Pilli Bebek Albümü / Olsun

Kazen

Yönetim
Administrator
14 Kasım 2001
21.405
69.766
Pilli bebeğin son albümünde yer alan "Olsun" parçasının klibi.

Pilli Bebek

Pilli Bebek, özellikle 1990′lı yıllarda popüler olan Türk rock grubudur.Varlığını 1992’den beri aralıksız sürdüren grup, 42 şehirde, toplam 1600’den fazla canlı performans gerçekleştirmiştir. Heavy Metalden Türk Sanat Müziğine, Kuzey Avrupa rockından Latin müziğine kadar birçok türden etkilenirken, köklerini denizcilik tarihiyle aynı dönemlere dayandıran, klasik dönemde isimlendirilmiş ve halen Venedikli gondolcuların serbest form ve melodik yapılarıyla uyguladıkları “Barkarol” tarzını kavramsal olarak kendilerine yakın bulmuş, müziklerini de böyle tanımlamışlardır.

Şarkılarında Türkçe kullanımına özel bir hassasiyet gösteren grup, sözsüz parçalarında da aynı hassasiyeti müzikal biçimleri içerisinde uygulamaktadır.

01- anlıyorum 5:02
02- bak 4:35
03- eylül akşamı 5:53
04- uzun geceler 4:03
05- olan biten 4:15
06- rahat (ens.) 3:45
07- olsun 4:37
08- halvet (ens.) 5:05
09- gündüz yüzlü kız 4:34
10- beyhude 4:50
11- olsun (akustik) 4:56

cem kısmet: vokal, elektrik gitar, klasik gitar,
akustik gitar, e-bow, tuşlu çalgılar, akordeon
cudi genç: bas gitar
onur erten: davul
başkent yaylı grubu: rahat ve uzun geceler
hakan ünal: akordeon
umran beriş, halenur aşıkelçi, atalay ant: geri vokaller

olsun

(buğra kolcu, turgut ve mihriban komesli anısına)

yorgun gecelerin ardından
hep aynı yere dönerken
ıslak sokaklar boyu düşşndşm
borcum varmış gibi kendimden
gülümseme beklerken
tren yolları boyu düşündüm

erken ölümlerin ardından
hep aynı yere dönerken
ıslak sokaklar boyu düşündüm
solmuş insanların yüzünden
gülümseme beklerken
tren yolları boyu düşündüm

sanki yıllardır uzaktayım ben
özlemlerin hep sessiz derinden
ama yalanlar görürum hala
burdan bakunca şu sonsuz dünyaya

olsun demek de zor artık
çocuk düşlerimiz yok artık

söz-müzik-düzenleme: cem kısmet

Müzik piyasasinin cok cok üstünde bir albüm olmus. Genelde bir sarkiyla albümü kurtarma anlayisi olusmusken, grubun tüm parcalarinin hit parcalardan olusu ticari kaygidan cok müzige bakis acilarindaki kalitelerini ve dinleyicilerine gösterdikleri sayginin göstergesi oldugunu görebiliyoruz. Gercek dinleyicilerinde bu gruba sonuna kadar sahip cikacaklarini, desteklerini göstereceklerine inaniyorum.
Albümü ilk ciktigi günden beri severek dinliyorum. Yillar gectikcede degerini kaybetmeyecek, güncelligini yitirmeden sürekli dinlenebilecek adam gibi bir albüm cikardiklari icin albümde emegi gecen tüm grup üyelerine tesekkür ediyorum.a.s.

Ilk kez dinliyorum tek kelime ile harika albumu almak isterim sayenizde bu guzel albumden haberdar oldum, emegi gecen herkese tesekkurler

Cem abi ve esini bizzat taniyorum.. her zamanki gibi sarkilar muhtesem

Behzat Ç. özletir her daim :KK43:

X