha vardı da, hatırlayamadım Dali'nin 🤔
Güzel değişik konular bunlar çok ilgimi çekiyor, yine Van Gogh da meselâ birine sinirlenmişti galiba kulağından bir parça kesip götürmüş önüne atmış o kişinin :KK58:

X