Prolaktin Tsh yüksekliği oluyor hamile kalamıyorum :(

cute-22

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2023
33
10
27
Artık çok yoruldum hamile kalamıyorum 2 yıllık evliyim Prolaktin yüksekliğim var Tsh da yükseliyor ilaçları kullanıyorum aylardır yıllardır artık takatim kalmadı 🥹benden sonra evlenenlerin bile çocuğu oldu yoruldum kimseye derdimi anlatamıyorum eşim de içten içten üzülüyor olur kısmet dese de ona karşı kendimi mahcup hissediyorum eziliyorum kendimce eksik hissediyorum arkadaşlarının hep çocuğu oldu … hayat şu an o kadar zor ki .. bir de ben çok hassas bir insanım her konuda o yüzden bu hormonlarım yükseliyor panikten hassaslıktan hamile kalsam bile 9 ayım korkuyla geçer artık kendimden bıkmış bir haldeyim 🥹 dua beklerim sağlıkla bir bebeğim olsun 🤲🏻 Allah’ım çok şey mi istiyorum ben de normal bir insan gibi gebe kalmak anne olmak istiyorum sen ol dersen her şey mümkün . Benim gibi olanlara da rabbim yardım etsin hamile kalsın amin

Artık çok yoruldum hamile kalamıyorum 2 yıllık evliyim Prolaktin yüksekliğim var Tsh da yükseliyor ilaçları kullanıyorum aylardır yıllardır artık takatim kalmadı 🥹benden sonra evlenenlerin bile çocuğu oldu yoruldum kimseye derdimi anlatamıyorum eşim de içten içten üzülüyor olur kısmet dese de ona karşı kendimi mahcup hissediyorum eziliyorum kendimce eksik hissediyorum arkadaşlarının hep çocuğu oldu … hayat şu an o kadar zor ki .. bir de ben çok hassas bir insanım her konuda o yüzden bu hormonlarım yükseliyor panikten hassaslıktan hamile kalsam bile 9 ayım korkuyla geçer artık kendimden bıkmış bir haldeyim 🥹 dua beklerim sağlıkla bir bebeğim olsun 🤲🏻 Allah’ım çok şey mi istiyorum ben de normal bir insan gibi gebe kalmak anne olmak istiyorum sen ol dersen her şey mümkün . Benim gibi olanlara da rabbim yardım etsin hamile kalsın amin
Prolaktin kaç çıkıyor? Bende de vardı tedavisiz hamile kaldım

İlaç kullanıyorum dostinex . Prolaktin değerim en son 46 çıktı ilaç kullanmazsam tavan yapıyor
50 küsür çıkmıştı bir kere dostinex kullandım düzeldi. 1 sene sonra çocuk olmayınca yine baktırdım pko var dediler prolaktin yine 50 küsürlerde çıktı düzgün bir doktora gitmek için ilaç işini ertelemiştim 1 ay sonra hamile kaldığımı öğrendim stres çok etkiliyor sanırım ben salmıştım o dönem olmazsa olmasın diyordum artık🤷‍♀️

Benim de yüksekti bi ara yanlış hatırlamıyorsam 36ydı ilaçla düşürdüler
Ama sonra yine olmadı. Rahim filmi çektirdim tüpler açık
Polip var dediler
Etken olmayabilir de ama alalım engel olmasın dediler
Andırdığım ay aşılama yaptık tuttu
Şu an yatıyor 🥲 eşşek oğlum bizi yordu
Size de kısmet olur inşallah. Ben bir yıl tek uğraştım dediğin gibi umutsuzluğa kapıldım artık
En son aşılama yaptık
Oğlum 1.5 yaşında ve şu an 29 haftalık hamileyim
Bu bebek de 2.ayımda ilaçsız tuttu
Dedikleri gibi stres çok etkiliyor.

Prolaktin bende de yüksek çıktı doktor önemli birleyen değil dedi aşılama yaptı tutmadı sonra dedik birde tüp bebek deneyelim dedim çünkü testler vs her şeye bakıldı ne eşimde ne bende sorun var bir türlü o da aynı şekilde doktor önemli değil deyince önemsememiştim demek ki önemli bir konu

Merhaba kaçtı sizin prolaktin ilaç kullandınız mı?
İlk gittiğimde 50.98 çıktı dostinex kullandım. 1 sene sonra tekrar gittiğimde 48.7 çıktı ilaç kullanmadım iyi bi doktora gitmek için erteliyodum ki hamile olduğumu öğrendim.

2 sene cok degil ben 5 buçuk sene sonra hamile kaldim 7 yillik evliyim bebegim henüz 8 aylik olur merak etme.

Teşekkür ederim😌 evet demek ki tek başına prolaktin bi engel değilmiş🤷‍♀️ diğer tüm hormonlar normal değerlerdeydi
doktor 40 değerine ilaçlı emar istesi . Yaptırıp yaptırmamakta çok kararsız kaldım. Regl gecikmem yok hiçbir belirtim yok . Emara gerek var mıdır ? İnternette sayfalarda şey yazıyor herhsngi bir belirti yoksa yüksekliği önemsenmez diye

doktor 40 değerine ilaçlı emar istesi . Yaptırıp yaptırmamakta çok kararsız kaldım. Regl gecikmem yok hiçbir belirtim yok . Emara gerek var mıdır ? İnternette sayfalarda şey yazıyor herhsngi bir belirti yoksa yüksekliği önemsenmez diye
Çok daha yüksek değerlerde emar isteniyor diye okumuştum ben

X