Perdelerinizin bembeyaz olması için neler yapıyorsunuz?

Birkediannesii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2022
1.607
800
Kızlar malum bayram yaklaşıyor ve bayram temizliği yapmak istiyorum en azından şimdi sadece kabasini alacağım ☺️lakin ne yaparsam yapayim perdelerim bembeyaz olmuyor özellikle oturma odamın perdesi..eşim oturma odasında sigara içiyor perdem kısa süre içinde sarariyor..sizler neler yapıyorsunuz perdeleriniz için ☺️❤️

ben klasik toz deterjan, çamaşır sodası ve arap sabunu ile yıkarım 40 derecede. ama ekstra kirletecek bir şey yok

annem yıllanmış beyazları yıkarken iki tane aspirini makine içine atınca bembeyaz olduğunu söylüyordu, bir deneyebilirsiniz. keşke sigarayı da evde içmese eşiniz biraz daha sizin sağlığınızı düşünüp :KK43:

Bence Kosla vanish tül temizleyci setten başka bişey kullanmayın oymuş buymus hepsi tule zararlı yan yana iki ürün biri sıvı parlatıcı biri toz deterjan ikisi birlikte satlyolar eski evimde toz kömür yakyodu ev sahibim Tullerim simsiyahti ikisiyle ykadim sadece bembeyaz oldular.

ben klasik toz deterjan, çamaşır sodası ve arap sabunu ile yıkarım 40 derecede. ama ekstra kirletecek bir şey yok

annem yıllanmış beyazları yıkarken iki tane aspirini makine içine atınca bembeyaz olduğunu söylüyordu, bir deneyebilirsiniz. keşke sigarayı da evde içmese eşiniz biraz daha sizin sağlığınızı düşünüp :KK43:
Asprini daha önce hiç duymamıştım ☺️ çamaşır Sodasi kullanıyordum ama tullerimi beyazlatmiyordu sanki 🤦🏻‍♀️ ama birde Arap sabunu ile deneyebilirim teşekkür ederim☺️ kendjm de sigara kullanıyorum maalesef ama ben mutfak balkonunda içmeyi tercih ediyorum o ise televizyonun başından kalkamıyor 😂 has tüller yıkandığı zaman bayrama kadar oturma odasinda içemeyecek 😂😂

Bence Kosla vanish tül temizleyci setten başka bişey kullanmayın oymuş buymus hepsi tule zararlı yan yana iki ürün biri sıvı parlatıcı biri toz deterjan ikisi birlikte satlyolar eski evimde toz kömür yakyodu ev sahibim Tullerim simsiyahti ikisiyle ykadim sadece bembeyaz oldular.
Sağolun teşekkür ederim bunuda deneyeyim ☺️

Ben tüller için olan koslayı kullanıyorum cok da seviyorum onu ☺️ Hatta beyaz havlularımda da kullanıyorum bembeyaz oluyor tavsiye ediyorum.
Buradaki diğer önerileri de denicem daha uygun maliyetle belki çözeriz 😀

X