Piercing, Hızma Piercing hakkında bütün sorularınızı, sorunlarınızı cevaplayabilirim.

Diiosa

Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2015
32
24
28
Merhaba arkadaşlar.
Göbek, dudak, kaş, tragus ve köprü piercinglerine sahibim. Ayrıca daha önce bir dövme, piercing stüdyosunda çalıştım. Ve piercing hakkında bütün sorularınızı cevaplamak, sorunlarınızı çözmek için bu konuyu açtım.
Yardımcı olmak için elimden geleni yapacağım :)

Allahıımmmm ne zamandır sizin gibi birini arıyorum :KK70: Ya ben dudağımı deldirmek istiyorum, şu resimdeki gibi yandan falan. Ama alt dudağım resimdekinden daha dolgun nasıl durur acaba? İyileşme süresi nedir, çıkartırsam iz kalır mı, bir çok soru var aklımda. Henüz 17 yaşındayım zaten şuan değil ama üniversitede deldirmeyi düşünüyorum. Dudak olmasa da burun olabilir, kıkırdağımda da var ama bir şekilde bir piercing daha edinmek istiyorum :) sizde de olan köprü de çok hoşuma gidiyor, ama orası için genelde dermal piercing gördüm sitelerde onun hakkında da bilgi alabilir miyim?

Eklentiler

• HAjYHtgZ1P.png
    HAjYHtgZ1P.png
    231,2 KB · Görüntüleme: 844
Canım dudağının dolgunluğunun bir önemi yok ona göre piercing takılıyor zaten. 1, 2 haftada tamamen iyileşir. Öyle günlük hayatını etkileyecek bir ağrın sızın olmuyor zaten, yemek yemeni falan engellemez. Başta rahatsız edebilir belki ama 1 2 güne alışırsın. Eğer kıkırdağını deldirdiysen burnun acısı da bakımı da hemen hemen aynı olacaktır. Dudağın kıkırdağa göre hiç acımayacak bile diyebilirim. :)
Dermal piercing derinin altına yerleşiyor, bakımı aynı ama iyileşme süresi çok daha uzun olacaktır.

merhaba , bende haftaya dudağımı deldireceğim benim merak ettiğim şey eğer bir gün pişman olur ve çıkarırsam iz kalıyor mu ?

Merhaba, benim yıllardır burnumda hızma vardı sağ tarafımda. Ama halka takamadığım ve biraz geride olduğu için geçen hafta çıkardım, kapandıktan sonra yani dün, daha önce göbeğimi deldirdiğim piercing salonunda anjokat igneyle deldirdim. Önceki tabancalı delinmişti bu arada. Delik kalın mı oldu noldu bilmiyorum ama, öncekine göre büyük ve taktığı kalın piercing bugün derimin altına doğru kayıyor. ne yapmalıyım acaba? problem yaratır mı?

Selamlar,

konu açmıştım ama kimse cvp vermeynce size sormak istedim. Zaten burda en iyi anlayan sizsiniz herhalde :)

bundan 10 gün önce kdr falan kıkırdağımı deldirdim fakat tabancayla deldiler. Ona rağmen ilk günler çok ağrım olmadı.. ilk gece sızlamıştı sadece biraz. Kuyumcuda ve işinin ehli birine deldirdim aslında. Zaten şuan kulağımda ne şişlik ne de kızarıklık vs.. var.

Ama son birkaç gündür hafif sızlamaya başladı özellikle geceleri. Üstüne yatınca ya da elim yanlışlkla saçımı elledğmde çarpınca inanılmaz sızlıyor. Antibiyotikli krem sürüyorum o zaman geçiyor hemen. Dış görünüşte hiçbirşey yok ama. Enfeksiyon kapma gibi bir durum yoktur sanırm değilmi olsa iltihap akar şişer vs.. değlmi? normalmidir bu durum henüz yeni sayılır çünkü.

Bir de kulağımı delerken taktığı küpe hala kulağımda. Ne zaman çıkarmalıyım onu adam 1 ay dursun demişti.

Merhaba bende kulak kepcemin ic kısmını düz-yassı yeri deldrmek istiyorum ama hangi alet ile deldirmek en iyisi tabanca dan biraz tırsıyorum acıkcası bide bi yerde okumustum tabanca kıkırdağı catlatablr diye bilgilendrrsenz cok sevinirm :KK52:

Merhaba 3 gün önce dudak piercingi yaptırdım.bar kücük geldi dudagıma ve biraz da şişti dudagım.dudagımın ic kısmı barın yuvarlagı resmen etimi oydu orda bi yar olustu oyuk seklinde.bugün buyük bar alıp degistirmek zorunda kaldım(3.gün) ilk 10dk ohh be dedim sonra yavas yavas o da iceri oyuga yerlesmeye başladı.o oyuk nasıl geçer ve geçer mi.cok zor cesaret ettim bi daha yaptıramam :) cıkartmak da istemiyorum yani.

Merhaba 3 gün önce dudak piercingi yaptırdım.bar kücük geldi dudagıma ve biraz da şişti dudagım.dudagımın ic kısmı barın yuvarlagı resmen etimi oydu orda bi yar olustu oyuk seklinde.bugün buyük bar alıp degistirmek zorunda kaldım(3.gün) ilk 10dk ohh be dedim sonra yavas yavas o da iceri oyuga yerlesmeye başladı.o oyuk nasıl geçer ve geçer mi.cok zor cesaret ettim bi daha yaptıramam :) cıkartmak da istemiyorum yani.

Piercinginin iyileşme aşamasında bakımını yeterince iyi yaparsan bir sorun çıkmayacaktır. Bahsettiğin oyuk büyütülecek bir şey değil ağız içindeki onarım hızlı oluyor. Endişelenme ve çok fazla piercinginin topuyla oynama. Ellerinizi de yıkamadan piercinginize dokunmayın. Mikrop kapmayın en önemlisi. Yıllar önce deldiğim dudak piercinginde aynı durumla karşılaştım ama olması gereken bir şey diye düşündüm. Aksi halde dişlere ve diş etine baskı yaparsa zararlı hale gelir.
1 yıl kullanıp çıkardığımda çok çabuk kapandı ve oyuk diye bir şey kesinlikle kalmadı. Bir de deldirdiğinizde şişebilme ihtimali olan yerler için iyileşme aşamasında hoş görünmese de uzun bar kullanmanız sağlıklı olacaktır. Umarım yardımım dokunur.

Canım ben 1.5 ay önce dudağımı deldirdim monroe piercing taktırdım ağrı sızı akıntı yok fakat bugün piercingimi değiştirmek için çıkarttığım da dudağıma dokundum içinde oynayan bir sertlik vardı mercimek tanesi kadarr bu normal mi??

X