pro.sofuoğlunun ayasofya yorumu

yula

heptekhepyek
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2018
348
207
Ayasofya'daki mozaik ve ikonaların sökülmesi gerektiğini savunan Sakarya Üniversitesi tarih profesörü Ebubekir Sofuoğlu'nun "Camide fahişe olur mu?" ifadesi tepkilere neden oldu.

Ayasofya’nın müze statüsünün kaldırılarak cami olarak ibadete açılması kararıyla birlikte, tarihi yapıdaki Hristiyanlık ile ilgili ikona ve mozaiklerin ne olacağı tartışılmaya başlandı.

Namaz sırasında bu eserlerin görünmemesi için çalışma yürütüldüğü açıklanırken, bazı çevreler ikonların sökülmesi çağrısı yapmaya başladı.

İmparatoriçe Zoe için ‘Fahişe’ yakıştırması

Sakarya Üniversitesi’nde görevli Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Ayasofya’daki kutsal eserlerin sökülmesini istedi. İmparatoriçe Zoe için ‘Fahişe’ diyen Sofuoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımdı şu ifadeleri kullandı:

Camide Fahişe olur mu? Fakat, İKONLAR ortadan kaldırılmazsa Fatihin Emaneti Ayasofya, Fahişe ZOE ile Fahişenin sergilendiği Dünyadaki ilk cami olacak. Bu yönüyle emanetine saygısızlık yaptığımız Fatihin, ortadan kaldırdığı İKON yani PUTLARI koruma saçmalığına bir son verin artık.

Ebubekir Sofuoğlu'ndan tepki çeken Ayasofya çıkışı: Camide fahişe olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
gerici , dincilerin kadın düşmanlığının sebebi ... acaba kadın bedeninin biçimimi yoksa cinsellik pozisyonumu yoksa ne ? havvanın ademe elma yedirmesi olamaz sanırsam ???

Bu insanlara bu özgüveni verenlerde suç.ağızları çöp torbası olmuş.orada koskoca bir tarih yatıyor ve bu tarih bizim ülkemizde.Gerçi tarih ve tarihi eser hakkında en ufak bir bilgileri olmadığından mütevellit.yorulduk artık bu tür düşünce ve laflardan Allah akıl fikir versin

Ben artık hiçbirşey anlamıyorum .. ab den ziyaretler geliyor ve gayet iyi karşılanıp, yer yer ağızlarının payi veriliyor. Daha şeffaf , dürüst ve samimi ilişkilerden söz ediliyor derken hooooppp ayasofya gündemi. Covid in ortasında ayasofya açılışı ne alalaydı ben anlamıyorum? Kime ,neye ve neden şimdi göz dağı veriliyor. Üstüne yorumlar da cabasi. Enteresan gecekten olağanüstü

Ben artık hiçbirşey anlamıyorum .. ab den ziyaretler geliyor ve gayet iyi karşılanıp, yer yer ağızlarının payi veriliyor. Daha şeffaf , dürüst ve samimi ilişkilerden söz ediliyor derken hooooppp ayasofya gündemi. Covid in ortasında ayasofya açılışı ne alalaydı ben anlamıyorum? Kime ,neye ve neden şimdi göz dağı veriliyor. Üstüne yorumlar da cabasi. Enteresan gecekten olağanüstü
Kimseye göz dağı verilmiyor , zaten kimsenin de umrunda değil. Ayasofya’nın bir bölümü zaten ibadete açıkmış, yüzde doksan arkada o an başka işler çevrildi. Bizlerin önüne de Ayasofya serildi.

Kimseye göz dağı verilmiyor , zaten kimsenin de umrunda değil. Ayasofya’nın bir bölümü zaten ibadete açıkmış, yüzde doksan arkada o an başka işler çevrildi. Bizlerin önüne de Ayasofya serildi.
Evet işte bende bundan bahsediyorum aslında. Neyin göz dağı allahsen ..kesinlikle aynı şeyi düşünüyorum. Kimbilir neler oluyor da biz bilmiyoruz.

Evet işte bende bundan bahsediyorum aslında. Neyin göz dağı allahsen ..kesinlikle aynı şeyi düşünüyorum. Kimbilir neler oluyor da biz bilmiyoruz.
Uzun süredir sosyal medya kullanmıyorum haber izlemiyorum. Şu saçma yaz dizilerini izliyorum akşam sabah gerçekten çok mutluymuşum. Az bir gezineyim sosyal medyada dedim girmez olaydım. Ben her şeyi ciddiye alan biriyim, gerçekten bu devir benşm gibilere göre değil. Allah sonumuzu hayretsin uykum kaçtı hele o sarıklı kavuklu , padişah kostümlü tipler yok mu gövde gösterisi yapmışlar resmen. Bunla beraber okumuş elinde mesleği olan insanların paylaşımları ah Allahım aklıma mukayyet ol

Ayasofyayi da kalan butun tarihi eserleri de yikmazlarsa hatirim kalir..Yikin hepsini rahatlayin. Hepsi de sehrin icinde, en para getirecek yerlerde kaldi. Bol bol AVMler yapin. Residanslar yapip Araplara satin. Nasilsa ses cikaran kalmadi.

Ayasofyayi da kalan butun tarihi eserleri de yikmazlarsa hatirim kalir..Yikin hepsini rahatlayin. Hepsi de sehrin icinde, en para getirecek yerlerde kaldi. Bol bol AVMler yapin. Residanslar yapip Araplara satin. Nasilsa ses cikaran kalmadi.

evet , tarih ve tabiata ihtiyacımız var :dua:

X