Park yapamamak zamanla alışılır mı?

Ocak ayında ehliyetimi ve aracımı aldım sürerken trafikte vs şükür hiçbir sorunum yok ama park etmede sorunum var henüz yeni sürücüyüm zamanla alışır mıyım bilmiyorum öyle ki bir yere gideceksem ben oraya park edebilir miyim kafasıyla gider olduğumu farkettim. İstanbulda yasamanın dezavantajı da var tabi sağ sol heryer araç dolu. Biraz birine sürterim korkusu da var tabi. Lütfen benim gibi olup alışan varsa ve usta kadın sürücülerimiz bana akıl verin nasıl güzel park yapabilirim
En guzeli pratik yapmak ama sonra zamanla alisiyorsunuz elbette ki. Ben ilk olarak cok yogun olmayan yerlere park edip yuruyerek gidiyordum gidecegim yere suan 6 yildir aktif arac kullaniyorum park etmeye gayet de alistim zamanla daha da pratiklesip hakimiyet kazanacaksiniz merak etmeyin.

Henüz üc ayda istanbul trafiği beni benden aldı :) geçen kartaldan kadıköye gittim sabah trafiğiydi birde keske metroya binseydim dedim işin birde bu tarafı varmış metrolarda sürünürken kendim sürerken rahat edeceğimi hayal ettiren neydi bilmiyorum 😂 bari bulaştım şu parkı öğreneyim illaki lazım olur 😂
Bende arac kullanmanin cok zevkli olacagini dusunuyordum suan eziyet gibi ☹️

Sitenin otoparkı var Allahtan her dairenin yeri belli yoksa inan hiç uğraşmazdım herhalde bir yere gideceğiz üç mahalle öteye park ediyorum bazen diyorum ki yürüyerek daha mı hızlı varıyordum acaba :) inşallah bende iyice öğrenirim de normal insanlar gibi pratik sürerim 🥲
Ben de öyle
Üstelik uzun zamandır araba kullanıyorum ama park etmek zulüm gibi
Park ederken korna çalanlardan nefret ediyorum
5 dakıka beklemeye tahammülleri yok
Eşime de park eden birine korna çalarsan seni boğarım diyorum😬

Kalabalık heryerde valesi olan otoparka bırakıyorum
Hastanede de valeye veriyorum anahtarı😂

Bir gün otoparka bıraktım her zamanki bıraktığım kişi yok
Gençten bir çocuk
Korktum ama mecburda bıraktım tabi
1 saat geçmedi döndüm
Ücret 80 tl dedi
Dedim dün 50 ödemiştim nasıl 80
Tamam abla o zaman 50 olsun demiş ben orayı duymadım
Araba yerinde duruyor mu diye heycanlıyım o zaman 70 veririm dedim
Oğlum şaşkın çocuk şaşkın parayı aldı
Oğlum diyor anne zaten 50 ye razı olmuştu🤦‍♀️

Kafam o kadar karışmıştı ki otoparkta da huzur bulamadığım zamanlar oluyor yani😂

Evin otoparkında herkesin numarası var Allah tan sıkıntı çıkmıyor☺️

Ben de öyle
Üstelik uzun zamandır araba kullanıyorum ama park etmek zulüm gibi
Park ederken korna çalanlardan nefret ediyorum
5 dakıka beklemeye tahammülleri yok
Eşime de park eden birine korna çalarsan seni boğarım diyorum😬

Kalabalık heryerde valesi olan otoparka bırakıyorum
Hastanede de valeye veriyorum anahtarı😂

Bir gün otoparka bıraktım her zamanki bıraktığım kişi yok
Gençten bir çocuk
Korktum ama mecburda bıraktım tabi
1 saat geçmedi döndüm
Ücret 80 tl dedi
Dedim dün 50 ödemiştim nasıl 80
Tamam abla o zaman 50 olsun demiş ben orayı duymadım
Araba yerinde duruyor mu diye heycanlıyım o zaman 70 veririm dedim
Oğlum şaşkın çocuk şaşkın parayı aldı
Oğlum diyor anne zaten 50 ye razı olmuştu🤦‍♀️

Kafam o kadar karışmıştı ki otoparkta da huzur bulamadığım zamanlar oluyor yani😂

Evin otoparkında herkesin numarası var Allah tan sıkıntı çıkmıyor☺️
İlk başlarda evin otoparkına da park yapamıyordum çok arada kalıyor bizim numara sağında solunda araba var sürterim diye korkuyordm yamuk yumukta olsa bırakıp esime düzelttiriyordum o kısmı biraz ezberle çözdüm ama işte bilmediğim yerlerde hep yardım istemek zorunda kalıyorum utanıyorum 🥲

O korna öttürenler ilk günler fena korkutuyordy beni artık sallamıyorum beklesin uçacak halimiz yok hele kırmızı ışıktaki salaklar daha yeşile dönerlen basıyorlar 😂

ozel dersle pekistirmenizi oneririm. Hocalar zaten 1 ders yapip duzeyinizi goruyor, eksiklerinizi size soyluyor. Siz de kendinizde eksik gordugunuz noktalari soyleyip dersleri verimli hale getirebilirsiniz

İstanbul'un neresinde eğitim aldınız bilmiyorum ama benim aldığım yerde kursların park için falan kullandığı dubalı bi alan var. Eğitim alanı. L park için paralel park için vs ayarlanmış. L parkta geriye doğru yukarı çıkmamız gereken bi yerdi acayip zevk alırdım niyeyse 😂 oralarda pratik yapardım. Varsa böyle bi yer deneyebilirsiniz hem kendi aracınızdan başka zarar verecek bişey olmaz 😅

Bende pararlel parktan kalmıştım sınav öncesi sürekli pratik yaparak paralel parkı çözmüştüm ama şuan daha çok l park ve öne doğru girerek park gibi şeylerde zorlanıyorum eğitimlerde l parkta sıkıntı yaşamamıştım çünkü zaten duba var ezber yaptırıyorlar. Avmde falan şuan zorlanıyorum mesela. Küstüm park vs varmış onları izleyip deneyeceğim esimle.
L park paralele göre daha rahat gibi. Hem trafik o kadar sıkışmıyor bana göre. Daha güzel hizalayabilirsiniz.

Hep böyle söylüyorlar aslında doğru da. Eşim olacak kişi başta beni öğrenmem için yanımdayken otobanda kaza olursa ölümle sonuçlanır şehir içinde sadece maddi hasar olur demişti( şehir içi yavaş gidildiği için) ondan etkilendim sanırım. Birde ben instada direksiyon hocalarını takip edeyim derken kaza vidiolarını daha çok görmeye başladım, onlarda biraz etkiliyor. Ama artık öğrenmem gerekiyor her şeyini
Arabalarla aranizda yeterince mesafe birakirsaniz birisini gecmek icin arkaniza bakarsaniz gereksiz hiz yapmazsaniz genelde birsey olmaz galiba birde yagmurda yavas yavas giderseniz bende cok korkuyordum simdi her yer otoban olsada kolaylikla ulassam diyorum biraz pratik yapin otoban dolu olmadigi zamanlarda.

Benim de 12 senedir ehliyetim var ama son 1 senedir kullaniyorum ben de epey acemiydim sanki hic trafige cikmamis gibiydim. Ise gidip geliyordum ki kamyon, tır vs cok olan bir yerdeyim. Ben direkt trafige daldim valla trafikte kriz anlarinda öğrendim aslinda arac kullanmayi. Evimin bulundugu sokak komple yokuş, ilk baslarda yokusu cikarken zorlaniyordum basiyorum gitmiyor hissi olusuyordu 😀 simdi cok rahat çıkıyorum, park da dediginiz gibi iki tarafli çok sıkışık. Hala parkta eksigim var paralel yapamiyorum tam ama iki arac arasina dik paralel parki öğrendim. Önce bir tarafta arac varken diger taraf açık oldugu sekilde park ediyordum en son iki araç arasina dik sekilde hatta geri geri park ediyorum onu da instagramda direksiyon hocalarinin paylastigi videolardan öğrendim. Aynalari daha aktif kullanmayi öğretiyor bu tarz videolar. Öğrenemem diye degil, bunu da hallederim diye dusunerek ilerlemek lazim. Mükemmeliyetçi olmayin eksiklerinizle de kendinizi kabullenin zamanla alistikca ustalastikca daha iyi hale gelirsiniz

En kolayı geri L parktır, düz girmeyin hiçbir yere. Geri şekilde park ettikçe paralel parkta da uzmanlaşacaksınız, sizinki kaldırıma sıfır olmaz 20 cm olur ama olur. Neredeyse 20 yıllık şoförüm hala düz giremem hiçbir yere, illa geri gireceğim😂
Ben de duz giremiyorum geri girmeyi öğrendim ya o kolayima geliyor aynalari kullanmak daha kolaylastiriyor düz girmek daha riskli geliyor bana da

Ocak ayında ehliyetimi ve aracımı aldım sürerken trafikte vs şükür hiçbir sorunum yok ama park etmede sorunum var henüz yeni sürücüyüm zamanla alışır mıyım bilmiyorum öyle ki bir yere gideceksem ben oraya park edebilir miyim kafasıyla gider olduğumu farkettim. İstanbulda yasamanın dezavantajı da var tabi sağ sol heryer araç dolu. Biraz birine sürterim korkusu da var tabi. Lütfen benim gibi olup alışan varsa ve usta kadın sürücülerimiz bana akıl verin nasıl güzel park yapabilirim
15 yıldır aktif sürücüyüm. İlk yıllar o sorun bende de vardı. Zamanla öyle böyle, yamuk yumuk park ede ede ustalaştım.

Alisirsiniz elbet zamanla alışmak zorundasınız zaten olur gider....bisiklet sürerken geri dönemezdim ilk aylarında iner bisikleti cevirirdim aklıma o günleri getirdiniz 😂

Benim de 12 senedir ehliyetim var ama son 1 senedir kullaniyorum ben de epey acemiydim sanki hic trafige cikmamis gibiydim. Ise gidip geliyordum ki kamyon, tır vs cok olan bir yerdeyim. Ben direkt trafige daldim valla trafikte kriz anlarinda öğrendim aslinda arac kullanmayi. Evimin bulundugu sokak komple yokuş, ilk baslarda yokusu cikarken zorlaniyordum basiyorum gitmiyor hissi olusuyordu 😀 simdi cok rahat çıkıyorum, park da dediginiz gibi iki tarafli çok sıkışık. Hala parkta eksigim var paralel yapamiyorum tam ama iki arac arasina dik paralel parki öğrendim. Önce bir tarafta arac varken diger taraf açık oldugu sekilde park ediyordum en son iki araç arasina dik sekilde hatta geri geri park ediyorum onu da instagramda direksiyon hocalarinin paylastigi videolardan öğrendim. Aynalari daha aktif kullanmayi öğretiyor bu tarz videolar. Öğrenemem diye degil, bunu da hallederim diye dusunerek ilerlemek lazim. Mükemmeliyetçi olmayin eksiklerinizle de kendinizi kabullenin zamanla alistikca ustalastikca daha iyi hale gelirsiniz
O videolar çok faydalı. İnstagramdan da böyle hesaplar takip edilmeli. Karşıma her çıktığımda pekiştiriyorum. Mutlaka dene konu sahibi❄️

X