Polikistik over diyeti

minikyonca

Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2022
72
18
27
Selam arkadaşlar. Yaklaşık 3-4 yıldır polikistik overim. Rahim eğriliği nedeniyle histereskopi ve 2 kez aşılama oldum. Hiç hamile kalamadım. Geçen hafta doktora gittiğimde sol tüp 20 sağ tüp 15 yumurtam vardı doktor yaşam tarzımı değiştirmemi spor ve diyet yapmamı istedi. Aslında uzun süredir düşünüyorum fakat çalışma hayatımdan dolayı gün içerisinde hareketsiz kalıyorum. 163 boy 76 kiloyum Pcos konusunda kendini geliştirmiş bir diyetisyenden randevu aldım. Benzer deneyimi olan ve etki görenler var mı? Yorumlarınızı bekliyorum ☺

Ben diyetisyensiz 30 kg verip hamile kaldım pcoslu olarak. Size tavsiyem koruyucu içeren paketli gıdalardan uzak durun. Pcos’un ana sebebi o koruyucular.

Ben diyetisyensiz 30 kg verip hamile kaldım pcoslu olarak. Size tavsiyem koruyucu içeren paketli gıdalardan uzak durun. Pcos’un ana sebebi o koruyucular.

Hayatınızdan tamamen mi çıkardınız peki

2020’de teşhis kondu 2021’de 30 kg vermiştim. Bir daha hiç kist olmadı. 2022’nin Aralık ayında da hamile kaldım. 2021 yılında hiç yemedim paketli gıda. Ama sonra yine tek tük olsa yiyorum. Genelde diyet ürünlerinden yiyorum çok nadir çikolata yiyorum. Kek bisküvi tarzı şeyler yemiyorum. Şekerli asitli içecek asla tüketmiyorum 3 yıldır.

2020’de teşhis kondu 2021’de 30 kg vermiştim. Bir daha hiç kist olmadı. 2022’nin Aralık ayında da hamile kaldım. 2021 yılında hiç yemedim paketli gıda. Ama sonra yine tek tük olsa yiyorum. Genelde diyet ürünlerinden yiyorum çok nadir çikolata yiyorum. Kek bisküvi tarzı şeyler yemiyorum. Şekerli asitli içecek asla tüketmiyorum 3 yıldır.
Doktor şeker ilacı vb şeyler verdi mi ben daha önce glifor kullandım şimdi matofin verdi letu ile destekleyeceğim. Biraz kilo verdiğimde belki regl döngümde düzenlenir

Doktor şeker ilacı vb şeyler verdi mi ben daha önce glifor kullandım şimdi matofin verdi letu ile destekleyeceğim. Biraz kilo verdiğimde belki regl döngümde düzenlenir
3 ay glifor kullandım. O benim iştahımı çok kapatmıştı. 3 aydan sonra bir daha gerek görmedi doktor. Ama ben o 3 ayda 10 kg kadar vermiştim zaten. Kilonun %10’unu vermek düzene sokuyor.

X