Pişmemiş köfteden bir şey olur mu

delibirselvi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2021
1.698
1.832
26
Hanımlar bugün işyerinde köfte vardı ama içi resmen çiğdi. Çok yemedim ama tedirgin oldum yine de bir şey olur mu? Midem bi tuhaf yediğimden beri

Tabii ki çiğ köfte yemek sakıncalı ama herkeste aynı etki yapmaz. Birisi hastanelik olurken diğerine hiçbir şey olmayabilir. Siz yine de içi pişmemiş, kanlı vb. tavuk/et/köfte yemeyin

Hanımlar bugün işyerinde köfte vardı ama içi resmen çiğdi. Çok yemedim ama tedirgin oldum yine de bir şey olur mu? Midem bi tuhaf yediğimden beri
Ben eti hep orta pismis yerim, iyiyim bu yasima kadar bir sey olmadi ama hijyenden supheleniyorsaniz takip edin kendinizi

Yani az pişmiş , orta pişmiş, çok pişmiş gibi pek çoook pişirme seçeneği mevcut özellikle iyi restaurantlarda fakat iş yerine gelen standart yemek ve köfte için ben şahsen iyi pişmiş olmasını tercih ederim ne olur ne olmaz😅
Bakterisi var ne kıyması tarihi ne gibi gibi insan huylanır
Herkes de aynı şekilde etkilenmiyor bünyesine göre değişiyor.
Psikolojik olarak da rahatsız etmiş olabilir gerçekten dokunmuş da olabilir midenize yağı içeriği vs vs 🤷🏻‍♀️

Ben eti hep orta pismis yerim, iyiyim bu yasima kadar bir sey olmadi ama hijyenden supheleniyorsaniz takip edin kendinizi
Kırmızı eti ben de orta az severim ama köfte için genelde derece sorulmaz iyi pişirilir diye biliyorum o yüzden içini çiğ görünce şaşırdım. Neyse ki gayet iyiyim bi problem olmadı çok şükür😅

X