Progesteron hormonu yüksekliği ile tüp bebek transferi iptal edilen var mı aranızda?

Opu öncesi tam kan sayımı,Olası bir kanama vs olursa(düşük kan seviyeleri risk diye bakıyorlar)Bakılması gerekn progesteron değeri bunlara ek.Tekrar transfer sürecinde progesteron ilacına başlamadan bakılacak.Sonucunu kendin de sor öğren ozamn.İçin rahat olsn
Kana onlar bakmış yumurta çatlatma iğnesini verdikleri gün ben aldıklarını hiç hatırlamıyorum sanırım anestezi aldığım esnada almışlar. O zaman 0.667 çıkmış değerim istedim gönderdiler.

Evet oldukça zor ve uzun süreç. İnsan değişik bir ruh haline bürünüyor. Hakkımızda hayırlısını dilemekten başka bir şey gelmiyor elimizden.
Evet aynen öyle oluyor vücuttaki şişkinlik gerginlik stres ruh hali hepsi birbirinden zorlayıcı
Allah hepimizin yardımcısı olsun

Kana onlar bakmış yumurta çatlatma iğnesini verdikleri gün ben aldıklarını hiç hatırlamıyorum sanırım anestezi aldığım esnada almışlar. O zaman 0.667 çıkmış değerim istedim gönderdiler.
Değer normal çıkmış . Opudan snra neden taze transfer düşünülmedi?Bu iptal olan donmus transfer hazırlığındamıydı

Bana hiç incelteceğiz denmedi. Hep rahim hazır dediler.
İyi bir endeomtrium adet sırasında ince olmalı, yumurtlama günlerinde 7-14 mm ve üç çizgi görünümünde olmalıdır.

Yani adetli iken rahim duvarı incelir sökülür bitimiyle beraber bebek için sağlam bir duvar oluşturmak için yeniden kalınlaşır.

İyi bir endeomtrium adet sırasında ince olmalı, yumurtlama günlerinde 7-14 mm ve üç çizgi görünümünde olmalıdır.

Yani adetli iken rahim duvarı incelir sökülür bitimiyle beraber bebek için sağlam bir duvar oluşturmak için yeniden kalınlaşır.
Benimki o zaman yeterli incelikteydi sanırım adet döneminde. Hiç gündeme gelmedi çünkü bu konu. Sizin sayenizde şu an öğrendim.

Geçen ay transferden önce 11 mm di. Bu kez 13 mm olmuştu. Her şey yolundaydı transfer için ama progesteron engel oldu bu kez.
Progestanında 0,89 Un altında olmasını bekliyorlar. Benim transferinden 4 gün önce progesteronum ölçülmüş ve değer 0,232 Çıkımış.

Progestanında 0,89 Un altında olmasını bekliyorlar. Benim transferinden 4 gün önce progesteronum ölçülmüş ve değer 0,232 Çıkımış.
Sizinki düşükmüş ne güzel. Benimde geçen ay düşükken bu ay fırlamış anlamadım. 0.667 iken şimdi 4 çıkmış. Sadece estrofem, coraspin bir de folik asit kullandım. Bunlar etkiler mi bilmiyorum.

Bazı sebeplerle olabiliyor örneğin benimde E2 Değerim reglmin 2. günü hep 47-48 çıkardı. Geçen ay 296 çıktı :) Doktorum ya kist arıyacağız yada gecen ay çatlamamış yumurta dedi. Kist yoktu çok şukur ama çatlamamış yumurtam vardı. Bu tip şeyler ara sıra olabiliyor. Canınızı sıkmayın. Herşey ne zaman olması gerekiyorsa o zaman gerçekleşiyor.

Benim sanırım yeteri kadar sökülüp yeni hazırlık için uygun olmuyor
Tüp bebek süreciyle regl miktarım azaldı polip vb bişey yok ama böyle olmaya başladı

İlk denemede genetikten sağlıklı embriyo gelmediği için transfer iptal edildi ama öncesinde 3tane normal yolla olan düşüğüm var transfere giden ilk tüp bebek denemem bu
Benimde normal yolla bir gebeliğim var. Kızım 8 yaşında ama yaklaşık 2.5 yıldır olmuyor. Bir şey de bulamıyor doktorlar sebepsiz infertilite. 2 negatif aşılama bir de negatif tüp bebek denemem oldu.

Benimde normal yolla bir gebeliğim var. Kızım 8 yaşında ama yaklaşık 2.5 yıldır olmuyor. Bir şey de bulamıyor doktorlar sebepsiz infertilite. 2 negatif aşılama bir de negatif tüp bebek denemem oldu.
Ya aslına bakarsanız sebepsiz infertilite diye bir şey yok sebebi henüz bulunamamış oluyor
maalesef tüp bebek çok maliyetli bir süreç uzaması ve biraz merkezlerin işine yarıyor gibi oluyor

Ya aslına bakarsanız sebepsiz infertilite diye bir şey yok sebebi henüz bulunamamış oluyor
maalesef tüp bebek çok maliyetli bir süreç uzaması ve biraz merkezlerin işine yarıyor gibi oluyor
Buna bende çok takıldım mutlaka bir sebep vardır diye. Buradaki göründüğüm 4.doktor.Hepsi hemen hemen aynısını söyledi. Bir profesör polip var dedi ameliyat oldum. Üzerinden vakit geçipte hamile kalamayınca yine kapısını çaldım. Nitekim olmadı. Tüp bebekte olmayınca insan düşünüyor hele ki donduralım tekrar şansınız var dendiğinde şüpheye düşüyor insan.

Arkadaşlar Ben 40 yaşındayim herhangi bir sağlık sorunum hiç bir zaman olmadı. Kaliteli 2 embriyo transferi oldum fakat 6. haftadan sonra kimyasala dönüştü. Yaş ile birlikte veya yaştan bağımsız olarak yumurta kalitesi düşük olabiliyor ve Embriyoda yumurtadan veya spermden kaynaklı yada embriyonun oluşumda kendiliğinden DNA hatası ile verimsiz embriyolar oluşmuş olabiliyor. Bu sebeple embriyo gelişimine vücut izin vermiyor.

Embriyo oluşturulurken laboratuvarda ortama 20 ye yakın reseptör yani sinyal gönderiliyor. Fakat kendi vücudumuz bunun tam 2 katı reseptör gönderip embriyoyu kontrol ediyor.( Daha tıp o diğer 20 sinyal nedir bilmiyor)Eğer bir hata veya hasar tespit ederse gebeliği sonlandırıyor. Yani biyolojimiz oldukça akıllı çalışıyor aslında bizi de korumuş oluyor.

Bir diğer herşey normal ama neden olmuyor sorusunun cevabı olabilecek opsiyon ise; kadın rahmindeki katil hücreler olabilir tutunmayı engelliyor direk vücuttan atmaya çalışıyor.

Eğer iki kere düşük yapmış iseniz Embriyonuzu genetik taramaya gönderip rahminizi detaylıca araştırılmasını talep edebilirsiniz Dr'unuzdan.

Arkadaşlar Ben 40 yaşındayim herhangi bir sağlık sorunum hiç bir zaman olmadı. Kaliteli 2 embriyo transferi oldum fakat 6. haftadan sonra kimyasala dönüştü. Yaş ile birlikte veya yaştan bağımsız olarak yumurta kalitesi düşük olabiliyor ve Embriyoda yumurtadan veya spermden kaynaklı yada embriyonun oluşumda kendiliğinden DNA hatası ile verimsiz embriyolar oluşmuş olabiliyor. Bu sebeple embriyo gelişimine vücut izin vermiyor.

Embriyo oluşturulurken laboratuvarda ortama 20 ye yakın reseptör yani sinyal gönderiliyor. Fakat kendi vücudumuz bunun tam 2 katı reseptör gönderip embriyoyu kontrol ediyor.( Daha tıp o diğer 20 sinyal nedir bilmiyor)Eğer bir hata veya hasar tespit ederse gebeliği sonlandırıyor. Yani biyolojimiz oldukça akıllı çalışıyor aslında bizi de korumuş oluyor.

Bir diğer herşey normal ama neden olmuyor sorusunun cevabı olabilecek opsiyon ise; kadın rahmindeki katil hücreler olabilir tutunmayı engelliyor direk vücuttan atmaya çalışıyor.

Eğer iki kere düşük yapmış iseniz Embriyonuzu genetik taramaya gönderip rahminizi detaylıca araştırılmasını talep edebilirsiniz Dr'unuzdan.
Benim durumum tam da bunlar için bir örnek yaşım 40 ,5 yıldır anne olmaya çalışıyorum
normal yolla 3 tane hamileliğim oldu 9. haftada kalp atışı durması nedeniyle sona erdi ondan sonra da bir tane kimyasal gebeliğim oldu
Tüp bebek merkezine başvurduğumuzda düşüklerden kaynaklı genetik taramalı tüp bebek yapılmasını önerdiler 7 tane 5. gün embriyosu genetik taramaya gönderdik ama hiç sağlıklı gelmedi
Psikolojik olarak çok etkilendim bu durumlardan altı ay kadar ara verdim o arada infertilite alanında uzmanlaşmış bir diyetisyenden destek aldım sağlıklı beslenme eksik vitamin takviyeleri spor gibi alışkanlıklar edindim tekrar denedik şimdi çok şükür 2 tane sağlıklı embriyom geldi🙏
Aslında Amh seviyem yüksek,kalite olarak da hiçbir problem yok ama genetikle ilgili sorun yaşadık embriyo‘nun kaliteli olması genetiğinin normal olduğunu göstermiyor biz eşimle birlikte genetik tarama da yaptırdık.bizde de bir problem çıkmadı anlattıkları sperm yumurtanın birleşme anında mitokondrinin hata vermesi sonucu kromozom bozukluğu oluşuyor çözüm olarak da deneme yanılma yöntemi dediler deneyerek bulacaksınız gibi bir yaklaşım var bu konuda

X