PANİK Atak Anksiyete

Ayaz6565

Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2023
335
18
26
Ben 5 aydır panik atak hastasıyım yani aniden bebeğimi emzirirken panik atak geçirdim sonrasında bu devam etti ve anksiyete ye döndü hergun kalbim sol kol ağrısı özellikle sırt ağrısı böyle resmen nefes alamıyorum kalp krizi geçiriyorum ben psikoloğa gittim 7 seans pek fayda etmedi doğu gibi bir yerde bide biz merkezde değiliz o yüzden ilçelerde psikolog az o yüzden şansım yok . Ailemde eşimde artık sürekli ataklarımdan bıktı sürekli doktora gidiyorum beyin Tomografi kalp ultrasonu EKG kardiyoloji troidler hemotoloji ama MaşAllah sağlıklıyim çok şükür bu panik atak durumlarını yaşamadan önce ben kına lekesi ile uyandım bı kaç defa ailem gelmiş üzerinde başka birşey var sen çok değiştin doktorlar biseyin yok diyor yav diyorum psikolojik ne demek sen deli misin bak adam boşar deli der çocuğu alır senden hocaya gidelim valla için baydı artık 😔 sürekli zaten atak yaşıyorum düzgün psikolog bulmak için bı süre kaynanamin yanına İstanbul'a gidicem orda terapi alacağım benim gibi Göğüs ağrısı sol kol sol.bacak sırt ağrıları nefes kesilmesi sırtıma.bi.agri giriyor nefesimi kesiyor😔😔 sürekli kalp krizi geçirip öleceğim hissi ortamda yabancılaşma sesleri farklı algılama resmen catlayacagim orta yerimden iç sıkıntısı daralti bunaltı fakan😔 çok yoruldum bu durumdan

Aynilari bendede oluyor yemin ederim ağrılarla uyanıyorum ama kalbimiz taş gibi. Ekoya girdiysen tamamdır zaten. Boyun fıtığı vardır aç bak googla boyun fıtığı yorumları insanlar ameliyat oluyor öyle gogus kalp kol çok normal. Öyle olsa kaç aydır cokdan olurdun kalp krizi aylar sürmez canım benim. Bak bende kalp bitti miğde başladı, yok kolon yok pankreas kan değerlerim güzel doktora yalvar yakar ultrason aldırdım 17 sine. Kabizim, karnım migdem ağrıyor iki kg vermişim die kendime mezar yeri bakıyorum. Bak seni anlıyorum hemde çok iyi ama biseyimiz yok. Aç you to beyi izle bu konudaki videoları sakinlesmeye çalış relax ol.

Ay benimde öyle olacak.kalp.bitecek başka.birsey çıkacak gerçekten 😔 illet birşey insanı mahfediyor kız 😔 bebeğimi emziriyorum.cok.egikiyorum.fitik.olabilir dediğiniz gibi

15 senedır bunları ve daha fazlasını yasıyorum tamamen gecmedı arada duruluyor tekrar gelıyor
. Allah düşmanımın başına vermesın derlerya tamda öyle

Aynilari bendede oluyor yemin ederim ağrılarla uyanıyorum ama kalbimiz taş gibi. Ekoya girdiysen tamamdır zaten. Boyun fıtığı vardır aç bak googla boyun fıtığı yorumları insanlar ameliyat oluyor öyle gogus kalp kol çok normal. Öyle olsa kaç aydır cokdan olurdun kalp krizi aylar sürmez canım benim. Bak bende kalp bitti miğde başladı, yok kolon yok pankreas kan değerlerim güzel doktora yalvar yakar ultrason aldırdım 17 sine. Kabizim, karnım migdem ağrıyor iki kg vermişim die kendime mezar yeri bakıyorum. Bak seni anlıyorum hemde çok iyi ama biseyimiz yok. Aç you to beyi izle bu konudaki videoları sakinlesmeye çalış relax ol.
Aynen dedıgı gıbı kalp gıttı mıgde basladı
Memede kıst cıktı
Boyun duzlesmesı vardı alakası olabılırmı bıseylerın
15 yıl oldu gecmıyorkı

Aynen dedıgı gıbı kalp gıttı mıgde basladı
Memede kıst cıktı
Boyun duzlesmesı vardı alakası olabılırmı bıseylerın
15 yıl oldu gecmıyorkı
Memem temiz.
Tabikide çok var
Ekside boyun fıtığı yorumlarını okuyun herkesde aynı şikayetler var.
Migdede stres galiba. Her gece bugün son gecem die yatiyorum malesef psikolojim düzelmiyor.

Memem temiz.
Tabikide çok var
Ekside boyun fıtığı yorumlarını okuyun herkesde aynı şikayetler var.
Migdede stres galiba. Her gece bugün son gecem die yatiyorum malesef psikolojim düzelmiyor.
Off aynı bırde ıkı senedır önceden ıyı gelen antıdepresan bırden ıyı gelmedı
Mıde sorunlarım basladı mıdem sıs ve kalbıme baskı yapıyor nefes alamıyorum
Hergece busefer bunun ıcın acıllee gıtmeye basladım
Alakasız dedıler bır yeshıs koyamadılar
Gece elımı atıp kusuyorum ..
Uyurken bırden kalbıme bır baskı oluyor yataktan sıcrayarak uyanıyorum
Bı bakıyorum mıdem eksımıs fokur fokur yanıyor
Kusuyorum bır ıkısaat durup oyle uyuyabılıyorum
Hergun hastayım hergun bıyerım agrıyor bıde gecelerı bu haldeyım
Pasıflora surup aldımpek ıse yarıyo gıbı degıl

Yatmadan yemek yemeyin, migdenizi rahatlatacak şeyler tüketin. Stres hemen migdeye vurur. Şu saat olmuş kolum kopacak gibi içimde sıkıntılar sabah olsa die saat gözlüyorum.

Hemen dahiliyeye gidin ve ultrason yaptırın. En azından migdeniz konusunda içiniz rahat eder.
Endoskopı yapıldı bırsey cıkmadı
Ben sabah kahvaltı yapsam 10 saat sonra kussam bıle aynıları cıkıyor
Benım mıdemmı öğütmüyor
Yada kabızlık var bagırsaklarmı calısmıyor onu anlamadım
Yani aksam en son 5 tede yesem
Gece ıkıde mesela mıdem eksımıs ve kalbıme baskı yapıyor
Kusuyorum 9 saat once 5 tekı yedıgım cıkıyor

Endoskopı yapıldı bırsey cıkmadı
Ben sabah kahvaltı yapsam 10 saat sonra kussam bıle aynıları cıkıyor
Benım mıdemmı öğütmüyor
Yada kabızlık var bagırsaklarmı calısmıyor onu anlamadım
Yani aksam en son 5 tede yesem
Gece ıkıde mesela mıdem eksımıs ve kalbıme baskı yapıyor
Kusuyorum 9 saat once 5 tekı yedıgım cıkıyor
Bide kolonoskopi yaptırın olmadı. Yada tomografi. Bilemedim. Benimde ultrasonm var 17 sinde, hafif bulantı, ağrı, karında ağrı şikayetlerim 😔

Bide kolonoskopi yaptırın olmadı. Yada tomografi. Bilemedim. Benimde ultrasonm var 17 sinde, hafif bulantı, ağrı, karında ağrı şikayetlerim 😔
Ultrasonla beye bakıyolar acaba hıc ultrasonla bakılmadı.
Ben yaptıramam kolonoskopı
Endoskopıyı 5 yıl kac kez masadan aglayarak kalktım kactım
En son nasıl olduysa uyutularak oldum
Uyuytulmaktanda korkuyordum
Şimdide dişçiye gidemiyorum korkuyorum ıgneden
Gecen dıscı xanax versınler dedı ondan ıc gel
Psıkıyatıra dedım veremem dedı
Delimine oncedende panık atak krızlerı ıcın vermıslerdı ben ıcmıyordum

Yani ultrason ilk evresi galiba bana önce ultrason sonra tomografi dedi. Endoskopi lafı hiç geçmedi. Doktor bişi cikmicak sırf için rahatlasın die ultrason veriyorum dedi. Size endoskopi olduysa artık başka bisiye lüzum yok. Siz en son kesin olanı olmussunuz. Bir tanıdığım sporcu çok genç yaşında miğde kanserinden vefat etti geçmiş senelerde. Teşhiste heryerine yayılmıştı ve çok az yaşadı. Gayet sağlıklı beslenen tenis öğretmeniydi. Ara ara migdesi agrirdi. Bu panik atagim azınca aklıma o adam geldi ve takıntı yaptım. Benimde senelerdir migdem ağrır bende kanserim 🙄

Yani ultrason ilk evresi galiba bana önce ultrason sonra tomografi dedi. Endoskopi lafı hiç geçmedi. Doktor bişi cikmicak sırf için rahatlasın die ultrason veriyorum dedi. Size endoskopi olduysa artık başka bisiye lüzum yok. Siz en son kesin olanı olmussunuz. Bir tanıdığım sporcu çok genç yaşında miğde kanserinden vefat etti geçmiş senelerde. Teşhiste heryerine yayılmıştı ve çok az yaşadı. Gayet sağlıklı beslenen tenis öğretmeniydi. Ara ara migdesi agrirdi. Bu panik atagim azınca aklıma o adam geldi ve takıntı yaptım. Benimde senelerdir migdem ağrır bende kanserim 🙄
Bosverın oyle oreneklerı dusunmeyın hatta panık atak konusunda bizlere ve başkasınada demeyin
Annem gibi hamileydim
Arardı o hamile bundan ölmüş , haberde gördüm hamile şundan ölmüş suratına kapatırdım telefonu
Tabi yine kontrol ettırınde
Bana bakmayın ben hergun doktordayım
Gecen ay gogsumde kıst cıktı kocaman nedensız bırden bıre
Onun sonrası makattan kan geldi filan
Ama bişey yok . Antıbıyotıgı cok kullanmaktan bagırsaklarım cok bozuldu ona bagladım
Bu ıkı aydır sırtım etlerım tutulmus gecmıyor resmen hergun yataktan yamularak kalkıyorum
Bel fıtıgı gıbı hergun bıyerım tutuluyor
Vucudumuz kaskatı kasıldıgındanmı bunlar oluyor bılemıyorum

Ruhsal gerginliğimiz çok sürekli tutuk geziyorum. Uykuda sıçrama başladı uyurken ölüp gidicem die korkuyorum ah ah. Çok iyi bir kardiyoloji uzmanına gittim Allah'ım yüzüme güldü hemde devlet hastsnesi aldı beni karşısına konuştu eko raporumu çıktı verdi. Kalbin taş gibi dedi. Kalp krizi geçirmekten korkuyorum dedim ağlar gibi. Sesim titredi 😔 anlattı çok iyi geldi 10 gün rahat gezdim. Bak sabah 7 de kalkip ise gidicem yatamıyorum öleceğim die 😔

Bende omuriliğe baskı yapan büyük bir fıtık var. O sol kolumu uyuşturuyor, göğüs kaslarima vuruyor bıçak gibi saplanıyor o ağrı hep kalpten saniyorum. O sorunu çözsem ah.

Arkadaşlar merhaba 6 aydır hiç iyi değilim bi gece oturuyorum saat 3 gibi panik atak geçirdim ne olduğunu bilmiyordum ölüyorum sandım acile gittik apar topar neyse günler geçti hergğn devam ediyor bu durum ben her gün acildeyim neyse ben ilk kardiyoloji ye gittim bişi çıkmadı biraz rahatladım ama geçmedi iyice ilerledi durum bende bütün bölümleri gittim hiç bişi çıkmadı panik atağım çarpıntılarım geçti nefes darlığı başladı şimdide böyle boguluyorum sanki nefes alamıyorum kafam uyuşuyor burnum acıyor yemek yerken dahi boguluyorum yani neyse göğüse gittim astım dendi fısfıs verdi kullanıyorum ama işe yaramıyor reflü dendi nefes darlığı yapar diyorlar anlamıyorum bu psikolojik mi bilmiyorum sadace uyurken rahatım onun dışında rahat değilimm sürekli yatıyorum herkes bıktı resmen yoruldu insanlar benden bende yoruldum gerçekten psikiyatriye gitmedim hiç sizce ne yapmalıyım yardım

Ben 5 aydır panik atak hastasıyım yani aniden bebeğimi emzirirken panik atak geçirdim sonrasında bu devam etti ve anksiyete ye döndü hergun kalbim sol kol ağrısı özellikle sırt ağrısı böyle resmen nefes alamıyorum kalp krizi geçiriyorum ben psikoloğa gittim 7 seans pek fayda etmedi doğu gibi bir yerde bide biz merkezde değiliz o yüzden ilçelerde psikolog az o yüzden şansım yok . Ailemde eşimde artık sürekli ataklarımdan bıktı sürekli doktora gidiyorum beyin Tomografi kalp ultrasonu EKG kardiyoloji troidler hemotoloji ama MaşAllah sağlıklıyim çok şükür bu panik atak durumlarını yaşamadan önce ben kına lekesi ile uyandım bı kaç defa ailem gelmiş üzerinde başka birşey var sen çok değiştin doktorlar biseyin yok diyor yav diyorum psikolojik ne demek sen deli misin bak adam boşar deli der çocuğu alır senden hocaya gidelim valla için baydı artık 😔 sürekli zaten atak yaşıyorum düzgün psikolog bulmak için bı süre kaynanamin yanına İstanbul'a gidicem orda terapi alacağım benim gibi Göğüs ağrısı sol kol sol.bacak sırt ağrıları nefes kesilmesi sırtıma.bi.agri giriyor nefesimi kesiyor😔😔 sürekli kalp krizi geçirip öleceğim hissi ortamda yabancılaşma sesleri farklı algılama resmen catlayacagim orta yerimden iç sıkıntısı daralti bunaltı fakan😔 çok yoruldum bu durumdan
Rabbim şifa versin valla bende öyleyim anlattıklarının aynısını 4 ay önce hergun yaşadım Allah'a şükür benim eşim of bile demedi ailemde bende genetik teyzemlerde annemde var ama benimkisi farklı benim ataklarim saatler sürüyor günler ilaç kullanıyorum ama tekrarlıyor birde şuan baş dönmesi ve kendimde değilmjsim gibi hissediyorum o beni panik ettiriyor ama ben İzzet güllü açıyorum belki aklıma girer telkin yaparım sende dinle

Arkadaşlar merhaba 6 aydır hiç iyi değilim bi gece oturuyorum saat 3 gibi panik atak geçirdim ne olduğunu bilmiyordum ölüyorum sandım acile gittik apar topar neyse günler geçti hergğn devam ediyor bu durum ben her gün acildeyim neyse ben ilk kardiyoloji ye gittim bişi çıkmadı biraz rahatladım ama geçmedi iyice ilerledi durum bende bütün bölümleri gittim hiç bişi çıkmadı panik atağım çarpıntılarım geçti nefes darlığı başladı şimdide böyle boguluyorum sanki nefes alamıyorum kafam uyuşuyor burnum acıyor yemek yerken dahi boguluyorum yani neyse göğüse gittim astım dendi fısfıs verdi kullanıyorum ama işe yaramıyor reflü dendi nefes darlığı yapar diyorlar anlamıyorum bu psikolojik mi bilmiyorum sadace uyurken rahatım onun dışında rahat değilimm sürekli yatıyorum herkes bıktı resmen yoruldu insanlar benden bende yoruldum gerçekten psikiyatriye gitmedim hiç sizce ne yapmalıyım yardım
Günaydın arkadaşım şöyle düşün , ciddi bir şeyin olsa uyurkende olur öyle değil mi ? Sen ayaktayken her şey varda uyurken ara vermiyor ya. Uyurken düşünmediğin için rahatsın .. dua ya da meditasyonla kendini rahatlatıp başka şeylere odaklanmanı öneririm bir diziye dalmak bile işe yarar 🤍

X