Gebeliğe Hazırlık Progesteron hormonu

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Primolutu bende kullandım adet geciktirici, bende düzenlemek için vermişti doktorum sık adet oluyordum. Ama 15 gün çok değil mi en fazla 10 gün kullanılıyormuş zaten sonunda hap bitmiş oluyor sayılı var içinde. Hormon dengeniz bozulmaz inşallah ama doktorun bi bildiği vardır illa ki. 21nci gün çağırılmasının nedeni aşağı yukarı yumurtlamanın bi hafta sonrasına tekabül ediyor olması. Siz zaten yumurtlamışsınız bakmaya gerek yok ki. Hemen kan alabilirdi ama o da sağlıklı bi sonuç olmaz ne zaman yumurtladığınızı bilmiyor.
benim adetim düzenlidir,27,28,29 günde bir olurum mutlaka. Hormon değerlerim iyi bir sorun yok. Ama hamile kalamıyorum. Rahim filmi çektirdim,sol tüp tıkalı rahim ağzı dar ve tıkalı çıktı. Doktorum açtım dedi. Şimdi başka doktora gidiyorum. Rahim filmi sonucuma baktı. Tüpler enfeksiyondan tıkanır doktor bunu anlamalıydı dedi. Reglimin 3. Günü gittim. Bana 6 tane antibiyotik iğne,ilaç verdi. Onlar bitince hemen ardından monodox antibiyotik ve bio kadın fitil verdi devam etmem için. Şu an fitil antibiyotik ve prumolite devam ediyorum. Şu an reglimin 19. Günündeyim. İlacı da 5 gündür kullanıyorum. 10 gün kaldı bitmesine. İnternette hamileliğe hazırlamak ve enfeksiyon kurutmak için de verilir yazıyordu. Baya bir uğraştım hamile kalmak için birçok şey yaptım. Bakalım bu seferde bunları deniyorum. Doktorum 3 aya kadar hamile kalırsın hatta bu ay Bile bekliyorum dedi. Bu forumda tesadüf gördüm benim doktorumun tedavi yöntemiyle hamile kalanları. Ama çok eskiden yazmışlar cevap alamadım. 36 yaşındayım. Doktor ne çatlatma iğnesi ne aşılama lafını ağzına aldı. Healde önce enfeksiyonu halledecek. Çünkü hamile kalamamamın sebebinin yüksek ihtimal bu olduğunu söyledi

benim adetim düzenlidir,27,28,29 günde bir olurum mutlaka. Hormon değerlerim iyi bir sorun yok. Ama hamile kalamıyorum. Rahim filmi çektirdim,sol tüp tıkalı rahim ağzı dar ve tıkalı çıktı. Doktorum açtım dedi. Şimdi başka doktora gidiyorum. Rahim filmi sonucuma baktı. Tüpler enfeksiyondan tıkanır doktor bunu anlamalıydı dedi. Reglimin 3. Günü gittim. Bana 6 tane antibiyotik iğne,ilaç verdi. Onlar bitince hemen ardından monodox antibiyotik ve bio kadın fitil verdi devam etmem için. Şu an fitil antibiyotik ve prumolite devam ediyorum. Şu an reglimin 19. Günündeyim. İlacı da 5 gündür kullanıyorum. 10 gün kaldı bitmesine. İnternette hamileliğe hazırlamak ve enfeksiyon kurutmak için de verilir yazıyordu. Baya bir uğraştım hamile kalmak için birçok şey yaptım. Bakalım bu seferde bunları deniyorum. Doktorum 3 aya kadar hamile kalırsın hatta bu ay Bile bekliyorum dedi. Bu forumda tesadüf gördüm benim doktorumun tedavi yöntemiyle hamile kalanları. Ama çok eskiden yazmışlar cevap alamadım. 36 yaşındayım. Doktor ne çatlatma iğnesi ne aşılama lafını ağzına aldı. Healde önce enfeksiyonu halledecek. Çünkü hamile kalamamamın sebebinin yüksek ihtimal bu olduğunu söyledi
Yumurtlama sağlıklıdır belki ondan aşılama düşünmemiştir. Doktoru primolutu verirken hamile kalmanı da kolaylaştıracak demişti. Ama kullananlar bin pişman hep forumlarda. Bende yan etki yapmamıştı aksine düzene soktu adetimi. Sizde enfeksiyon asıl sorun olduğu için ona yüklenmiş doktor ilk. Olmazsa diğer aşamaları da konuşur illa ki. İnşallah onlara hiç gerek kalmaz tabi

Canim ya bende progesteron 50 cikti şimdi beklemedeğim cunki iki ay önce 41 cikmisti bi oncekinde 40 cikti hep sonuc negatif cildircam olmuyor neden olmuyor dedim ne varsa yaptim rahim filmi felan kalp doktoru beyin doktoru tirnaklarima kadar baktirdik doktorun dedigi bazen sonuç bulunamayabiliyor

Merhaba, bu ay climara bant kullandim transferden once. Adetimin 17. Gunu de progesteron ve e2 testi yaptirdim. Sonuclar: progesteron 13.8 - e2 153.8 cikti. Doktorum e2 nin iyi oldugunu ama progesteronun cok fazla olduğunu o yuzden transfer olamayacagimi söyledi. Fakat burda okuduklarim tam tersi progesteronun bu seviyelerde olmasi yönünde. Sizin fikriniz nedir arkadaslar?

Merhaba seyal84.benim de bu ay transferim vardı adetimin 17.günde progestan tahlil istedi .2,88 çıktı tedavim iptal oldu.1 in altında olmalıymış

Kizlar benmde progesteronum 4.92 cikti 3 embriyom vardi yapmayal dedi bnde 3.kaliteye trasfer yapsak ne olur dedim ihtimal dusuk ama yapalim dedi 5.gunumdeyim bakalim ne olcak

Çatlama iğnesi vuruldum 21 gün progesteron hormonunun 60 çıktı çatlama iğnesin 9 günü test yptim ikici çıktı acaba progesteron niye bu kadar yüksek cikti

Valla canım yumurtlamissin ve yumurtan baya kaliteliymis. Belki hamile olabilirsin ama bu bilgi net değil canım ihtimalin var. Yüksek çıkanlar hamile olabiliyormus ama dediğim gibi bu bilgi senin için kesin değil umutlandırmak istemem. kendine dikkat et
Benım progesteron degerım 13.9 sonuç ne olur acaba bilginiz varmı

X