Panik Bozukluğu / Panik Atak Bilgi Ve Paylaşım Alanı

Evet ama yakayı kaptırtikca esir alıyor. Bende bu aralar zor günler geçiriyorum ama prim vermemeye çalışıyorum.

Ölüyorum demekle olsa 25 sene olmuşdu.Aynı şeyleri ben de yaşadım.İlk pank atağımı yaşadığımda tesadüf hastanedeydik(İşin püf noktası zaten burdaydı,o hastanede babam vefat etmişdi.)Yeri göğü inletmiş az yaygara yapmamaışdım yardım edin diye.O gün o hastanedeye gidince babamın vefatı canlanmışdı hafızamda sanırım.Tahlil vs derken bişey olmadığı anlaşılınca doktorlar inadına inadına gelecek demişlerdi.
allah rahmet eglesın dıkkat edın kendınıze aman

Evet ama yakayı kaptırtikca esir alıyor. Bende bu aralar zor günler geçiriyorum ama prim vermemeye çalışıyorum.
ıste onun yapmaya calıstıgı o zaten ıyıce esır almak eger farkındaysan basta onlemını almak onemlı senın yaptıgın durumu ıtelemek paspas altına atmak bırden bastırmasın allah korusun bunun olmaması ıcın ya doktora gıdın yada yada sıze pozıtıf enerjı veren ınsanların yanında bulunun

ıste onun yapmaya calıstıgı o zaten ıyıce esır almak eger farkındaysan basta onlemını almak onemlı senın yaptıgın durumu ıtelemek paspas altına atmak bırden bastırmasın allah korusun bunun olmaması ıcın ya doktora gıdın yada yada sıze pozıtıf enerjı veren ınsanların yanında bulunun
Gidiyorum zaten.İlaçda alıyorum.Dr ilacı artırmam gerektiğini söyledi,onada cesaretim yok.Çünkü oda bunaltımı artırıyor.Başka ilaç ilave etti cesaret edemedim almaya bile

Gidiyorum zaten.İlaçda alıyorum.Dr ilacı artırmam gerektiğini söyledi,onada cesaretim yok.Çünkü oda bunaltımı artırıyor.Başka ilaç ilave etti cesaret edemedim almaya bile
ılacın adı nedır yazar mısın bıde senın kaygı bozuklugu mu panık mı

doktoruna dedın mı bana boyle etkılerı var dıye normalde basta bu ılaclar bulantı yapar sonradan alısır bunye

ılacın adı nedır yazar mısın bıde senın kaygı bozuklugu mu panık mı
İkiside:)ama panik derecesinde daha seyrek.Kaygıyı 1 aydır yoğun duyuyorum.İlacı senelerdir kesmedim.İyileşince dozunu azaltmıştık.Sonra doktorum Bursa ya gitti bende fazla kesmedim,başka doktorlarla biraz zaman geçirdim ama sanırım şimdi yeni bir doktor kalıcı tedavimi üstlenecek doktor bulmanın zamanı geldi.İlaç ismi açıkda sakıncalı olabilir.

İki buçuk senedir anksyete bozukluğuna bağlı panik atakla yaşıyorum. Bazen kendimi ölecekmiş gibi hissediyorum. Hastalığım iyice nüksettiği zamanlarda gecede 2 3 kilo birden verebiliyorum. Hayattan soğudum yaşamak istemiyorum.2.5 senedir kullandığım ila.lar hafifletiyor ama tekrar yeniden başlıyor hastalığım yani bitmedi alıştım ama beni ne olursa olsun çok zorluyor. dünayada bunu sadece ben yaşıyormuşum gibi hissedioyrum. korkuyorum tüm günüm kayı ve korkuyla geçiyor. Delirmekten korkuyorum. Beni alayan ve benimle aynı şeylerii yaşayan birisi varsa lğtfen yardımcı olsun.

arkadaşlar bende de buna benzer belirtiler var bilmiyorum sizin nasıl başladı ama ben başka bir hastalık olabilir diye doktora çok gittim bedensel bir rahatsızlığım çıkmadı sadece bir doktor belki panik atak olabilirsin demişti ama öyle böyle önemsemedim bu olayı. benim nerede olacağı belli olmuyor mesela hiç gergin olmadığım anlarda oluyor. bazı zamanlar aşırı sık bazen ayda bir. genelde otobüs, mağaza gibi yerlerde oluyor. vücudum resmen alarm veriyor hissediyorum rahatsızlanacağımı. ayakta duracak gücüm kalmıyor nerede olursam olayım yere oturma ihtiyacı hissediyorum nefes darlığı değil ama aşırı hızlı nefes alıp verme ve aşırı hızlı nabız oluyor. gözlerim kararıyor ve resmen sanki kanım çekiliyor birden bembeyaz kesiliyorum. fakat bende ölüm korkusu olmuyor evet o an sanki ölüyor gibi hissediyorum ama geçeceğini biliyorum. vücudum sanki ateş gibi yanıyor öyle hissediyorum ama aslında soğuk soğuk terliyorum. bir yarım saat falan kendimi toparlayamıyorum. sizce bu panik atak mı sizin belirtilerinizle benzerlik gösteriyor mu ?

selam arkadaslar bende bu durum ilk olarak sınıf arkadasımı trafık kazasında kaybettiğimde basladı..o zamanlar 15 16 yaslarındaydım ve ölüm sadece yaslılara diye bir düşüncem vardı..ilk zamanlar nefes alamadım..kalbim sıkıştı. neyse ilerleyen zamanlarda bu durum dahada arttı.bir süre kendi kendine geçti sandım ta ki 4 yıl önce ölüyorum zannedip doktora gidene kadar..kalbim sıkıştı,çarpıntı basladı hastaneye zor attım kendimi..bütün tahliller yapıldı sonucunda panik atak çıktı.daha sonra 1 sene ilaç kullandım geçti.ardından babamı kaybettim.bu sefer hastalıkhastası oldum sürkli kendimi hasta zannediyorum..bacağım morarsa kötü bir hastalık diye doktorlrdan çıkmıyorum..şimdi de öyleyim..en ufak birseyde nefes alamıyorum..göğsüm hemen ağrıyo hemen sol kolumda bir ağrı oluyor.kalp doktoru bişey yok dedi çekilen EKG lerin hepsi normal..bir yerde kalamıyorum..hep hastanelere yakın olmak istiyorum..terapiyede gittim ama beyninde bitiyo bu iş diye hep aynı taktikleri verdiler. su anda ilaç kullanmak istemıyorum..ama çok sıkıldım artık bu durumdan.. yardımcı olabilicek birileri var mı yada benim gibi olan?

selam arkadaslar bende bu durum ilk olarak sınıf arkadasımı trafık kazasında kaybettiğimde basladı..o zamanlar 15 16 yaslarındaydım ve ölüm sadece yaslılara diye bir düşüncem vardı..ilk zamanlar nefes alamadım..kalbim sıkıştı. neyse ilerleyen zamanlarda bu durum dahada arttı.bir süre kendi kendine geçti sandım ta ki 4 yıl önce ölüyorum zannedip doktora gidene kadar..kalbim sıkıştı,çarpıntı basladı hastaneye zor attım kendimi..bütün tahliller yapıldı sonucunda panik atak çıktı.daha sonra 1 sene ilaç kullandım geçti.ardından babamı kaybettim.bu sefer hastalıkhastası oldum sürkli kendimi hasta zannediyorum..bacağım morarsa kötü bir hastalık diye doktorlrdan çıkmıyorum..şimdi de öyleyim..en ufak birseyde nefes alamıyorum..göğsüm hemen ağrıyo hemen sol kolumda bir ağrı oluyor.kalp doktoru bişey yok dedi çekilen EKG lerin hepsi normal..bir yerde kalamıyorum..hep hastanelere yakın olmak istiyorum..terapiyede gittim ama beyninde bitiyo bu iş diye hep aynı taktikleri verdiler. su anda ilaç kullanmak istemıyorum..ama çok sıkıldım artık bu durumdan.. yardımcı olabilicek birileri var mı yada benim gibi olan?
sen bıraz asırıymıssın gercekten pıskologa gıdıp ılac alman gereklı ve kendını beynını zorlaman lazım baska yolu yok beyın aptaldır cabuk kanar onu hasta olmadıgına ınandırmalısın ve meskalen olsun ınan ıyı gelır ıse gt yada hobı edın boyle seylerın faydası oluyo

Ben 2 yıldır paxil kullanıyorum panik bozukluk hastasıyım.ilaç çok iyi geliyor panik için 1 numara ilaç dedi psikiyatristim ..ilacı gecen yil bıraktım iyilesmistim fakat o ara boşanma durumum oldu panik atak geri geldi ilaca yeniden başladım. Suan iyiyim çok uykusuz yorgun stresli olduğunda hafif bu yokluyor sadece.doktorunun bana tavsiyeleri, ; uykuna dikkat et gece11 yataktaol. Düzenli hayatın olsun .alkol sigara stres kahve aşırı faal hayat yorgunluk uykusuzluk paniği tetikler ..hobin olsun kursa git sosyal ol düzenli spor yap dedi. Özellikle günde 30 dakika yürüyüş yap beyindeki serotonin miktarını artırır dedi.bunlara uyuyorum. .

Ben 2 yıldır paxil kullanıyorum panik bozukluk hastasıyım.ilaç çok iyi geliyor panik için 1 numara ilaç dedi psikiyatristim ..ilacı gecen yil bıraktım iyilesmistim fakat o ara boşanma durumum oldu panik atak geri geldi ilaca yeniden başladım. Suan iyiyim çok uykusuz yorgun stresli olduğunda hafif bu yokluyor sadece.doktorunun bana tavsiyeleri, ; uykuna dikkat et gece11 yataktaol. Düzenli hayatın olsun .alkol sigara stres kahve aşırı faal hayat yorgunluk uykusuzluk paniği tetikler ..hobin olsun kursa git sosyal ol düzenli spor yap dedi. Özellikle günde 30 dakika yürüyüş yap beyindeki serotonin miktarını artırır dedi.bunlara uyuyorum. .
tamam ıste ne guzel doktorun dedıklerını yap faydasını gorceksın emın ol :)

Herkese merhaba siteye psikoloji sitesi ararken buldum. Biraz inceledim ve gerçekten konuyla alakali bilgili insanların olduğunu farkedince üye olmak ve yazmak istedim. Bundan 9 ay önce öfke kontrolünü saglayamadigim herseye çok çabuk hirslandigim ve sürekli olarak kötü hissettiğim için sürekli anladigim için psikiyatriye basvurdum. 20 mg prozac verdi günde bir tane içmem için. iki ay çok düzenli kullandım sonra bir rahatsızlık geçirdim alerji oldum ve bir ay kadar bıraktım ilacı. O iki ay gerçekten kullanırken özellikle son iki hafta kendimi çok iyi hissettim. Ara verdiğim bir ay içinde de ikinci hafta itibari ile yine öfke kontrolsuzlugu herseyi kafada kurma olayım başladı. Ilaca tekrar başladım ve düzenli kullanırken. Geçtiğimiz ay bir gece uykuya dalmak üzereyken ateş basması sebepsiz korku nefes alamadigimi öleceğini hissdecekmisim gibi Çılgınlar gibi evin içinde bana birşey oluyor diye herkesi ayaklandirdim. Neyse çok uzattım o an ki o iğrenç duyguları hatırlamak bile çok rahatsız edici. Hastanelerde gidilmedik bölüm birakmadiktan sonra tabi yine en son bu defa farklı bir psikiyatri doktoruna gittim. Tabi giderken hala korkuları endişelerim ve bundan duydugum üzüntü tavan durumdaydı. Bana şiddetli anksiyeti nöbeti geçirdiğimi söyledi ve prozac günde 40 mg çıkardı yani iki doza.sabah öyle ve akşam olmak 1/2 nervium ve gece kullanmam içinde zestad verdi bir aydır hepsini düzenli kullanıyorum. Iki gün önce gittiğim de ilacı azaltacak diye dusunurken birde 1 mg stilizan ekledi. Doktorum ünlü bir Prof. Dr. Halise devrimci özgüven. Ama ben ondan bile şüphe ediyorum. Çok garip acaba ilaçlar ne zaman sizce tam etkisini gösterir. Bu kadar ilaç kullanmam normal mi? Ve aşırı iştah aciyorlar deli gibi yiyorum 4 kilo aldım

Herkese merhaba siteye psikoloji sitesi ararken buldum. Biraz inceledim ve gerçekten konuyla alakali bilgili insanların olduğunu farkedince üye olmak ve yazmak istedim. Bundan 9 ay önce öfke kontrolünü saglayamadigim herseye çok çabuk hirslandigim ve sürekli olarak kötü hissettiğim için sürekli anladigim için psikiyatriye basvurdum. 20 mg prozac verdi günde bir tane içmem için. iki ay çok düzenli kullandım sonra bir rahatsızlık geçirdim alerji oldum ve bir ay kadar bıraktım ilacı. O iki ay gerçekten kullanırken özellikle son iki hafta kendimi çok iyi hissettim. Ara verdiğim bir ay içinde de ikinci hafta itibari ile yine öfke kontrolsuzlugu herseyi kafada kurma olayım başladı. Ilaca tekrar başladım ve düzenli kullanırken. Geçtiğimiz ay bir gece uykuya dalmak üzereyken ateş basması sebepsiz korku nefes alamadigimi öleceğini hissdecekmisim gibi Çılgınlar gibi evin içinde bana birşey oluyor diye herkesi ayaklandirdim. Neyse çok uzattım o an ki o iğrenç duyguları hatırlamak bile çok rahatsız edici. Hastanelerde gidilmedik bölüm birakmadiktan sonra tabi yine en son bu defa farklı bir psikiyatri doktoruna gittim. Tabi giderken hala korkuları endişelerim ve bundan duydugum üzüntü tavan durumdaydı. Bana şiddetli anksiyeti nöbeti geçirdiğimi söyledi ve prozac günde 40 mg çıkardı yani iki doza.sabah öyle ve akşam olmak 1/2 nervium ve gece kullanmam içinde zestad verdi bir aydır hepsini düzenli kullanıyorum. Iki gün önce gittiğim de ilacı azaltacak diye dusunurken birde 1 mg stilizan ekledi. Doktorum ünlü bir Prof. Dr. Halise devrimci özgüven. Ama ben ondan bile şüphe ediyorum. Çok garip acaba ilaçlar ne zaman sizce tam etkisini gösterir. Bu kadar ilaç kullanmam normal mi? Ve aşırı iştah aciyorlar deli gibi yiyorum 4 kilo aldım
sende asırı anksıyete bozuklugu varmıs ıstah acarlar evet kılo alısın bende aldım benım kı dusuk dozda fakat bıraktım yekrar basladım hemen ıtyılestım hop dıye dusunme yavas yavas boyle seyler bu kadar hap yutmak normal mı dıye kafayı takma olabılırv sadece ıyılesmeye bak sorgulama bazı seylerı cunku ruh kolay ıyılesmıyo ıcını sıkıyo ınsanın ölcekmıssın gıbı gelıyo rahat olmaya akısına bırakmaya calıs

Bas edilmesi zor bir hastalik Allah kimseye vermesin.ben 6-7 yildir ugrasiyordum.bebek sahibi olmamla birlikte daha iyiyim artik cok sukur. Onceleri sadece panik bozuklukken panik ataga donustu.atak kat kat daha zor birsey.bi an hic gecmicek zannediyorsunuz ve etkisi uzerinizden gitmiyor uzunca bir zaman. Tedavi hem ilac hemde kendinizi telkin etmekle guzel sonuclar veriyor.
Meraba bende 1yildir ilac tedavisi görüyorum ve bebegim olsun cok istiyorum.fakat ilaci birakmaya korkuyorum.hamile kalinca ilaci kessem diyorum.sizin bu süreç nasil oldu acaba

Ben de 10 yıldır anksiyete bozukluğu teşhisiyle tedavi gördüm.çok zor bir durum. Öldürmüyor ama süründürürüyor.hamile kalınca ilacı bıraktım,şimdi de emziriyorum.ilaç kullanamıyorum da :KK43:( kotu durumdayım... Gerçekten yaşamayan bilmez.

Meraba bende 1yildir ilac tedavisi görüyorum ve bebegim olsun cok istiyorum.fakat ilaci birakmaya korkuyorum.hamile kalinca ilaci kessem diyorum.sizin bu süreç nasil oldu acaba
Merhaba bende hamile kalınca ilacı bıraktım. Sonrasında gebelik Lıhusalık emzırme derken şu an daha kotu durumdayım. Size tavsiyem tamamen tedaviniz bitmeden Bebek düşünmeyin. Ben hamilelikte de çok zorlandım. Şu an tekrar ilaca başlamayı düşünüyorum ama emzırme olayı var. Napacağımı bilmiyorum.

Bende vazgectim zaten 1yildir bu igrenc rahatsizlik yüzünden bebegi erteliyorum simdi yine 1yil erteliycem:KK43: biktim usandim ben ya :KK43:

merhaba arkadaşlar
bende bebek düşündükten sonra 2 sene önce bıraktım ilacı panik ataktan hastanelik oldum bir kaç defa sonra kaldı o hastalık bende zanax kullandım bir iki ay sonra ciprolex bıraktıktan sonra korkularım kaldı tabi bende şimdi kalp ritmini için kullanıyorum çünkü kalbimi yormuş artık malesef

X