Jinekoloji Rahim aldırma

lavinia1232012

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2023
852
1.482
33
Lütfen konum taşınmasın bi süre. Annemin. bir hafta önce rahmini aldırdık. Ameliyatı özel bir hastande iyi bir doktorda oldu çok şükür iyi de geçti. Doktor bize 2 hafta kanaması olur dedi. İlk bir hafta leke şeklinde açık kırmızı kanaması oldu. Dün gece uyuyamadığı için gıda takviyesi olarak aldığımız meletonin hapı içmiş. Hapı içtikten sonra kanamasının arttığını söyledi. Sabah doktora mesaj attım hafif kanama normal çok olursa gelin dedi. Öğlene kadar bir şey yoktu. Öğlen yine bir pedi yüzeysel batıracak kadar açık kırmızı bi kanaması olmuş. Beni aradı çok telaşla kanamam var diye. Hemen eve koştum baktım ilk hafta bundan daha azdı biraz artmış geçen haftaya göre. Ama doktor 2 hafta kanama olur dedi. Ben acaba haptan oalbilirmi diye düşündüm.İnanın hem psikoljik hem fizyolojik o kadar yorgunum ki. Daha önce bu ameliyat olanlar ameliyat sonrası kanama durumu nasıldı. Doktora götüreceğim ama öğleden sonra yokmuş ve hastane baya uzak. Bilgisi olanlar cevap yazarsa sevinirim.

Annem aynı ameliyatı olmuştu. Onda kanama olmadı. Ama aynı ameliyatı yengem de bir kaç ay önce oldu. Onun 1 hafta kanaması olmuş. Şuan da durumu gayet iyi. Doktor da kanaması olur diye uyardığına göre bir sorun yoktur diye düşünüyorum. Ama ters bir şeyler gözlemliyorsanız doktorunuza tekrardan danışın derim. Geçmiş olsun

Annem aynı ameliyatı olmuştu. Onda kanama olmadı. Ama aynı ameliyatı yengem de bir kaç ay önce oldu. Onun 1 hafta kanaması olmuş. Şuan da durumu gayet iyi. Doktor da kanaması olur diye uyardığına göre bir sorun yoktur diye düşünüyorum. Ama ters bir şeyler gözlemliyorsanız doktorunuza tekrardan danışın derim. Geçmiş olsun
Ameliyat kapalı ameliyattı. Birazda durmamış bugün ev toplamış çarşaf değiştirmiş. Ben acaba melotoninden mi oldu dedim. Ama eğilmiş falan ondan da olmuş olabilir. İnanın kendide çok yıprandı bende çok yıprandım.

Bu fenomenlerin falan reklamını yaptığı uyku veren bi gıda takviyesi mor bi kutusu var çiğneme tableti
Kısa süre için düşük dozda alındıysa melatonin takviyesinin yan etkileri çok azdır. Hele belli bir yaşın üzerinde ki bireylerde baş ağrısı ve mide bulantısı dışında kanıtlamış kesin bir yan etkisi yoktur. Anneniz zor bir operasyon geçirmiş olduğu için enfeksiyona bağlı veya başka nedenlerden dolayı komplikaksyonlar gelişmiş olabilir. Kanaması varsa, en kısa sürede doktora göstermeniz daha doğru olur.

Bu kanama çok değiskenlik gösteren bi şey daha basit rahim ameliyatlarında aynı işlem yapılsa bile kiminin çok oluyo kiminin az oluyo. Içinize sinmediği an aramak yerine götürün doktoruna bi baksın.

Ameliyat kapalı ameliyattı. Birazda durmamış bugün ev toplamış çarşaf değiştirmiş. Ben acaba melotoninden mi oldu dedim. Ama eğilmiş falan ondan da olmuş olabilir. İnanın kendide çok yıprandı bende çok yıprandım.

İsitrahat etsin, çok hareket etnesin kendini yormasın. melaton,nle bir ilgisi yoktu bence, kendini zorladığı için olabilir.

Bu kanama çok değiskenlik gösteren bi şey daha basit rahim ameliyatlarında aynı işlem yapılsa bile kiminin çok oluyo kiminin az oluyo. Içinize sinmediği an aramak yerine götürün doktoruna bi baksın.
Ameliyatı yapan doktor yoktu diğerleri de bakarmıı yoksa kendi doktorun mu görsün der bilemediğim için götüremedim şimdilik yok şükür inşallah olmaz tekrar.

X