Premature Bebekler Prematüre anneleri yardıma hazırımmm

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
C561F4FA-C54F-440C-B7B0-73199D57F85F.jpeg

İkimizinki de kuzum insallah. Burda prematüre annelere beraber yardımcı olalım cok zor yolları ❤️

İnşallah canım gerçekten zor allah küvet başında bebeklerini bekleyenlere şifa versin Doğum bekleyenlere vaktinde sağlıklı Doğumlar nasip etsin :KK200:

merhaba canlar, 7 aydır prematüre annesiyim. 31+2 de suyumun bitmesiyle 1620 gr lık meleğimi dünyaya getirdim. 17 günlük kuvez gecmişimizden sonra rabbim kucagıma da nasip etti. 7 Aydır atesi bile cıkmadan bugune geldik hamdolsun. Prematüre annelerine yardımcı olmak isterim ❤️
Canimm ciğer geliştirici iğne yaptın mı

Anne sütü 7-8 ay zaten ciddi bir bağışıklık sağlıyor.

Benim prematüre bebeklerim de 10 aydan sonra hep hasta oldular grip vs..

Dr um anne sütünün artik korumadigini, mikroplarla tanıştığını ve hasta olmalarının normal olduğunu açıkladı. Ben bu sene hasta olmamaları için takviye istedim Ama buna gerek kalmadığını çocuklarımın artık bağışıklık kazandığını bu sene daha az hasta olacaklarını söyledi Umarım öyle olur Allah'ım tüm bebeklerimizi korusun

Prematüre dogan bebekler hızlı bir şekilde gelişiyor benim kızım 27 haftalık doğdu 42 gün küvezde kaldı ROP muanesi geçirdik iki gözüne iğne vurdular şükür iyileşti şimdi 3 yaşında maşallh yaşıtlarıyla aynı gidiyor..

CNjm geçmiş olsun bende erken doğum yaptım 33 haftalık ciğer geliştirici iğne vurmadim dün gormeye gittik malesefer bağırsak ta enfeksiyon kapmislar hem kizim hem oğlum duaya ihtacm var Rabbim kimseye yastmasin çok zor

CNjm geçmiş olsun bende erken doğum yaptım 33 haftalık ciğer geliştirici iğne vurmadim dün gormeye gittik malesefer bağırsak ta enfeksiyon kapmislar hem kizim hem oğlum duaya ihtacm var Rabbim kimseye yastmasin çok zor

Arkadaşım geçmiş olsun küvezde benimde kızım bağırsaklarında sorun olmuştu karnı şişiyordu tuvaletini yapamıyordu doktorumuz anne sütünü azalttık demiştik çok azcık veriyorlardı anne sütünü öle 2-3 gün sürmüştü korkma dua et bizde sana dua edicez yavrularını inşallah sağlıkla kucağına alıcaksın bende bu çok zor durumlardan geçtim çok iyi anlıyorum seni biz güçlü anneyiz biz prematüre anneleriyiz.

Arkadaşım geçmiş olsun küvezde benimde kızım bağırsaklarında sorun olmuştu karnı şişiyordu tuvaletini yapamıyordu doktorumuz anne sütünü azalttık demiştik çok azcık veriyorlardı anne sütünü öle 2-3 gün sürmüştü korkma dua et bizde sana dua edicez yavrularını inşallah sağlıkla kucağına alıcaksın bende bu çok zor durumlardan geçtim çok iyi anlıyorum seni biz güçlü anneyiz biz prematüre anneleriyiz.
İnşallah canım Rabbim hepimizin yardımcısı olsun

Saclari ne zaman ciktu peki 35+5 de gelişim getiliginden digum ysotim bnde 1950 gr suan 4 aylik düzeltilmiş 3 aylik 5.500 kilo 60 cm iyi mi sizce

Prematüre dogan bebekler hızlı bir şekilde gelişiyor benim kızım 27 haftalık doğdu 42 gün küvezde kaldı ROP muanesi geçirdik iki gözüne iğne vurdular şükür iyileşti şimdi 3 yaşında maşallh yaşıtlarıyla aynı gidiyor..
Merhaba bende prematüre annesiyim acaba iğneyi nedem vurdular? Bizde yakında muayene olucaz doktorumuz 2ayını tamamlasın öylr gidin dedi bekliyoruz gözleriyle beni takip ediyor fsrk ediyorum

Merhaba bende prematüre annesiyim acaba iğneyi nedem vurdular? Bizde yakında muayene olucaz doktorumuz 2ayını tamamlasın öylr gidin dedi bekliyoruz gözleriyle beni takip ediyor fsrk ediyorum
Benim kızımda 2 kez rop muayenesi oldu iğne vurulmadı. Sanırım tedavi gerektiğinde vuruluyor. İçinizi ferah tutun. Güzel haberler alın inşallah.

X