Paramı nasıl geri alabilirim?

Nur Celik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2023
10
2
26
Uzun saatler ayakta kaldığım için rahat bir ayakkabı arıyordum. Hatta burada konu açmıştım.
Rahat bir ayakkabı önerisi olan?
Çoğu kişinin önerisi üzerine skechers marka almaya karar verdim. Fakat henüz 2 hafta olmuşken ayakkabının taban kısmında yarılma benzeri çizikler meydana geldi. Çalıştığım yerden satın aldığımdan, konuyla ilgili büyük bir aksiyon sağlayamıyorum. Mesaiye kaldığım için gidemedim. Yarın kutusu ve fişiyle götürüp konuşacağım. İnternette hakkında fazlasıyla olumsuz yorum gördüm. İncelemede reddediliyormuş. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Ucuz bir ürün de değil. İlk defa böyle bir durumla karşılaşıyorum.
IMG_20230613_180344.jpg
IMG_20230613_180656.jpg

Önce mağazaya gidecek incelemeye yollayacaksiniz. Ben daha önce 1 kez iade aldim fakat o zaman aldığım 5 ayakkabi hala sağlam istisnai bir durumdu sanırım. Fakat şu an bu markada çok şikayet duyuyorum. Şikayeti düzgün not alsınlar kabul etmezlerse hakem heyetine başvurusunuz

Uzun saatler ayakta kaldığım için rahat bir ayakkabı arıyordum. Hatta burada konu açmıştım.
Çoğu kişinin önerisi üzerine skechers marka almaya karar verdim. Fakat henüz 2 hafta olmuşken ayakkabının taban kısmında yarılma benzeri çizikler meydana geldi. Çalıştığım yerden satın aldığımdan, konuyla ilgili büyük bir aksiyon sağlayamıyorum. Mesaiye kaldığım için gidemedim. Yarın kutusu ve fişiyle götürüp konuşacağım. İnternette hakkında fazlasıyla olumsuz yorum gördüm. İncelemede reddediliyormuş. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Ucuz bir ürün de değil. İlk defa böyle bir durumla karşılaşıyorum. Eki Görüntüle 3260916 Eki Görüntüle 3260917

Fişi bir tanıdığına ver o iade etsin. İade süresi dolmadan iadeye ver. Eğer sorun çıkarsa bakın zaten yırtık kusurlu ürün desin tanıdığın.

Çoğu kişinin önerisi üzerine skechers marka almaya karar verdim. Fakat henüz 2 hafta olmuşken ayakkabının taban kısmında yarılma benzeri çizikler meydana geldi. Çalıştığım yerden satın aldığımdan, konuyla ilgili büyük bir aksiyon sağlayamıyorum. Mesaiye kaldığım için gidemedim. Yarın kutusu ve fişiyle götürüp konuşacağım. İnternette hakkında fazlasıyla olumsuz yorum gördüm. İncelemede reddediliyormuş. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Ucuz bir ürün de değil. İlk defa böyle bir durumla karşılaşıyorum. Eki Görüntüle 3260916 Eki Görüntüle 3260917
Faturası yok mu ? İade almak zorundalar ?

Önce mağazaya gidecek incelemeye yollayacaksiniz. Ben daha önce 1 kez iade aldim fakat o zaman aldığım 5 ayakkabi hala sağlam istisnai bir durumdu sanırım. Fakat şu an bu markada çok şikayet duyuyorum. Şikayeti düzgün not alsınlar kabul etmezlerse hakem heyetine başvurusunuz
Benim endişem şu. Eski ayakkabım ayağımda çok ağrı yapıyor. Giyeceğim rahat bir ayakkabım yok. İncelemeye giderse süreç uzayabilir. Ki internette okuduklarımdan reddedilme riskinin yüksek olduğunu gördüm. Bu süreç içinde giyeceğim ayakkabı şöyle dursun , inceleme yerine vakit kaybetmeden direkt tüketici hakem heyetine başvursam mı diye kararsız kaldım.

İl dışında çalıstığımdan tanıdığım biri yok burda

Başka mağazaya gidip iade yapabilir misiniz? Başka mağaza var mı?

1 haziranda aldıysanız, 14ünde iade edin. Yarın kaçmadan. Evdekiler beğenmedi ben de kararsız kaldım dersiniz. Ama altını silin öyle verin.

Benim endişem şu. Eski ayakkabım ayağımda çok ağrı yapıyor. Giyeceğim rahat bir ayakkabım yok. İncelemeye giderse süreç uzayabilir. Ki internette okuduklarımdan reddedilme riskinin yüksek olduğunu gördüm. Bu süreç içinde giyeceğim ayakkabı şöyle dursun , inceleme yerine vakit kaybetmeden direkt tüketici hakem heyetine başvursam mı diye kararsız kaldım.

Direk Red yersiniz. Malesef yasal suresi var ama kaç gün bilmiyorum. Bende bu sefer uzun saatler giymek icin almadim marka el değiştirdi eski kalite yok diye biliyorum

Onlar büyük ihtimal kabul ederler. Ola ki etmediler. Hemen hakem heyetine buraya yazdığıniz gibi bir dilekçe, red sebebinin olduğu kağıt, faturayı ekleyip bir dosya oluşturun çok cabuk dönüş oluyor ben o şekilde sıkıntılı bütün ayakkabılarımı ya iade ettim ya değişim talep ettim. Sorun çıkmadı.

Aynısından ben de aldım ama kalıbı çok küçük geldi bana. Her zaman giydiğim beden bunda sıktı. Beğenmedim ben de bu markayı. Adidas daha rahat geldi bana. Aldığınız yere götürün vakit geçmeden, sonuç olmazsa tüketici hakeme gideceginizi de belirtin

Ben de skechers ayakkabıyla benzer sıkıntı yaşadım. İnceleme olumsuz sonuçlandı. Ben de tüketici hakem heyetine başvurdum. E devletten dilekce yazıp fotoğraf fatura ekliyorsunuz. Daha sonra ayakkabıyı inceleme için istiyorlar. İnceleme sonucu olumlu çıkarsa değişim onarım hakkınız oluyor ( hangisini istediğinizi ilk başta yazıyorsunuz).Ben değiştirmiştim aynı model ayakkabıyla.

Usenmedim gittim ayakkabiliga baktim: tum nike, north face, adidas ayakkabilarin tabanlarinda bu tip izler var. bir tek Skecherslarimda yok onlar daha yenice oldugundan sanirim. Bunu gonderseniz de bir sey cikacagini sanmam. Bosu bosuna inceleme suresince ayakkabisiz kalacaksiniz. Baska ayakkabiniz yok mu?

Giyme seklinden dolayı kullanıcı hatası diye aynı şekilde geri yolluyorlar. Artık çok sıkıntı çıkarmaya başladı markalar. Ve geri yollamalari 15_20 günü buluyor bayram da var iyice uzatirlar. Aldığın yere git değişim ya da iade iste.

Giyme seklinden dolayı kullanıcı hatası diye aynı şekilde geri yolluyorlar. Artık çok sıkıntı çıkarmaya başladı markalar. Ve geri yollamalari 15_20 günü buluyor bayram da var iyice uzatirlar. Aldığın yere git değişim ya da iade iste.
Geri yollandigindq tüketici hakem heyetine gidin e devlette 30 dakikalık iş. Genelde tüketici lehine karar veriyorlar.

X