Polikistik over sendromu

Bende de var. 16 yaşımdan beri doğum kontrol hapı kullanıyorum düzenli regl görmek için. Çocuk istediğimiz zaman hapı bıraktım ve bıraktığım ay daha gebe kaldım. Hamileliğe engel olmadı yani. Ben hiç kafamda büyütmemiştim. Hep aman kalamazsın aman kalamazsın dedikleri için, tüp bebek yaparız diye düşünüyorduk hiç öyle düşünüp dertlenmemiştim bile yani. Gerek de kalmadı çok şükür… kimseyi dinleme. Her şey beyinde bitiyor gerçekten

Canım benim hep adet düzensizliğim vardı evlendikten sonra polikistik olduğumu öğrendim. Çocuk istediğimiz zaman doktora gittim normal yollarla dene dediler. 1 yılın sonunda hiç gitmediğim bi doktora gittim bana normal yollarla olma ihtimali yok ileri derece polikistik var dedi. İlaç tedavisini denedik ilaçla 15 mm oldu ki en az 22 olması gerekirmiş. Sonrasında işimden dolayı iğneyle aşılama tedavisine gidemedim bi süre bekledik. Ramazanda birinin tavsiyesiyle hayıt sirkesi içmeye başladım her akşam sulandırıp içtim. Reglim 10 gün gecikmişti test verdim negatif çıktı sonrasında memleketime gittim bayrama hala regl olmamıştım adet söktürücü yazdırmak için aile hekimine gittim ki o doktordan Allah razı olsun test yaptırdım negatif çıktı dememe rağmen tekrar test istedi yazmadı adet söktürücü pozitif çıktı test iki test arasında sadece 1 hafta var nasıl böyle oldu bilmiyorum. Şuan 7 haftalık hamileyim şükürler olsun.

X