Rahim ağzı yetmezliği “serklaj” lütfen yorumlarınızı esirgemeyin💐

Merhaba kızlar bende burda yazmıştım bebeğimi 38+1 de sezeryanla kucağıma aldım çok şükür hatta şuan bir buçuk aylık oldu 🥰 doktor dikişimi sezeryanda aldı ki suyum azalmasa hala gelmeye niyeti yoktu hanfendinin😊 o yüzden hep güzel şeyler düşünün bende burda çok okudum olumsuz örnekleri gördükçe korktum ama hiç korkmayın bol dua güzel düşünce ve doktorların dediğini yapmak en önemlisi. Ki benim başımda 2 buçuk yaşında bir çocukla sürekli yatmak çok daha zor oldu. Ama Allah yardım ediyor insana bebişlerimiz çok güçlü inanın sürekli de kendinizi dinlemeyin bebim gibi üç kez gereksiz gitmeyin😀

Merhaba kızlar bende burda yazmıştım bebeğimi 38+1 de sezeryanla kucağıma aldım çok şükür hatta şuan bir buçuk aylık oldu 🥰 doktor dikişimi sezeryanda aldı ki suyum azalmasa hala gelmeye niyeti yoktu hanfendinin😊 o yüzden hep güzel şeyler düşünün bende burda çok okudum olumsuz örnekleri gördükçe korktum ama hiç korkmayın bol dua güzel düşünce ve doktorların dediğini yapmak en önemlisi. Ki benim başımda 2 buçuk yaşında bir çocukla sürekli yatmak çok daha zor oldu. Ama Allah yardım ediyor insana bebişlerimiz çok güçlü inanın sürekli de kendinizi dinlemeyin bebim gibi üç kez gereksiz gitmeyin😀
Merhaba canım çok sevindim.Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin.İnsallah biz de sağlıkla 38 e geliriz.Darısı başımıza 😊

Merhabalar canım Gözün Aydın olsun sizleri böyle birer birer aramızdan Bu şekilde yolcu etmek çok güzel 💕 Rabbim evladınla yuvanda güzel ömürler nasip etsin inşallah🤲🏻 Çiçeklişiirler ve ben aynı dönemde olacağız inşallah haftamız birlikte gidiyor inanıyorum hiç tereddütüm kalmadı bizde sağlıkla ve vaktiyle alacağız yavrularımızı kucağımıza, 13 hafta sonra bebişlerimizden bulduğumuz ilk fırsatta müjdeli haberlerimizi yazacağız inşallah 🤲🏻💕

Merhaba canım, gözün aydııın bebişini sağlıkla büyüt inşallah ne mutlu 🌸💕💕darısı bzilere olsun 🙏🏻

Merhaba ben de 24.haftadayım.Aynı şekilde istirahat ile geçiyor.Ama arada ev oturmalarına gidiyorum.Yürüyüş iş güç falan yapmıyorum pek.insallah vaktinde ve sağlıklı bir şekilde kavuşuruz 🙂
Amin inşallah tek temennimiz sağlıklı bir şekilde gelmesi herşeyi onun için yapıyoruz desek yeridir ev işi ben sadece kendi yemeğimi yapıyorum gezmelere çıkmıyorım zorlama azda olsa var dedi doktor evde cinnet geçirsemde bekliyoruz vaktin dolmasını 😂😂😂

Kızlar hızlıca duşumu alıp çıkmaya çalışıyorum her seferinde ama inanılmaz yoruluyorum bütün gün yatmaktan mıdır artık hiç ayakta durmamaktan mıdır sizde de durum aynı mı?
Bir de sanırım psikolojik devamlı böyle alta baskı var gibi hissediyorum çok tedirgin oluyorum duş alırken acaba o yüzden mi oluyor😣

merhaba benim ilk gebeligim 12. haftamda falan olculmedi yada normaldi o yuzden doktorum bir sey demedi 17. haftada kanamayla hastaneye gittim 28 mm olculdu 1 hafta sonra 26 mm olculdu doktorum serklaj onerdi ve yaptirdim suan 35 mm civari olculuyo 20. haftamdayim doktorum 25 alti cok tehlikeli demisti bir kac hafta takip yaptirin evet kisalma olursa bence hic riske atmayin serklaj olun
Merhaba, umarım siz ve bebeğiniz iyisiniz. ben de 17.haftadayım rahim ağzı uzunluğu 27mm ölçüldü. Doktor Plesanta aşağıda dedi. Serklaj önermedi ama ne yapmam lazım bilmiyorum

Kızlar hızlıca duşumu alıp çıkmaya çalışıyorum her seferinde ama inanılmaz yoruluyorum bütün gün yatmaktan mıdır artık hiç ayakta durmamaktan mıdır sizde de durum aynı mı?
Bir de sanırım psikolojik devamlı böyle alta baskı var gibi hissediyorum çok tedirgin oluyorum duş alırken acaba o yüzden mi oluyor😣
Canım benim de öyle oluyor.Sadece saglik ocağına bile gitsem aşırı yoruluyorum.Zaten çok yakın yürüyerek bile 5 dakika ama ben arabayla gidiyorum.Ona rağmen aşırı yoruluyorum.Ayni sekilde duş aldığımda ya da kayinvalidem teyzem falan geldiğinde bile yatmama rağmen yoruluyorum.Galiba hep yattığımız hareketsiz kaldığımız için.Biraz fazla insan bile görsem kalabalıktan yine yoruluyorum😅

Demek ki galiba biraz da psikolojik olarak strese giriyoruz öyle düşünüyorum artık, çünkü bu kadar.
Canım benim de öyle oluyor.Sadece saglik ocağına bile gitsem aşırı yoruluyorum.Zaten çok yakın yürüyerek bile 5 dakika ama ben arabayla gidiyorum.Ona rağmen aşırı yoruluyorum.Ayni sekilde duş aldığımda ya da kayinvalidem teyzem falan geldiğinde bile yatmama rağmen yoruluyorum.Galiba hep yattığımız hareketsiz kaldığımız için.Biraz fazla insan bile görsem kalabalıktan yine yoruluyorum😅

Merhaba, umarım siz ve bebeğiniz iyisiniz. ben de 17.haftadayım rahim ağzı uzunluğu 27mm ölçüldü. Doktor Plesanta aşağıda dedi. Serklaj önermedi ama ne yapmam lazım bilmiyorum
Merhaba çok geçmiş olsun.Burada hepimiz sizin gibi rahim ağzı yetmezliği ve kısalma yaşadığımız için serklaj olduk.Serklaj sonrası benim de plesanta aşağıdaydı hatta rahim ağzını kapatıyor demisti doktorum ama sonradan yukarı çıktı.Kısalma için bir şey diyemem ama plasenta yukarı çıkabilir daha haftanız küçük.O zaman ben de çok araştırmıştım çoğu kişinin sonradan yukarı çıktığını okudum hep.Insallah sizin de düzelir.

Ben yatamadığım için böyle bir yorgunluk baskı hissetmiyorum yemek yap ev topla kaldır koy kahvaltı vs gün boyunca ayaktayım ilk başlata göre iyice ayaklandım

size bakabilecek birisi varsa yatın dinlenin rahim boyu zaruri ihtiyaçlar dışında ayağa kalkmadıkça kısalmasa bile sabit kalır. İnşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız

Ben yatamadığım için böyle bir yorgunluk baskı hissetmiyorum yemek yap ev topla kaldır koy kahvaltı vs gün boyunca ayaktayım ilk başlata göre iyice ayaklandım
Canım sen yine de kendini çok yormamaya çalış bence.yemek falan neyse de iş güç yapma ev dağınık kalsın ne olacak.Cok az kaldı.Biraz daha dayanalım 😊 illa yatmayla da değil belki olacak olan yine oluyor ama biz yine de tedbirli ilerlemeye çalışalım 😇

Merhaba çok geçmiş olsun.Burada hepimiz sizin gibi rahim ağzı yetmezliği ve kısalma yaşadığımız için serklaj olduk.Serklaj sonrası benim de plesanta aşağıdaydı hatta rahim ağzını kapatıyor demisti doktorum ama sonradan yukarı çıktı.Kısalma için bir şey diyemem ama plasenta yukarı çıkabilir daha haftanız küçük.O zaman ben de çok araştırmıştım çoğu kişinin sonradan yukarı çıktığını okudum hep.Insallah sizin de düzelir.
kasıklarımda sancı var kısalma olur diye korkuyorum:KK43:
Geçmiş mesajları okudum. Bol bol dinlenmem lazım anladığım kadarıyla.
Siz nasılsınız Şimdi kaçıncı haftadasınız ?

X