PIHTILAŞMA (mthfr 1298 a>c mutant) olup tüp bebek yaptiranlae

ladylone

Umut hep var ❤ Allah çok büyük!
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2010
1.094
1.809
Arkadaşlar merhaba,
6 yıldır evliyiz çocuğumuz olmadı pek çok sebep ve olay yaşadık. Uzun uzun anlatıp hem kendimi hemde sizleri sıkmak istemiyorum.
Bende pıhtılaşma problemi var mthfr 1298 a>c homozigot mutantım. Tüp bebek tedavisine başladık doktora yumurta büyütme sürecinde bunu söylemeyi es geçmiştim. Çünkü hematolog folik asit ve b12 ile sorunun hamilelikte çözülebileceğini söylemişti.

Yumurta büyütme sürecinde çok sıkıntılar yaşadım kalbim çok çarpıntı yaptı ve nefes darlığı yaşadım. Sonrasında forum sayesinde coraspin içip yumurta toplamadan önce 2 gün rahat nefes aldım. Doktora dememe rahmen son günlerde bile aspirini vermedi.

Yarın transferim olacak. Dün başka bir hematologa gittim. Coraspin ve clexan iğneyi kullan dedi. Tüp bebek doktorum ciddiye almıyor. Kimyasal gebelik yaşadım normal düşük yaşamadım diye önemsenmiyor. Bu durumu yaşamış ve yaşamakta olan var mı? Çocuğunuz oldumu? Birbirimizle fikir alışverişi yapıp yardımcı olalım.

Birde estrofem hapı beni çok etkiledi. Toplamadan sonra rahim kalınlaştı diye içmedim ama bilmiyorum doktor ne dicek.

Aynı süreçten geçip çocuğu olanlar sürecinizi paylaşırmısınız?

Burada yazılanlar çoğu kişiye yol gösterebiliyor bazen.

ben tüp bebek denemedim normal yumurta takıbıyle 1 kez hamıle kaldım. benımde 3 genımde heterozıgot vardı. doktorr heterozıgot dıye onemsemedı. bende kullanmadım ama hata ettım. tam kalp atıslarını duydum. buraya kadar hersey normaldı. ama kalp arıslarından 5 gun sonra kaybettım. genetık ıncelemede kromozomda sıkıntı cıkmadı. yanı pıhtıdan sonucta kılcal damarlar beslıyo bebegı.
baska bı yumurta takıbıyle hamıle kaldım. estrofem kullandım ve hala kullanıyorum 13 haftalık olmama ragmen 15 te bırakıcam.ve pozitifi gördüğüm günden beri clexan 4000 kullanıyorum. doktorum ve perınatolog kullanma diyo ama ben dinlemiyorum onları. sen bide homozigotsun ve kullansan daha iyi olur. ben hipogonadizm hastasıyım. estrofem progestan ve clexan duzenlı kullandıgm ılaclar. estrofemi 15 te bırakıp gerısıne devam edicem

Biraz uzun olacak ama yazmak istedim.tüp bebeğe başlayacak biri olarak.ilk gebeliğimde 6 haftada bebeğimin kalbi durdu.tesadüf şanssızlık dendi ikinciyi denedim 2ay sonra.yine hemen kaldım ve tedbiren coraspin içtim.8.haftada kalbi durdu.testler yapıldı kromozomlarımızda sorun çıkmadı pıhtılaşmada mthfr a1298c homozigot mutant çıktı.üçüncüde iğne olacaksın dendi.2ay sonra denedim yine hemen kaldım coraspin artı 0.4 clexane kullandım(kilo 75).bu sefer 9+3te kalbi durdu.yani 9-10ayda 3kez bebek kaybettim.şuan tüp bebek düşünüyorum.tedaviyi merak ediyorum çok.bilgi alışverişinde olursak sevinirim

bazen corasprınde kanama yapabılıyor o yuzden corasprın degılde clexan daha mantıklı arkadaslar. bende hem corasprın hem clexan kullandım. bı dr kesede degıl ama rahımde kanama alanı var dıyınce hemen kestım. 10 gun yartım evde. clexanjnda raporunu alın fark odemezsınız.

ben tüp bebek denemedim normal yumurta takıbıyle 1 kez hamıle kaldım. benımde 3 genımde heterozıgot vardı. doktorr heterozıgot dıye onemsemedı. bende kullanmadım ama hata ettım. tam kalp atıslarını duydum. buraya kadar hersey normaldı. ama kalp arıslarından 5 gun sonra kaybettım. genetık ıncelemede kromozomda sıkıntı cıkmadı. yanı pıhtıdan sonucta kılcal damarlar beslıyo bebegı.
baska bı yumurta takıbıyle hamıle kaldım. estrofem kullandım ve hala kullanıyorum 13 haftalık olmama ragmen 15 te bırakıcam.ve pozitifi gördüğüm günden beri clexan 4000 kullanıyorum. doktorum ve perınatolog kullanma diyo ama ben dinlemiyorum onları. sen bide homozigotsun ve kullansan daha iyi olur. ben hipogonadizm hastasıyım. estrofem progestan ve clexan duzenlı kullandıgm ılaclar. estrofemi 15 te bırakıp gerısıne devam edicem

Canım insallah bebeğini sağlıkla kucağına alırsın ve sürecin iyi geçer. Benim tüp bebek doktorum çok ilgisiz kan mutasyonunu umursamadı ve yumurta gelişim sürecinde çok sıkıntılar yaşadım kaç kere acillik oldum. Sonra forum sayesinde coraspin içtim de biraz kendime geldim.

Dün hematologa gittim clexan iğneye başka transferle birlikte dedi ve coraspin de alabilirsin dedi ama opudan beri yani 4 gündür estrofemi içmiyorum korkudan. Transfer günüm yarın ama yapilmayadabilir ilacı icemedigim için bilmiyorum. Yarın belli olacak.

Biraz uzun olacak ama yazmak istedim.tüp bebeğe başlayacak biri olarak.ilk gebeliğimde 6 haftada bebeğimin kalbi durdu.tesadüf şanssızlık dendi ikinciyi denedim 2ay sonra.yine hemen kaldım ve tedbiren coraspin içtim.8.haftada kalbi durdu.testler yapıldı kromozomlarımızda sorun çıkmadı pıhtılaşmada mthfr a1298c homozigot mutant çıktı.üçüncüde iğne olacaksın dendi.2ay sonra denedim yine hemen kaldım coraspin artı 0.4 clexane kullandım(kilo 75).bu sefer 9+3te kalbi durdu.yani 9-10ayda 3kez bebek kaybettim.şuan tüp bebek düşünüyorum.tedaviyi merak ediyorum çok.bilgi alışverişinde olursak sevinirim

Canım insallah sağlıkla olur bebeğin. Seninle aynı mutasyonumuz. Dün gittiğin hematolog doçentti ve bu mutasyonun yaygın olduğunu çoğu insanda olduğu söyledi. Fakat iğne sürecinde sıkıntılar yaşadım ben doktor coraspin verebilirdi ama vermedi bende sıkıntılarınla birlikte araştırıp içmeye basladim. Sonra OPU dan sonra korkup içmedim. Embriyolarım yaşıyor şükür az da olsalar sayı olarak. Bende rezevr sorunu da var.
Yarın belli olacak. Sana tavsiyem çok iyi araştır hem doktoru hem hastaneyi. Tabii iletişimde olalim.

bazen corasprınde kanama yapabılıyor o yuzden corasprın degılde clexan daha mantıklı arkadaslar. bende hem corasprın hem clexan kullandım. bı dr kesede degıl ama rahımde kanama alanı var dıyınce hemen kestım. 10 gun yartım evde. clexanjnda raporunu alın fark odemezsınız.

Canım clexan için raporu nasıl almamız lazım. Benim analizim devlet hastanesinde oldu tüp bebek özelde. Yonne gittiğim hematolog da özeldi. Hamilelik boyunca kullanacaz bu iğneyi rapor çıkartayım bende. Fiyati ne kadar acaba?

Canım clexan için raporu nasıl almamız lazım. Benim analizim devlet hastanesinde oldu tüp bebek özelde. Yonne gittiğim hematolog da özeldi. Hamilelik boyunca kullanacaz bu iğneyi rapor çıkartayım bende. Fiyati ne kadar acaba?
kadın dogum çıkarıyo dıye bılıyorum. bende yarın cıkarcam.

Tamam canim tesekkur ederim bende çıkartayım.

Canım Leiden ile birlikte olunca daha tehlikeli oluyo dedi doktor heterozigot da olsa yine de kullan clexani.

Benim eşimde de problem vardı o yüzden kimyasal oldu genelde bizde gebelikler. Varikosel ameliyatı oldu 1 yıl geçti. Tüp bebeğe başladık çünkü yasimizda ilerliyor.

Inşallah sağlıkla alacaksın kucağına bebeğini. Rabbim hepimize nasip etsin zor bizim durumumuz.

kaçıncı haftanizda kestiniz aspirini bebeginiz dogdumu sadece clexane 4 luk mu kullandiniz

5. haftada kestım clexan devam ettim.13.haftadayım
Allah kucagina almayida nasip etsin canim bende clexan ve aspirin kullaniyordum rahimde kanama alani varmis kanama yasadim oyuzden aspirini kestik sadece igneyle devam ediyorum 3 gende heterezigotum mthfr ikisinde de F13V34L de heterezigot

Allah kucagina almayida nasip etsin canim bende clexan ve aspirin kullaniyordum rahimde kanama alani varmis kanama yasadim oyuzden aspirini kestik sadece igneyle devam ediyorum 3 gende heterezigotum mthfr ikisinde de F13V34L de heterezigot
zaten coarsprın kanama alanı yaratabiliyor. clexanda ole bı sıkıntı yok

ignemi kullanma diyorlar kesinlikle kullan igne cok gerekli bence ben hangi doktora gittiysem kullan dedi
ben kullanıyorum canım bırakırmıyım. zor hamıle kalıyorum tedavıyle bı kere kaybettim bi daha riske atmam ama ilginc olan perinatologun kullanma demesi. izmirde bi perinatolaga gittim adam devlete zarar kullanmana gerek yok dedı.varmı boyle bı mantık ya. kullandıgım ve raporlu aldıgım ilaçlar devlete zararmıs. sankı yasadısı iş yapıyom

X