ozzdennn'in başarı öyküsü

ozzdennn

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2007
166
13
43
merhabalar.. ben uzun zamandır burdaki başarı öykülerini okuyor ama bir türlü motive olamıyorum.. bir de ben başlık açayım dedim.. belki bu sefer başarırım.. 28 yaşındayım, öğretmenim, 2 çocuk annesiyim... 70 kilo ile başlayan evlilik hayatım 92 kilo ile devam etmekte..
kendimden utanıyor, alışveriş yapmak istemiyor ve her gün diyete başlıyor, akşamları geri bozuyorum..
körolası boğazıma hakim olamıyorum bir türlü.. sabahçıyım ve eve gelince akşama kadar yiyorum..
napim, canım sıkılıyor..
eşime de yaklaşmıyorum çünkü utanıyorum kendimden... adam yakında yeter be yavv! diyecek..
70 kilo olsam diyorum başlangıçta ne güzel olur..
ha bir de çok maymun iştahlıyım..
mucize iksir diye bir şey okudum burda.. yaptım, 2 kere içtim devamı dolapta duruyor ama ben içmiyorumm.. üşengeçliğimden..
elma krom aldım, 3 gün içtim, bıraktım.. unutkanlığımdan...
zayıflamak istiyorum ama ha bire yiyorum.. boş boğazlığımdan..
diğer sınıfların öğrencileri benim öğrencilere sizin öğretmeniniz şişko diyormuş... benimkiler kavga ediyor onlarla..
oğlum sürekli karnımı elliyor.. anne gene mi bebek çıkacak diyor...
insanlar ben bir şeyler yerken yemezsen ölürsün sanki... ne var bu kadar yiyecek der gibi bakıyor...
annem sürekli iğneliyor...
eşim zayıflamamı istiyor...
hadi bugün başlayayım... yazıyorum....
tarih 25 nisan ve kilom 92
bundan sonra buraya yazıp sizlerle paylaşayım zayıflama hikayemi... eğer başarılı olursam resim de eklerim...
bugün misafirim vardı.. şu anda mutfakta yarım tepsi börekle, yarım tepsi ağlayan kek duruyor..
normalde onları bitirmeden rahat edemem ama, bu benim ilk sınavım olsun.. ve onlar bitene kadar hiç elimi vurmayayım... gelişmelerden haberdar ederim sizleri...
beni bekleyin anacımmm......:)

canım eğer kendine söz verirsen bu iş olur kesin kararlı olman şart ben sana güveniyorum bu işi başaracaksın :KK66:

Cidden kilonuz cok fazla olmuş bence bi süre misafir falan almayın eve...önce mideniz küçülsün sonra alın misafirinizi...
eşinizden uzaklaşmanız cidden kötü eşin dostun lafını boşverin tabi kendiniz ve sağlıgınız için zayıflayın..
size bi şey önereyim ben bir haftada 3kilo verdim yaptıgım sadece şuydu aslında sabah domates salatalık peynir mini bi dilim ve bi dilim kepek ekmegi...
öğlen iş yerinde bi kase salata sipariş ettim tavuklu bazen balıklı bazen peynirli salata...akşam da eve gelince iki kaşık yemek ne varsa evde ve bol su bunu bir ay yapsanız sizden 10kilo gider...kolay gelsin..

Evet yaşadıkların bana okadar çok tanıdık geliyorki ve sürekli başlayıp pes etmek sonra yine pastalara böreklere gömülmek ,hem kendinden nefret edip her nefteri bir lokma b,ir lokma diyerek hırsla yeniden yemek..

Amam artık bir yerden başlamak lazım bir yerden sıkıca tutunmak lazım .Ve görüyorumki siz kararınızı vermişiniz artık iş tamamen sizde kilo verdikçe dahada azimlenecek ve şimdiye kadar ne bekledim ki aceba diyeceksiniz .Umarım güzel haberlerinizi alırız burdan :))

ben de umuyorum.. cuma günü yeni kilomu yazarım.. bari 2 kilo verebilsem cumaya kadar.... of çok zor yaa... 27 kilo... dile kolay... burdaki başaranlar arasında resmim olur işallah...

canım sakın vazgeçme sonra hep pişman olacaksın 1-2 hafta dayanmaya çalış sonra alışırsın ben takip edecem seni Şeniz bugn yediklerini de yaz canım spor yapıyor musun ?

ben de umuyorum.. cuma günü yeni kilomu yazarım.. bari 2 kilo verebilsem cumaya kadar.... of çok zor yaa... 27 kilo... dile kolay... burdaki başaranlar arasında resmim olur işallah...

canım kendıne kucuk hedefler koy,boylece gozun korkmayacak,basardıkca fazlasını yapmak ısteyeceksın.2 kılo kesın verırsın bu hafta,zaten su kaybı oluyor ılk vucutta, 3-4 hafta dayandınmı gerısı gelır merak etme,ve az da olsa mutlaka spor yapkaydirigubbakcemile2

bu sabah okula gitmeden önce kepek ekmeğiyle kendime tost yaptım... onu yedim.. okulda arkadaşlarımın ısrarlarına rağmen teklif ettikleri bisküvileri bir güzel reddettim... nasıl yaptım, kendime ben bile hayret ettim:) okul çıkışı kuaföre gittim saçımı boyatmaya, orda içim ezilince 1 çubuk kraker aldırdım onu yedim... az önce de eve geldim ve 1 avuç içi kadar leblebi yedim...
bana destek olan herkese çok teşekkür ediyorum.. kardeşime hediye almaya bir mağazaya girdim bugün.. kıyafetleri görünce içim eziliyor.. hiçbiri olmuyor bana.. bana olan gibilerin de askıda duruşu bile hoşuma gitmiyor.. korkunç görünüyorlar.. kocaman! hiç alasım gelmiyor onları.. o yüzden bütün bir kışı 2 3 tane kıyafetle geçirdim.. hele bir zayıflayayım neler alacağım.. ay ayakkabı bile olmuyor yav.. ayaklarım zaten taraklı, kilo alınca da iyice şiştiler, giyiyorum ayakkabının orasından burasından ayaklarım pörtlüyor...
neyse çok konuştum... bugün başka yemek yemeyeceğim artık.. belki yoğurtla elma yerim.. hadi hayırlısı... herkese sevgiler!

dün gece bal ve elma sirkesi karışımı içmeye başladım.. umarım bunu devam ettiririm bari...

geçen cumadan beri diyete başladım ama, istediğim gibi olmuyordu ve ben de dün bazı diyet listelerini okuduktan sonra kendi diyet listemi yapmaya karar verdim... böylece günlük olarak ne yiyeceğime karar verip, onun dışına çıkmayacağım.. bir de bugün dayanamayıp tartıldım ve 1 kilo verdiğimi gördüm.. umarım böyle devam eder.. sevgiyle kalın..

merhaba

buradakı herhangı bır dıyet grubuna katılımda bulunursanız daha kolay motıve olacagınıza emınım sızın kılonuzun ıkı katında olanlar bıle zayıfladı sızın ne eksıklıgınız var kı onlardan?

Canım ya sanki beni anlatmışsın yazında.
Herşey benim hissettiğim gibi.
Bunun yanında başka şeylerde var, onlarıda senle burada paylaşırsak belki faydası olur ikimizede.

mesela............

yemek yedikten sonra duyulan aşırı pişmanlık var..
Oğlum 6 aylık, onunla doğru düzgün bir resmim yok, kendimi çok çirkin bulduğumdan resim bile çektiremiyorum, birdaha bu günler geri gelmeyecek, fırsatı pis boğazlığımdan kaçırıyorum ve yıllarca bunun cezasını çekeceğim.
Eşimle bir yere gitmek istemiyorum, yanımda zayıf kalıyor, bu yüzden bişey paylaşamaz olduk, tabii yanına yaklaşmakta bir ölüm benim için.

Ailem bile sen ne kadar güzeldin eskiden diyor, herkes sana bakardı.senağlama
aynı işleri yaptığımızdan, eskiden tanıyan insanların acayip bakışları beni deli ediyor.

Aklıma geldikçe yazıcam, gerçekten çok üzgünüm.
Eğer birbirimize destek olursak başarabiliriz.
Sende istersen özelden mesajlaşalım.
Bu arada bende şimdi tartıldım. 86.6 kg ım.senağlama (evlendiğimde 56 kgdım)

Biz bu kadar aciz değiliz ya.....

Ton balıklı salata yaptım şimdi.
diyete Yarın başlayayım yada pazartesi başlayayım demedim kendi kendime.
Buraya yazı yazdıktan sonra oğlumu arabasına atıp markete kadar yürüdüm.
Gidiş dönüş 3 km olmuştur.
Çok giyindim, çok terledim.
geldim, salatamı yaptım, bir taraftan yiyorum, yavaş yavaş, küçük küçük.
Bebekten dolayı çok hızlı yiyordum, onu aşmaya çalışıyorum.
sanırım bu sefer başarılı olma yolundayım.
2 lokma yemek için hayatımı zehir ediyorum.
Başaracağımmmmm...
Mesajını bekliyorum...

Ton balıklı salata yaptım şimdi.
diyete Yarın başlayayım yada pazartesi başlayayım demedim kendi kendime.
Buraya yazı yazdıktan sonra oğlumu arabasına atıp markete kadar yürüdüm.
Gidiş dönüş 3 km olmuştur.
Çok giyindim, çok terledim.
geldim, salatamı yaptım, bir taraftan yiyorum, yavaş yavaş, küçük küçük.
Bebekten dolayı çok hızlı yiyordum, onu aşmaya çalışıyorum.
sanırım bu sefer başarılı olma yolundayım.
2 lokma yemek için hayatımı zehir ediyorum.
Başaracağımmmmm...
Mesajını bekliyorum...

basarirsin tabi canim,kilo vermenin en birinci ve en buyuk yolu,azimli olmak,sendede bu olduktan sonra ,korksun kilolar senden,
alkisalkisalkis:lepi:kaydirigubbakcemile2Şeniz

basarirsin tabi canim,kilo vermenin en birinci ve en buyuk yolu,azimli olmak,sendede bu olduktan sonra ,korksun kilolar senden,
alkisalkisalkis:lepi:kaydirigubbakcemile2Şeniz

canım benim, öptüm seni.
bebişim 6 aylık daha ondan da başlayanadım ben, her kısmamda yemeği sütüm azalıyo gibi geldi ve vicdan azabı çektim hep.
ama şimdi başladım.....
görün bakın neler olacak.:lepi:

Canım ya sanki beni anlatmışsın yazında.
Herşey benim hissettiğim gibi.
Bunun yanında başka şeylerde var, onlarıda senle burada paylaşırsak belki faydası olur ikimizede.

mesela............

yemek yedikten sonra duyulan aşırı pişmanlık var..
Oğlum 6 aylık, onunla doğru düzgün bir resmim yok, kendimi çok çirkin bulduğumdan resim bile çektiremiyorum, birdaha bu günler geri gelmeyecek, fırsatı pis boğazlığımdan kaçırıyorum ve yıllarca bunun cezasını çekeceğim.
Eşimle bir yere gitmek istemiyorum, yanımda zayıf kalıyor, bu yüzden bişey paylaşamaz olduk, tabii yanına yaklaşmakta bir ölüm benim için.

Ailem bile sen ne kadar güzeldin eskiden diyor, herkes sana bakardı.senağlama
aynı işleri yaptığımızdan, eskiden tanıyan insanların acayip bakışları beni deli ediyor.

Aklıma geldikçe yazıcam, gerçekten çok üzgünüm.
Eğer birbirimize destek olursak başarabiliriz.
Sende istersen özelden mesajlaşalım.
Bu arada bende şimdi tartıldım. 86.6 kg ım.senağlama (evlendiğimde 56 kgdım)

Biz bu kadar aciz değiliz ya.....

canım işallah başarırız.. bu sefer iyi gidiyor bakalım.. çünkü ben hiç bir diyetimi bu kadar uzun tutamamıştım.. uzun derken 2 günü geçmemişti.. şimdi nerdeyse 1 hafta olacak ve ben 2 kilo verdim bile..şişmanlıktan nefret ediyorum!... allah kimseyi şişman etmesin...

ben bir de kızımı 6 aylıkken sütten kestim güya diyet yapacağım diye, kızım şimdi 1 yaş 1 aylık, ben daha yeni başladım.. kızı sütten ettim boştan yere:KK43:

ben bir de kızımı 6 aylıkken sütten kestim güya diyet yapacağım diye, kızım şimdi 1 yaş 1 aylık, ben daha yeni başladım.. kızı sütten ettim boştan yere:KK43:

Kısmeti o kadarmış canım bebeğinin, takma kafana, Allah beterinde saklasın.
Özelden mesaj atmıştım ama belki oralara girmedin. Girince bana mesaj at, ona göre birbirimize destek olursak birebir, daha başarılı oluruz eminim.

X