Ovulasyon testi

cicek456

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2024
41
7
Merhaba,iki aydır ovulasyon testi denemeye başladım. Ovulasyon testim adetten önce yapsam da adet sonrasi doğurgan döneme kadar tamamen hep t çizgisine yakın koyulukta veya aynı koyulukta çıkıyor. Yumurtlama günümü şoyle anladım iki gün üst üste t den daha koyu çizgi çıkmıştı sonra ki gün siliklesmisti. Benim aklıma takılan bakıyorum insanların ikinci çizgisi silik başlayıp koyulasiyor benim neden direk hep koyu ve pike doğru gidiyor? Hormonlarima baktırdım herşey normal ve kist vs de yok anlamadım. Fikir verir misiniz? Bugün adet biteli 4 gün oldu ovulasyon yaptım ve koyulugunu atıyorum sizlere.
17142194307751633703699684008000.jpg

Merhaba,iki aydır ovulasyon testi denemeye başladım. Ovulasyon testim adetten önce yapsam da adet sonrasi doğurgan döneme kadar tamamen hep t çizgisine yakın koyulukta veya aynı koyulukta çıkıyor. Yumurtlama günümü şoyle anladım iki gün üst üste t den daha koyu çizgi çıkmıştı sonra ki gün siliklesmisti. Benim aklıma takılan bakıyorum insanların ikinci çizgisi silik başlayıp koyulasiyor benim neden direk hep koyu ve pike doğru gidiyor? Hormonlarima baktırdım herşey normal ve kist vs de yok anlamadım. Fikir verir misiniz? Bugün adet biteli 4 gün oldu ovulasyon yaptım ve koyulugunu atıyorum sizlere.Eki Görüntüle 3420123
Kimse yok mu bı akıl verecek ? :KK43:

Benimde aynı şekilde adetim 2 gün önce bitti bugün ovülasyon testi yaptım bu şekilde çıktı adet bitiminden hemen sonra bu kadar koyuluk normal mi birde yumurtlama olmuş mu acaba
IMG_9798.jpeg

Eklentiler

• IMG_9802.jpeg
    IMG_9802.jpeg
    63,7 KB · Görüntüleme: 24
Benimde aynı şekilde adetim 2 gün önce bitti bugün ovülasyon testi yaptım bu şekilde çıktı adet bitiminden hemen sonra bu kadar koyuluk normal mi birde yumurtlama

Benimde aynı şekilde adetim 2 gün önce bitti bugün ovülasyon testi yaptım bu şekilde çıktı adet bitiminden hemen sonra bu kadar koyuluk normal mi birde yumurtlama olmuş mu acaba Eki Görüntüle 3420200
Ben de üstte attım sizin şu an negatif t den daha silik c çizgisi. Benim aynı koyulukta neredeyse

Bir kaç kişinin yorumunda görmüştüm doktor adetten hemen sonra yumurtlama olabilir demiş

yani bu test lh ölçüyor ve lh yüksekse böyle çıkar. bende de pcos var ve lh yüksek. genelde hep koyudur. dönem dönem hafifleşir ama geneli koyu.
Bir daha doktora gidipnbu durumu belirtip gerekli tahlil yapmasını istiycem. Mesela adetin ikinci günü gittim hormon testi yaptı doktor. Lh hormonum 10.2 çıktı yüksek mi?

Bir daha doktora gidipnbu durumu belirtip gerekli tahlil yapmasını istiycem. Mesela adetin ikinci günü gittim hormon testi yaptı doktor. Lh hormonum 10.2 çıktı yüksek mi?
valla yüksek mi bilmiyorum ama benimki 22.4 yani benimki yüksekse sizinki yüksek değildir herhalde diye düsünüyorum 😂

Fsh kaç demek istedim . Benim 11 çıktı pcos dendi
Lh 10.2
Fsh 4.9
Estradiol 44
Tsh 2.17
Testesteron 21
Progesteron 0.5
İki tane doktor gördü bu değerleri ikisi de herşey normal deyip yolladı beni ya, bir tane doktora mesaj attım bunları gösterdim biraz yüksek lh dedi. Kime inanacagimi şaşırdım. Herseyim normal sanarken birde pcos cikmayayim. Pcos muyum bu değerlere bakarak acaba

Bende Eylül'de yaptırmıştım siz deyince baktım Total testeronmu 21 çıktı çok yüksek degilmi benim 0.45 çıkmış adetin ikici yada üçüncü günüydü benimde lh 9.95 çıkmış

Ben sonuçları bile göstermedim o zaman ultrasonda yumurtaların düzgün herşey yolunda dedi bir gün sonra test istedi sabah verdim öğleden sonra doktor yoktu doğuma girdi sonradanda göstermedim ama e nabizda değerler normal yazıyordu zaten referans aralıkları çıkıyor

X