Öz ailemi bulmak istiyorum

Marsigo1

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2022
86
13
30
Merhaba ben 28 yaşındayım öz ailem olarak bildiğim insanların öz olmadıklarını öğrendim ve evliyim 1 seneden fazladır ne onlar beni arıyor soruyor nede ben ve öz olmadıklarını öğrendim zaten onlarla hep çok kötü şeyler yaşadım evlendim annem ayrılmam için büyü dahi yaptı yani hayatım hep kötü üzücü olaylarla geçti çocukluk döneminden şimdiye kadar hep öz olmadıklarını düşünüyordum hissediyordum onlarada söylüyordum tepkileri baya tuhaf oluyordu şimdi ben öz ailemi bulmak istiyorum fakat DNA testi için maddi sıkıntılar var büyük olarakta 1 kişi bile yok etrafimda aile akraba hiç kimse aramıyor sormuyor soracak kimsem yok öz ailem kim diye nasıl öğrenebilirim nasıl bir yol izleyebilirim lütfen ALLAH rızası için bu konu hakkında yardımcı olun

Eğer sizi resmi makamlar aracılığıyla evlat edindilerse devlete başvurup öz ailenizle ilgili bilgi alabilirsiniz. Ama resmiyet dışı evlat edindilerse bilemiyorum nasıl olacağını. Evlat edinen ailenizle aranızı en azından bir süreliğine düzeltip onlardan biyolojik ailenizle ilgili bilgi alabilirsiniz :/ veya ne bileyim tv programlarına (müge anlı vs) çıkıp biyolojik ailesini bulanlar da var

Merhaba ben 28 yaşındayım öz ailem olarak bildiğim insanların öz olmadıklarını öğrendim ve evliyim 1 seneden fazladır ne onlar beni arıyor soruyor nede ben ve öz olmadıklarını öğrendim zaten onlarla hep çok kötü şeyler yaşadım evlendim annem ayrılmam için büyü dahi yaptı yani hayatım hep kötü üzücü olaylarla geçti çocukluk döneminden şimdiye kadar hep öz olmadıklarını düşünüyordum hissediyordum onlarada söylüyordum tepkileri baya tuhaf oluyordu şimdi ben öz ailemi bulmak istiyorum fakat DNA testi için maddi sıkıntılar var büyük olarakta 1 kişi bile yok etrafimda aile akraba hiç kimse aramıyor sormuyor soracak kimsem yok öz ailem kim diye nasıl öğrenebilirim nasıl bir yol izleyebilirim lütfen ALLAH rızası için bu konu hakkında yardımcı olun
Tv programlarında çok kısa sürede bulunuyor. Ancak bazı temel bilgileri edinmeniz lazım. Ayrıca bulduğunuz aile şimdi sahip olduğunuzdan çok daha kötü olabilir veya hayatta olmayabilirler. Her habere hazırlıklı olarak bu yola çıkın

Malesef onlarla aramı iyi yapma durumum yok çünkü büyük zararlar veriyorlar büyük ihtimal yasa dışı zaten benden hariç başka kardeşlerimde var yani öz olmayan aileden akrabalardan da kimseyede soylemezler müge anlıya çıkmak istemiyorum

Tv programlarında çok kısa sürede bulunuyor. Ancak bazı temel bilgileri edinmeniz lazım. Ayrıca bulduğunuz aile şimdi sahip olduğunuzdan çok daha kötü olabilir veya hayatta olmayabilirler. Her habere hazırlıklı olarak bu yola çıkın
Büyü yapan aile bana ne kadar iyilik yapmıştır acaba hep oyun oynadılar hep kötü şeyler onlarla yaşadım hayata olmasınlar kötü olveya iyi fark etmez sadece kim olduklarını ve neden böyle olduğunu merak ediyorum

Üvey ailenizin akrabalarından birilerine sorun. İlla bilen vardır. Oralardan ipucunu bulursunuz. Doğum belgesi bilmem ki devlette var mıdır. Bir devlet kuruluşuna başvurup neler yapabileceğinizi de öğrenebilirsiniz.

Malesef onlarla aramı iyi yapma durumum yok çünkü büyük zararlar veriyorlar büyük ihtimal yasa dışı zaten benden hariç başka kardeşlerimde var yani öz olmayan aileden akrabalardan da kimseyede soylemezler müge anlıya çıkmak istemiyorum
e o zaman biz napalım her şeye hayır diyip duruyosunuz? fal mı açalım?

Öz aileyi bulup ne yapacaksınız ?

Onlar sizi bağrına basacak olsa bırakmazdı değil mi ?

Ne sebeple evlatlık verildiğini bilemeyiz. Niye hemen ön yargıyla yaklaşıyorsunuz ki? Belki kaçırıldı, belki annesi ölünce annelik yapabilir diye verildi, belki akrabalar zorbalıkla annenin ellerinden aldı...

Yasal doğum belgenize devletten ulaşabilirsiniz ama önce akarabalar bir sorun bence bilen vardır. Aileden birinden yasal olmayan şekilde evlatlık alınmış olabilirsiniz, teyzeniz var mı mesela?

Yani hiç anlayamıyorum madem adam gibi bakmayacaksın o zaman neden çocuk alıyorsun, üvey ailen de ayrıca hasta ve manyak tipler gibi duruyor burdan.

Ben yerinde olsam ikinci bir aile bulmaya çalışana kadar birincisiyle tüm bağlarımi koparır, aile denen prangadan uzakta ,kendi kurduğum çekirdek ailemle mutlu mutlu yaşamaya calisirdim.
Bulsan ne olacak ki? O da sana bakanların laciverti. Düzgün insanlar olsalar zaten bebeklerini huyu kötü insanlara bırakıp kacmazlardi

Ben yerinde olsam ikinci bir aile bulmaya çalışana kadar birincisiyle tüm bağlarımi koparır, aile denen prangadan uzakta ,kendi kurduğum çekirdek ailemle mutlu mutlu yaşamaya calisirdim.
Bulsan ne olacak ki? O da sana bakanların laciverti. Düzgün insanlar olsalar zaten bebeklerini huyu kötü insanlara bırakıp kacmazlardi

%100000000000
Onlar da benzer insanlar gibi geliyor bana.

%100000000000
Onlar da benzer insanlar gibi geliyor bana.
Şimdiki ailesi yıllarca çocuk bekleyen insanlar olsaydı, konu sahibi bir evin bir kızı yetisseydi, ya da şimdiki ailesi epey zengin varlıklı falan olsaydı insan yine derdi ki, "belki de çok zor durumdalardi,onların daha iyi bakacağına inanıp,çocuk için en iyisinin bu olduğunu düşündüler"
Ama burada o da yok. Hem ailenin zaten sürü sepet kendi çocukları var, hem kit kanaat geçiniyorlar, hem de iyi huylu falan değiller,manyaklar.
Sırf düşüremedik diye elden çıkartmış, daha da aramamışlar. Böyle insanlara bulaşmak da kötü. Sonra seni manipüle edip para isteyebilir,musallat olabilir, hastalığında yaşlılığında sana bel bağlayabilir, eşinle Arani bile bozabilirler

Bulsan ne olacak ki?

Benim başıma gelse bulurdum. Kimin nesilermiş, niye beni bırakmışlar diye didik didik ederdim. Baktım ki beş para etmezler, hiç kendimi tanıtmam. Affedilecek gibiyse de gidip tanıtırım. Beni sömürmeyi düşünüyorsanız avucunuzu yalayın derim başta. Başka şartlarımı da sunarım. Ona göre adım atarlar. Ailede dolandırıcı falan varsa da miras olaylarında riske gireceksem bulaşmazdım. Selam verip borçlu çıkmak var :kızgın:

Şimdi bir kere mantık yürütelim sizi niye evlatlık almışlar? Kardeşlerinizden yorum yapabiliriz.

Siz durumunuzu bildiğinize göre kardeşlerinizi sorabilirsiniz, öz mü evlatlık mı? Sizden daha küçük öz kardeşiniz var mı?

Öz kardeşleriniz varsa ve sizi evlatlık aldılarsa biyolojik ailenizin yakın bir akraba olma şansı çok yüksek. Araştırın bakalım, aileniz olmasa da yakın akrabalardan bir tiyo alma şansınız yüksek.

Kardeşlerin hepsi üveyse işiniz daha zor, Müge Anlıya çıkmak yerine özel dedektiflik hizmetleri de var danışın.

Bunun dışında doğum belgenizi edinin, mümkün olduğunca bilgi toplayın.

Müge anlı
Esra Erol
Didem Arslan
Serap pakoz

X