Para konusunda eşime güvenemiyorum.

Arabanız var mı arabanız yoksa araba alabilirsiniz.
Eğer araba varsa da model yukseltebilirsiniz böyle adami borca sokmak lazım.
Bazı şeylere para harcanır evet ama normal bi ülkede yaşamıyoruz herkes hesabını bilmeli bı köşede birikimi olmalı.
Sizin 5 senedir paranızı ona vermeniz hata zaten açın bı altın dolar hesabı her ay oraya birikim yapın.
Para hesabını bana bırak demesi de fiyasko ayrıca sanki çok tutumlu hesap bilen biriymiş gibi 😂

Kartlar onda ben mobil bankacılık kullanıyorum para hesabını bana bırak demişti ilk senemizden beri böyle bu bir kere bu konuyu açtım aslında açmadım açmak istedim ama gururu kırılır diye sustum
Ay güldüm buraya, çok ekonomiden anlar gibi bide para hesabını bana bırak demis

Ben bu konuyu eve geldiği zaman ciddi ciddi konuşup buna bir çözüm bulacağım iyi ki buraya konu açtım yoksa kendimi cimri baskıcı birisi olarak görüyordum 🥺
yani tabii ki para harcanır ben de çok harcıyorum hatta genelde borcum vardır. ama öyle bir hal aldı ki insan önünü görmüyor. çocuğunuz var mı bilmiyorum ama varsa ona birikim şart.

Başka ülkede yaşasak aman geleceğiniz garanti altında ye ic gez derdim.Cografya kaderdir kötü günler bitti daha kötü günler bizi bekliyor hoş artık dünyanın hiç biri yeri garanti değil.Birikim yapın en doru birikim fiziki altın.Onun maaşı evin ihtiyaçları için sizin ki birikim için kullanılsın.İç karartici bir yorum olabilir ama ekmeğin artık 10 TL olacağı bir çok şeye güç yetmeyeceği zamanlar geliyor........

Karti eşe vermek nedir yahu?
Hemde ekonomik olarak güvenmediğiniz bir eşe.
Neyine gururu kiralacak,siz kartınızı isteyince?
5 yıldır bunu idare etmeniz de manasız.
Kartınızı alın, eşinizle konuşun gelir, gider dengenize göre aylık bir miktar muhakkak birikim için ayırın. Buna yanaşmıyor siz kendiniz yapın birikimi. Hastalık var, başka sıkıntılar olabilir, kenarda neden paranız olmasın. Ev varken arabada alabilirmissiniz şimdiye kadsr. Sadece yiyip içmeye olmaz o işler.

Benim eşimin de eli açıktır ama ben baştan birikim, yatırım işleri için olaya el koydum. Gerisinde müdahale etmiyorum kendisine. Öyle akılsizca para harcamayla olmaz.

Merhaba siteyi uzun zamandır takip ediyorum konu açmak bu güne kısmet oldu eşimle her konuda anlaşıyoruz ama para konusunda resmen bir çocuk gibi canımız ne isterse alıyor kıyafet alıyoruz parasına bile bakmaz içim gidiyor bu çok pahalı diyorum bana surat asıyor diyor ki heves ediyorum alıyorum sana teşekkür etmek yerine paraya bakıyorsun diyor bu sefer vicdan azabı çekiyorum ama paraya da üzülüyorum ikimizde çok çalışıyoruz yani bu para gökten gelmiyor ki emek var ama kendisi anlamıyor arkadaşları arıyor borç istiyor neden diye sormadan veriyor artık o arkadaşı o parayı ne zaman geri verir Allah bilir yani canım çok sıkılmaya başladı markete gider her şeyi kafasına göre doldurur aynı tadı veren daha uygun ürünler var ama o bakmıyor bile sanki evde kıtlık var gibi dolduruyor her şeyi bu yüzden asla birikim yapamıyoruz defalarca dedim her dediğimde parayı mezara mi götüreceğiz bu kadar parayı düşünme ikimizde çalışıyoruz zamanı gelince birikim yaparız gibi şeyler diyor bende artık kendim çabalıyorum tek başıma birikim yapıyorum ama olmuyor yani bu adamı nasıl daha tutumlu yapacağım gerçekten gıcık olmaya başladım 5 senedir evliyiz köşede olan ne diye sorarsanız 0 kocaman bir 0 🥺
Öyle olmaz ama,yuvayı dişi kuş yapar siz almaya çalışsanız elinden tatlı dille felan:)) eşten saklamak hoşuma gitmiyor ama bişeyler yapmak içinde saklamak gerekiyor. Mesela benim ex eş kenarda sarı bişey görmesin hemen yemeye çalışırdı o yüzden bişey sahibi olamıyorduk.Şimdi çok güzel karışanım yok görüşenim yok birikimde yapıyorum yeri geldiğinde harcamada.kolaylıklar size.

Bence sizin maaşı parayı yiyor çatır çatır kendi parasını da gizli gizli biriktiriyor
Ben de ayni şeyi düşündüm 😁 konu sahibi size gelince oyle çok harcamaniza bende sandım ki ev araba var. Evimiz varmış ne güzel araba borcuna girebilirsiniz. Bizim olmasına rağmen rahat harcama yapamiyoruz.

Gerçekten bu konuyu her noktasina kadar ben yazdim sandim. Benim eşimde aynı. Napican mezara mi goturcen diyor. Mesela ben markete gittigimde bildigim bir sey olsada kaç oldugunu sorarim. Alişkanlik var yani. Ama eşim bakmadan sormadan aliyor. Insanlara borç veriyor hani çok büyük degil ama onlari biriktirsen büyük mevla olucak. Gerçekten ne yapilir bende bilmiyorum

Başka ülkede yaşasak aman geleceğiniz garanti altında ye ic gez derdim.Cografya kaderdir kötü günler bitti daha kötü günler bizi bekliyor hoş artık dünyanın hiç biri yeri garanti değil.Birikim yapın en doru birikim fiziki altın.Onun maaşı evin ihtiyaçları için sizin ki birikim için kullanılsın.İç karartici bir yorum olabilir ama ekmeğin artık 10 TL olacağı bir çok şeye güç yetmeyeceği zamanlar geliyor........
Ülke olarak artik neresi iyi bilmiyorum benim babaaneme her ay bir oğlu yardımcı parası gönderiyor. Türkiye deki oğulları gününde veriyor ama birkaç defadır Fransa daki amcamgilin durumu kötüye gittiği için gonderemiyorlar. Evlerine de çift maaş giriyor oysa.

Merhaba siteyi uzun zamandır takip ediyorum konu açmak bu güne kısmet oldu eşimle her konuda anlaşıyoruz ama para konusunda resmen bir çocuk gibi canımız ne isterse alıyor kıyafet alıyoruz parasına bile bakmaz içim gidiyor bu çok pahalı diyorum bana surat asıyor diyor ki heves ediyorum alıyorum sana teşekkür etmek yerine paraya bakıyorsun diyor bu sefer vicdan azabı çekiyorum ama paraya da üzülüyorum ikimizde çok çalışıyoruz yani bu para gökten gelmiyor ki emek var ama kendisi anlamıyor arkadaşları arıyor borç istiyor neden diye sormadan veriyor artık o arkadaşı o parayı ne zaman geri verir Allah bilir yani canım çok sıkılmaya başladı markete gider her şeyi kafasına göre doldurur aynı tadı veren daha uygun ürünler var ama o bakmıyor bile sanki evde kıtlık var gibi dolduruyor her şeyi bu yüzden asla birikim yapamıyoruz defalarca dedim her dediğimde parayı mezara mi götüreceğiz bu kadar parayı düşünme ikimizde çalışıyoruz zamanı gelince birikim yaparız gibi şeyler diyor bende artık kendim çabalıyorum tek başıma birikim yapıyorum ama olmuyor yani bu adamı nasıl daha tutumlu yapacağım gerçekten gıcık olmaya başladım 5 senedir evliyiz köşede olan ne diye sorarsanız 0 kocaman bir 0 🥺
ayın başında biraz ayırsa para .
sonrasını da harcasın:)
1 ceyrek altın alsın mesela her ay

10 TL mi? Keşke… Çok iyimser olmuş bu rakam. Maalesef çok çok daha kötü olacak her şey😔
Dediğinize katılıyorum, keşke geleceğimiz garanti altında olsaydı bizim de😔 Biz de yeyip içip gezseydik.

Kredi çekip borca girmek istemiyorsanız alternatif olarak bes gibi otomatik maasinizdan para kesilen birikimler yapabilirsiniz

Benim eşim de dikkat etmiyor malesef alışveriş yaparken fiyatına bakmıyor pahalı alıyor ben nerde ucuz varsa onu araştırırım.
Evde bişey kırılır moralim bozulur eşim de nolacak yenisini alırız der . Herkesin isteyeceği bi cevap gerçi ama bende çalışıyorum eşim buna benzer parayla ilgili hiçbir şeyi umursamıyor.
Maaşım bende ama evle ilgili birçok şeyi ben de alıyorum alışverişi eşim yaptığı için kredi kartı borcunu gönderiyorum

X