Ramazan da antidepresanlarinizi nasıl ayarliyorsunuz

kaderrrtr

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2023
113
11
33
Merhaba arkadaşlar ben lusral 100 mg kullanıyorum üç ayı hemen hemen geçti şimdi daha iyiyim çok şükür ama bişey sormak istiyorum bu ilacı oruç tutmak istiyen arkadaşlar imsak da mı içiyor sahurda mı çünkü bazıları bir iki saat bile geç içildiğinde çok kötü yapiyor diyor

Normalde içtiğiniz saate en yakın hangisiyse onda içebilirsiniz. Bi kaç gün sersemlik yapar geçer çok önemli değil. Önemli olan her gün aynı saatte alınması. Yeni saate adapte olması da 1 haftayı bulmuyor. Mesela kardeşim sabah kahvaltıdan sonra içiyor. Ramazanda sahurdan sonra içecek. Ben zaten akşam 8 gibi içiyorum beni etkilemiyor.

Normalde içtiğiniz saate en yakın hangisiyse onda içebilirsiniz. Bi kaç gün sersemlik yapar geçer çok önemli değil. Önemli olan her gün aynı saatte alınması. Yeni saate adapte olması da 1 haftayı bulmuyor. Mesela kardeşim sabah kahvaltıdan sonra içiyor. Ramazanda sahurdan sonra içecek. Ben zaten akşam 8 gibi içiyorum beni etkilemiyor.
Ben de sahurda içeyim diyorum normal de sabah 8 de içerdim üç saat erken içmenin zararı olmaz heralde iftar daha geç diye düşünüyorum

Ben de sahurda içeyim diyorum normal de sabah 8 de içerdim üç saat erken içmenin zararı olmaz heralde iftar daha geç diye düşünüyorum
O zaman sahurda için evet daha uygun. Dediğim gibi sadece bi kaç gün hafif sersemlik yapabilir hatta mg düşükse yapmayabilir bile korkmayın.

Ben aynı ilacı sahurda içiyordum bir sıkıntı yaşamadım.

X