Pozitif, neşeli ve hayat dolu biri olmak, nasıl olunur?

Merhaba hanımlar, sizlerle paylaşmak belki de içimi dökmek istediğim bir konu var.

Bilirsiniz bazı insanlar vardır bulundukları ortamda pozitiflikleri, gülen yüzleri ve hayat enerjileri ile dikkat çeker hatta aranılan insanlar olurlar. İnsanlar beni genelde soğuk ve mesafeli olarak tanımlarlar. Özeleştiri yapmak gerekirse ben genelde olayların olumsuz tarafını gören, genelde bir şeylerden şikayet eden ve olumsuzluklar karşısında modu çok çabuk düşen biriyim. Bu nedenle de girdiğim ortamları da kötü etkilediğimi düşünüyorum.

Evliyim ve erkeklerin de genelde böyle kadınlardan değil daha pozitif, az şikayet eden, neşeli kadınları daha çok tercih ettiğini düşünüyorum hatta bu huylarımın eşimi rahatsız ettiğini de düşündüğüm oluyor. Belki alakasız gelecek ama bu ruh halimin özgüvenimi, hayatı kaliteli yaşama oranımı hatta kendime verdiğim değeri de azalttığını hissediyorum. Son dönemlerde bu moralsizlik yüzünden(moralsizlikten kastım yaşam enerjimin düşük olması) öz bakımımı yeterince yapmadığımı, kendime bakmadığımı, giydiklerimi çok umursamadığımı hatta sosyalleşmemi bile azalttığını görüyorum.

Çevremde bazı kadınları görüyorum markete giderken bile bakımlı, yüzleri gülüyor, sohbetleri çok hoş anında bir sıcaklık oluşturabiliyorlar. Ama ben hiç böyle biri değilim.

Siz böyle bir süreçten geçtiniz mi? Geçtiyseniz nasıl çıktınız?
Kırmak istemem ama okurken bile modum düştü 😚 ben sizin gibi insanlardan uzak duruyorum etkileniyorum modum düşüyor ve enerjimi alan insanlarla vakit geçirmek istemiyorum, annem sizin gibidir, annemle sıradan bir kapı komşu ilişkisi içerisindeyim. Eşiniz ve varsa çocuklarınız için çabalayın lütfen annemden biliyorum bu tarz insanlarla yaşamak çok zor ailenize de yazık. kendinizi çok güzel ifade etmissiniz herşeyin farkındasınız biraz çabalamaya ihtiyacınız var.
Spor çok iyi gelir vaktiniz varsa yürüyüşe çıkın enerjinizi yükseltir, hafif bir makyaj bile modunuzu yükseltir, sabah erken kalkıp pencerenizi açın sabah serinliginin rüzgarin teninize çarpmasına izin verin bana çok iyi geliyor. Erken kalkın herkes uyurken serin havada ve sessizlikte bir kahve için.
Ve unutmayın mutlu kadın demek mutlu koca ve mutlu çocuk demektir, kadın evin neşesidir. Herşey kadınla güzeldir kendinizin farkına varın herşeyde pozitif bir durum çıkarın ben öyle yaparım çokta ise yarar. Eşinizin mutlu olması demek sizi bin kat mutlu edecek demektir😉 pozitif olmak, güler yüzlü olmak, birazda işve cilve her sorunu çözer merak etmeyin 😘

Merhaba hanımlar, sizlerle paylaşmak belki de içimi dökmek istediğim bir konu var.

Bilirsiniz bazı insanlar vardır bulundukları ortamda pozitiflikleri, gülen yüzleri ve hayat enerjileri ile dikkat çeker hatta aranılan insanlar olurlar. İnsanlar beni genelde soğuk ve mesafeli olarak tanımlarlar. Özeleştiri yapmak gerekirse ben genelde olayların olumsuz tarafını gören, genelde bir şeylerden şikayet eden ve olumsuzluklar karşısında modu çok çabuk düşen biriyim. Bu nedenle de girdiğim ortamları da kötü etkilediğimi düşünüyorum.

Evliyim ve erkeklerin de genelde böyle kadınlardan değil daha pozitif, az şikayet eden, neşeli kadınları daha çok tercih ettiğini düşünüyorum hatta bu huylarımın eşimi rahatsız ettiğini de düşündüğüm oluyor. Belki alakasız gelecek ama bu ruh halimin özgüvenimi, hayatı kaliteli yaşama oranımı hatta kendime verdiğim değeri de azalttığını hissediyorum. Son dönemlerde bu moralsizlik yüzünden(moralsizlikten kastım yaşam enerjimin düşük olması) öz bakımımı yeterince yapmadığımı, kendime bakmadığımı, giydiklerimi çok umursamadığımı hatta sosyalleşmemi bile azalttığını görüyorum.

Çevremde bazı kadınları görüyorum markete giderken bile bakımlı, yüzleri gülüyor, sohbetleri çok hoş anında bir sıcaklık oluşturabiliyorlar. Ama ben hiç böyle biri değilim.

O bahsettiğiniz kadınlardan biri benim. Denizde yüzerken bile muhakkak biri gelir yanıma muhabbet kurar giderken "ay enerjin beni çekti. " der.

Komşum sen bize gelince gülmekten çenem agriyor , zaman nasıl geçti anlamıyoruz der. Ben de onların yanında öyleyim. Kendim gibi insanlarla takılmayi seviyorum.

Görümcem de tıpkı senin gibi ve hep bardağın boş tarafına bakar. Daha yola çıkmadan başlar "midem bulanır da , başım ağrır da , çocuk durmaz da. Tuvalete gidersem çocuğumu kaçırırlar da, " Ya iyi yönünü gör , ulasacagin yeri düşün o yol illa bitecek.sen tuvaltteyken kapıda bekleyen 11 yasindaki( tesislerin tuvaleti dışarda değil içerde) çocuğunu niye kaçırsin kocaman çocuk bağırır bir şey yapar.) "

Ben enerjimi olumluyu düşünerek sağlıyorum.soruna değil çözüme odaklaniyorum. Örneğin ; bardak kırıldı diyelim " ay niye kırıldı ,elimden niye kaydı, şöyle tutsaydim düşmezdi "demiyorum. "Elimi kesmeden hemen toplamaliyim, supurmeliyim ,canım sağolsun " diyorum.

Ya da oğlum çok yaramazlık yapıyor ve çileden çıkma seviyesine getiriyor. Hemen "" ee illa büyüyecek hep bu yaşta kalmayacak ya " diyorum.

Neşe kısmına gelince İnsanlar bana selam verdi iki güldük diye hayatımın odak noktası olmuyor o anim guzellesiyor bitti.zaten güler yüzlü olunca insanlara o enerji geçiyor. Sınırlarımızı bildiğimiz sürece çok güzel bir duygu.karakter meselesi.

Bu şekilde biri ile yaşamak oldukça zor olsa gerek. Geçen hafta konsere bir arkadaşımı çağırdım. Önce kapıdaki kuyruğun çokluğundan yakındı, sonra x-ray cihazı arızası yüzünden bekledik, ona söylendi, sandalye getirmiştim,kalabalığa karışmak istemezse uzaktan izleriz diye, yeşillik alan yokmuş, oturmak istemedi. İlerledik, kalabalığa laf etti , gec geldiğimiz için arkalarda kaldığınızda yakındı. Öne geçmeye çalışırken kadının teki 'yer yok' demiş,izin vermemiş, ona kızdı. Sonra ilk çıkan sanatçı performansini bitirdi,gerçek sanatçının gelmesi 20-25 falan sürdü, beklerken ona bekledik diye söylendi, ,sırtımızı bariyere yaslayacak güzel bir yer bulduk, insanlar bize doğru geliyor- sıkışıyoruz diye yakındı, bariyerden atlayıp çıkmak isteyen biri çıkarken yanlışlıkla onun sırtıni tekmeledi atlarken, onun arkasından 'salak' diye bağırdı, sonra sanatçı mola verdi - insanlar geç oldu diye dönmeye başladığı için öne doğru geçmek istedim , bu sefer de yerimiz güzel dedi😅 gittik, yerimizi beğenmedi, cevremizdekilere laf etti, "bu ne kalabalık konser - böyle olacağını bilsem gelmezdim , ben oturup izleyeceğiz sanıyordum" dedi (ki Türkiye'nin en harika gruplarindan biri, bundan on kat kalabalık konserlerine gitmiştim) , neyse zamanla insanlar gidince biz neredeyse en öne geçtik. Ama o zamana kadar ısrarla söylendi
Dönerken de dedi ki 'ne zamandır böyle neşeli bir akşam gecirmemistim, yine çağırırsin'
😂😂😂
Tabii ki bir daha asla çağırmam ama bir an o arkadaşımın yerinde olduğumu düşündüm, yani hayata devamlı negatif taraftan bakarak yaşamak ne kadar zor olmali.

Bence mutluluk , neşe , Güleryüz içten gelir, biraz da mizaç meselesidir. Ben de en uygunsuz ortamlarda bile yüzü neşeli görünen biriyim . Çocukluktan beri olaylara hep iyi tarafından bakmaya çalışırım. "Polyannayi dağa kaldırmışlar 'temiz hava aldik' demiş" fıkrasındaki polyanna gibiyim.
Ama bazı şeyler, dediğim gibi doğustan.
Hatta doğum haritası ile bile ilgisi var.
Hatta gecen şeye denk geldim, 12. Ev insanın annesinin hamileliğindeki son ayını - kişinin de bilinçaltini vs yansıtırmis. Benimki için çıkan sonuç şuydu Eki Görüntüle 3266791
Bir şey söylemeden önce çekinen, saçma bir şekilde, devamlı yanlış yaptığına inanan bir arkadaşımda da çıkan şuydu;
Eki Görüntüle 3266789
Yani insanın kişisel özellikleri doğum saatinden bile geliyor olabilir. Eğer netten 12. Eviniz neymiş bakarsanız sizinkini de okuyabilirsiniz.
Eger haritanız sizi sıkıntıya sokacak şeylerle dolu ise bunların etkilerini değiştirecek çalışmalar da yapıyor astrologlar. Para tuzağı veya aptal uğraşı olarak görmüyorsaniz bu konuda da videolar izleyip belki yardım alabilirsiniz

Lilith 12. Ev Balik🥲
Ama bunu arayınca yazan her şey uymuyor. Hem burcum hem yükselenim koç ondan olabilir.😀

Erkeklerle ilgili tespitleein bence yanlış.tamamen kısmet bu işler.ben ne suratsız, utangaç, başı önünden kalkmayam evli kadın gördüm.olacak oldu mu oluyor işte.olmayanın da tüm ülkeyi süslü püslü, güleryüzlü gezse de olmuyor.kısaca ne gıcıklar gördüm, şaştım kaldım alana ama almışlar yani😀 eee siz de böyle olmayıp evlisiniz zaten.kocayı nasıl buldun deseler anlatabilecek misin? Ayağına gelmiş işte kısmet.😀
Arkadaş edinmeye gekince bence onunla da alakası yok.kimler kimler aranıyor, soruluyor şaşar kalırsın.biz de bir kız vardı resmen milletin yüzüne güzüne hakaret ederdi, saçma sapan konuşrdu dahildi arkadaş grubuna, çok tatlı kişiler dahil değildi mesela.ben kısacası bu dünyada çoğu şeyin kısmet olduğunu düşünüyorum.değişmeniz gerektiğini de düşünmüyorum.
Önemli olan evli olmak değil ki herkes dengini buluyor bir şekilde. Önemli olan mutlu olabilmek evlilikten haz almak kaliteli zaman geçirmek keyif almak dert ortağı olabilmek.
Yoksa ayda yılda bir evliliğin gerekliliği diye girilen cinsel ilişki, toplumun dayattığı aile kavramı birkac çocuk ve mutsuz insanlar topluluğunu doguruyor

Bence biran önce kendine gelmelisin canım yoksa yanlış anlama eşinin gözü dışarı kayar mutluluğu dışarda arar 🙈 öncelikle değişime kendinizi sevip değer vermekten başlamalısın 😘 sizi mutsuz eden arkadaşlarınızdan uzak durup daha pozitif insanlarla arkadaş olmalısınız . Güne enerjik bir müzikle başla , günlük bir rutin düzenin olmalı mesela . Yeni hobiler edinin , mutlu olduğunuz şeylerle meşgul olun 🥰

Sıcak kanlı bir insan olmamak ayrı, bakımlı olmamak , her şeyin olumsuz tarafını görmek ayrı bence.
Her şeye olumsuz bakanlar etrafındakileri cidden yoruyor. Eşinize bu konuda hak verdim.
Sıcak kanlı olma kısmında yapınızı biliyordu evlenmeden sonuçta,çok önemliyse bu konusa daha sen şakrak,iletişimi yüksek biriyle evlenseydi.

Yani ben genelde neşeli olayları büyütmeyen biriyimdir. Çevremdeki arkadaşlarımı da kendim gibi neşeli insanlardan seçiyorum.
Dertli, kasvetli, sürekli mızmızlanma halinde insan çekilmiyor.
Hayat böyle yaşamak için çok kısa. Ömrünüzü böyle mi harcamak istiyorsunuz gerçekten.
Daha esnek olmaya çalışın. Olayları yaşananları iyi kötü kabul edip içinden eğlenecek şeyler aramak aslında zor değil.
Ben oğluma da bunu öğretmeye çalışıyorum. Çünkü hayat kalitesini arttıran şey bu bence.
👏

İçinizden gelecek bu dedikleriniz, bir insanın içinde yoksa ancak taklit edebilir o da anlaşılır zaten ...

Lilith 12. Ev Balik🥲
Ama bunu arayınca yazan her şey uymuyor. Hem burcum hem yükselenim koç ondan olabilir.😀
12. Ev baliksa
Anne hamileyken;
Babanın bir bağımlılığı olabilir, baba gece sabahlara kadar dışarda olur da kadın onu endiseyle bekliyor olabilir
Anne hamileyken bir kayıp yaşamış olabilir
Hayatının çok belirsiz bir döneminde olabilir..
Şurada da fazla empatik falan filan diyor. Bilmem tuttu mu

Sıcak kanlı bir insan olmamak ayrı, bakımlı olmamak , her şeyin olumsuz tarafını görmek ayrı bence.
Her şeye olumsuz bakanlar etrafındakileri cidden yoruyor. Eşinize bu konuda hak verdim.
Sıcak kanlı olma kısmında yapınızı biliyordu evlenmeden sonuçta,çok önemliyse bu konusa daha sen şakrak,iletişimi yüksek biriyle evlenseydi.
Bir de bazı insanlar sıcakkanlı - hareketli insanlara kıl kapıyor da olabilir:) araba paylaşım uygulamasından tanıştığım bir çocuk var ,onu bir etkinliğe davet etmiştim. Zaten oğlak erkegi, bir de iş çıkışı tüm enerjisizligi ve İstanbul trafiği çekmiş hayattan bezmiş haliyle geldi sağolsun. Ben de mutlu oldugum için biraz fazla enerjiktim, bir koşu gidip ikimize bir seyler aldım, jet hızıyla geldim, konuştum durdum, dönüş yolunda da etkinlikle ilgili bir şeyleri övüyordum ki 'neşen beni yoruyor' dedi 😂😂😂
Böyle biri için devamlı neşeli, konuşkan, hayata iyi tarafından bakan biri ile yaşamak eziyetten farksız olur mesela 😅

Benim gibi olur :KK70: Hayatta ne yaşarsam yaşayayım moral bozukluğu ve depresif bir halin insanı daha da delirttiğini düşünüyorum. Aslında yapısal bir durum olmakla birlikte ekonomik güç, arkadaş çevresi, aile, kariyer...vs. bunlarda insanı motive eden etkenler. Ben mesela seyahat etmediğim zamanlarda çok b*ktan boş yaşıyormuşum gibi hissediyorum. Herkesi mutlu eden ve motivasyonunu yükselten hobiler vardır bence. Bu kadar modunuzun düşük olmasının da bir sebebi vardır. Benim bir arkadaşımda öyle kız sürekli her şeyden şikayet eder insanın tansiyonunu düşürecek seviyede şikayetleri var. Peki mutlu olmak için ne yapıyor derseniz hiçbir şey. Bu daha kötü işte. Bakım konusunda da sabah aynada görmek istediğim kıza bürünmeye çalışıyorum. Bakım dediğimiz şey sadece makyaj değil neticede sağlıklı bir cilt. Hala ona tam ulaşamadım asdfg

Böyle oluşunuz yapınız gereği mi yoksa böyle olmanızın altında nedenler mi var acaba?

Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Evet biraz mizaç tabii hemen değişmesini beklemiyorum. Ama hem üzerimde bir atalet var elim kolum bunları yapmaya kalkmıyor hem de özgüvensizliğimden ve kötümserliğimden ne kadar istesem de hayattan keyif alamıyorum, kendimi sevmediğim ve beğenmediğim için insanların da bana değer vermediğini düşünüyorum. Dediğim gibi hiçbir zaman ortamların aranılan insanı olmadım, güzel dikkat çekici olduğumu düşünmedim ama son zamanlarda tabiri caizse salmış bir moddayım.
Mutluluk B12 ve D vitamini depoları dolu olunca oluyor, baktırdınız mı hiç

12. Ev baliksa
Anne hamileyken;
Babanın bir bağımlılığı olabilir, baba gece sabahlara kadar dışarda olur da kadın onu endiseyle bekliyor olabilir
Anne hamileyken bir kayıp yaşamış olabilir
Hayatının çok belirsiz bir döneminde olabilir..
Şurada da fazla empatik falan filan diyor. Bilmem tuttu mu

Baba anne olayına benzer durum vardı anne ve babamda. 🙄
Ama linkteki diger özellikerin bir kısmı uyuyor, bir kısmı uymuyor. Teşekkür ederim. 😀

Öncelikle değişime kendinizle başlamanız gerekiyor.
Ve çevreniz çok etkili.
Hepimiz en fazla zaman geçirdiğimiz beş kişinin ortalamasıyız der; Jim Rohn.
Sağlıklı beslenme, yürüyüş spor, tavsiyem reformerle birlikte yürütmeniz olur. Ve bolca okuyup öğrenmek. Podcast dinlemek, farklı yerler görmek gelişmek.
Sürekli pozitifte olamaz insan zaten, çünkü hayat öyle bir yer değil.
Üzüldüğünüz durumlar olacak, üzüleceksiniz.
Önemli olan tek bir noktaya takılıp kalmamak.
Özgüveni keşfedin kitabından faydalanabilirsiniz.

Haaa o zaman başka tabi.ben de bu tarz insanlara çok özeniyorum.ama eve geçince de öyle olduklarını düşünmüyorum.

Yok eve geçince de aynı öyleyiz
Konu sahibi bunun için hayata bakışınızi degistirmeniz lazim , ben kendimi bildim bileli pozitif, neşeli bir insanim , girdiğim ortamda enerji sacarim , çünkü hayata bakış açık bu şekilde, hayat zaten çok kısa ve yeterince zor , zaten elimizde olmayan tonla sıkıntı, dert yaşanıyor, yaşıyoruz, hepsine kafayı takacak olsak hepimizi tımarhaneye yatırmaları gerekirdi
O yüzden kafanıza hiçbir şeyi takmayın, sabah yataktan kalkıp şükredin, sahip olduklariniza , sağlığınıza, eşinize, varsa çocuklarınıza, o bile yataktan gülerek kalkmasına sebep oluyor insanın
Kimseden bir beklentiniz olmasın, insanları ve hayatı olduğu gibi kabul edin , gün içerisinde karşınıza çıkan tüm güzellikler için şükredin, şükretmek insanin enerjisini inanılmaz yükseltiyor
Dedikodu yapmayın, insanları yargılamayın, girdiğiniz ortama gülerek girin , girdiğiniz ortamda insanlardan bir beklentiniz olmasın, ufacık şeylere kafayı takip moralinizi bozmayın
Bunları hayatınızın rutini haline getirirseniz zaten pozitif ve neşeli olursunuz , kendi değerinizi bilin , kendinize değer verirseniz kendinize güveniniz artar , isiltiniz artar
İnsanın pozitif olması çok kolay gerçekten, siz dünyaya nasıl bakarsanız dünya da size aynı şekilde bakar

Beni hayatımdaki herkes bahsettiğiniz gibi tanımlar. Enerjik, çok keyifli daha az söylenen. Ne hissettiğimi neden öyle davrandığımi yazmak isterim belki faydası olur.
Çok küçükken baba kaybı yaşadım ve annem maalesef çok zorlanarak büyüttü okuttu beni. Erkek arkadaşımla da lise iki de tanıştım. Beni bu kadar Enerjik olmayan dönemlede tanıdı. Üniversiteye kadar da stresli, keyifsiz bir kisiydim. Sonrasında artık hayatımın bu kötüyü düşünme hep bütün dramlarin ortasında kendimi bulma olayından bezdigimi farkettim.
Kendimle ilgili üniversite zamanında enerji çalışmaları ve meditasyon yapmaya başladım. Hayatımın aslında çok güzel olduğunu baba kaybi yaşasamda sağlıklı ve çok tatlı bir annem olduğu için şükrettim mesela. Atıyorum erkek arkadaşım uzakta diye depresyona girmedim de erkek arkadaşım olduğu için buna tutundum sevdiğim kişiyle ilişkim var diye. Elimdekinin ve bana ait olanın her zaman en iyisi olduğunu düşünürum nedense. Bir defterim var isteklerimi yazarım, olduğuna inanırım yüzde 90 i da gerçekleşir isteklerimin. Hayattan bir şey isteyip alan bir kisi olunca da söylenmek içinizden gelmiyor bence.
Olayların hep kötü yanı görmek çok yıpratıcı veya daha kötüsü olursa diye düşünmek. Etrafımda böyle olan insanlara ben islerimi anlatmıyorum mesela çünkü kötüyü çağırmak getiriyor. İnsanların problemlerini dinliyorum destek oluyorum ama kendimi olaylara katmiyorum hiç bir zaman artık. Beni kotu etkileyen her zeyden uzaklaşıyorum en basitinden görmediğim akrabalarla aile yemeği var görüşmek istemeigim için yemekten bir gün önce yaşadığım şehre döneceğim kalmayacağım o yemeğe. Sürekli olumsuz konusan sizin hayatinizk baltalayan insanlardan uzak durmak en önemlisi.

Sevdiğiniz şeyleri yapmak inanılmaz iyi gelir size. Cidden daha mutlu bir insan olursunuz. Mesela ben her yılbaşı zamanı bir kurabiye seramonisi yapar Avrupa yakası izlerim. Bayramlarda bayram tatlisinj eglenrek yaparim evde müzik acip. Moodumu yükselten şeyler bunlar genellikle. Bazen kendine uzun bir duş ayırmak bile o günü keyifli hale getiriyor. Sabahları evdeysem bile hazırlanıp günü öyle geçirmekte çok moodumu yükseltiyor.

X