Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz(2023)

Yok canım.:cool:

Heyet raporluyum ben.

Kendi başıma dışarı çıkabilmem öyle zor ki. Maalesef ağrılarım da var. Bilmiyorum ne zaman işbaşı yaparım?

Ben çok dekolte giyinen biri olduğumdan oruçlu olduğumu yine oruç turan sadece üç arkadaşım bilir onlar bile şaşırır. Demek ki tipim çok falso!!!:-)

Namazımı zaten bir anneciğim biliyordu. Evlendikten sonra da kocam öğrendi. :KK200:
Yok tiplerle alakalı değil benim dediğim. dışarı çıktığımızda tüm mekanlar full. iş yerinde de parmakla sayılır oruç tutanlar. Ona bakarak İzmir'de daha az yorumunu yapabildim.

Ama namazı ben de dillendirmem. Bi seferinde 20 li yaşlardayken arkadaşla oturuyorduk. Ben namaz kılıp gelcem demiştim. Yazık değil mi daha çok gençsin demişti 😟🤪🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️Allah hepimizi hidayetine erdirsin inşallah. Amin.

Yok tiplerle alakalı değil benim dediğim. dışarı çıktığımızda tüm mekanlar full. iş yerinde de parmakla sayılır oruç tutanlar. Ona bakarak İzmir'de daha az yorumunu yapabildim.

Ama namazı ben de dillendirmem. Bi seferinde 20 li yaşlardayken arkadaşla oturuyorduk. Ben namaz kılıp gelcem demiştim. Yazık değil mi daha çok gençsin demişti 😟🤪🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️Allah hepimizi hidayetine erdirsin inşallah. Amin.
Neye yazıkmış ahahahaha!
Ay bunu da duydum!

bence müslüman ülkedeysek iş kanunları da buna göre biraz esnetilebilir. Nasıl ki dini bayramlarda evdeysek, arefelerde de esnek davranılmalı. Bir kaç seneye akşam 5 6 gibi iftar açmaya başlayacağız inşallah. O zaman mümkün değil çalışan kimse yetişemez. ben zaten sadece 1 saatten fazla yol gidiyorum artık teravihe müteakip eve varmam umarım 😵‍💫🤯🙄
bencede buna katılıyorum ben şuan bıle ezana on dk kala gıdyorum, 5-6 okunursa burda yerız artık iftarı :KK9:

Yok canım.:cool:

Heyet raporluyum ben.

Kendi başıma dışarı çıkabilmem öyle zor ki. Maalesef ağrılarım da var. Bilmiyorum ne zaman işbaşı yaparım?

Ben çok dekolte giyinen biri olduğumdan oruçlu olduğumu yine oruç turan sadece üç arkadaşım bilir onlar bile şaşırır. Demek ki tipim çok falso!!!:-)

Namazımı zaten bir anneciğim biliyordu. Evlendikten sonra da kocam öğrendi. :KK200:
çok gecmıs olsun canım yaaa, :KK43: Rabbim şifalandırsın.

inan bu işler hiç dış görünüşe bakmaz , imanın kımde oldugunu yanlızca Allah bılır, :dua:
Rabbım ıbadetlerımızı kabul etsın :KK200::KK200:

merhabalar,

bugün yoğundum yarın bizdede yarım gün iş var normalde ama ben izin aldım gelmicem. evde temizlik yaparım.a

akşama iftara dünden bezelye yemeğim var yanına çorba yaparım belki bide salata yoğurt tamamdır.

sahurada sosis yaparım tavada salçalı baharatlı, bide kahvaltılık olur çay olur zaten son sahur

Bugün evdeki son iftarımız yarın eşimin ailesinin yanına gideceğimiz için iftar da orda olacak.
Dünden şehriye çorbası
Et sote
Pilav ve salata.
Tatlı yok iftar sonrası dışarı çıkacağımız için çay içsek yeterli 😊 Rabbim bir sonraki ramazana ulaştırsın inşallah🤲🏻

Merhabalar güzellikler ❤️ dün yazmadım, çünkü menüm yoktu, uydurduk bişeyler. Akşama da oğlum çıtır tavuk istiyor, aklımda da başka bişi yok. Sadece trileçe var, o da dünden. Yarın memlekete geçiyoruz inşallah, Kv iftar daveti varmış, orada olacağız. Aile içi olan iftarı tercih ederdim şahsen 😬 Herkese mutlu iftarlar ❤️

çok gecmıs olsun canım yaaa, :KK43: Rabbim şifalandırsın.

inan bu işler hiç dış görünüşe bakmaz , imanın kımde oldugunu yanlızca Allah bılır, :dua:
Rabbım ıbadetlerımızı kabul etsın :KK200::KK200:
Amin canım. Allahım razı olsun inşallah.

Allahım herkese yardım etsin inşallah,

Çok şükür bugünlerimize…

Ben bu ramazan çok yazamadım başında ortasında sonunda gibi oldu ama tutamadım da malum sebepten
Sadece kayınvalidem tutmasına rağmen hep fikrimizi de sordu Allah razı olsun :KK68:
Mercimek çorbası
Et sote
Pilav
Peynirli gözlememiz vardı dünden
Herkesin ettiği dualar tuttuğu oruçlar kabul olsun inşallah.

Bugün ayağa kalktıkça sürekli tansiyonum düşüyor, anlamlandıramadım. 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️Biraz yatıyorum kendimi iyi hissedince kalkıp soğan doğruyorum, hooop tansiyon oynamaya başlayınca tekrar yatış. İyi hissedince kalk devam, diye diye bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Karnıyarık harcı tamam, patlıcanlar hâlâ tuzlu suda. İnşallah ilerleyen saatlerde ikisini birleştirebilirim😂🤭 Pilavı da eşim gelince ona yaptırırım galiba. Çorba da olsa çok güzel olurdu ama yapabileceğimi sanmıyorum.😟

Karnıyarık
Tereyağlı şehriyeli pirinç pilavı
Cacık

Allah herkesin sofrasına bin bereket versin. Olmayana en iyilerini en güzellerini nasip etsin inşallah 🤲🏻🌹💞

Bugün ayağa kalktıkça sürekli tansiyonum düşüyor, anlamlandıramadım. 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️Biraz yatıyorum kendimi iyi hissedince kalkıp soğan doğruyorum, hooop tansiyon oynamaya başlayınca tekrar yatış. İyi hissedince kalk devam, diye diye bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Karnıyarık harcı tamam, patlıcanlar hâlâ tuzlu suda. İnşallah ilerleyen saatlerde ikisini birleştirebilirim😂🤭 Pilavı da eşim gelince ona yaptırırım galiba. Çorba da olsa çok güzel olurdu ama yapabileceğimi sanmıyorum.😟

Karnıyarık
Cacık

Allah herkesin sofrasına bin bereket versin. Olmayana en iyilerini en güzellerini nasip etsin inşallah 🤲🏻🌹💞
Geçmiş olsun ❤️

Karnıyarık
Cacık

Geçmiş olsun. Son günlerin yorgunluğudur inşallah geçer hemen. Karnıyarık için ben yazdan kızartıp atmıştım buzluğa. Balkonda yapmıştım o işi 🤭 her seferinde tazeden kizartmak işkence gibi

Geçmiş olsun. Son günlerin yorgunluğudur inşallah geçer hemen. Karnıyarık için ben yazdan kızartıp atmıştım buzluğa. Balkonda yapmıştım o işi 🤭 her seferinde tazeden kizartmak işkence gibi
Çok teşekkür ederim 💞 Annem de öyle yapar, çok da kolay oluyor gerçekten ama ben yapmamıştım 🙈 Bugün biraz cebelleştim 🤭 İnşallah bu yaz yaparım ben de, vallahi her defasında böyle zor oluyor anam ağladı, anamın haberi yok😂

X