Premature Bebekler Prematüre zorlu süreç

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Öncelikle gözünüz aydın olsun uzun ve zorlu yollardan geçmişiniz kızım 23 haftalık doğdu beyin kanaması ve 88 gün entube kaldi 167 günün sonunda kavus nasip oldu aklınıza takilan olursa elimden geldiğince yardım etmek isterim
Beyin de hasar var mı oğlum aynı durumda

Nolur mesajımı görürseniz cevap verin oğlum 28 +1 şuan küvözde beyin kanaması geçirdi doktor ölme ihtimali var dedi durumu kritik beynin sağ tarafı da hasarlı dedi iyileşme ihtimali var mı
Oğlum 27 haftalık doğdu iki kez beyin kanaması geçirdi. Daha sonrasında hidrosefali tedavisi gördü. Beyni su topladı yani beyin kanaması sonrası. İyileşir mi inanin bilmiyorum. Oğlum iyileşti çok şükür ama bir yıldan fazlasını hastanede geçirdim hep birşeyler çıktı. Şimdi de duymadığını öğrendik işitme engelli oğlum. Sağlıklı bir bebek olur inşallah bebeğiniz bizimki iki kez beyin kanaması olduğu halde vücudu sağlıklı ümidinizi kaybetmeyin lütfen ve hayırlı olanı isteyin. Duam sizinle ♥️

Oğlum 27 haftalık doğdu iki kez beyin kanaması geçirdi. Daha sonrasında hidrosefali tedavisi gördü. Beyni su topladı yani beyin kanaması sonrası. İyileşir mi inanin bilmiyorum. Oğlum iyileşti çok şükür ama bir yıldan fazlasını hastanede geçirdim hep birşeyler çıktı. Şimdi de duymadığını öğrendik işitme engelli oğlum. Sağlıklı bir bebek olur inşallah bebeğiniz bizimki iki kez beyin kanaması olduğu halde vücudu sağlıklı ümidinizi kaybetmeyin lütfen ve hayırlı olanı isteyin. Duam sizinle ♥️
Çok sağolun Rabbim hepsine sağlık versin inşallah doğuştan mı işitme engeli var yoksa sonradan mı çıktı

Çok sağolun Rabbim hepsine sağlık versin inşallah doğuştan mı işitme engeli var yoksa sonradan mı çıktı
Sonradan çıktı işitme engeli, sağ kulağı yüzde altmış solu yüzde elli duymuyor. Cihaz kullanıp özel eğitim alıyoruz konuşması için beş yaşında oğlum henüz konuşmadı. Genel olarak geç oldu herşeyi. İki yaşında yürümeye başladı. İki buçuk da anne baba dedi ardından işitme sorunu oldu. Erken doğan bebekler çok hassas oluyor. Rabbim Celle Celâlühû bebeğinize tamamen şifa versin hiçbir sorun kalmasın amin

Sonradan çıktı işitme engeli, sağ kulağı yüzde altmış solu yüzde elli duymuyor. Cihaz kullanıp özel eğitim alıyoruz konuşması için beş yaşında oğlum henüz konuşmadı. Genel olarak geç oldu herşeyi. İki yaşında yürümeye başladı. İki buçuk da anne baba dedi ardından işitme sorunu oldu. Erken doğan bebekler çok hassas oluyor. Rabbim Celle Celâlühû bebeğinize tamamen şifa versin hiçbir sorun kalmasın amin
Bu Arefe gününde dualarınızı bekliyorum çok ihtiyacım var

Peki bu beyin kanamasından sapa sağlam çıkan oldu mu şahit oldunuz mu
Oğlum yoğun bakımda kaldığında tek o beyin kanaması geçirdi. Diğer kuvoz de ki bebekler iyiydi o yüzden bilmiyorum. Benim oğlumun şu an beyninde hiçbir şey yok. Geçti. Belki sizinde öyle olur endişe etmeyin

Merhaba
Öncelikle Rabbim şifa versin.
Tez zamanda kavuşun yavrulariniza insallah.
Ben 30 haftalık doğum yaptım.
32 gün yoğun bakımda kaldi kizim.
Ciğer sönmesi yaşadı.
Entübe, rop süreçleri yaşadık.
Zor ama prematüre bebekler çok güçlü oluyor diyenler haklı.
Şimdi 2 yaşını geçtik.
Bu zor zamanları unutacaksınız inşallah.
Merhaba benim oğlumda 31 haftalık 1400 gr doğdu 45 gün yoğun bakımda kaldı dünkü 3. Top muayenesinde rop dedi doktor sizinki nasıl geçti kaçıncı evre idi

Merhaba benim oğlumda 31 haftalık 1400 gr doğdu 45 gün yoğun bakımda kaldı dünkü 3. Top muayenesinde rop dedi doktor sizinki nasıl geçti kaçıncı evre idi

Merhaba.
Biz klasik rop muayenesi olduk ama 1 buçuk yasa kadar. Sonra devam etmemize gerek kalmadı. Bir müdahalede de bulunmadilar.
Umarim siz de gerek kalmadan atlatırsınız

X