Gebeliğe Hazırlık Polikistik Over Olup Hamile Kalmak İsteyenler Paylaşım 🌸🤰🏼

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Benim olan döngülerim bile yok olmaya basladı bu yüzden gecikmenin onuncu günü duphaston baslıykruz testler negatifse tabi ki ve maalesrf benim letu kullandıgım ilk aydan sonra bayram tatili girdi yarım kaldı bu vende ekstra strese sebep oldu mesela aklımdan asla çıkmıyor ne olacak
Bence siz bi diyetisyen eşliğinde sağlıklı beslenmeye geçip yumurtalık kalitenizi arttırmaya başlamanız gerekiyor ilaçlarla desteklemek yerine bu daha sağlıklı geliyor bana
duygulandım okurken rabbim hepimize doğal yoldan isteğimiz anda kalmayı nasip etsin hayırlı saglikli gonul aydinligi evlatlar nasip etsin
Amiiinn inşallah 🫶

Bence siz bi diyetisyen eşliğinde sağlıklı beslenmeye geçip yumurtalık kalitenizi arttırmaya başlamanız gerekiyor ilaçlarla desteklemek yerine bu daha sağlıklı geliyor bana

Amiiinn inşallah 🫶
Diyetisyene gittim medicana hastanesinde bana sizin beslenme düzeniniz gayet yerinde dedi çünkü zaten spor gezmişim olduğu için bu bende bi alıskanlık ama başka bir diyetisyene gitme fikri aklımı kırcalıyor bu konuda uzman olan birini bulmam gerekecek siz hangi diyetisyen ile devam ettiniz ( sosyal medyada çok görüyorum bi kaçı ile yazıştım fakat tahlilleri mi görmeden liste dayatınca konuşmaya başlama hızım ile bitirme hızım bir oldu)

Diyetisyene gittim medicana hastanesinde bana sizin beslenme düzeniniz gayet yerinde dedi çünkü zaten spor gezmişim olduğu için bu bende bi alıskanlık ama başka bir diyetisyene gitme fikri aklımı kırcalıyor bu konuda uzman olan birini bulmam gerekecek siz hangi diyetisyen ile devam ettiniz ( sosyal medyada çok görüyorum bi kaçı ile yazıştım fakat tahlilleri mi görmeden liste dayatınca konuşmaya başlama hızım ile bitirme hızım bir oldu)
hastane diyetisyenlerinin cümleleri bile kalıplaşmış durumda maalesef. dyt ezgi erdoğan ile çalıştım kan tahlillerime ve hormon tahlillerime yönelik hazırladı tüm listelerimi her ay yeniden hormon testi tekrarlattı değişimi görebilmek için

hastane diyetisyenlerinin cümleleri bile kalıplaşmış durumda maalesef. dyt ezgi erdoğan ile çalıştım kan tahlillerime ve hormon tahlillerime yönelik hazırladı tüm listelerimi her ay yeniden hormon testi tekrarlattı değişimi görebilmek için
Harika online çalısıyor mu bilginiz var mı

Bende sadece bir kez letu denedik döngünün 3. Günü 5 gün boyunca günde iki kez yumurtalar hıcbır hareketlilik olmadı 3 gün boş sonra 4 gün tekrar sabah akşam kullandım yıne bir hareketlilik olmadı sonra dongum baslamadı duğhaston ile baslattık ama bayrama denk geldi diye bu ay boş geçti 😏
Bana doktorum önce duphaston verdi kendiliğinden olmazsa tedaviye geçelim dedi olmadı şuan letu kullandım 5 gün sabah akşam şeklinde kontrolde yumurtan gelişmiş 18 mm olmuş dedi bir gün araya ilişki önerdi şuan bekliyorum inşallah olur🙏🏻
Bu arada ben zayıf olduğum halde ( boy 170 kilo 56 ) doktor bana diyet yap dedi . Diyetten kastı zayıflamak için değil paketli hiç bir gıda tüketme karbonhidratı kes protein ağırlıklı beslen dedi . Dikkat etmeye çalışıyorum . Eşlerinizin testlerine bakıldı mı tedaviye başlarken
sperm testi yapıldı ve ultrason çekildi

Bana doktorum önce duphaston verdi kendiliğinden olmazsa tedaviye geçelim dedi olmadı şuan letu kullandım 5 gün sabah akşam şeklinde kontrolde yumurtan gelişmiş 18 mm olmuş dedi bir gün araya ilişki önerdi şuan bekliyorum inşallah olur🙏🏻

sperm testi yapıldı ve ultrason çekildi
İnşallah güzel haberlerini alırız ne güzel gelişmiş yumurtan

Ay bunu buraya yazmazsam olmaaaz biliyorsunuz kimimiz ovulasyon testlerinde hep pik kimimiz hiç pik göremiyoruz ben 2. Grupta yer alanlardandım buraya da yazmıstım yunurtalarım hıc gelişmiyor ovulasyon testinde hep silik çizgi bu yüzden ateş ölçümü ile destekliyorum diye aşağıdaki fotoğrafa bakın dk içinde sonuç bu uygulama da ilk kez yüzdesi kadar yüksek çıktı insan yumurtam olusuyır diye ağlar mı valla ben ağladım ve dün hıc test yapmamıstım ama değerlendirmiştim hemde degerlendirmek için değil tamamen keyfi valla belkide dün daha koyuydu akşam eve dönünce yıne yapacagım yarında iki kez yapacagım sizce nasıl görünüyor 👀

Eklentiler

• 1000023115.jpg
    1000023115.jpg
    39,6 KB · Görüntüleme: 16
Ay bunu buraya yazmazsam olmaaaz biliyorsunuz kimimiz ovulasyon testlerinde hep pik kimimiz hiç pik göremiyoruz ben 2. Grupta yer alanlardandım buraya da yazmıstım yunurtalarım hıc gelişmiyor ovulasyon testinde hep silik çizgi bu yüzden ateş ölçümü ile destekliyorum diye aşağıdaki fotoğrafa bakın dk içinde sonuç bu uygulama da ilk kez yüzdesi kadar yüksek çıktı insan yumurtam olusuyır diye ağlar mı valla ben ağladım ve dün hıc test yapmamıstım ama değerlendirmiştim hemde degerlendirmek için değil tamamen keyfi valla belkide dün daha koyuydu akşam eve dönünce yıne yapacagım yarında iki kez yapacagım sizce nasıl görünüyor 👀
Bence pozitif ama yarında bir takipedin gayet güzel koyuluğu bugün yarın ovulasyon olur

Bence pozitif ama yarında bir takipedin gayet güzel kötülüğü bugün yarın ovulasyon
Eveeet bana da O ogretmenhaniim önermişti Inofolic diye bu ay ona başladım ve görmediğim ovulasyon testi koyulıgunu gördüm 2. Pakette ☺☺
Bende şimdi bunu aldım bide soğan kürü yapacagim

Eklentiler

• IMG_20240427_155824.jpg
    IMG_20240427_155824.jpg
    47 KB · Görüntüleme: 12
Sil baştan basliyorum bu ay inositol aldım yeni yumurtlama testi aldım babyfast marka 32 li ve balık yağı soğan kürü başlayacağım adetim eli kulağında bekliyorum olmayı bir an evvel

Sil baştan basliyorum bu ay inositol aldım yeni yumurtlama testi aldım babyfast marka 32 li ve balık yağı soğan kürü başlayacağım adetim eli kulağında bekliyorum olmayı bir an evvel
Hep ekstra bu ay hiç kür faşan yapmam ama yakı yapıstırmıstım bi iki gün kadar

X