PANİK Atak Anksiyete

O kadar zor ki yaşamayan anlamıyo. Her gece kesin sabaha uyanamıycam diye uymak her sabah gözümü açtığımda bugün ne gibi kötü olaylar yaşıycam diye düşünmek. Sevdiklerimin yanından her ayrıldığımda onları bidaha göremeyeceğimi sanmak. Sürekli öldüğümü ailemin arkamdan ağladığını düşünmek. Her gün kalp krizi geçiriyorum beyin kanaması geçiriyorum kanserim diye düşünmek. Geçmiyo ilaçta içsem geçmiyo yenemiyorum tam geçti diyorum daha kötü geliyo. Öyle yoruldum ki hayattan zevk alamamaktan. Kendime acıyorum artık. Bi insan her gün ölür mü ölürmüş onu anladım

O kadar zor ki yaşamayan anlamıyo. Her gece kesin sabaha uyanamıycam diye uymak her sabah gözümü açtığımda bugün ne gibi kötü olaylar yaşıycam diye düşünmek. Sevdiklerimin yanından her ayrıldığımda onları bidaha göremeyeceğimi sanmak. Sürekli öldüğümü ailemin arkamdan ağladığını düşünmek. Her gün kalp krizi geçiriyorum beyin kanaması geçiriyorum kanserim diye düşünmek. Geçmiyo ilaçta içsem geçmiyo yenemiyorum tam geçti diyorum daha kötü geliyo. Öyle yoruldum ki hayattan zevk alamamaktan. Kendime acıyorum artık. Bi insan her gün ölür mü ölürmüş onu anladım
Eğer ilaçta kullansan bu durum geçmiyorsa hayatında değişiklik yapmalısın, demek ki bu durumu sürekli tetikleyen bir sıkıntı var onu bulmalısn ve değiştirmelisin anksiyete ve panik atak geçmiyorsa ilaca rağmen yaşadığın şeyleri gözden geçirmek ve sorunu bulup çözmek çözümün ta kendisi oluyor

Eğer ilaçta kullansan bu durum geçmiyorsa hayatında değişiklik yapmalısın, demek ki bu durumu sürekli tetikleyen bir sıkıntı var onu bulmalısn ve değiştirmelisin anksiyete ve panik atak geçmiyorsa ilaca rağmen yaşadığın şeyleri gözden geçirmek ve sorunu bulup çözmek çözümün ta kendisi oluyor
Bebek istiyoruz yaklaşık 2 senedir. Olmadığı her ay dahada kötülüyorum

Ben 5 aydır panik atak hastasıyım yani aniden bebeğimi emzirirken panik atak geçirdim sonrasında bu devam etti ve anksiyete ye döndü hergun kalbim sol kol ağrısı özellikle sırt ağrısı böyle resmen nefes alamıyorum kalp krizi geçiriyorum ben psikoloğa gittim 7 seans pek fayda etmedi doğu gibi bir yerde bide biz merkezde değiliz o yüzden ilçelerde psikolog az o yüzden şansım yok . Ailemde eşimde artık sürekli ataklarımdan bıktı sürekli doktora gidiyorum beyin Tomografi kalp ultrasonu EKG kardiyoloji troidler hemotoloji ama MaşAllah sağlıklıyim çok şükür bu panik atak durumlarını yaşamadan önce ben kına lekesi ile uyandım bı kaç defa ailem gelmiş üzerinde başka birşey var sen çok değiştin doktorlar biseyin yok diyor yav diyorum psikolojik ne demek sen deli misin bak adam boşar deli der çocuğu alır senden hocaya gidelim valla için baydı artık 😔 sürekli zaten atak yaşıyorum düzgün psikolog bulmak için bı süre kaynanamin yanına İstanbul'a gidicem orda terapi alacağım benim gibi Göğüs ağrısı sol kol sol.bacak sırt ağrıları nefes kesilmesi sırtıma.bi.agri giriyor nefesimi kesiyor😔😔 sürekli kalp krizi geçirip öleceğim hissi ortamda yabancılaşma sesleri farklı algılama resmen catlayacagim orta yerimden iç sıkıntısı daralti bunaltı fakan😔 çok yoruldum bu durumdan
Merhaba,

Buraya yazdiklarinizin hepsini bende yasiyorum 6 aydir. Her gun her hafta farkli farkli sikayetler. Benim yasadiklarim bacaklarda kollarda uyusma kafamda uyusma karincalanma migdem bi ara cok kotuydu sisiyordu nefes alamiyordum patlicak gibiydim. Ellerim ters cekip sertlesiodu sinir sikismasi herhalde diye dusunuyorum yere dusup titriodum en agir ataklarimda. Agzim yamuluodu. Benim ceneme de vuruyor basima simsek gibi aniden bicak gibi keskin bi his sonra kafamin farkli yerlerinden aynir his. Ve o keskin bicak saplamasini ayrica gogus bolgende kalbim sag tarafinda karnimda da hissediyorum aniden ve korkudan karnima agrilar giriyor tum vucudum bacaklarim kollarim uyusuyor. Beynim sanki kamyon oturuo gibi agirlik cokuyor ve gozlerime vuruyor sol gozum agirlasip kapanior gibi. Inanin benim yasadiklarim okadar cok var ki hepsini yasadim ben. Bende 6ci ayda beyin mri cektim endoskopi kalp doktoruna check upa girdim birsey cikmadi ama su an dusunuyorum 3 ay icinde degistimi belki beynimde bisey var suan kalbime saplanan o bicak keskinligi nedir diye . Inanin alisamiyorum zorlaniyorum bende. Anidem sicaklaik basiyor nefes alamiyor gibiyim ayaklarimdan kafama kadar sicak bi his ardindan nefes darligi vw vucutta uyusmalar karincalamalar basliyor. O bitiyor baska sikayet basliyor o bitiyir migren oluyor o bitiyor kalbim patlicak gibi aninden pompaliyor uykudan geceleri nefessiz uyaniyodum bogulmaktan kalbim daha hizli atip daha korku sariyordu. Yani akliniza gelen ve saydiklarinizin hepsini yasadim. Yanliz degilsiniz. Ben su an takviyeler aliyorum degerlerim co kdusuktu glutensiz yemeye basladim ve o migde sikayetleri cok azaldi. SiDe vitamin degerlerinize baktirin takviye alin hafif yemekler tuketin migde sorunuzda en azindan hafifler

Merhaba,

Buraya yazdiklarinizin hepsini bende yasiyorum 6 aydir. Her gun her hafta farkli farkli sikayetler. Benim yasadiklarim bacaklarda kollarda uyusma kafamda uyusma karincalanma migdem bi ara cok kotuydu sisiyordu nefes alamiyordum patlicak gibiydim. Ellerim ters cekip sertlesiodu sinir sikismasi herhalde diye dusunuyorum yere dusup titriodum en agir ataklarimda. Agzim yamuluodu. Benim ceneme de vuruyor basima simsek gibi aniden bicak gibi keskin bi his sonra kafamin farkli yerlerinden aynir his. Ve o keskin bicak saplamasini ayrica gogus bolgende kalbim sag tarafinda karnimda da hissediyorum aniden ve korkudan karnima agrilar giriyor tum vucudum bacaklarim kollarim uyusuyor. Beynim sanki kamyon oturuo gibi agirlik cokuyor ve gozlerime vuruyor sol gozum agirlasip kapanior gibi. Inanin benim yasadiklarim okadar cok var ki hepsini yasadim ben. Bende 6ci ayda beyin mri cektim endoskopi kalp doktoruna check upa girdim birsey cikmadi ama su an dusunuyorum 3 ay icinde degistimi belki beynimde bisey var suan kalbime saplanan o bicak keskinligi nedir diye . Inanin alisamiyorum zorlaniyorum bende. Anidem sicaklaik basiyor nefes alamiyor gibiyim ayaklarimdan kafama kadar sicak bi his ardindan nefes darligi vw vucutta uyusmalar karincalamalar basliyor. O bitiyor baska sikayet basliyor o bitiyir migren oluyor o bitiyor kalbim patlicak gibi aninden pompaliyor uykudan geceleri nefessiz uyaniyodum bogulmaktan kalbim daha hizli atip daha korku sariyordu. Yani akliniza gelen ve saydiklarinizin hepsini yasadim. Yanliz degilsiniz. Ben su an takviyeler aliyorum degerlerim co kdusuktu glutensiz yemeye basladim ve o migde sikayetleri cok azaldi. SiDe vitamin degerlerinize baktirin takviye alin hafif yemekler tuketin migde sorunuzda en azindan hafifler
Ya çok teşekkür ederim o kadar iyi geldi ki bu yazınız bana

Ya çok teşekkür ederim o kadar iyi geldi ki bu yazınız bana
Biliyorum. Bende sizin yazdiklarinizda kendimi gordum. Hele ki o simsek gibi kafaya vuran kismi. Kendinizi disari atin yuruyus yapin yerinizi degistirebiliyorsaniz degistirin. Ayrica bende aksam vaktinden sonra korkularim daha da artiyor. Yalniz degilsiniz insaAllah gecer bir gun.

Bebek istiyoruz yaklaşık 2 senedir. Olmadığı her ay dahada kötülüyorum
Bizde aynı problemleri yaşadık kardeşim 4 yıl oldu çocuğumuz olmayalı ve artık ciddi bir tedaviye başladık. Bu seneye kadar tedavi düşünmemiştim çünkü bir sorunumuz yoktu, doğal yoldan olur diye bekledik. Tabi bu süreçte farklı sıkıntılarımız da oldu ben bazı kronik rahatsızlıklar geçirdim stres kaynaklı olduğunu düşündüğümüz. İnanın bana yaşadığım şeyler bana bazı şeyleri öyle güzel öğretti ki. Ne yazık ki hayatın kuralı bu, bazı şeyleri acıyı yaşamadan anlayamıyor ve olgunlaşamıyoruz. Meğer ne kadar basit şeyleri takıyormuşum kafama o ne dedi, bu ne dedi, falanca benim hakkımda ne düşünür, filanca beni yanlış anlar mı vs vs örnekleri o kadar çok ki... Ben bu süreçte kendime değer vermeyi öğrendim. Aslında insanların o kadarda umrunda olmadığımı, şayet olsam bile yaratıcıdan başka kimseyi memnun etmek için yaratılmadığımı anladım. Öyle büyük bir yol katettiğimi düşünüyorum ki bu farkındalık için şükrediyorum. Belki hemen çocuk sahibi olup geçtiğim yollardan geçmemiş olsaydım güçsüz, alıngan, kırılgan bir anne olurdum ama şuan kendimi öyle güçlü hissediyorum ki ve bunu bilmek daha da güç veriyor... Dilerim tüm bu farkındalık seni de bulur ve yolun aydınlanır...

Bosverın oyle oreneklerı dusunmeyın hatta panık atak konusunda bizlere ve başkasınada demeyin
Annem gibi hamileydim
Arardı o hamile bundan ölmüş , haberde gördüm hamile şundan ölmüş suratına kapatırdım telefonu
Tabi yine kontrol ettırınde
Bana bakmayın ben hergun doktordayım
Gecen ay gogsumde kıst cıktı kocaman nedensız bırden bıre
Onun sonrası makattan kan geldi filan
Ama bişey yok . Antıbıyotıgı cok kullanmaktan bagırsaklarım cok bozuldu ona bagladım
Bu ıkı aydır sırtım etlerım tutulmus gecmıyor resmen hergun yataktan yamularak kalkıyorum
Bel fıtıgı gıbı hergun bıyerım tutuluyor
Vucudumuz kaskatı kasıldıgındanmı bunlar oluyor bılemıyorum
Ya benimde sütyenlerede ara ara lekelenme görüyordum ama uzun yıllardır var antidepresan kullanıyorum uzun yıllardır yan etkisi diye kafaya takmadım şimdi kayınvalidemde tümör çıktı göğüs de ve bende bir panik oldu anksiyetem arttı ya bende kansersem geç kalmışsa diye ödüm patlıyor pazartesi ye randevu aldım çok korkuyorum. Zaten kayınpederim kaybettik 1 ya oldu ozmn nüksetti hastalığım EKG tomografi herşey çektirdim şimdi meme mr taktım neden lekelenme oluyor iç çamaşırımda ya kansersem bende diye heryerim uyuşuyor devlete gittim marta ultrason Tarihi verdi bende özele rabindevu aldım pazartesi gidip baktırıcam ağrı yok ama bilmiyorum çok koruyor bu korku öldürücek beni 😭

Ben 5 aydır panik atak hastasıyım yani aniden bebeğimi emzirirken panik atak geçirdim sonrasında bu devam etti ve anksiyete ye döndü hergun kalbim sol kol ağrısı özellikle sırt ağrısı böyle resmen nefes alamıyorum kalp krizi geçiriyorum ben psikoloğa gittim 7 seans pek fayda etmedi doğu gibi bir yerde bide biz merkezde değiliz o yüzden ilçelerde psikolog az o yüzden şansım yok . Ailemde eşimde artık sürekli ataklarımdan bıktı sürekli doktora gidiyorum beyin Tomografi kalp ultrasonu EKG kardiyoloji troidler hemotoloji ama MaşAllah sağlıklıyim çok şükür bu panik atak durumlarını yaşamadan önce ben kına lekesi ile uyandım bı kaç defa ailem gelmiş üzerinde başka birşey var sen çok değiştin doktorlar biseyin yok diyor yav diyorum psikolojik ne demek sen deli misin bak adam boşar deli der çocuğu alır senden hocaya gidelim valla için baydı artık 😔 sürekli zaten atak yaşıyorum düzgün psikolog bulmak için bı süre kaynanamin yanına İstanbul'a gidicem orda terapi alacağım benim gibi Göğüs ağrısı sol kol sol.bacak sırt ağrıları nefes kesilmesi sırtıma.bi.agri giriyor nefesimi kesiyor😔😔 sürekli kalp krizi geçirip öleceğim hissi ortamda yabancılaşma sesleri farklı algılama resmen catlayacagim orta yerimden iç sıkıntısı daralti bunaltı fakan😔 çok yoruldum bu durumdan
Aynısını ben yaşıyorum 3 yıldır ara ara yaşıyordum artık o kadar yoruldum ki boğazımda nefesim gidiyor bi anda sonra korku kalıyor yine gidecekmiş die sonra anksiyete yaşıyorum sonra iç sıkıntısı bunalım dönem dönem bileler yaşıyorum bazen içime fenalık geliyor bazen bayılma hissi geliyor biri bitiyor biri geliyor

Arkadaşlar merhaba 6 aydır hiç iyi değilim bi gece oturuyorum saat 3 gibi panik atak geçirdim ne olduğunu bilmiyordum ölüyorum sandım acile gittik apar topar neyse günler geçti hergğn devam ediyor bu durum ben her gün acildeyim neyse ben ilk kardiyoloji ye gittim bişi çıkmadı biraz rahatladım ama geçmedi iyice ilerledi durum bende bütün bölümleri gittim hiç bişi çıkmadı panik atağım çarpıntılarım geçti nefes darlığı başladı şimdide böyle boguluyorum sanki nefes alamıyorum kafam uyuşuyor burnum acıyor yemek yerken dahi boguluyorum yani neyse göğüse gittim astım dendi fısfıs verdi kullanıyorum ama işe yaramıyor reflü dendi nefes darlığı yapar diyorlar anlamıyorum bu psikolojik mi bilmiyorum sadace uyurken rahatım onun dışında rahat değilimm sürekli yatıyorum herkes bıktı resmen yoruldu insanlar benden bende yoruldum gerçekten psikiyatriye gitmedim hiç sizce ne yapmalıyım yardım
Yemin ederim benim yaşadıklarımın aynısını yaşamışsın beldede dönem dönem bişeyler yaşıyorum biri bitiyor biri başlıyor suan mesela nefes gitmesi yaşadım boğazımda nefesim kesildi 5 saniye kadar ay şimdi kokuyorum vidaya kesilir mi die ve korktukça kesiliyor kafamda kuruyorum çünkü beynim susmuyor asla bi dönem içime bayılma hissi geliyordu ama bayılmıyordum tabiki

her mesajı okudum. çok zor gerçekten. hamileyken ilaçta kullanılmıyor. ben panik ataktım. Allahtan hamileyken değildim. 4 yıl önce bitti panik atağım. tamamen son buldu birdahada yaşamadım. iki doktor değiştirdim hiç işe yaramadı. ilaç aldım yine işe yaramamıştı. sonunda üçüncüde doğru doktoru bulmuştum. en önemli şey doğru doktoru bulmak. bilişsel terapiyle emdr almıştım. tamamen geçti hiçbirşeyim yok 4 yıldır. Allah binkere razı olsun doktorumdan. sizlerde kesinlikte terapi almalısınız. gidemiyorsanız online da yapılıyor. ben yaşamış çekmiş biri olarak söylüyorum terapi dışındaki hiçbirşey ilaçda dahil bunu geçirmiyor. inşallah şifa bulursunuz

X